LSD, Blue Cheese, Critical Kush - LED Hans 180 W (x4) by Sensi Star

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Problem s tim svim našim amaterskim uzgojima u malim teglama je što ne možemo utvrditi koliko biljka troši kojeg nutrijenta ovisno o svjetlu, temperaturi itd..
Kad netko ide nešto vani na polje saditi obično odnese uzorak zemlje na analizu i utvrdi koliko čega ima i onog čega nema pognoji točno određenom dozom onog čega fali.
A kako je i zemlja velika i korjen se može pružati neograničeno tako će biti manje problema tokom uzgoja.
Mi smo pak osuđeni ko i kolega da kad nastane žutilo, a to je obično nagon duljeg vremena, pa se onda recipročno ne može ni odma vidjeti oporavak, da dodajemo sve i svašta u nadi da će mo spasiti stvar što je dvosjekli mač jer ako dodamo previše nečeg čega već ima onda se mogu zaključati i ove druge stvari.

Zato možda bi trebalo nabaviti najbolje zemlju koja je baš namjenjena za marihuanu i probati s njom, ja nisam nikad..Unutra je valjda dodano sve što treba za grow, pa se samo presadi koji put i nije ni potrebno kemijati sa raznim gnojivima.
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Slažem se kad je riječ o organicu onda je moguće kako kažeš napraviti zemlju dodajući otprilike razne organske komponente bez da možeš pogriješiti puno ako dodaš nečeg više ili manje. Ali treba paziti i na onu zemlju u koju onda sve dodaješ, to bi trebala biti neka zemlja za sadnice koja ne sadržava unutra brdo umjetnih gnojiva.
Neke od tih komponenti je komplicirano i nabaviti kod nas..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Pažljivo sa sodom bikarbonom. Natrij bikarbonat se ne koristi u organskom uzgoju za podizanje pH, već se time može samo dodatno zakomplicirati stvar. Soda ako se koristi u uzgoju to je za sprečavanje plijesni, fungusa i sl. Evo jedan članak o učincima natrija u zemlji. U organskom uzgoju baza za stabilizaciju pH bi trebala biti kalcij.
http://basicknowledge101.com/pdf/Sodium Affected Soils.pdf
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Izgleda da je to premalo dusika za biljke u predcvjetanju i curke su mi pocele potezati ogromne kolicine dusika iz listova te je krenulo zucenje listova odozdo pa prema sredini biljke.

Ista, ista stvar se i meni desila.. ali nakon svega sad stavljam troduple doze vece nego sto su u tablici.. tipa na 2l vode stavljam i po 10ml BioBizza... no sad cu i to pojacati kako se i doza pojacava po tablici.. tako da ono sopaj to slobodno ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@Himalaya Gold - care! Kakvo ti oko imas, nista ti ne promakne.:respect:

Ma taj cvjetak sam ostavio i savinuo ga prema van jel nisam bio siguran jel smijem sad u ovoj fazi rezati tu granu (ostala od prije kada sam rezao, a bila je uvucena unutra pa je nisam skuzio), pa reko nek raste cvjetak mali. Hehehe.

Jel da cepam ili da ostavljam?:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Himalaya

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Pozdrav drustvo, vrijeme je za jos jedan update - malo sam zapostavio dnevnik, isprike na tome.:D

UPDATE - a ko ce vise znat koliko je dana proslo od kada su provirile iz zemlje (tamo negdje sami pocetak 9 mj. pa si racunajte :p:D)


FLOWERING - 46 dan

Grow se polako ali sigurno blizi kraju. Hervest time je predvidjen oko 25.12.(plus minus)

Da bi se ispravilo ono zutilo (nedostatatak dusika N) cure su jos jednom zalivene sa pojacanom dozom gnojiva i to im je svakako pomoglo da se oporave.

Prvo tehnikalije pa onda fotke...ajmo redom

16.11.
Zalivene sa - 4 ml Fish Mix, 2 ml Grow, 2 ml Bloom, 4 ml Bio Heaven, 2 ml Top Max 2 ml ActVera

19.11 - Blue Cheese, Critical Kush (veliki) - 3 ml Fish Mix, 1 ml Grow, 3 ml Bloom, 4 ml Bio Heaven, 2 ml Top Max, 2 ml Acti Vera
- Critical Kush, LSD - 2 ml Acti Vera, " ml Fish Mix, 2 ml Top Max, # ml Bloom, 4 ml Bio Heaven
- Critical Kush - 3 ml Bloom, 4 ml Bio Heaven, 2 ml Top Max, 2 ml Acti Vera


23.11 - curke zalivene samo sa vodom uz korekciju PH sa limunskom kiselinom na PH 6.5

26.11 - zalivene po tablici BioBizza (s tim da sam stavio 1 ml BioGrowa po litri vode)

29.11 - zalivene samo Blue Cheese i velika Critical Kush - 1 ml Fish Mixa, 4 ml Bloom, 4 ml Bio Heaven, 4 ml Acti Vera, 4 ml Top Max

30.11 - zalivene ostale tri - Critical Kush x 2, LSD - samo voda (bez korekcije PH)

3.12 - Blue Cheese, veliki Critical Kush - samo voda

4.12 - Critical Kush x 2, LSD - zalivene po tablici od BioBizza

Temperatura 23-24 stupnjeva dan, 18.5-19 stupnjeva noc.


Moram napomenuti da sam rijesio problem vlage u sobi tako sto sam skinuo drvenu oblogu kutije od rolete (odvrnuo 3 serafa koji su drzali oblogu) i na tom mjestu stavio stiropor od 4 mm, napravio rupu i spojio odvod zraka na njega.
Vlaga je trenutno sa 55-67 posto pala na 40-45 posto) i sada vise ne trebam koristiti odvlazivac i nema vise cjedjenja vode od vlage po prozorima.:D 5 minuta posla za sve vratiti nazad kako je bilo.

Gdje mi je mozak bio da se toga nisam ranije sjetio.:)

odvod.jpg odvod1.jpg

Evo i kako curke izgledaju (snimljeno jucer)
zajedno 1.jpg zajedno 2.jpg zajedno 3.jpg zajedno 4.jpg zajedno.jpg

LSD
lsd.jpg

Critical Kush
critical kush 1.jpg critical kush.jpg

Blue Cheese
blue cheese.jpg

:wave::vutra::wave: