LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Da Natura dobro si me shvatila.

Na moju sreću sam deo plate dobio u njima, pa sam se morao poigrati a nije me koštalo ništa :)

Mada sam i u *********** video te crveno plave, a pošto imam još i RGB ledice , ostaje mi da se poigram još jednom, samo da uhvatim vremena :)

travahr, hvala na info :)
 

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
40
evo ga radi modify posta sada. Super.

RGB leidice u trakam kao i one bijele ili obojne ledice ko kapljica nisu niti blizu dovoljne. Mogu ti odmah reći. Ako se hoćeš igrati igraj se ali ništa sa njima nećeš postići.

lediice, moraju biti jake snage. 3W je najefikasnija ledica trenutno. Griju se jako i moraju biti spojene na lim hladnjaka kao što je ova sa ebaya prikazana. A i taj hladnjak mora biti na velikoj ploči koja će biti aktivno zrakom hlađena.

Sve u svemu lumeni u led tehnologiji ne igraju ulogu. HPS lampe imaju puno lumena ali se svi ti lumeni djele na sve spektre. Svijetli bijelo znači koristi sav raspon vidljivog spektra.

Ledice pak stvaraju samo uski spektar izražen u nano metrima (valna duljina) i zbog tog uskog spekra imaju dobro probijanje. Pod probijanje smatram dubinu lista u koju prodiru. 100W izlazne snage LED dioda visoke snage tipa ovih od 3W su jednaki stvarno HPS OD 400W. Nema gubitaka u svim spektrima. Bitne su valne duljine kako kaže gore članak wikipedie. Ako joj nevjerujete ima tih informacija po netu.

Ne padajte na reklame tipa reflektora UFO itd. Jer čak ni oni ne koriste pravi spektar.

Najbolja je samogradnja. Bilo koji elktroničar vam to može spojiti ili objasniti.

Ali koštat će vas.

I da Scrog metoda je najbolja za led tehnologiju
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Bezveze otvaraš temu,imaš jedan post i to ovaj znaci cim si se regao tras tema,nisi ni pomislio da nešto procitaš il nauciš,obrati malo pozornost na pravila foruma,niko se nije rodio da sve zna,možemo pomoci i znamo pomoci,ali ovo je cisti bezobrazluk,pocrvenio si sto se mene tice.
 
21.11.2011
2
0
0
Ja sam na forumu vec skoro godinu dana! A i ako si bistar reci mi molim te ti di bi mogao nac odgovor na ovo moje pitanje na ovom forumu.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Blade je napisao(la):
Bezveze otvaraš temu,imaš jedan post i to ovaj znaci cim si se regao tras tema,nisi ni pomislio da nešto procitaš il nauciš,obrati malo pozornost na pravila foruma,niko se nije rodio da sve zna,možemo pomoci i znamo pomoci,ali ovo je cisti bezobrazluk,pocrvenio si sto se mene tice.
napravio je pogresku sto nije pitao samo u temi sa ledicama nego otvorio novu temu ali ljudi smo i svi grijesimo...ko sto su nama moderatori slali ljubavna pisma kad smo grijesili tako ce i njemu a ovu temu poslati na groblje...nema potrebe za ovime frend nismo svi isti neko brze shvaca neke stvari neko sporije...zapalite si oba dvojica smirite se i idemo dalje...bilo proslo :)
 

Portgas

Aktivan Član
10.11.2012
71
16
0
33
Pozz momci :D citam vas vec evo nekih 6 sati xD hehe super je stvarno forum :D jedan veliki pozdrav iz tz :D

Cito sam stvarno puno oko rasvjete, do sada sam se bavio outdoor uzgojom sada sam preko zime htio krenuti i sa indoor pa me zanima, skoro je otvorila radnja LED rasvjete u gradu i prodaju traku po metar. zanima me koliko bi trake trebao uzeti i koju da izaberem? dali je sada bolje to ili je ipak bolje uzet obicne stedne zarulje? u pitanju je prostor od nekih pola metra puta metar i metar u visinu.
 

Portgas

Aktivan Član
10.11.2012
71
16
0
33
aham :D e hvala ti puno na odgovoru, a de mi jos samo reci, bil mi ona bilo bolje uzeti jednu 150w hps ( oko 65€ ovdje kosta ) ili 6 stednih od 26W 15.000 lumena?
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Portgas je napisao(la):
Pozz momci :D citam vas vec evo nekih 6 sati xD hehe super je stvarno forum :D jedan veliki pozdrav iz tz :D

Cito sam stvarno puno oko rasvjete, do sada sam se bavio outdoor uzgojom sada sam preko zime htio krenuti i sa indoor pa me zanima, skoro je otvorila radnja LED rasvjete u gradu i prodaju traku po metar. zanima me koliko bi trake trebao uzeti i koju da izaberem? dali je sada bolje to ili je ipak bolje uzet obicne stedne zarulje? u pitanju je prostor od nekih pola metra puta metar i metar u visinu.

Ja sam se igrao sa ledicama tim na metar i mogu ti reci da biljke barem jedno 6 puta sporije rastu pod njima.
Imao sam vec 3 pokusaja i uvek isto, naspram HPS-a ovaj LED na metar je samo lepa dekoracija