LSD, Blue Cheese, Critical Kush - LED Hans 180 W (x4) by Sensi Star

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
To je to,samo tako naprijed i nemas beda.Nemoj se bojati cropati ako bude potrebno,samo zavezi tu stabiljku za pot kako se nebi opet izravnala.
Samo pici..:):thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
UPDATE - crop Blue Cheese

Danas predvecer pao crop Blue Cheese. Mjereno od vrha (zemlje) pota BC je bila visoka 1 metar sto je malo na knap s obzirom da Hansa mogu podici jos max 50 cm jer mi cijev od ispuha ide iznad njega. Moram priznati da mi je srce stalo i zastala knedla u grlu kad sam je presavinuo.:plac:

Samo da mi curica bude dobro i ja dalje sretan. :) Odmah obavio i zalijevanje sa mixom gnojiva tako da dozivi sto manji stres. Crop i zalijevanje odradjeni po noci sat i pol prije paljenja svjetla.

crop bc.jpg crop bc1.jpg crop bc2.jpg crop bc3.jpg
 

TEHACEOSAURUS

Aktivan Član
29.12.2006
222
459
63
Balkan
Polomi ih ti, brajo, a? Mogu mislit kako je tebi kad su i nama suze krenule!!!
Ovaj je dnevnik ekstra dobar, Hazeri na kvadrat :bocni:: :):):)
Ovo obvezn ispratit i ovo trebas prikazat i na svjetskim stranicama, mislim i ovo je svjetska stranica, al sam mislio na one visokotirazne, neka malo vide ljudi kako se to radi kod nas Balkanaca, ako nekog ne vrijedjam!
Svaka cast:clap:::clap:::clap::
U ovom dnevniku se moze svasta nauciti, HVALA TI!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Nema brige frende,samo neka su sve u istoj ravnini,a cropanje ce dati drugim granama da se dignu.Ti si tu da se brines,a one da rastu.Sa obzirom na brigu koju im pruzas bice mesa:thumb:Pazi samo da je zica dovoljno debela da se ne urezuje u stabiljku.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
UPDATE - zutilo lisca

Pozdrav ekipa,

Evo konacno uhvatio vremena da napravim update dnevnika.

Nakon sto sam curke prebacio na 12/12 rezim i kada su krenule u "preflower" i dalje sam ih hranio po tablici BioBizza koja kaze da se daje 1 ml po litri BioGrowa (sadrzi N) plus ostalo gnojivo po tablici.
Izgleda da je to premalo dusika za biljke u predcvjetanju i curke su mi pocele potezati ogromne kolicine dusika iz listova te je krenulo zucenje listova odozdo pa prema sredini biljke.
Najvise se zazutila Blue Cheese, a zatim najveca Critical Kush. Najmanje je "nastradala" LSD jer je ona takav strain koja je "laka za odrzavanje" i ne trazi puno, te je nju zahvatilo samo dolje.

Naravno nastala je panika, kontaktiran je mentor @Stipe koji je u pomoc pozvao @Himalaya Gold - a i @Zelenko63. Zakljucak je bio da kronicno fali dusika. S obzirom da je Zelenko radio sa BioBizzom savjetovao mi je koje doze gnojiva da dajem biljkama koje su u ovakvom stanju. Biljke su pognojene po preporucenim dozama koje mi je rekao Zelenko, PH vode i gnojiva je namjesten sa "zutim kinezom" i ostalo je samo cekati kako ce se biljke oporaviti.

Kamen u trbuhu, knedla u grlu i lose spavanje po noci su nuspojave kada nesto krene krivo sa biljkama.:D:D:D

Oporavak je spor, ali se ipak vidio....ali mi i dalje nesto nije stimalo - isao sam provjeriti PH metar i skuzio da krivo pokazuje unatoc tome sto je bio kalibriran. E tu je tek nastala panika...krenuo sam u nabavku novog PH metra i kupio Adwa AD 11 digitalni PH metar sa automatskom korekcijom temperature vode i PH.

Kada sam provjerio oba PH metra skuzio sam da "zuti kinez" pokazuje krivo - 6.6 PH vode sa gnojivom, ali stvarna vrijednost je bila 6.2 - 6.3. Uz kamen u trbuhu i kendlu u grlu, odjednom me oblio i hladan znoj - majke ti mile ne vjerujem da se ovo dogadja!!!

Temperatura dan 24-25 stupnjeva, vlaga oko 50 posto - noc 19 stupnjeva, vlaga 55-60 posto.

