Indoor 400W HPS [3 Royal Moby fem. + 1 domaja]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
pozdrav svima and peacee, neznam odakle pocet ove biljcice su prvo bile unutra u pc boxu 10 dana izasle su u outdoor 10cm visine i bile su u outdooru od 6mj do prije mj dana,i nisam ih obilazio nikako jer nisam bio tu, kad sam doso imo sam sta vidit bile su 20 cm i pocele u cvatnju http://i.imgur.com/e8vUDVa.jpg ...pa sam ih odlucio presijat u indoor uzeo sam lampu 400W hps ventove zemlju gnojivo HESI starter i sve sto treba...prvo sam ih drzo vani da se isporave tj. dana i brzo su se isporavile jer sam zemlju flush s vodom kao sto se vidi na gornjoj sliki i ondak ih presio...box izgleda trenutno ovako http://postimg.org/gallery/4qt3rz26/ .... kraljice su prije tj dana izgledale ovako: http://imgur.com/a/c0TdO#0
a sad izgledaju ovako: http://imgur.com/a/U1q3T#0

primjenio sam LST savio sam ih onak u vodoravni polozaj tako da je stapka nekih 30cm vodoravno i sad na njoj su se podigle grancice 10cm u visinu ,sve skupa su narasle od saksije sve skupa s LST-om 30cm iznad a box mi je 90cm visina, do 80cm bi mogle narast vise nesmiju ni centimetra,a box mi je 100x100cm sirina, uspjevam odrzavat temperaturu na 21-28C i vlagu od 40-50% za vrijeme sjetla, i ovako drzo sam ih na 18/6 i narasle su dosta malo sam radio i HST samo na glavnim vrhovima i sad me zanima jedna stvar ako ih prebacim na 12/12, dali ce one i da lje rasti i kolko ce narast odprilike???? moram znat to zbog boksa nesmijem si dopustit da odu previsoko
tj zavrsene biljke nesmiju bit preko 80cm ni cent vislje : /

pa bi molio strucno misljenje?
zahvaljujem unaprijed RESPECT and help :read: i da zaboravih reci da su fem :smoke18: helppp peaceout :bong7bp:
i za poruka za admine premjestite temu ako ju treba premjestit negdje :)
 

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Za konkretniju pomoć i procjenu trebao si slikati cijeli box sa biljkama u njemu da se vidi trenutni srazmjer al nema veze sad.

Kad prebaciš na 12/12 režim, biljke će ti još jače rast nekih 3-4 tjedna i to je period kad ih treba savijat/podvezivat intezivno, gotovo na svakodnevnoj bazi. Obzirom da imaš kvadrat površine, mislim da nećeš imati problema sa visinom, jer imaš gdje savijati.

Iako nisam pobornik pesticida i otrova, mislim da bi ipak trebao pošpricati s nečim protiv insekata prije cvjetanja, biljke donesene izvana u box gotovo sigurno imaju neke nametnike na sebi čija populacija lako izmakne kontroli u toplom i suhom boxu. Nametnika u cvjetanju se gotovo nemoguće bezbolno riješiti.

Pozdrav i sretno do kraja. :)
 

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
brajo puno Hvala, a cime da poprskam? razmisljo sam se o tome al neznam cim bojim se sam pokusat s kojekakim pesticidima da ih nebi spalio... Ma imam gdje savijat izmotat cu ih kao djete igracku ;) :D vec ih motam savijam usmjeravam svaku novu grancicu ka svjetlu ova LST metoda je zlo stvarno cudno izgledaju al kad vidim kako im pase to gledam jos mal svakodnevno jel ima sta jos za povezat savit usmjerit itd :ridinghorse: :smoke18:
i nebi bilo lose ak mi netko moze rec kad da ih prebacim na 12/12 :rasta1:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Ludak moby je cudoviste i nije bas neki izbor za indoor...imas posla sa sativcugom,tako da neces pogrijesiti ako stavis na cvjetanje ........odmah ili sada na tebi je izbor :) btw imao sam moby u outdooru i rasla je preko 2,5m i rasla i rasla i rasla pa onda cvjetala,cvjetala,cvjetala ..tamo dok kraja 10mjeseca tako da 10 tjedana cvjetanja je dezinformacija i iskreno kada stavim na vagu sve to i nije neki dim..osim sto hebeno i mocno izgleda :)
 

