Herbal Bob's organic garden...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Dobro veće Vutrići i sorry na dugom izbivanju, pčelice mi se roje ko lude tako da sam u akciji dan i noć... ;)

Kad je krenula akcija prije nešto vise od dva tjedna prebacio sam sve curka iz vegetacije u cvjetanje i iz propagatora u vegetaciju jer sam znao da ću ih vidjeti jednom tjedno u najboljem slučaju tako da sad imam po prvi puta 8 biljki u 1.2x1.2m šatoru, biti će zanimljivo kad budu u punom cvatu... :)

Sve su super i zdrave usprkos mojoj nebrizi, substrat je bomba i samo su na RO vodi već mjesec dana... Da ne dužim sa pričom evo par fotkica od jučer...

Veliki šator za cvjetanje, sedam main-linanih Golden Goat cura i jedna G-bomb...

image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg


Zaboravio sam na još jednu malu Albanku u velikom šatoru koju sam izolirao i tretiram ju koloidalnim srebrom da mi baci feminizirani polen, u vegetaciji joj je seka koja čeka polinaciju... Na fotki se vidi odumiranje pistila i kada bude u potpunom reversu početi će stvarati podove pune feminiziranog polena...

image.jpg


Vegetacijski šator, imamo 3 CBD Critical Cure-a i 2 Darkstara na desnoj strani, u sredini je mali CBD koji je malo zaostao u razvoju ali se neda i iza njega je seka Albanka, na lijevo u prvom planu imamo MK Ultra i iza njega je Grizzly Purple Kush...

image.jpg

To je to za sada, cure su pretežno ostavljene same i moja draga ih zalije ak se sjeti a to nje bas pre često... Ove u cvjetanju su u autopotovima tako da piju koliko ih volja i samo se treba tank nadopuniti svakih tri dana a ove u vegetaciju preživljavaju kak znaju i umiju... ;)

Ubacio sam i par komada outdor ove godine, četiri Albanke, jedan Critical i jedan Flo od DJ Shorta jer je multi harvest...

Zaboravio sam napomenut da mi je vlaga visoka za popizdit zadnje vrijeme, vrti se oko 60% i to sa odvlazivacem na najjače koji radi 24h i izvlači oko 15l vode dnevno... Nadam se da nemate sličnih problema... ;)

Pozdrav svima i nadam se da ću uskoro imati vise vremena za moje drage biljčice i ovu temu, hvala na pažnji i budite mi dobri i zdravi...

Bob
 
Poslednja izmena:

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
@CilI - mikro/biološki život u substratu/zemlji je najbolji Ph regulator koji postoji i nakon mjesec dana kompostiranja savršeno je stabilan na 7.5 uvijek i bez iznimke... Da te moja pokojna baka čuje da joj u vrtu treba Ph metar u grobu bi se okretala... ;)

Znam da je lakše kupiti zemlju u dućanu ali meni je posebno zadovoljstvo pripremati ju sam, također je puno jeftinije jer moji troškovi za zemlju su nula, zip, zero, nada tj. nema ih jer recikliram substrat a ostatak biljke i korijena ide u farmu glista koje mi proizvode gnojivo...

@Frizhideron - na 70l substrata koliko ga mjesam od jednom ide: 30l kokos baze, 20l perlita, 20l humusa kalifornijskih glista iz vlastite farme (zauzima 1x1m i može ju svako imati doma), šalica bentonita, šalica bazalta, pola šalice dolomitskog vapna, pola šalice pepela palmi, šalica biodinamickog koncentriranog komposta (može se zamjeniti nekim drugim organskim gnojivom, Homeogarden je dobra opcija dostupna u HR)... To sve zalijem sa kompostnim čajem od glistnjaka i melase koji je aktivno prozračivan dva dana tako da je prepun bakterija i ostavim da kompostira oko mjesec do dva, ovisi kad mi treba ali nakon mjesec dana svi dodaci u vidu gnojiva i minerala su probavljeni i dekompostirani i substrat je spreman za sadnju ili presađuju...