Ajmo sad malo fotke sa opisom, pa nastavak slijedi....


26.10
- sve zalivene Melasom, BioGrowom (2.5 ml po litri), BioBloomom (po tablici), BioHeavenom (po tablici), TopMaxom(po tablici), Acti Verom(po tablici) i Fish Mixom (1/2 doze) bez korekcije PH vode
28.10 - sve zalivene cistom vodom sa korekcijom PH vode

Agonija krece negdje oko 29-30.10. kada je krece zutilo
pocetak zucenja.jpg pocetak zucenja1.jpg

A nastavlja se jos vecim zutilom
zutilo1.jpg

31.10. - sve zalivene po tablici BioBizza sa svim gore navedenim gnojivima bez korekcije PH vode

Ostavljam biljke 6 dana bez vode i gnojiva da se zemlja dobro posusi jer je bila full mokra - mentor @Stipe kaze da to vise ne radim.

6.11. - sve zalivene BioGrowom, BioHeavenom, Top Maxom, ActiVerom i FishMixom (1/4 doze) - ostalo po tablici BB-a bez korekcije PH


U medjuvremenu se savjetujem sa mentorom, Himalajom i na kraju sa Zelenkom - jer vrag je odnio salu!:D

https://www.vutra.org/threads/mentor-stipe.13350/page-93

https://www.vutra.org/threads/mentor-stipe.13350/page-94

8.11. - ispravljanje zutila - sve zalivene turbo dozom gnojiva po preporuci @Zelenko63 -a - BioGrow (5 ml/L), BioBloom (4ml/L), BioHeaven (4ml/L), TopMax (4ml/L), FishMix (4ml/L), ActiVera (1ml/L)

Zalivene su sa visestruko jacim dozama od preporucenih (npr. po BioBizz tablici je preporuceno 1ml/L BioGrowa)

Nakon dva dana vidi se mali pomak, ali nekako mi to ide sporo. @truare mi savjetuje da probam zalijevati folijarno jer ako nesto ne stima sa PH vode bolje je tako. I tu krecem u provjeru vode, PH metra - zaljkucak - potpuno krivi parametri PH vode sa gnojivom (prenizak PH - 6.3).

Nakon nabavke novog PH metra skuzim da imam fluktuaciju PH vode od 7.4 do 7.8 (mjereno u kroz par dana) i tu je pala odluka da svako zalijevanje mjerim PH vode i mix sa gnojivom.

12.11. - mjerim PH vode i pokazuje mi 7.8 - ubacujem gnojivo ponovo u vecim dozama - BioGrow (4ml/L), BioBloom (4ml/L), BioHeaven (4ml/L), TopMax (4ml/L), FishMix (5ml/L)
Nakon toga ponovo mjerim PH - pokazuje 6.3 - u dva deci vode izmutim sodu bikarbonu (onu jestivu, kuhinjsku) i lagano dodajem u vodu dok mi PH metar ne pokaze 6.6 (namjerno digao na 6.6 zbog dusika)

Biljke popile oko 3 - 3-5 litre vode svaka - najzednija je bila Blue Cheese.


Evo kako curke izgledaju na 25 dan cvjetanja

Blue Cheese
blue cheese okomita.jpg blue cheese polozena.jpg


Critical Kush (njaveca)
critical veliki okomita.jpg critiacal veliki polozena.jpg

Critical Kush
ck zeleniji okomita.jpg ck zeleniji gore.jpg

Critical Kush
ck mali okomita.jpg ck mali gore.jpg

LSD
lsd okomita.jpg lsd gore.jpg


Sve zajedno u boxu
siroka1.jpg siroka.jpg topovi.jpg topovi 1.jpg lsd cvijet.jpg
siroka 1.jpg


Trebati ce jos vremena da se curke oporave, al kako se cini, ide na bolje. Uglavnom, bez PH metra, bez obzira sto je bio grow, dalje ne radim.
Takodjer kada se rezim svjetla prebaci na 12/12 i kad biljke udju u preflower treba pojacati dozu dusika (N) - ili Biogrowa ili FishMixa (3-4 ml/L, umjesto 1ml/L) ako krenu ikakve naznake zutila listova i tako hraniti iduca 2 tjedna.

I na kraju - veliko, veliko hvala @Zelenko63 koji mi je spasio guzicu da curke ne nastradaju! Takodjer i @Himalaya Gold i @Stipe koji pomazu.
:thumb::thumb::thumb:


:wave::vutra::wave:




 
Poslednja izmena:

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Druze, prvi mi je grow pa je sekiranje pod normalno...hehe. Drugi grow ce vec biti lakse.;)

Sva sreca da ovdje ima dobrih ljudi koji nesebicno pomazu drugu u nevolji pa je ipak dosta lakse.
:thumb:
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Odlicno to napreduje sensi, oporavljaju se po planu. Bit ce to bomba na kraju, i ne sekiraj se :)
Sekiranje je ovdje zabranjeno XD
zabranjeno-sekiranje.jpg
Rekoh ti bakterije trebaju neko kratko vrijeme da uštimaju mikroklimu koja je ovdje bila totalno narušena, prepreniskim ph ..kiseliš totalni XD
Jako lijepo izgleda sada i keep it up :):thumb::respect:

Edit: I drž se ti mentora @Stipe -ta i bit ce tebi dobro u boxu :):vutra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
6,3 je taman ph za zalit biljke, ne kužim zašto dodaješ sodu, još radiš organik. Sve izmedju 6-6,5 je odličan ph i ne bi zbog toga trebalo bit problema.

Problem je možda poremećen ph zemlje. To je lako izmjerit, npr namjestiš ph vode na 6 i zalijevaš lagano dok ne procuri. Pokupiš prvi runoff i izmjeriš ph. Ako ti je npr. runoff ph 6,5 to znači da je ph zemlje 7. Ph zemlje je ph runoffa + razlika izmedju početnog ph vode i runoffa, u ovom slučaju / 6,5+0,5 =7.
Ako si zabrinut, flushaj prvo vodom direkt iz špine dok runoff ne bude bezbojan. Onda 10 litara vode namještenog ph, i onda 5 litara voda+ gnojivo dupla doza. Mene je ta metoda izvukla iz problema više puta, samo ja nisam radio organic, zato nisam siguran dali bi to bilo dobro za tvoj način uzgoja. Sretno !
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@Triptank

Sodu bikarbonu sam koristio jer je ona za dizanje PH upravo u organskom uzgoju.
Ph plus i ph minus od raznih proizvodjaca nije bas full organik sredstvo pa se preporuca koristiti sodu bikarbonu za organski uzgoj.

Ja se jos ucim, i ovom growu sam puno naucio, sto od situacija u ovom growu, sto od informacija koje sam dobio od drugih ovdje na forumu.

Bilo me strah da je 6,3 ph prenizak, da biljke nece imati dovoljan pristup dusiku (N) pa sam zato korigirao ph.

Zasad se biljke okej oporavljaju pa necu raditi flush da ne ubijem sve bakterije i sav mikro svijet. Ako nesto bas skroz krene krivo onad cu flushat.

Ovo sta si napisao u svom postu vezano za odredjivanje ph zemlje nisam znao i to mi je jos jedna nova korisna informacija vise.
:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Pojma nisam imao da se soda bikarbona koristi za organic, ali mislio sam sugerirati da je možda bolje ne podizati ili spuštati ph vode kojom zalijevaš ako je izmedju 6-6,5 kad dodaš gnojivo.
A za spustit ph vode kad se zalijeva bez gnojiva mi se najbolje pokazao hesi ph minus za cvat. Hesi ph minus drži ph stabilan danima bez greške, a limunska kiselina spusti ph ali se digne nakon jedan dan, nije baš učinkovita.
Sam ćeš najbolje procijenit, ako se stanje ne popravlja flushaj i pognoji, ali nisu biljke u jako lošem stanju. Jbg žute listovi, ali i da nastave žutiti brijem da bi izgurale do kraja bez problema.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Vidis nisam znao da se sa limunskom kiselinom ph digne za jedan dan, a da ga Hesi drzi stalno stabilnim.:thumb:

Ma sad su okej biljke, al i jednom trenutku me je stvarno frka bila.:D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Sensi frende moze savjet od srca;
Brate ostavi se ph,runofa,brojeva,gore,dole....jednostavno redovito hrani biljku,a ako trazi jos onda joj daj jos hrane.Nema tu puno mudrosti.Shvacam od kolike ti je vaznosti grow jer je za ulje ali opusti se i vjeruj mi da ce sve biti kako treba.Znaci temp,ventilacija,hrana,voda i to je to;)Ako bas zahebes da se to susi,propada onda flushnes.