LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jopezg

Aktivan Član
06.05.2017
852
5.556
233
Sve ispravno napisano osim ovog za osobnu i carinu. Carina je bog i batina. I naravno da te mogu trazit osobnu, mogu te zaustavit mogu ti pregledati auto, tebe i tako dalje. Kaj mislite da se moze setat po carini i carinskim skladistima i prostorijama sam tak. Nece moci. Kak preuzet robu bez osobne.
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Carina je državni organ koji te može i smije legitimirati; njemu ličnu traži špediter, dakle privatnik, dakle može ga poljubit u oba čela.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ledovci, evo nešto da si provjerite za svaki slučaj ako uzgajate fotoperiodne biljke.
Uglavnom nakon 2 mjeseca korištenja ovog jednog viparspectra pro panela ala QB , tek danas skužim da u periodu mraka kad mi tajmer isključi panel, da on i dalje blago gori..
20201210_093625.jpg 20201210_093705.jpg
Koristim ovaj standrardni tajmer:
190064084.jpg

Što se desi.. tajmer prekine samo jedan spoj (možda je i tajmer u banani a možda jednostavno tako radi).. u mojem slučaju on je prekinuo nulu, pa sam i dalje imao 220V prema panelu, ok.. strujni krug nije zatvoren pa panel neće raditi ali očito mu negdje masa daje dovoljno potencijala da minimalno upali ledice.
Uglavnom riješio sam to jednostavno da sam obrnuo sami tajmer.. iskopčao iz utičnice, obrnuo ga, i ukopčao nazad. Sad prekida fazu tj. 220V i panel je potpuno ugašen.
Eto čisto da si provjerite.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Nemam pojma, to je komercijalni panel, viparspectra pro p600. Trebao bi ga raskopat da vidim kak su to oni spojili. Uglavnom ne bi se trebalo dešavat kako god da okrenem. Kad mi završi grow ga budem raskopao i ispitao, možda negdje neka dioda propušta na samom driveru.
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
100% je stvar u timeru!
Ne diraj panel, stavi probirštift i kada je timer krivo okrenut, daje bordu struju, jer je driver na njemu!
To sam siguran!
Dugo već to znam i to je prvo što provjerim, kad mjenjam utičnicu. Kad je timer krivo okrenut, svjetlit če obje rupe kad je off. Tako si možeš provjerit, prije uključivanja borda!

Ima negdje u temi, upozoravao sam, ali teško je shvatit dok ti se ne dogodi!
@COM5 ,to je više do timera, jer US utičnica ima utikač, da je uvijek u istom položaju!
Timer skida samo jedan pol, a kad je krivo okrenut ne ugasi pozitivnu, nego negativnu i LEDu je to dovoljno, da tinja. Kod većine uređaja ne radi ništa!
 
Poslednja izmena:
15.10.2020
25
35
13
Ja mislim da nitko osim vojnog i policijskog lica tebe ne smije pitati dokumente.

Ako si narucio nesto preko špeditera, i unutra nije ništa ilegalno (svijetla hvala bogu nisu ilegalna, bez obzira za sta se koriste), oni nemaju tebe pravo pitati osobnu.

Oni smiju ako sumnjaju da je unutra nesto opasno zvati policiju, no NE SMIJU te pitati dokumente.

Kazi im da neces to kupiti (ako nisi jos platio) pa nek oni snose trosak vracanja, a ako jesi platio, ja bi im rekao da ili nek ti daju stvari koje tebi pripadaju ili ces im zvati policiju za krađu.

EDIT:

evo tlak mi je na 1000 majke mi.

znaci ona je rekla da je to oprema za sadnju MARIHUANE??!! Ja bi ju tuzio za klevetu jebo me pas ako ne bih.

Kako ona zna da ces ti saditi marihuanu? ljudi doma svasta sade, od rajčica, do papričica, do egzoticnih cvijetova sta ne mogu rasti u nasem podneblju.

Stari moj, ti si se usrao bezveze, ja bih se vratio tamo toj špediterki (ocito lokalna dušebrižnica neka) i na lijep nacin bi joj objasnio da ona ne smije raditi to sta radi i da ces ju tuziti

;)

EDIT2:

Ja bih se na tvom mjestu ponudio da zovem policiju njoj, prije nego ju ona zove tebi.
Policija tebi ne smije nista za ta svijetla, moraju ti ih dati jer svijetla NISU ILEGALNA nigdje na svijetu valjda, bez obzira za što BI SE MOGLA koristiti.

A ti ako mislis da ce tebe policija pratiti jer si kupio svijetla, nije ti to samo tako, imaju i oni pametnijeg posla nego pratiti nego tamo šta je kupio lampu.
Ako sebi sadiš doma i ne dilaš i ne hvališ se okolo da sadiš, nemaš brige ;)
Bato opalice te kap, cuvaj srce.
 

