LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.328
7.038
258
Ma ako si normalan i ne pravis pizdarije u stanu i sta ja znam, nisi sumnjiv lik iz kraja i "ok" si sa komsijama, nema se tu sta misliti, sve je to nabijanje paranoje. Ako bas nesto crkne ili se desi neki bedak, visa sila jbg, onda smislis nacin da resis, uklonis, sakrijes i bez brige, a to ti je zapravo isto kao i da si "kod kuce" ;)
Sta onda ima neko da te druka i prijavljuje i upada? Osim ako nece svoje parce kolaca ;)
Lako je tako misliti o necemu sto ti znas i radis, pa te opere tu i tamo, i to je ok, tako da kad pogledas, sta neko ima pojma, kad ne zna ni kako se zoves ;)
 

POsram

Aktivan Član
08.08.2023
236
581
93
Pa dobro na tebi je koga ćeš dovoditi kome ćeš pricati i tako dalje. Nisu to velike šanse nešto loše da se desi dok ti je pamet u glavi. ::listomahanje:: Treba uvek biti svjestan svakog koraka koji napraviš. Svako dobro :mario::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Milic355

POsram

Aktivan Član
08.08.2023
236
581
93
Prilikom gledanja oglasa povodom kupovine LED pogotovo kod raznih kineza potrebno je obratiti malo pažnje oko brojki za iskoristivost spektra. Veća brojka ne znači uvek i dobro za biljke jer Kinezi često vole da dodaju brojke da bi bilo primamljivo da se kupi. Obično prikazuju efikasnost samo nekih odnosno belog dioda dok crvene često i ne uračunaju. Tako da je bitno da se dobro istrazi koja firma daje istinite podatke pre kupovine.

Uz to ako pogledamo obično veće lampe imaju preko 2.5 ali u slučaju nekih kineza koji vuku 100w recimo Viparspectra prikazuju da ima 2.7, dok Lumatek 200 Pro sa duplo jačom potrošnjom prikazuje podatak za 0.2 manje od toga dakle 2.5.
Ova fotografija to odlično prikazuje
 

Prilozi

  • IMG_20230821_081003.jpg
    IMG_20230821_081003.jpg
    294 KB · Pregleda: 50
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: gogs666

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.077
15.604
358
Samo da pročitaš nekoliko strana u nazad,tamo 2019.'skoro svaki post se odnosi,kako kinezi dižu brojke,prvo wattaže,onda spectra,a ne znaju što je uopće spektar(prodavači). Onda,imaš sve opisano,vezano za male Quantum bordove i zašto pale biljke!
I ne piše svugdje ppfd,negdje navode samo ppf,što je svjetlost koju lampa proizvodi(jačina samog svjetla),a ppfd je jačina svjetla koje pada na m² u sekundi(tako se računa). Umol/s/m² umol u sekundi na metar kvadratni ....i tu brojku gledaš,a preprodavač če stavit jače brojke ili iz neznanja ili misleči kako če to prodat svjetla!
Tako da je bitno da se dobro istrazi koja firma daje istinite podatke pre kupovine.
Isto kao i sve u životu!
 

POsram

Aktivan Član
08.08.2023
236
581
93
Naravno, iz ugla nekoga ko je iskusan i ko dovoljno obraca paznju na mnoge stvari to nije preveliki problem.
Ali za dosta novih uzgajivaca i onih koji tek prelaze na LED treba povremeno osveziti neke stvari, kazati na neki drugi nacin, ubaciti neku novu fotku poput te koju sam dodao jer je odlicno uradjena. Bukvalno nacrtano ukratko da krace ne moze.
 
26.03.2016
11
4
3
Pozdrav, trenutno imam box 60x60 i svijetlo imam napravljeno od standardnih LED 9W žarulja (30 komada), ukupno 270W i zadovoljan sam dobivenim, nego vidim ovaj viparspectra XS1000 da radi posao dobro pa me zanima, što mislite, da li će biti bolji viparspectra xs1000, ako će biti slično možda i bolje uzet zbog uštede energije ili ostat na E27 ledicama. U slučaju da kupujem Viparspectra XS1000, da li je bolje uzet stari model ili novi iz 2023, kojem je koliko vidim smanjena malo snaga. Hvala
 
26.03.2016
11
4
3
Čak je i nešto malo jefitniji od viparspectra, hvala na prijedlogu, ali najviše me zanima da li će bit neka razlika u finalnom proizvodu naspram trenutne E27 x30 kombinacije :)
 

Peroooooo

rješenje je praštanje
Poznanik Foruma
02.12.2011
853
3.676
163
"ma razlike drastične"đuro , -ovo su svjetla s dimerom napravljena za uzgoj još ako možeš novi ac infinity-naravno "ako imaš vremena " :D -a znaš i sam da su ljudi ispod e27 izvlačili čudovišta tako da....a i e27 žarulje su isto sve kvalitetnije
kupiš si novo (po tvom izboru)i najbolje sam usporediš, spider farmer ima čak kvalitetnije ( samsung) od marsa hydro (ovi manji do150w)
znaju dečki bolje objasnit
 
Poslednja izmena:

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.077
15.604
358
Sijalice ne rade na full snazi i kolega @sone1 ,kaže da se vidi i na oko razlika!
Jel misliš,da bi ljudi davali 1000€ za panel,ako može stavit puno jeftinije sijalice:)
Sijalice imaju ac driver,spectar ne mora biti kako piše na kutiji(kod jeftinijih proizvođača),stave samo toplo ili hladno bijela,a tebi za uzgoj to igra največu ulogu. Uz to,što sijalice ne možeš dimat i rihtat kako biljkama paše!
A ts1000 je odlično svjetlo!
 
26.03.2016
11
4
3
Ja sam jako zadovoljan sijalicama i zato se raspitujem da ne bacam lovu bezveze. Ovo što sam malo popratio zadnjih par dana mi se čini Viparspectra XS1500 PRO nekakav best buy u rangu do 150W, neke tipa AC Infinity Iongrid T22 nisam mogao uopće pronaći, a da nije shiping skuplji od proizvoda. Uglavnom da ponovim radi se o boxu širine 60x60 cm, visine 160 cm. Razmišjam između Viparspectra XS1500 PRO, Mars Hydro TS1000 i Spider Farmer sf1000. Nemoraju biti nužno te 3, može i neka četvrta ako imate preporuku, a cijenu gađam do 200€ . Hvala na pomoći

 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.861
358
Opcenito mislim dae to malo prevec w za taj prostor,a i da se nemoze tolika kolicina suhog unutra ni smjestit u zelenom stanju. Vjerovatno bi efikasnije bilo nesto snage 120-150w sa dobrim spektrom makar sam sa zaruljama znao bi prema 2gw
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.391
27.899
1.098
Trøndelag
Dali itko može izvući 270g u 60×60 boxu?
Kod mene su te dimenzije, iz mog iskustva mislim da nije moguće izvući tu količinu. Volio bih da me netko demantuje:D
moze al to je ono da sve bude slozeno u bocu i da se svi parametri idealno posloze. Imao sam ja 3gr/w sa cree cxb samo ne sjecam se vise koji boks, 70ka ili 80ka.
U 60x60 je bas tesko izvedivo ali ne i nemoguce.