LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Pozz ekipa. Molio bih vas za savjet. Dakle imam doma jedno kuciste od servera dimenzija 42x44x60, taman za igranje sa jednom biljcicom. To sam si zelio jos od prvog puta kad sam vidio PC grow no nisam nikad nabavio prazno kuciste da se okusam u tome. Ja sam si prvo mislio da cu ubacit cflke unutra al si sad mislim ipak da napravim jedan mali panelcic od stripsa pa dajte recite kolko bi ih trebao ubacit unutra?Planiram izvuc van potenciometar za dimmanje. Meni je ovo kuciste ekstra jer se moze sa 3 strane otvorit. Ima vratasca dvoja metalna i jedna velika staklena. Da ne kenjam vise evo slika
Druze,ja ja sam ove godine poceo sa malo,ali malo vecim boxom i sa LED diodom u njemu,tj sa 2 od 50watti...pokazalo se odlicno,ne emituje toplotu,uz dobar hladnjak(najbolje od PC-a)nema brige,moze da bude jako blizu biljci i milina za tako mali prostor
288871
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc and 1310

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Koje snage su tih par redova LED-a i sta je to,jel to White ili Warm White,nmg da provalim,a deluje dosta belo?
Za što točno pitaš?
Stripove ili bordove? Šta se boje tiče, to si sam biraš 3000k, 3500k, 4000k....
Pozdrav, ovo je sve sto je potrebno za zeusa? Nikakve zice ili konektori uz navedeno? Hvala
Pogledajte prilog 288690
Dobiješ 10cm žice sa driverom, a na Zeusu ti je ženski konektor. Ne brini, jednostavno je i dobiješ konektorčić, da nemoraš spajat žice. Samo se utaknu. Žica ti je trodjelna smeđa, plava i zeleno- žuta pospajaš boje i rock'n roll. Na driveru, imaš dva šarafa, na poleđini. Pomoču njih štelaš jačinu volti i Ampera. Dođe ti na 50% snage, 2A-34v. Tako je meni došao i nisam ga dirao, jer iovako blješti i fino je napunio box!
Žicu uzmeš od nekog starog uređaja!
 

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Za što točno pitaš?
Stripove ili bordove? Šta se boje tiče, to si sam biraš 3000k, 3500k, 4000k....

Dobiješ 10cm žice sa driverom, a na Zeusu ti je ženski konektor. Ne brini, jednostavno je i dobiješ konektorčić, da nemoraš spajat žice. Samo se utaknu. Žica ti je trodjelna smeđa, plava i zeleno- žuta pospajaš boje i rock'n roll. Na driveru, imaš dva šarafa, na poleđini. Pomoču njih štelaš jačinu volti i Ampera. Dođe ti na 50% snage, 2A-34v. Tako je meni došao i nisam ga dirao, jer iovako blješti i fino je napunio box!
Žicu uzmeš od nekog starog uređaja!
Za ledice iz ovog posta sam pitao koje su,koliko watti i koja je ovo boja?
evo slike koju si postavio
288984
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lovetogrow

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
550
93
36
@Dreser ja mislim da su to obicne bele , ali definitivno dobro svetlo , dobro pokriva

Ja isto furam LED panel od 200W ali ne pokrivaovako dobro , ali je veci problem sto su u njemu 2 ventilatora , kji se deru na MAX su , 12cm ventovi
To sam morao da resim , i resio sam tako sto sam stavio regulator napajanja na njih , i sad ih stavio na 5V, akonekog interesuje kako se to radi mogu da pokazem
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
550
93
36
u bre tebra pa oni sisaju , ja bi morao 100 minuta audio produkcije da odradim za te pare , ili 2 audio knjige ili album muzike , da ne pricam za onog sto kopa po njivi ili, pa to pola plate klasicnog milicajca , necija cela . jos 2 komada , ti bas imas repa , verovatno si uzeo i 4-5 bocica preparata za negu biljzoe , i hidro neki ili bar air potove
svaka dala bar 200 mica :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dreser

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Evo link od Lampe pa pogledaj, ulozi za dugorocno a gotivim cob light :thumb:
 

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
u bre tebra pa oni sisaju , ja bi morao 100 minuta audio produkcije da odradim za te pare , ili 2 audio knjige ili album muzike , da ne pricam za onog sto kopa po njivi ili, pa to pola plate klasicnog milicajca , necija cela . jos 2 komada , ti bas imas repa , verovatno si uzeo i 4-5 bocica preparata za negu biljzoe , i hidro neki ili bar air potove
svaka dala bar 200 mica :)
Ja brate uzimam LED COB full spectar od 50watti za nepunih 5e po komadu i ne vidim da im nesto puno fali(ako je pravilno gajis,sto ja nisam u prvom slucaju)Ne bih dao 200-300e za svetlo nikada iako mi je vuja mama..Sto je mnogo,mnogo je
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
550
93
36
to i ja mislim , gledao sam cenu cobova , tako oko 5e , za 10e neki bas besan , hladnjak za cpu , neki drajver i bog da me vidi
To je ciganija i nece biti dobro ko ovo , ali ja bi morao tako nemam budzeta toliko.
Bas cu da napravim neki cob , nude se i kod nas ne mora se cekati iz kine .
 