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Koji? Ja sam ima "300w" full spectrum kineza... kad sam izmjerio struju skuzio da je 80W... nikakve koristi za njega... samo za pocetni dio vegetacije
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
100% je stvar u timeru!
Ne diraj panel, stavi probirštift i kada je timer krivo okrenut, daje bordu struju, jer je driver na njemu!
To sam siguran!
Dugo već to znam i to je prvo što provjerim, kad mjenjam utičnicu. Kad je timer krivo okrenut, svjetlit če obje rupe kad je off. Tako si možeš provjerit, prije uključivanja borda!

Ima negdje u temi, upozoravao sam, ali teško je shvatit dok ti se ne dogodi!
@COM5 ,to je više do timera, jer US utičnica ima utikač, da je uvijek u istom položaju!
Timer skida samo jedan pol, a kad je krivo okrenut ne ugasi pozitivnu, nego negativnu i LEDu je to dovoljno, da tinja. Kod većine uređaja ne radi ništa!
Nisam baš pohvatao što si mi htjeo reć :D
Otvorio sam tajmer i da.. prekida samo jednu žicu.. e sad jel bila faza ili nula to ovisi kako ga okreneš.. što je glupost na koju treba pazit.
Ovo što si rekao da ti probirštift zasvijetli na obje rupe kad je off, to se ne bi smjelo dešavat (osim ako to nisi provjeravao dok je i panel spojen pa imaš povrat faze preko njega) .. probaj ponovo na običnoj utičnici na zidu.. možda da probaš na istoj na kojoj si imao tada tajmer priključen jer ako su ti kućne instalacije u redu, na nuli ne bi trebao imat nikakav napon, možda par volti što probirštift ipak ne bi trebao zasvijetlit na to.
Vidim da se voliš igrat sa strujom pa ti preporučam da si radije kupiš neki jeftini multimetar za 20 dolara nego da koristiš svoje tijelo za zatvaranje strujnog kruga sa tim probirštifom :) to ti priča elektrotehničar sa 20-godišnjim iskustvom u jednoj od najzahebanijih industrija gdje vidiš svašta :) , a i s multimetrom uz par osnova rukovanja i poznavanja osnova AC i DC strujnog kruga vidiš cijelu sliku. ( samo nemoj okrenut na mA/A i gurnut obje stezaljke u utičnicu, tak mi je jedan mehaničar pogasio pol platforme a skoro i sebe kad je dobio multimetar na poklon :D znači ampmetar serijski, voltmetar paralelno i postavke uvijek na veći napon/struju od onih koje ideš mjerit). Vjeruj mi budeš puno pametniji a i sigurniji.
Što se tiče mog panela ja ću ga ipak raskopat :D čisto da vidim da mi negdje ne probija na masu, makar obično tu bude u igri jedan kondenzator kroz koji može curit mala struja valjda dovoljna da ledice slabo zasvijetle.
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Čitam svoj post i nešto sam obrisao ili krivo pisao:)

Otvorio sam tajmer i da.. prekida samo jednu žicu.. e sad jel bila faza ili nula to ovisi kako ga okreneš
Uglavnom, to sam htio reći, a sa probirštiftom, provjeravam dal je krivo okrenut timer. Stavim ga na case od drivera, kod one dvije rupe i driver dobija struju. Sigurno se troše, možda ne ko pod punim naponom, ali sigurno nije dobro, da tako radi!

Ako si električar, di si bio prije:)
Šalim se!
Kad mi se to dogodilo, prvi put, raskopao sam cijelo prizemlje, spojio na drugi kat, ništa. Vukao, produžni kabl sa trečeg i taj put sam okrenuo timer, pa sam mislio kako sam riješio problem, ali jbga riknuo mi panel i onda sam na Rolitupu, našao gdje čovjek to ljepo objasni, da timer prekida samo jedan pol i da treba pazit sa time, da je na pravoj strani!
Svi kineski bordovi ti ovako tinjaju Screenshot_20201211_040547.jpg , najgore od svega, što se to ne vidi u mraku. Baš se moraš sagnut i pogledat odozdo....
A sa probirštiftom, provjerim koja je pod naponom. Dok ja izvadim multimetar, nađem volte.... :)
Pazim ja, ne brini. Možda krivo objasnim, jer ne baratam sa stručnim nazivima, ali da ne pazim, več bi bio reš pečen:)
Da sam na tvom mjestu, več bi ga rastavio, gušta radi:) Ali ziher je do timera, jer što misliš, šta sam sljedeće napravio? Rastavio ih i ništa. Čak su driveri u plastičnom casu, tako da nisam dirao, a kada je timer u pravom položaju, sve je ok!
Inače, driveri ostaju pod naponom do 24h i ako nije spojen na trošilo(bord), može te ljepo kresnut!

Spajanje multimetara na strujni krug me kolega Stipe naučio. Nacrtao nam šemu za ampere, a za volte je jednostavnije, mada nije ni za A znanstvena fantastika!
A za manju voltažu imam onaj probirštift, što izgleda kao toplomjer i pokazuje 12,36,48,120,220V i kad je timer off, on pokazuje na displeyu, da je uređaj uključen u struju. Mali multimetar, ali kao toplomjer sa odvijačem.
 
Poslednja izmena: