Kako se rijesiti ovisnosti o zlorabljenju cannabisa?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Dan danas razmisljam o svemu tome... i zakljucio sam da je ovo prica s dva lica ili kako se kaze, druga strana medalje.

Istina je:
-trava ne stvara psihicku i/ili fizicku ovisnost

Takoder istina je:
-trava stvara ovisnost jer je toliko dobra i toliko pomaze da je bez nje sve crno


Nisam li u pravu? Ova tema definitivno nije za groblje, nek stoji buducim generacijama.


Mozda da malo karikiram.



S nekim ste u vezi, volite se jako jako. Svaki dan ste skupa. Sve radite zajedno, imate zajednicke interese, zajednicki humor itd itd da ne nabrajam jasno vam je.
I sad dode dan kad druga polovica ode... ili ode na put ili umre ili dode do prekida veze.
Onaj osjecaj praznine koji ostaje nista na ovom svijetu ne moze ispuniti.


To je moje misljene i stojim pri tome. Trava i stvara i ne stvara ovisnost, ovisi o pojedincu. Trava je lijek. Ako secerasu ukinite penicilin... ne to nije dobar primjer jer ce umrijet.
Koji bi primjer nasao... aha evo odlican primjer, jako dobar.

Ako shizofreniku ukinete lijekove i/ili terapiju, nastat ce kaos.


Pazi sad poantu price: trava je lijek koja stvara ovisnost samo psihicki poremecenoj osobi. Dobro, to je mozda malo prejaka rijec... prije bi stajao prijed emocionalno nezreo... ili jos bolje traumatiziran.

Zar nisam u pravu?

Ako je osoba posve zdrava ona nece imati potrebu pusiti travu svaki dan ili jednom tjedno ili slicno no ako osoba ima psihickih i/ili dusevnih problema (a postoje razni), ta osoba ce trebati travu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sweatMJ

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Napušena Vjeverica;227718 je napisao(la):
Istina je:
-trava ne stvara psihicku i/ili fizicku ovisnost

Takoder istina je:
-trava stvara ovisnost jer je toliko dobra i toliko pomaze da je bez nje sve crno


Nisam li u pravu? Ova tema definitivno nije za groblje, nek stoji buducim generacijama.

Ako je osoba posve zdrava ona nece imati potrebu pusiti travu svaki dan ili jednom tjedno ili slicno no ako osoba ima psihickih i/ili dusevnih problema (a postoje razni), ta osoba ce trebati travu.


Dobro,ajde,nije za groblje...

Nego mi je više dopizdilo da čitam "iskustva" drugih tipa - navukao sam se na travu,ne mogu bez nje, moj drugar išao kod doktora da mu pomogne da ostavi travu pa pio neke lekove i ostavio,bruka,ispušio sam džoint radi me nedelju dana šta da radim,kuku lele...

A ovo Vjeverice što si napisao kao primer,ne slažem se uopšte.Onda ispada da svi mi imamo,kako ti kažeš,psihičkih ili duševnih problema.
Pa ja sam ubedjen da smo mi što pušimo travu psihički i duševno mnogo stabilniji od onih što ne koriste istu.Po čemu su to oni psihički i duševno zdraviji od nas.
Dobro,stoji da nas ima i drukčijih ali vrlo,vrlo malo.Ali opet tome nije trava kriva.Budala je budala naduvan ili ne.

Trava se ne uzima iz potrebe nego zato što se voli.Mada preterivanje u travi je problem kao preterivanje u svemu drugom.Preješćeš se belog luka koji je lek i neverovtno zdrav pa će da te pad pritiska obori u krevet,prejedi se jabuka pa ćeš imati odredjenih problema,popiješ ko ja ponekad previše piva koje je puno vitamina B pa te ujutro razbija glava :)

Hoću samo da kažem da ako neko misli da ima psihičkih problema ne traži pomoć ni krivicu u travi.Nešto drugo je u pitanju.

Pozdrav Vjeverice
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
E pa tako je da, umoran sam od posla pa nisam ni zavrsio misao do kraja.
Poanta price: svako ko smatra da je ovisan o travi treba potraziti pomoc, ne mora sad to biti iskljucivo psiholoska pomoc nego pomoc od prijatelja, obitelji itd. Isto kao i svaki drugi problem, to je poanta price i zato ne bih volio da ode u groblje jer ima puno ljudi koji misle, kao sto sam ja mislio kad sam otvorio temu, da su ovisni o travi a zapravo nisu nego su to drugi problemi a trava je samo lijek i onda kada lijeka nema, dode do krize u zivotu.