@Jack's Ice - radio sam testove sa istim strainom vise puta i razlike u urodu nema, ja bi čak rekao da je kvaliteta bolja na DLR nego na 12/12... U svakom slučaju biljke su mi puno zdravije na GLR/DLR nego na 18/6 i 12/12 a račun je manji za trećinu...

@mario339 - problem sa GLR može biti da neke landrace sative odu u cvijetanje ako je samo sat vremena prekida ciklusa te ja zato koristim dva sata, jako rijetko se dešava ali bolje spriječiti nego liječiti... ;)

Hvala svima na posjetu i komentarima i ako vas bilo šta zanima pitajte...
 
Poslednja izmena:

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Haha, mislim da ću morati taktiku promjeniti jer mi je zaljevacica zgodna i već sam se naviknuo na nju nakon 15 godina... Ne može nikako i ovce i novce... ;)

Imao sam prije riješeno zalijevanje i za male biljčice ali mi je smartvalve puknuo kad sam stao na njega a neće se sam kupiti novi...

Sistem inače izgleda ovako...

image.jpeg
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Snalazimo se kako umijemo, nemam ideju kako jednostavno riješiti problem, sistem je super za vegetaciju naročito zimi kod centralnog grijanja, sad radi frku s vlagom. Evo nešto utješno, vlaga ne pada ispod 50% uglavnom 60% noću i do 70%, trihomi mliječni, skidam uskoro, nema plijesni.:banana_rasta:
Čuvaj i mazi sve svoje zgodne djevojke, flora, fauna a zaljevacicu najčešće :djede:
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Dobar dan Vutrići, nadam se da ste mi svi dobro... ;)

Počeli su se formirati podovi sa polenom na Albanki pa reko ajd da malo pofotkam i objasnim o čemu se radi za slučaj da niste upoznati sa postupkom, vrlo je jednostavan i isplativ jer ne morate nikad vise kupovati sjemenke... :)

Aparat za koloidalno srebro je vrlo lako napraviti i sve sto vam treba je:
- staklenka sa poklopcem cca 0,5l
- 9V kockasta baterija
- srebrna žica debljine 2mm x 15cm dužine 99,999 čistoće
- el. spojnice koje drže srebrne žice
- konektori za 9V bat. sa krokodilkama na kraju koje se love za sreb. žicu
- demineralizirana vođa za punit akumulatore (može i destilirana ako nema)

Finalni proizvod bi trebao izgledati odprilike ovako...

image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg

Napon struje od 9V spojen na srebrnu žicu od 2mm ima idealni omjer za potrebnu veličinu srebrnih čestica u suspenziji koju biljka vrlo lako upije kroz stomatu, ppm suspenzije nije bitan usprkos popularnom mišljenju...
Oko 12 sati elektrolize je dovoljno da se postigne adekvatna količina srebra u suspenziji potrebna za revers i feminiziranje biljke...

Otopinom se može tretirati cijela biljka ili samo jedan top ili grana, ne zaboravite da dio koji špricati nije za daljnju konzumaciju...

Tretman počinje oko 10-15 dana nakon prebacivanja na 12/12 ili kada se počnu formirati prvi cvijetovi, špricati treba samo cvijetove a ne cijelu biljku...

Postupak špricanja traje 2-3 tjedna ovisno o strainu, neki reversaju brzo a neki se nedaju do mjesec dana... Nakon sto se počnu formirati podovi sa polenom biljku treba hitno izolirati od ostatka growa da nebi došlo do slučajne polinacije, od početka formacije podova do kad izbace polen treba oko tjedan dana i traje daljnjih tjedan dana...

Stavite biljku na ALU foliju za lakše skupljanje polena i protresite ju svakih dan-dva da se polen odvoji... Kada sakupile željenu količinu polena, ostavite ga na foliji u mraku 3-4 dana da se u potpunosti osuši, nakon sušenja ga pomiješajte sa običnim glatkim brašnom i stavite ga u zamrzivač za dugoročno spremanje...

To je uglavnom to, morate priznati da je vrlo jednostavno... :)

Popratit ću fotkama kako se bude situacija razvijala, trenutno smo negdje na tri tjedna špricanja i bas sam ju noćas odvojio od ostatka cura da baci polen...

image.jpeg
image.jpeg

Već je skoro dva mjeseca u ovoj maleckoj tegli od 0,5l da mi ne naraste previše, iskoristila je svu hranu iz substrata pa izgleda malo gladno ali nije bitno jer ce poživit jos samo tjedan-dva...

Vidjet ćemo kako su velike curke kad se probude, spavaju preko dana jer je vruće za popizdit... ;)

Pozdrav svima...
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ovo kolodialno srebro sto ga upotrebljavas je jako zanimljiva stvar.Cuo sam da jako pomaze kod odredenih bolesti,imam prijatelja u Vinkovcima sto ga upotrebljava.Nisam jos na forumu nasao temu za kolodialno srebro i njegovim mogucnostima,bas sam htio otvoriti temu da cujem iskustva ljudi ali neznam dali vec ima takva tema(na trazilici ne izbacuje).Sada gledaj kada mi Pow izbaci asa iz rukava..he,he..Uglavnom meni je skroz ok kako ti radis i sa uzivanjem pratim dnevnik:thumb:
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Dobar dan svima dragi Vutrići i hvala na komentarima... :)

Konačno sam doma i imam malo vremena za biljčice koje se drže šampionski usprkos mojoj nebrizi...
Nemam pojma koliko su u cvjetanju ali rekao bi negdje oko mjesec dana, ne na 12-12 nego od kad su se počeli formirati prvi cvijetovi...
Skinuo sam sa njih punu vreću lisca i slabo razvijenih malih budova tako da im je sada puno lakše disati a i vlaga je instant pala za 7% zbog smanjene respiracije, nista od toga se ne baca i sve ide u ulje tako da nije bed... ;)

Četiri Golden Goata koji su u autopotovima napreduju puno bolje od ovih koje ručno zaljevam, veći su i jači za barem 25% i piju duplo vise sto je oko 2,5 litre svaka na dan... I dalje su samo na RO vodi i nisam im davao nikakve hrane osim melase svakih 10 dana da održava mikrobiološki život... Nijansu su svjetlije nego sto bi trebale biti zato ću im sutra pripremit "spikove" od humusa glista, bazalta i bentonita i dodat oko centimetar čistog humusa koji ću umiješati u gornji sloj substrata, to bi ih trebalo izgurati do kraja... Zadnji mjesec pojačam melasu na 10ml/l svakih 5 dana i prozračeni kompostni čaj od glustnjaka i melase svaka dva tjedna... ;)

Posto kažu da slika govori tisuću rijeci i da ne dužim, uživajte... :)

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

Ovih pet su vani na moru i uživaju u ljetu, Flo, Critical, MK Ultra i dvije Albanke... ;)

image.jpg
image.jpg
image.jpg

Toliko za danas od mene, čujemo se uskoro... ;)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Jako zanimljivo pitanje si postavio.Bas sam to pomislio kada sam citao,jos se vracao da vidim datum tj. dan biljaka.
Bob biljke su odlicne!Mozes mi napisati kada si poceo koristiti melasu?:):thumb:Znaci za 25 % su bolje razvijenije biljke iz autopotova?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Herbal Bob

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Hermafrodizam je genetska ekspresija a ne posljedica stresa, ako je genetika stabilna i sjeme feminizirano na koloidalnim srebrom a ne rodelizacijom onda nema brige... ;)

Inače je sve stresne postupke na biljci poželjno raditi za vrijeme noćnog ciklusa sto dodatno smanjuje stres...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bandit