GrowTent 250w MH/HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
photo update
[IMG=http://img526.imageshack.us/img526/2671/img4233w.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

it's the final countdoooooooooowwwwwwnnnnnnn:bananallama:

i evo ga podstanar,spomenut u nekim predjasnjim postovima

nepoznat strain(ono sto ovde po BG-u prodaju k'o 'skunk')
12/12 od starta,nisam imao perlit-stavio stiropor,muci se crnjanik...izduzio se....jbg...
kad ove maknem,posveticu mu punu paznju...zasad mi dodje k'o experiment-ali da mi je zao-zao mi je...nisam trebao da zurim...

anyways,
to vam je to
danas im je 50 dan na 12/12-po mom proracunu jos nekih 15-20 dana plafon,svakako cekam mikroskop da budem siguran

aj
do sledeceg update-a
budite mi dobri
i ne radite nista sto ja ne bi:icon_smile:
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
eh,danas sam dosao u posed ovog reflektora-
metal halogen 150w

nazalost,bez strujnog kabla...a ja KOMPLETNI 'tard sa strujom
tako da gledam sad one threadove sa spajanjem balasta itd. VALJDA necu nista shebati....
unutrasnjost



a strujni treba spojiti odje


ako imate predloge-by all means
koliko vidim na kablu kojeg planiram da iskoristim-zuto/zelena je L,braon je E,a plava je N...

i,da ne zaboravim-eve je i sijalica phillips 150w 842(to je 4200k pretpostavljam? ne stigoh da igooglam..)


ja se nadam da ce posluziti....
eto,od sledeceg growa ocekujte me u klubu 400w !!!!! :icon_lol:
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ja lepo kazem da sam bolid za struju xD
a i mislio sam na ovaj,koji ide u zid

no,svejedno,posto sam 'tard,nije mi palo na pamet da je to standard svuda-a ucinilo mi se da se zuto/zeleni zavrsava na L
a i sad dok ovo pisem,kontam,verovatno se zice izvrnu unutar spoljne izolacije,tako da - jeej.sutra sklapanje
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
hahahaha...nista se ne izvrce u kablu ;) ....
crna ti je faza(F) ,plava je nula(N) a zutozelena uzemljenje...
zapamti si ...uticnica ima 2 rupe fazu i nulu a oni limici sto ih imas gore i dolje to ti je uzemljenje ili zastita protiv proboja( i uvijek se spaja na kuciste) a kad gurnes vibru u uticnicu samo faza smije svjetliti ..
spojis utikac na kabel i gurnes ga u uticnicu i s druge strane kabla gdje ti vire zice prislonis vibru i ona zica koja ti svjetli je faza F...
pazi da zice budu odvojene kad guras utikac u uticnicu ili da ih niko nedira...ako ti se dodirnu zice iskocit ce ti osigurac..ako ti svijetli plava zica a ne crna samo istekaj utikac okreni ga i ustekaj ponovo i dobit ces da ti crna bude F....povuci markerom ili obiljezi necime utikac i uticnicu za slijedeci puta da znas kako ga treba ustekati...sad kad si namjestio da ti crna bude faza i svjetli pod vibrom samo spoji boju na boju u reflektoru i nema zime :)

PS. istekaj utikac prije nego pocnes spajati zice u reflektoru ;)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ha!
taaaako
i ja da krenem da ucim o struji!
'fala Vi puno signor Cre' !
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
crna ti je faza(F) ,plava je nula(N) a zutozelena uzemljenje...

Samo da se nadovezem, umjesto cren nekad zna biti smedja ili crvena u tvom slucaju, ali plava ja uvijek plava i zuto/zelena je uvijek zuto/zelena. :)
S tim da faza nema oznaku F nego L. To je standard.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
cca 100 dan sveukupno.Brojim sitno i nikako da pazarim mikroskop,al' i to ce da dodje na red !
Zadnjih 5 dana uveliko 'flush'ujem,(posto je kalorifer u boxu,zemlja se osusi na svaka 2-3 dana),i pomno pratim stanje...



Uploaded with ImageShack.us


'podstanar' isto pustio pistile-to cu uslikati sutra,kako treba,danas sam stigao samo ove 3-4 da ispucam,bilo 'prometno' tamo...




mh 150w reflektor uveliko u upotrebi,steta sto nisam uspeo ranije da ga stavim...trenutno je na podu,obasjava donje 'bud site'-ove,i moram priznati-PRIJA IM xD

jedan macro



Uploaded with ImageShack.us



eto,do sutra/preksutra i kvalitetnijeg foto update-aj' zdr i budite mi dobri :wave:
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
ODLICNO ovo izgleda nego koliko to cveta?! e mikroskop imas na leemoondoo (da ne reklamiram al znas sta je), ja kad sam kupovao
svi su navalili ko mutavi i jedva sam ga uzeo za 950 dinara sad imas duplo jeftinije, pogledaj.
poz
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
super je to loop i ja brojim sitno do tvog harvesta kad mog vec nema :D i opsirni smokereport
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Hvala drustvo...
Weedy,cveta oko 60 dana,nemam sad kod sebe 'mikro dnevnik' koji vodim,al eto-cca 60 dana je na 12/12,
s' tim sto su se pistile pokazale nekih 5 dana posle prebacivanja fotoperioda.Tako da kontam da su tu negde..
E,i da znas da sam razmisljao na kraju da uzmem taj kineski,jbm li ga,ne moze biti toliko los...
imam neku lupu,uvelicava 15X ali ije to to...
ili bar ja bih da ih osmotrim BLIZE,ako me razumes
:bale
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Ako su ti vrhovi i strane listova tako podignuti znaci da im je malo vruce, stavi jos neki ventilator

Inace odlicno :)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ma taj vrh se sprzio jos prosle nedelje,i nikako da se 'oporavi'
inace temperatura im je super-ne ide preko 30c kad se pali kalorifer,ali kad se ugasi spusti dosta-ode i do 22C
to mi je jedini problem zadnjih dana,posto se ta prostorija niti greje,niti moze zagrejati-ali ok je,vidim po njima da ce izdrzati
a i vala,izdrzljive su to bestije,svi to dobro znamo !

E,jedno pitanje samo
Planiram da pokacim hedove u sam box da se suse,ali u isto vreme bi pokrenuo novi grow-sad pitanje je
da li ce im sta skoditi da se tih prvih nedelju dana suse tako,na svetlu(iako nije direkt na udaru lampe,bili bi okaceni na plafon,ali jeste osvetljeno)??
To mi je najprakticnije,a negde kontam da im nece nista biti.vlagu iovako ionako ne mogu preko 40% da prebacim,osim da zalijem ceo box vodom.jedino se nocu popne na 50-60%,ali to bi se i sredilo,obzirom da bi u novom growu od starta opet isao 18/6
dakle ako neko samo moze da mi potvrdi,da znam...
ili da jurim nesto drugo?
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
lepo su se namastili svaka cast

@power jedva da i svetlo mesto imam hehehehehehehehehe
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
sad sam ti pregledao dnevnik,extra je...sto se tice ovog MH reflektora,potrudi se da mu prigusnicu,kondenzator i propaljivac izbacis van reflektora jer ce da gori unutra,ne pricam ti nista napamet,stvori se temperatura i pocne da se pusi sve,pregorece 100%,ima on taj azbest (zalepljen na tom limu)ali ne pomaze nista,taj reflektor je strasno lose osmisljen.pozz













9
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.