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
zahvaljujem na info :leafblunt: a sta sam mogo drugo brajo ostavit ju vani da umre il da bude od nje za 2-3 pljuge ako uspije,kad je na pocetku 9 mj bila samo 20cm vidi se na slikama i nije jos ni pocela cjetat kako treba : / nisam ih mogo tako gledat kako se pate a "S" sam dobio iz inostranstva, i eto ih u boksu isporavile se i nastavile svojim putem :D nista ide ona meni na cvjetanje nadam se za 2mj da cu skidat s nje opaki dim ;) :) :joint: :joint2: :joint: :rasta1:

dali znas sta o tutanhamonu fem i satoriju ;) imam te dvje "S" kod sebe pa neznam da i njih ubacim nek se tiskaju a gledam bilo bi mjesta za jos dvi ;) :DDDDDDDD pozzzz
 

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
pomagajte dobri ljudi pomagajte hitnoooo jakooo neka neman-"Štetnik" :signs016: mi uso u boks i vidim da mi je zarazio nekoliko lisca i zahvatio je do sad 3 biljke evo slike pa sami prosudite ja sam primjetio kao jajasca ispod lista i neke mikro bubice izgledaju kao male crne tockice ispod lisca zarazenih pomagajte :D
evo slike:

http://imgur.com/a/OW3Mm#10 HELPPPPPPPP :spcartmanmad: :signs051:
cime to poprskat nesta hitno sto se moze nabavit u poprivrednoj ljekarni ili negdje ili bilo sta da se rijesim ovih nametnika sve pomoci velikodusne :) :eek:hno: :sick:

evo vam slike male mikro gamadi sliko sam uz pomoc mikroskopa i kamere ;) :D http://imgur.com/a/e3xnw#14 prijedlozi???
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
izgleda kao spider mites-i ako biljke nisu nešto prevelike a u vegetaciji su zamuti nekog tekućeg sapuna na prirodnoj bazi s vodom....ako možeš umoći cijelu biljku u tu otopinu te je ostavi 5-10 min sa pjenom od sapuna na njoj....potom ju isperi čistom vodom....ponoviti postupak za 7 dana....pjena stvori tanki film sapuna na lisću koje postane sklisko i ljepljivo ako da se papci nemaju za sta držat,poželjno ispiranje tušemfinim i jačim mlazom
odmah otkinut sve zaržene listove....šok je za biljozu al oporavi se bez problema ;)
no prvo budi siguran da su spider-i pogledaj ispod lista mikroskopom ako ga imas ili ako nemas trebao bi moć vidjet male točke kojima kad prineseš neki izvor topine,npr.upaljač,cigara itd, počnu se ubrzano kretat... ;)


ili neem oil....ili

Uzmite duhan iz 3 jake cigarete I ostavite ih u vodi preko noći.Ujutro tu vodu I duhan kratko prokuhajte I kada se ohladi špricajte s tim biljke 3-4 puta tjedno.Ne zaboravite špricati ispod listova.Koristite zaštitu dok radite s tim otrovom.

više: https://www.vutra.org/topic/9910-kompletan-vodi-za-bolesne-biljke-probleme-sa-nametnicima-i-ph/?p=220953

edit: da sad vidim pomalo sam siguran da su spideri ;)
 

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
hvala brajo, a ti nisi vidio zadnju recenicu i ovaj zadnji link tocno sam sliko te male nemani ispod lista!!!?

ja bi probo ovo s duhanom....... jer nisam u stanju namakat ih pa ih tusirat pod tusem...jbg to mogu probat tek za tj dana ;)hvala na savjetu idem da kuham caj ;) :D


evo vam slike male mikro gamadi sliko sam uz pomoc mikroskopa i kamere http://imgur.com/a/e3xnw#14 prijedlozi???
 