I da se ispravim... naime dobio sam dopis od tajnice foruma, krivo sam napisao, nije penicilin lol nego inzulin.

:uhvacen
 
21.02.2010
13
0
0
33
Ma kakva ovisnost, nezelim se lijecit niti prestat pusit travu ikad, ovisnan jesam i pusit cu je do smrti i neka me zakopaju sa jointom tako da imam sta radit tamo na drugoj "planeti" :goldmaryjane:
 
29.09.2012
31
9
8
ovisnost je gruba riječ jer uglavnom asocira na fizičku ovisnost a zna se da marihuana ne uzrokuje fizičku ovisnost. I zato ne volim kad se upotrebljava ovisnost i marihuana u istoj rečenici jer laici ( previše ljudi još uvijek nažalost) dobiju krivi prvi dojam koji ostaje predugo

Moguća je psihička ovisnost ali u stvarnom životu smo ovisni o toliko različitih stvari ali rijetko kada sam čuo ili pročitao riječ "ovisnost" u istoj rečenici s "tim drugim stvarima". Npr ovisnost o mobitelima, nitko ne priča o tome, ovisnost o TV-u, igricama, internetu, autima, izlascima, kladionici, kavama, žutoj štampi.... ima koliko hočeš primjera samo se osvrni oko sebe. Jednostavno mislim da nije u redu prema biljki, prema nama koji je uživamo i cijenimo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mirmirmir

dite_splita

Aktivan Član
04.05.2011
228
261
63
somewhere in space
ako je "ovisnost" uzivati u necem, sto ti cini dobro, sto te ne unistava, sto lijeci od cega ne umires, od cega ti bude samo bolje. sto te oraspolozi svaki put, sto ti izmami osmijeh i kada si naj**ebaniji onda smo svi mi ovdje "ovisni". da mi je sada netko uzme (da je nestane, nedaj boze!) bio bi tuzan jer bi nestalo nesto sto je na sivjetu od vijeke vijekova, nesto plemenito, dobro i reka bi cak i casno.
Marijana volim te
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sweatMJ
07.12.2011
34
3
8
34
tema više nije toliko aktivna no imam potrebu napisat nešto :)

svi mi pušimo onoliko koliko možemo jer to je jednostavno tako... svako troši pare na ono što voli i što ga usrećuje ajmo reć i zato mi nikad neće bit žao ni lipe što sam potrošio na travu...
kako smanjiti? e pa moja teorija je sljedeća i uvjek radi - što manje para imaš to ćeš manje pušit pa fino sljedeći put barem dio para koji bi potrošio na travu potroši na nešto drugo što će te razveselit, ja recimo znam uzet po 100-200 kuna kad se zabrinem za sebe i odem u prvi konzum i nakupujem si gumenih bombona, čokolade i raznih grickalica da ih mogu barem sljedećih 2-3 dana jest i vjerujte mi pali probajte nekad ...

čak i ako ne mislite smanjit savjetujem vam da probate.. ovisi kolko kupujete sljedeći puta uzmite upola manje i nakupujte si takvih sranja skinite hrpu filmova i cjele dane samo čilajte u krevetu, nekoj udobnoj stolici,fotelji nije ni važno sam čilajte :)

btw nadam se da će ovo pomoći barem nekome ko misli mrvicu smanjiti
 
03.06.2013
5
3
0
Napušena Vjeverica je napisao(la):
E pa tako je da, umoran sam od posla pa nisam ni zavrsio misao do kraja.
Poanta price: svako ko smatra da je ovisan o travi treba potraziti pomoc, ne mora sad to biti iskljucivo psiholoska pomoc nego pomoc od prijatelja, obitelji itd. Isto kao i svaki drugi problem, to je poanta price i zato ne bih volio da ode u groblje jer ima puno ljudi koji misle, kao sto sam ja mislio kad sam otvorio temu, da su ovisni o travi a zapravo nisu nego su to drugi problemi a trava je samo lijek i onda kada lijeka nema, dode do krize u zivotu.


I da se ispravim... naime dobio sam dopis od tajnice foruma, krivo sam napisao, nije penicilin lol nego inzulin.

:uhvacen
Korisna tema. U istom se problemu nalazim čak smo isto godište i znam da ne sereš jer pušim 12 godina i ne mogu prestat znači ovisan sam...Mogu ti reći da mi je ova priča dala dodatnog povoda da prestanem ili bitno smanjim pušenje jer vidim da je netko bio toliko duboko koliko sam i sam. Moj plan je riješiti se ovisnosti od trave i konzumirati je povremeno, ako mi se bude dalo postat ću svoja iskustva.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Možeš samo misliti da si ovisan, ali zapravo nemožeš ovisiti o tome. Nema tu nikakvih kriza, to su gluposti. Nađeš si zanimaciju, ispuniš si dan obavezama pa bi te ja pitao jesi ovisan. Pušim dosta dugo i duže od tebe Orange, i nemoš govoriti da si duboko u tome, pa nije ti to dop da si duboko u tome. Gledaj to na način da svaka osoba ima svoj "gušt", nekima je to pivo, nekima rakijica, a nekima pljuga dvije i u tom nema ništa loše.
Napravim pauzu kad god poželim, dan dva, popunim si dan obavezama, slobodno vrijeme ugodnim društvom i uopće mi ne padne pljuga na pamet, i sve to nakon toliko godina konzumacije. Jedino što me muči to bude slabija nesanica ali i to se izgura bez beda.
Ima osoba koje "misle" da su ovisne i to su si toliko zabrijale u glavu da i ja sam nemogu vjerovati u takve stvari. Recimo moj frend i čovjek u srednjim godinama, obrazovan, inteligentan ali na žalost ne zaposlen si je tako zabrijao da je jedan dan prodao pola tehnike iz kuće da bi si priuštio vutru koju je popušio za samo par dana. Što je najgore ja njemu ne uspjevam objasniti da je on to samo zabrijao ili moj mozak jednostavno nemože pojmiti da se kod nekih ljudi možda zaista javlja ta ovisnost. Sve u svemu taj frend je sada ostao i bez pola namještaja i kompletne tehnike jer je sve trampio sa dilerom za 20x manje vrijednosti vutre al on je sad sretan jer samo duva iako gleda u zid, a prodao žešću perverziju od smart TV-a, joooj, jojjj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SpliffCRO