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
to i ja mislim , gledao sam cenu cobova , tako oko 5e , za 10e neki bas besan , hladnjak za cpu , neki drajver i bog da me vidi
To je ciganija i nece biti dobro ko ovo , ali ja bi morao tako nemam budzeta toliko.
Bas cu da napravim neki cob , nude se i kod nas ne mora se cekati iz kine .
Druze,nije ciganisanje....Pogledaj moj dnevnik,imas tu novi boks...u njemu su samo ti LED COB 3x50 odvojene na obicnim pc hladnjacima sa ventovima na njima i imam jedan panel koji sam sam pravio od RGBW led traka oko 30w je....za sada im je to sve,a ubacicu jos ovih dana.Imas sada po oglasima likove koji prodaju te LED COB,ja sam dve uzeo preko oglasa,a trecu sa WISH-a cisto da vidim jel to TO i kontam da ovi sto ovde prodaju za malo skuplje,porucuju na veliko sa WISH-a,jer tamo je fora "Pay for shipping only" cena.
Evo ti link mog boksa sa tim ledicama od 50watti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Evo link od Lampe pa pogledaj, ulozi za dugorocno a gotivim cob light :thumb:
Ovo je cisto izdrkavanje po mom misljenju.
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Prvo, rijecnik ti nije ok :thumb:
Drugo, neko nije u mogucnosti da kupi skupe Lampe pa improvizuje, gradi Sam, cita forum, edukuje se I sl.
I trece, najosnovnije sto trebas znati, goooglaj Malo I vidi sta ljudi rade sa ovom lampom a ovo je daleko od najbolje, a samim tim, I najskuplje lampe..ako kontas:) ako ne znas napraviti a mozes kupiti, kupis kvalitetno I imas grow super:)
 

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Prvo, rijecnik ti nije ok :thumb:
Drugo, neko nije u mogucnosti da kupi skupe Lampe pa improvizuje, gradi Sam, cita forum, edukuje se I sl.
I trece, najosnovnije sto trebas znati, goooglaj Malo I vidi sta ljudi rade sa ovom lampom a ovo je daleko od najbolje, a samim tim, I najskuplje lampe..ako kontas:) ako ne znas napraviti a mozes kupiti, kupis kvalitetno I imas grow super:)
Druze,recnik se odnosi na cenu lampe,ne vidim nista lose u tome sto sam prokomentario da je izdrkavanje 260e za LED od 100watti,nikoga nisam uvredio.Sto se tice "Drugog" ja sam prvi koji radi po sistemu "Uradi sam",sto mozes da vidis u mom dnevniku,a sto se tice ovoga"Trece i najosnovnije" inace sam guglao brda i brda,tako da znam o cemu pricam,a i elektricar sam pride,valjda se i to nesto racuna?
Sve najbolje i zao mi je da si me pogresno shvatio.
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
550
93
36
@Dreser kontas u kom smislu mislim ciganija , budzeno , ne moze covek napraviti guci i prada light panel , uvek izgleda kao da se kratilo na novcu jer ralno to i jeste , makar to nesto kostalo i 5 puta vise nego ista stvar kod kineza , kao ovaj moj regulator koji kosta vise nego kad bi se ista svar kupovala jer sve kvalitet delovi , 50 evra samo dizajn meraca a toliko kosta ista cela sprava u prodavnici ,opet se vidi da je budzeno ,dzaba, ciganija :)
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Dajte ne drobite:)
Nemožeš uspoređivat COB pločice i Marsov COB!
To je prvo, a sa COB pločicama, po vašem si moš dupe obrisat(ispričavam se na jeziku) 15651608686754667112943632846690.jpg Gađam ptice sa njima, koliko su dobre!!!!
@dedskin i @Dreser, COBovi nisu svi isti! Šta je najgore, nisu ni blizu!
@Dreser - jer stvarno misliš, da bi @Jednomsemora, bacao novce, da može za kikiriki uzet COBove? Ili da dedskin napravi premijeru, video, XXX, šta več... da bi kupio panel?
Ovo je cisto izdrkavanje po mom misljenju.
Po meni je isto to, kada netko pametuje, jer nema love!
Jesi vidio Mars COB uživo ili na YouTube-u?
Jel itko od vas, uopče isprobao svjetla, osim kineske robe na kile?
@Dreser - COB pločice ti mogu dati biljku, ali ih istovremeno pali! Iz razloga, jer su za druge stvari!
Koliko košta HPS 600w sa prigušnicom i starterom?
To bi značilo, ako ti možeš gledat film na crno/bijelom tv u, da bi svi mi trebali bacit smart tv?

@Jednomsemora - če nakon 1 growa otplatit oba Marsa, jer sa pločicama i Viparspectrom iz 99' možeš dobit biljku, ali da bi pušio i osjetio, moraš kupit djiku!
Da bi se vrhovi razvili, pločice moraju biti jako blizu, ali onda osuše thc, pa dobiješ drek!

@Dreser -staviš link svog dnevnika, kao neku usporedbu, a neznaš koje sjeme imaš! Screenshot_20190807_095925_com.android.chrome.jpg
Ljepe su biljoze, ako su još žive!
Ja sam probao sve jeftinije verzije svjetla i večina toga je u ovoj temi. Došao sam do zaključka, da neke stvari, jednostavno vrijede, više od drugih.
Vi kao, da uspoređujete toplu vodu, jer neželite niti specifikacije pročitat!
 
Poslednja izmena: