Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Trebam lolipop odraditi kao sto si rekao.
Sto se zaljevanja tice, velka jos uvijek ima u tacni vode od nedjelje, pot potezak..
Prospi tu vodu iz tacni covece hitno,pa stoji od nedelje,znaci slabo pije,sledece zalivanje onda sa 1,5l spusti,ali sad cemo da sacekao jer se napila vode sigurno,
,pa ti da mi nejavis uopste da ti stoji voda u tacni,zar ti to malo neduleje neobicno.
Sto se zaljevanja tice, velka jos uvijek ima u tacni vode od nedjelje, pot potezak..
sad cekamo da jos popije tu vodu,odnosno da isusi dobro potove i jedna i druga,pa cemo onda tek lolipop jer treba da im damo rizo a kako dati kad su mokri sustrati.Ovu malu sa koliko vode si nju zalivao.
.evo slike pa pogledaj ti to malo šta joj fali
prvo mi reci jesi prskao bioze protiv lisnih minera,drugo napisi tacno dali si i kad si uopste i ako si sa koliko i kad zadnji put prehranjivaoo bioze.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Mala je popila vodu iz tacne za 2 dana pa sam mislio da ce i ova. A dobila je 2l vode, ova popije sve, ova velika ima jos malo.. Govorio sam da puno izadje vode u tacne i da se pot ne osusi ni za 6 dana, sto mi onda propisa dozu od 2l prosli put? Nije mi to bilo nimalo logicno ali sam uradio kako si rekao..
I za tacne sto odmah ne rece, otkud znam da ih trebam istresti jbga
Gledajuci kako se ponasaju i kako reaguju i kakva je zemlja, mislim da im ne treba vise od litar vode zaljevanja, obzirom da sve proleti niz pot. Al opet ti najbolje znas.
Jel onda uvijek trebam istresti tacne, neam pojma u vezi toga?
Sta cemo im dati, rizo? Sta je to? Nemam ti ja to, nemam nigdje ni kupiti, daj alternativu ili da ih režem svakako..
 
Poslednja izmena:
04.06.2016
96
68
18
42
Prospi tu vodu iz tacni covece hitno,pa stoji od nedelje,znaci slabo pije,sledece zalivanje onda sa 1,5l spusti,ali sad cemo da sacekao jer se napila vode sigurno,
,pa ti da mi nejavis uopste da ti stoji voda u tacni,zar ti to malo neduleje neobicno.

sad cekamo da jos popije tu vodu,odnosno da isusi dobro potove i jedna i druga,pa cemo onda tek lolipop jer treba da im damo rizo a kako dati kad su mokri sustrati.Ovu malu sa koliko vode si nju zalivao.

prvo mi reci jesi prskao bioze protiv lisnih minera,drugo napisi tacno dali si i kad si uopste i ako si sa koliko i kad zadnji put prehranjivaoo bioze.
hranio ih još nisam sa ničim,jer su tek 3 tjedna u ovim teglama,a koristim zemlju terramagma i na njoj piše da ima prihrane za 8tjedana,pa nisam ništa htio stavljat još dok one malo ne pokažu da su gladne...nisam ih špricao jer sam na terenu,frend mi šalje slike ako je nekakav problem,a nebi da ih on šprica,to bi ja kad se vratim za tjedan dana,rekao si 2ml pesticida na litru vode?...gnojit ću ih sa konjskim gnojivom i sa gnojivom od kopriva... e da,ona mala biljkica koja je bila bolesna se dobro oporavila,dodao sam zemlju i toping napravio i sad je odlična!
 

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Poz bigi, imam pitanje u vezi scroga, ne znam koliko znas o scrogu ali nista me ne kosta da pitam
Prvo pitanje, kako da guram biljku ispod mreze?
Odmah direktno, da ne guram nego vezujem za mrezu ili da ide ovako cik cak?
IMG_20190620_135058.jpg IMG_20190620_135118.jpg IMG_20190620_135141.jpg
I sa namerom da popunim mrezu, je l treba ovako da idem sa pletenjem i koliko sam razumeo, guram ispod mreze (ili vezujem) iskljucivo vrh od biljke? Znaci ono sto raste iza ne pipam.. Nadam se da si me razumeo sta hocu da kazem
IMG_20190620_135209.jpg
Pozz
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
sto mi onda propisa dozu od 2l prosli put
zato sto sam mislio da ce brze da popije,sta je 2l vode -nista jbt,los ti onda pripremljen supstrat,kad samo prodje voda kroz nju.
Jel onda uvijek trebam istresti tacne, neam pojma u vezi toga?
ne, ne trebas da istreses iz tacne ako izadje deci dva onda je ok ,to se vrati.Nista onda daj smanjicemo vodu jebejga,ali opet gledaj da malo iscuri do deci dva jer onda znas da si je fino zalio.Smanji onda na 1l pa mi javi koliko iscuri i za koliko popije ,ali bi trebali da povecamo vodu tek 1l je nista opet ali ako samo prodje tako kao sto kazes,onda sta da radimo smanjicemo a ti se trudi da kad je zalivas da je zalijes polako sa pauzama.
Sta cemo im dati, rizo? Sta je to? Nemam ti ja to, nemam nigdje ni kupiti, daj alternativu ili da ih režem svakako..
izmesao sam te sa drugim clanom,mislio sam da radis sa cannaom prehranom,sad sam se vracao citao tvoje postove,nista onda sad pusti da se osusi sve to dobro,nista nece im biti racunaj samo da smo ih osvezili i uradili mini-flus,jos bolje sprali smo soli sa korene.Trebali bi sad da predjemo na onu drugu prehranu sto smo pricali sa drugim NPK secas se.
,rekao si 2ml pesticida na litru vode?...gnojit ću ih sa konjskim gnojivom i sa gnojivom od kopriva... e da,ona mala biljkica koja je bila bolesna se dobro oporavila,dodao sam zemlju i toping napravio i sad je odlična!
da 2ml na 1l vode instikcid,oprezan budi sa konskim sitom da ne izgoris bioze,razblazi sa vodom.A koprivu mozes da namestis 1l brewa od koprive na 8l vode.
Mentore, cekaju te tvoji groweri haha
kazu ljudi -strpljen spasen,ja vas ucim tome,to je najbitniji faktor growera.
.Nabavio sam sve ono sa onaj domaci insekticid po danas cu to praviti a hteo sam da pitam dal da stavljam trave u pot i koliki sloj..?
na koj domaci insekcid mislis,ne treba jos travu da stavljas,cekamo malo da se izduze pa cemo ondah pokriti zemlju da pomogne duze vlagu da drzi.
zaboravio si me
u guzvi sam do jaja brate jbg.
rokaj sledece;
Jungle jouce pola doze za cvetanje onaj
voode pola doze
b -52 full dozu
za ostalo se dogovaramo uz put,planiraj uskori i lolipop da radimo.
Poz bigi, imam pitanje u vezi scroga, ne znam koliko znas o scrogu ali nista me ne kosta da pitam
radio sam u inu,to je ista fora ,sta nema razlike,samo je razvlacis po mrezi jbg kako idu nove grane tako je guraj pod mrezu i razvlaci u horisontali.
evo ti neki linkovi baci oko malo priblizi to slikovito da vidis,kako da ti ja objasnim to sad jbajga,imas tu slika koje su 1000 reci.
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.770
10.145
358
Poz bigi, i ostaloj raji:), ev zatego sam je malo, tem je oko 29-30, jbg, dok ne skontam kako da riješim, da li da jači vent uzmem, ili još jedan instaliram, za izduv govorim. Slika govori hiljadu riječi:D IMG_20190620_164615.jpg
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.770
10.145
358
Ovaj gornji čekam do sutra da peteljka još naraste pa da ga mogu fino sklonit, sad nema gdje
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ili još jedan instaliram, za izduv govorim. Slika govori hiljadu riječi:D
instaliraj jos jedan na ispuh bolje i vise ce izlaziti toplog zraka vani.
I zab spomenut, počele su pistile izbijat
E odlicno,vidi sad,cim se lepo osusi supstrat dajemo jednu full dozu prehrane za vege,da joj damo dusika sad ce joj faliti i onda cemo kasnije jeli ukljuciti prehranu za cvet,ti bese plantelu imas.
vojka
druze moras parcijalno da zalivas,sta da radis kad ti se ne susi supstrat svima isto,to je bas obaveza onda da znas.Uglavnom ti se samo trudi da zalivas kad je ekstra suvo zdog onih gamadi.
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.770
10.145
358
Jest, plantelu imam, može, kad bude spremna pucamo za vege
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jest, plantelu imam, može, kad bude spremna pucamo za vege
Slobodno jednu dozicu ne beri brigu,moze samo da joj prija jer u toj tranzicija bas biozi treba dusika,ona ide 5ml na 1l vode a ti stavi odnosno mera nek ti bude 4ml na 1l vode,za svaki slucaj cemo manje da damo,jer i zemlja je jos sveza pa ako sve primi kako treba lako mi podignemo ili ukljucimo onu drugu za cvet,uglavnom treba jos sad dusika tako da ne beri brigu,samo gledaj da se lepo osusi supstrat i pot da bude lagan pa onda budemo hranili odnosno zalivali,sad stani sa lst pusti da se malo izduze nove grane pa opet kreni sa savijanjem za 7 dana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Claudius

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.770
10.145
358
Zaboravi ti još reči da sam digao panel na 70cm, jbg, počeli vrhovi novih listova previše svijetlit, a i visoka temperatura, pa reko da ne bude lb. Pratimo, ako bude falilo svjetla spustit ću
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Plantela cvijet. NPK 6 8 8
da pralazimo na tu prehranu ali pod uslovom da je sve ok i prvo kad se sad sve lepo posusi,dan prije nego sto mislis da je zalijes ili prehranis prvo mi pusti slike da vidim sta kako pa ti kazem dalje,moras pratiti biozu i provaliti sta joj kad treba a ta tranzicija vege-cvata zna da povuce dusika dosta bas pa ako nema u tom momentu koliko joj treba hoce da nadohnadi sa druge strane pa malo uspori taj prvi kick u rastu dok se zalece da cveta.Ali posto smo joj davali vec dva puta ako se nevaram 7-3-5 mislim da joj nece faliti,sad cemo lepo sacekati da se osusi zemlja pa dati 6-8-8 i onda nakon 24h uraditi lolipop.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.