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ja već dve nedelje nisam zapalio (pušim preko 15god.) i nikakve probleme/krize nemam,osim što mi je malo dosadno...ali (kako je već gore napomenuto) kad ispuniš/isplaniraš dan dobro,sve bude kul.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedoye and No Joke
03.06.2013
5
3
0
No Joke je napisao(la):
Možeš samo misliti da si ovisan, ali zapravo nemožeš ovisiti o tome. Nema tu nikakvih kriza, to su gluposti. Nađeš si zanimaciju, ispuniš si dan obavezama pa bi te ja pitao jesi ovisan. Pušim dosta dugo i duže od tebe Orange, i nemoš govoriti da si duboko u tome, pa nije ti to dop da si duboko u tome. Gledaj to na način da svaka osoba ima svoj "gušt", nekima je to pivo, nekima rakijica, a nekima pljuga dvije i u tom nema ništa loše.
Napravim pauzu kad god poželim, dan dva, popunim si dan obavezama, slobodno vrijeme ugodnim društvom i uopće mi ne padne pljuga na pamet, i sve to nakon toliko godina konzumacije. Jedino što me muči to bude slabija nesanica ali i to se izgura bez beda.
Ima osoba koje "misle" da su ovisne i to su si toliko zabrijale u glavu da i ja sam nemogu vjerovati u takve stvari. Recimo moj frend i čovjek u srednjim godinama, obrazovan, inteligentan ali na žalost ne zaposlen si je tako zabrijao da je jedan dan prodao pola tehnike iz kuće da bi si priuštio vutru koju je popušio za samo par dana. Što je najgore ja njemu ne uspjevam objasniti da je on to samo zabrijao ili moj mozak jednostavno nemože pojmiti da se kod nekih ljudi možda zaista javlja ta ovisnost. Sve u svemu taj frend je sada ostao i bez pola namještaja i kompletne tehnike jer je sve trampio sa dilerom za 20x manje vrijednosti vutre al on je sad sretan jer samo duva iako gleda u zid, a prodao žešću perverziju od smart TV-a, joooj,
Svakoko ću probati popunit dan obavezamama. Stvar je u tome što je moj gušt postao moj cilj na dnevnoj bazi tj. žiža je ono zbog čega ujutro ustanem iz kreveta, ono zbog čega želim raditi i ne znam da li život ima smisla bez pljuge jer me trenutno ne zanima ni jedna stavka iz ovog kapitalističkog svijeta mislim na auto,vikendicu,skupu garderobu, putovanja dakle ne znam zbog čega bi dalje išta radio kada mi bez troška na travu novac maltene ni ne treba.
Da se mene pita ja bi pušio i dalje jer sam svjestan toga da me je trava napravila boljom osobom nego što bi bio bez nje ali u priči nisam sam i to je bad jer žena i ja smo 9 godina u vezi a ona nije nikada pljugala (svega par puta) i ne želi da joj život prođe u 4 zida bez mene jer je sam jebena biljka pred monitorom,
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Zanimljiv post... čini mi se da gotovo svi stoneri dođu do tog stadija prije ili poslije :D Da, materijalno često zna izgubiti svaki smisao kad ti marihuana otvori um. Zato si postavljaš dobra pitanja i samo nađi odgovore na ista. Ja ih nemam (odgovore, jel :icon_lol: ), ali kad ih nađem, bit će i tako samo meni od koristi ;) Ako će te to utješiti, naznake u kojem se smjeru trebam kretati postoje, pa eto, mislim da ni ti nisi izgubljen slučaj :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
03.06.2013
5
3
0
bit će i tako samo meni od koristi ;)
E to je pravi zaključak do kojeg sam i ja došao. Ma koliko vi drugima tupili da vas trava čini pametnijim i uravnoteženijim osobama nikako to da shvate zato sam i sada sebe doveo u sumnju prema vutri.

E to je pravi zaključak do kojeg sam i ja došao. Ma koliko vi drugima tupili da vas trava čini pametnijim i uravnoteženijim osobama nikako to da shvate zato sam i sada sebe doveo u sumnju prema vutri.
Zapravo ne sumnjam jer sam siguran da je stoniranje nešto kroz što bi svatko trebao proći jer te difinitivno učini boljom osobom ali problem nastaje kada odeš iz sobe staraca te započneš život sa voljenom osobom koja te na neki način isto čini boljim ali razlika je ta što ona spada u ljude koji ne pate od nikakvih poremečaja i ovisnosti (imala je savršeno djetinjstvo) isto tako ni ne razumije moju ovisnost kao i većina na ovom sajtu koji pljugaju ali vjerujte da ovisnost postoji a to može biti ovisnost i od zdravog razuma koji mi high pruža
Ne znam što da napravim jer obje stavke u životu imaju dosta pluseva ali mislim da sam spreman svoj život posvetiti toj kvalitetnoj osobi kada sam već imao sreću da je upoznam ma koliko god njena ideja na prvi pogled bila besmislena...Ako ništa isplati se probati...Krećem kad popušim ostalih 10g tj. za 3 dana :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Norman

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
Napušena Vjeverica je napisao(la):
Eh sad sam dobre volje a nemam pametnijeg posla pa cu si fino zapisati ovdje.



Uglavnom, jucer (subota) nisam zapalio ma ni gram, ma kakav gram, nisam zapalio nis. Probudio sam se u 6 ujutro da upalim lampe... malo prozujo do wca i tako to, pogledo vijesti na netu i otisao u krevet. Da sam imao sta pusit, ostao bih budn al eto...

Lezao sam u krevetu, nisam ni bio toliko pospan koliko sam bio svijestan da danas necu nista zapaliti. Tako sam lezao/spavao u krevetu do 14h kada vise nisam mogo izdrzat jer sam se sav ukocio.

Vec oko 14:30, kad sam popio prvi srk kafe, dosla mi je ogromna zelja da zapalim. Hodao sam po kuci smisljajuci di da nabavim pare, jel imam sta vrijednog u kuci da prodam ili da negdje zaradim mozda, posudim...

Nista mi nije palo na pamet, do 15h hodao sam lud po kuci nisam znao sto bih sam sa sobom. Zaletio sam se u ducan po cigare, da bar nesto pusim. Sjeo pred komp, pio kavu pusio. Zapalio jednu, drugu, trecu.. i sesta je vec ugasena a nije ni 15:30. UZAS.

Do 16h sam hodao po kuci i dvoristu, cijelo vrijeme u glavi sam razmisljao da stisnem okidac i kazem bye bye, ne da mi se vise...al ajd...
Doslo je i 17h... e sad sam stvarno bio lud. Nisam znao sto bih. Upalim komp nema nis, upalim tv nema nista, odem van nema nista, odem jesti... i opet NISTAAAA

Treba mi trava a nema je. Nemam ni para. Otisao sam leci, na silu zaspao.
Probudio se oko 19:30 brijem, nisam siguran. Malo mi je bilo lakse posto sam jeo i odspavao. No i dalje mi je bilo muka. Popusena je i 15 cigareta.

E onda je pao mrak. Nema mi goreg od toga, vani mrak a ja cist. Nemam ni alkohola... nemam nis. Zadnju kap destiliranog alkohola iz kupaone sam popio davnih dana.

Cijeli dan se tresem, nisam dobre volje, mrk sam i muka mi je od svega. Hocu da ovaj film vise stane jer ga ne mogu gledatttttttttt.



Al ne gasi se jbg. Evo nekako sam probdio noc, ne sjecam se kad sam zadnji put osto ovak dugo budan... aha kad sam prespavao kod jedne cure pa smo se.. cijelu noc.
Uglavnom... pozitivno je sto je jedan dan prosao. Negativno je sto nisam spavao, ne jede mi se, ne pije mi se i nije mi do niceg. Popusio sam kutiju cigar u pol dana, to je jako jako lose.


Nadam se da cu prezivjet ovaj dan bez ikakvih ekscesa, probat cu si naci neku zanimaciju.
ako nas ne trolaš, onda imaš problem, ali ne s travom
trava je slučajno tvoj mehanizam suočavanja s tvojim stvarnim problemom, što god to bilo.
Neki piju, neki kockaju, neki provode dane u kladionici, a ti si se eto primio trave

potraži pomoć kod nekog psihologa, popričaj s njim (odaješ dojam da imaš love, pa ti neće biti bed odvojit nešto love za tako nešto), vidi što te jebe u životu i sredi to, umjesto da bježiš i skrivaš se iza jointa

sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skipe

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.190
358
Ja se iskreno nadam da je Napušenko puno bolje nego prije godinu dana kad je pisao ovaj post, a i da će nam se malo javiti :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sweatMJ
07.08.2013
3
3
0
Evo malo odmaram na poslu i citam pa da napisem stogod, kao sto sam napisao u predstavljanju nisam pusac, niti na bilo koji nacin koristim marihuanu, ali nemam nista protivi i podrzavam i sve to.

Za ovisnost, i ja sam ovisan i racunalu, internetu, igrama, necu da priznam ali znam da sa ovisan.
I znate sta je najbolji lijek za takvu vrstu ovisnosti, zena, djeca, posao, dobra knjiga. Mozda se nekome ovo cini sranje, ali nekad sa djecom odem po cijeli dan vani, igra, skaka, zajebancija, malo navecer sa zenom, meh meh itd, i prode dan, pomislim ja da bi rado odigrao jednu, ali ono, tu sam necu sada o tome i gotovo.

To je cisto psiholoska ovisnost, jer se osjecas dobro dok radis to sto radis, a u neku ruku to nije lose :)

A sto se tice vjeverice, momak ima problema sam sa sobom, on to zna ali mu je fjaka to rijesiti, trava pomaze jer na probleme ne misli i gotovo.
Nades sebi fino kakvu milicu, malo hodas malo volis, ozenis se, stalni posao, djeca obaveze, svi problemi lagano nestaju, samo se drzis svog zivota i gotovo, neces imati nekad vremena ni zapaliti...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skipe
10.07.2013
76
22
8
110
imo sam višegodišnju pauzu od trave , i mogu reć da nisam pogrješio ....
sad isto napravim pauzu od par dana i sve ok.......... :kiss:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sweatMJ