LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.077
15.606
358
Ac infinity izbacio novi bar stil panel
Može se spojit na kontroler 69 i kad se stavi,da prati VPD,dimma automatski svjetlo,da je što bolji VPD i DLI!

Jedna stvar mi nije jasna....
Jedan bar se večinom sastoji od 3 stripa i zar je toliko teško stavit srednje stripove na drugi driver,da ih se može dimat zasebno?!
To je 30€ više,a za tvornicu cca 10€ i to sam puno rekao....
Ista stvar,imaju diode od 5000k i 3000K,pa to daje spektar oko 3500K. Zašto ne stave svaku kelvinaž na zaseban dimmer,jer u drugoj polovici cvata,jače bi gario 3000k u vegi,obrnuto ..... pošto postoje driveri sa više kanala. Optic slim 550s ima tri dimera za bijeli,crveno i plavo svjetlo, odvojeno!
 
Poslednja izmena:

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.393
27.935
1.098
Trøndelag
Nije primarno do tempa. Do hot spota meni barem, odnosno to mi jedina zamjerka Lukateku i ostalima.
Meni je to dosta bitno, vidio si gdje stoji boks ( spavaca) i svaki decibel dolje mi puno znaci. Sad bas gledam i na mom ac infinitiju se skida driver van. Samo kod njega nema smisla skidat on 130w i ne grije skoro nista.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
koji genijalac haha:thumb::thumb::thumb:
...isparavaju se elementi (natrij) na nacin da ih zagrijava..--- tu trosi pun krc energije..i onda bombardira te plinove elektronima . To praznjenje stvara fotone koji oslobadjaju energiju i dok padaju u svoj originalni energetski nivo...oslobadjaju fotone .Ti sudari se dogadjaju pomalo kaoticno, jer idu na razlicite visine i padaju na razlicite dubine i na taj nacin stvaraju mjesavinu fotona razlicitog spektra......hebeni hps :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: sone1 and Infinity
06.01.2023
31
99
18
48
Pitanje....jel mogu LED lampu koja je nominalno napravljena za 120x120 koristiti u prostoru 120x60 ili će mi to stvarati previše problema, tipa burn, hot spot? Da probam možda bočne strane obložiti s nečim što manje reflektira svjetlost? Ili je to generalno loša ideja...Jel probao netko?
Hvala unaprijed na odgovoru.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

POsram

Aktivan Član
08.08.2023
237
585
93
Planiram da kupim novo svetlo za 80x80
Ovde imamo takozvani

LED Full Spectrum Model X​

koji se nalazi na razlicitim domacim sajtovima i nije mi poznat, driver, diode....

A drugi model vam je svima vec sigurno poznat.
Ne sumnjam u kvalitet Lumatek brenda, no...
Кoliko ste isplati platiti 100 eur vise za Lumatekov Pro?
Da li je ovaj misteriozni brend ikako dobar?
 

Prilozi

  • LED_Bar_250w_01.jpg
    LED_Bar_250w_01.jpg
    410,2 KB · Pregleda: 23
  • Lumatek-200W-pro-Attis.jpg
    Lumatek-200W-pro-Attis.jpg
    332,6 KB · Pregleda: 24

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.923
256
@POsram da misteriozni LED panel išta valja, ne bi bio misteriozan ;) pogotovu taj no-name Kinez koji se prodaje u toj radnji ('Ponici) već godinama i niko da ga kupi. Jer pojma nemamo koje su diode, koja snaga i koji spektar
Prođi po indoor dnevnicima I vidi ko gaji pod misterioznim Kinezima, a ko pod Lumatekom i kakvi su rezultati :)
Ili misliš da mi ne želimo proći jeftinije?
Koliko se isplati?
Isplati se, to je sve što treba da znaš :)
 

POsram

Aktivan Član
08.08.2023
237
585
93
zivim privatno vec 10 meseci u jednom stanu do sad nikad nisam vodio racuna o gasenju svetla,bojlera,televiyora,klime. Koristio bih LED lumatek zeus 600 pro . Kada bih poveo racuna o kasenju svetla bojlera itd da li bih mogao da koristim lumatek da vlasnik ne posumlja da se nesto desava .... Da li to treba da me plasi ili ne . Rsio sam da posadim jer hocu da pusim nesto svoje a vidim da ovde ima dosta kvalitetnih ljudi koji mogu da me posavetuju ..
I onda vlasnik naravno ima rezervni ključ i može da posjeti i gotovo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Wendigo

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.157
233
Šta hoćeš reći da svi ovdje na forumu sade u svojim prostorima/nekretninama?
Evo ja nisam nikad u svom prostoru zasadio,uvijek bi to bili iznajmljeni stanovi i može se!
Treba pametno odabrat stan,procjenit situaciju,držat se pravila i plaćat svoje obaveze.
Postoje i načini da saznaš da ti gazda ulazi u stan,a ni svaki vlasnik nekretnine nije idiot,ima ih koji ne žive u istom gradu,ima onih kojima uplatiš stanarinu na račun i ne vidite se,a takvi ljudi se na prvu primjete.
Moja dosadašnja iskustva su odlična,ali sve zahtjeva dosta truda kao i u svemu.
Tako da se ne treba obeshrabrit i odustat od growa samo zato jer nemate svoj prostor.
 

POsram

Aktivan Član
08.08.2023
237
585
93
Možda sam bio kratak u odgovoru i ne kažem da svi imaju svoje nekretnine.
Ako neko nema izbora neka izvoli u krajnjem slučaju, postoje načini da se proveri da li neko ulazi naravno. Najbolje bi bilo ako je u zemlji koja to prihvata ali ako uzmemo u obzir da je većina sa Balkana, bilo bi dobro da vlasnik zna o čemu se radi ako je neko dobro upoznat sa istim. Ako već mora da bude u potpunosti tajnovito onda to ne može da radi osoba koja ne razmišlja detaljno. Recimo ako je potrebno da kakav majstor udje unutra da šta popravi ili nešto slično. Ako je dostupan outdoor u svakom slučaju je bolji izbor od toga da se bez znanja vlasnika ista radi unutra.