Herbal Bob's organic garden...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Nema na čemu Hazeri... ;)

Ne znam za jednu biljku ali ide ti cca jedna čajna žličica na litru vode, posto su veliki kristali rastopi prvo u malo mlake vode i koristi flaširanu vodu za folijarno ako nemaš RO sistem... Ja ga imam i preporučio bi ga svima koji se bave indorom jer je sva vode iz pipe katastrofa za biljku, kišnica je još bolja opcija ali ju isto treba filtrirati... Za autopotove bi ti jako koristio jedan RO sustav i zračna pumpa sa kamenom u tanku, znam da je meni velika razlika u kvaliteti korijena i biljaka općenito...

Ovo je jedini automatik kojeg sam ikad odradio, završio u 64 dana ako se dobro sjećam i dao vrlo izdašnih 180g... :)

Buddha Magnum Auto
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

Kad ju malo bolje pogledam, možda je vrijeme da ubodem još koju... :)

Zaboravio sam reci da je Magnum bio hranjen BioTabsima po ps-u iz priručnika i mislim da je bio onaj AirDome u potu kojeg sam isključio u pola growa jer je radio probleme sa pH, uglavnom stvarno je sve bilo Plug'n'Play...
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Imam zračnu pumpu sa kamenom u tanku.Lijepi kapitalac od automata.Meni je jedan Ripley u zadnjem growu dao 170 gr.Imam sliku nego sam sada na mobu.Ma Bio tabsi svakako rade posao,nego volim nove stvari otkrivati i učiti.U glavnom hvala na odvojenom vremenu!:thumb:
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Dobar dan svima, nadam se da ste dobro po ovom ludom vremenu i da chillate u hladu... ;)

Albanka koju sam tretirao koloidalnim srebrom je počela otvarati podove i lagano bacati polen, proces bi trebao trajati oko tjedan dana a količina polena koja se dobije ovisi od straina do straina...

image.jpg

Ovo je kutija u kojoj se sve može obaviti, velika je 45x45x80cm i stane u svaki ormar ili pod stol... :)

image.jpg

Vidjet ćemo kako su velike cure večeras i ako ih stignem uslikati napravim update, opet su bile solo skoro tjedan dana pa bog zna kako izgledaju... ;)
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Sjajno @Herbal Bob. :respect: Bas se da puno nauciti iz tvojih tema.:thumb:

Nego, kako se prihranjuju biljke kada je autopot sistem u pitanju? Svi potrebni nutrijenti se ubacuju u onaj tank sa vodom ili se prihranjuje klasicno ubacivanjem vode i nutrijenata u teglu di je biljka?
Jos jedno pitanje....PH vode namjestas u onom tanku s vodom ili...?

Tnx na odgovoru
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Da ne spamam puno Herbal Bob svaka čast na dnevniku i na medical loungeu, pregršt korisnih i teško dostupnih informacija i samo tako nastavi!:thumb:
Što se tiče zelenog LEDa ona "rudarska" trakica za glavu šta ide na baterije je 65kn, LED "cornica" 3.5w je 155kn i treba još E27 grlo pa eto da pomognem koliko mogu tebi i @1310...mislim da ne smijem stavit linkove ali ako zatreba pošaljem na pp
Nadam se da ćeš nastavit sa obje teme lijep pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Nije kutija za susenje. To je 'box' za jednu biljku koju je prskao koloidnim srebrom kako bi dobio feminizirane semenke. Jako lepo je prikazao kako se feminizirane semenke mogu napraviti na malom prostoru i bez puno opreme. :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
To je najjednostavnija kartonska kutija sa rupama koja sluzi za susenje.
Metalmaniac-da slazem se,nego je to on meni objasnjavao kada sam vec bio u tom stadiju cvijetanja.Ja isto stavim pomjesamo u substrat prilikom sadnje.:):thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
Poz Biljni Bobe legendo :)
Interesuje me u vezi onog gore Buddha Magnum Auto sto si okacio, koliki je pot iz kog je rastao, i koliko mi se cini, samo si radio topiranje (negde na 3. spratu)?
Veoma lepo izgleda taj trening koji si radio :) a i izgleda da su dosta u visinu 'pobegle', s obzirom da je auto i da je topirano... otprilike koliko je bila visoka? (pitam zbog visine mog boxa i planiram/skupljam iskustva o svemu, da se dobro pripremim, da se ne bih 'zeznuo' pa onda morao supercropping raditi itd...)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob
18.10.2015
74
23
8
47
Kad se napravi compstni caj koliko dugo moze da stoji u tecnom stanju. Na prime kada napravim 15 listara copostnog caja i iskoristim samo 5. Koliko dugo mogu da drzim ono sto mi je ostalo?

I jel moze na primer da se kompstni caj koristi kao voda za hydro?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Dobro veče dragi Vutrići, nismo se jaaako dugo čuli i moje isprike zbog toga... ✌

Svašta se izdešavalo u vrtu od zadnji puta ali o tome malo kasnije u updejtu, prvo da pristojno odgovorim na pitanja...

@Sensi Star
Jedini učinkovit način korištenja hidro/organic sustava je da držiš gornju trećinu pota biološki aktivnom, punom organske materije i bakterija a donji dio biljka sama orijentira na hranjenje čistom vodom koja se u slučaju autopotova nalazi u tanku i dozira individualno u svaki pot prema potrebama biljke...
pH vode u mojem slučaju nije potrebno korigirati jer to obave korijene bakterije prilikom probavljanja organskih tvari, šibam samo čistu RO vodu u tank od početka do kraja...

@waynejohn
Hvala stari, nabavio sam zelenu žarulju preko Njuškala...

@metalmaniac
Ako u organskom uzgoju dodaješ intenzivne kompostne čajeve dođe do zasićenja substrata, u tom slučaju oslabi kolonija mikoriznih gljivica i potrebno je ponovo uspostaviti balans u substratu...
Mikorizu kao dodatak koristim od klijanja do kraja vegetacuje te još jednom usred cvjetanja...

@dcomn
To je prazna kutija od šatora sa napravljenim rupicama gore i dole, ovo u sredini je izlaz za zrak koji spojim na šator sa vanjske strane tako da lagano uvlači friški zrak kroz kutiju u šator i preko filtera van...
Kompostni čaj može stajati do tjedan dana ali samo ako se konstantno prozračuje, anaeroban postane u roku 48 sati ako se ne obogaćuje kisikom...
Ako primijetiš da pada temperatura unutar kompostne hrpe onda je biologija slaba i treba ju obnoviti sa kompostnim čajem a ako su temperature visoke onda znači da je bakterijski život jak te nema potrebe za dodavanjem...

@Frizhideron
Magnum je bio u 15l autopotu a nemam pojma koliko ne bio visok, mislim da imam negdje na fotki pa budem pogledao...
Autopotovi inače daju veče i jače biljke tako da ni ova nije bila iznimka, piju ko lude i uvijek se malo istegnu ako im ne ograničim vodu...
Topan je bio iznad trećeg noda i to čim se pojavio, treniranje nije bilo nikakvo osim lagani lst da ga malo raširim...

@Chan Chan
Evo ga stiže...
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Evo ga i updejt večeras, I'm on fire... ✌

Sve one biljke od zadnjeg puta su već davno završile, što u ulju što u pljugi al im nema više ni traga. Nakon što je onih osam u cvjetanju palo, maknuo sam reflektor iz velikog šatora i prešao na vertikalnu golu žarulju. Već neko vrijeme razmišljam o tome i konačno je došlo na red, prednosti su potencijalno velike i količina lumena na curama je bitno veća nego sa reflektorom...
Prošla runda je samo cvjetala oko vertikalne i ispalo je 580g iz četiri komada, sve super ali toliko sam dobivao i sa reflektorom tako da nije neki napredak ali ove sad su vegetirale oko 400w mh i sad cvatu oko 600w dual spec tako da se nadam preko 1gpw... Bumo vidli...

Iduća stvar koju sam promijenio su BioTabsi koji su opet u igri, malo su korigirali odnose u formulacijama tako da se nadam da će cure odradit bez problema. Vratio sam se na njihovu paletu proizvoda iz vrlo jednostavnog razloga, ušparaju mi puno vremena kojeg i ovako imam pre malo a kvaliteta je vrhunska...

Dosta pisanja za sada pa evo malo slikica za uživanje, dvije su Darkstar, jedna je CBD Critical i jedna Golden Goat x Flo. Nemojte me pitati koje su točno jel nemam pojma... Pomiješao sam oznake kod presađivanja i još uvijek nisam ziher koja je koja, skužit ću još do kraja nadam se...
Danas im je 11 dan na 12/12 i cure cvjetaju ko lude...

PSX_20161218_002005-01.jpeg

PSX_20161217_203513-01.jpeg

PSX_20161217_203657-01.jpeg
PSX_20161217_204645-01.jpeg
PSX_20161217_204807-01.jpeg
PSX_20161217_204930-01.jpeg

PSX_20161217_205209-01.jpeg

Taman mi se svjetlo upalilo pa su ove kroz hps naočale...

PSX_20161217_205506-01.jpeg

PSX_20161217_205705-01.jpeg

PSX_20161217_205856-01.jpeg

To bi bilo to za sada, ak vas nešto posebno zanima pitajte...
Hvala svima na posjeti i komentarima... ✌