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
da koristio sam ga dva puta jednom doza 10ml a drugi put 18ml bubamare cine cuda malo su mulave pa ugibaju od udaranja u svari al nevidim vise nijedan list zarazen,bit ce fotkica da vide svi kolk oje bubamara bil ou boxu skupljam one koje ugibaju na jedno mjesto pa cu fotkat ih sve zajedno, jedino sto sad primjetim: da odbacuju puno fen lisca jedno dvje sake sam skupio do sad sto od toga otpalo a ponesto sam i ja skinio jer je zuto bilo pa da se nepate same...

al mislim da im je tusiranje puno pomoglo i onda odma poslje tusa dok su se osusile sa nim uljem sam prsko maltene mogu rec isprao ih u nim ulju... :D smrde jos uvjek po nim ulju :$ da i bio sam box prije bubamara naprsko s nekim sprejem za bube-komarce-muve itd potrosio sam cjeli sprej :D i ostavio poslje da se izraci...moram ih malo fotkat pa da vidite stanje sad nesta mi slabo rastu al cvjetaju
 

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
ma kralju nadam se da sam ih se rijesio...a nevjerujem da zato ugibaju neke su mi dezorijentirane kad ih ja podignem i metnem na listove ondak surfaju po cjeloj biljci tocno vidis da svaki milimetar stanu i nesta jedu pretpostavljam al kad spadnu ako su spale na leda neznaju se okrenit nego tako leze dok nekrepu ili dok ih ja nepodignem nazad na lisce... :D sreca pa sam odvojio vremena za to podizanje inace bi pocrkale isti dan a jednu turu bubamara sam ubacio odma sutra dan a drugu turu 3 dana poslje :) jesam se naodo skupljajuci bubamare al mi je drago zbog toga malo priroda a i pomogo sam puno biljcicama....a ovo sto otpada puno lisca sto zuti to inace normalno da toliko otpadne? danas idu slike pa ces znati vise o svemu... i zanima me koliko cu uspit skinit s njih kad budu gotove,tvoje pretpostavke ;)
 

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
evo napokon uhvatio slobodnog vremena i da nisam spljugan u tom slobodnom vremenu, da i ja napravim uplod :) :D hh zlo ovo vrijeme 10mj ;)

ovo je bilo prije 3 dana imgur . imgur . com /a/7 Rem7#0

zaljevam s mixom od hesi svaki drugi dan po 4 deca od prilike idem s toliko puno jer se zemlja osusi skroz i postanu extra lagane kalenice strah me samo da ju neprihranim al mislim da se to nebi smjelo dogodit vec su razvile dobar korijen...


a ovo je update od sinoc nekad kasno: /imgur . com /a/bJ5qW#0

http://imgur.com/a/bJ5qW#0

imaju slike i pod zutim svjetlila i pod cfl i s blicom...

ubacio sam jos cfl-ki kao sto se vidi na sliki cirka 160W sve skupa cfl jel to puno, il ce brze da bude i da budu socnije glavice, da ostavim tako il nije potrebno imam to od prije neg sam narucio HPS, pa sam mislio iskoristit :)

i pitanje kolko njima treba jos od ovog sad stadija u tjdnima il mjesecima :smoke18: pozzz
 

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
glavno pitanje kolko jos do kraja :D ;) ???

evo update imgur . com /a/iwz6j#21 mislim da su na cvjetanju 25-30dana i kolko vidim da mi sve ide kak treba mozda malo ovi listici neki sto pozute na vrhovima malo me brine al nista strasno vjerovatno nesta fali il ima viska ako znate sta je recite pa cu i to unaprijedit zaljevanje svaki 2 dan 4 deca na svaku hesi mjesavine za cvjetanje... metnio sam i diamond folije nabavio pa je sad jos bolja svjetlost i maknio sam one cfl-ke sto su bile...pocele su mirit ona divaljakusa mirise fruti cak sam probo i od jedne i druge vrste po vrhic na bong i mogu rec da ova divljakusa jako njepo šmeka fruty a i puca, a i royal udari al malo jos su sitni vrhici,da i imo sam malo polena od prije pa sam na svaku biljozu na jedan vrhic posolio i to juce napravio....dali znate kad to treba tak poskropit polenom, cim pocnu cvjetat il nekad kasnije vak kao moje sto su sad ili,? ak ocemo S da imamo...?

evo i slike od biljozi:
http://imgur.com/a/iwz6j#21
 

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
aaaaa daaaaa pa vec je 30 dana na cvjetanju,onda s tim ce bit 80 dana na cvjetanju ako jos treba 50 dana :000000000000000000000000000000 not posible Ž