Grisnakova all–kemija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
čitam o LEDu kod akvarista i glavna stvar uz najkvalitetnije ledice je oponašanje što prirodnijih uvjeta , od svitanja do sumraka, mjenja se svijetlo svakodnevno od plave zore, sunčanog ili oblačnog dana i crvenijeg zalaska + munje i gromovi i mjesečina...
vjerojatno i nas čeka uspješniji uzgoj kako se tehnološki budemo razvijali.
čestitam na uzgojenom, prvoklasni kristali:thumb:
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
#katanaModOn

Pozdrav društvo,
prije svega hvala svima na podršci i lijepim željama :)

Box mali: 50 x 50 x 100, mylar diamond folija
Box veliki: 60 x 100 x 170, mat bijela, karimat folija
Svjetlo mali box: 120w diy led e27
Svjetlo veliki box: 250w hps
Zemlja/mješavina: Terra Brill crveni, kuglice, perlit, mikoriza
Ventilacija mali box: 90mm pc. vent. na ispuhu, usis pasivan, doc ce kasnije jos jedan pc vent. od 120 da tuće po biljkama
Ventilacija veliki box: ispuh bb turbina 125 vk + filter, usis pasivan, tri pc venta
Potovi final: neznam još :)

A sad krenimo redom. Bilo je 4 x NL, međutim jedna sjemenka od NL-a je krenila krljavo - zapeo korijen u ovojnicu i tako ostao. Izbacio sam je vani i umjesto nje stavio sjemenku Honey Cream - RQS. Stavio sam ih u malene potove... Stoje na ploči keramičkoj ispod koje se nalazi recevier - koji grije od dole. Fino su krenile. Dobile su vitamina d u vodi. Danas im je treći dan. Temperatura dnevna je 23/24. Noćna je oko 18/19. Vlaga je nešto niže od 50%. Nisam dodavao posude sa vodom, idu ok pa ne vidim pretjerano smisla za neredom u boxu :D
Evo par fotki i to je to za sada.

n1.jpg n2.jpg n3.jpg n4.jpg n5.jpg n6.jpg n7.jpg n8.jpg

Stojte mi dobro i veselo :D
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
#katanaModOn
Pozdrav društvo,
evo uhvatio sam malo vremena da sjednem i napišem dva slova...:rolleyes:

Danas je NL trojci 13 dana, dok je HC par dana mlađa i ima 8 dana. Zalivene su jednom kod presađivanja. Trenutno su u potovima od 4.2l. NL su dobile 5ml Plantelle cvet i 5 kapi vitamina d. HC je samo dobila vodu i vitamin D. Podigao sam temperaturu u boxu tako da mi je dnevna 23/24, a noćna 19/20. Vlaga ide od 55-60%. Pred tri dana sam šaltao svjetlo na 18/6. Kad se svjetlo ugasi malo ih vodom iz štrcaljke po listovima. Jednoprsti su pohrđavili od viška vode, ali ne vidim tu neki problem :D To je to za sada uz par fotki.

b1.jpg b2.jpg b3.jpg

Stojte mi dobro i veselo :D
 
Poslednja izmena:

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
#katanaModOn

Pozdrav drugari/ce,
evo mali update... NL su stare 22 dana, dok Honey Cream broji 18 dana života. Prekjučer sam ih zalio drugi put. Sve zajedno su dobile 10ml Plantella list. Za sada sve ide ok. tuku već o box debelo ali morat će još malo trpit mali box. Temperatura dnevna je 23/24, a noćna je 19/20. Vlaga je stalno na 50-55%. Dvije najveće NL sam topirao, em da vidim kako podnose stres i da ih malo razvučem. Ostavio sam ih trenutno sa po 10 grana. To je to za sada uz par fotki...

b1.jpg
b2.jpg
b3.jpg
b4.jpg

Stojte mi dobro i veselo :D
 
Poslednja izmena: