Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Da zamolim za mentorstvo ako moze?
moze naravno,tu sam sve sta treba.
Nik_Praskaton
ajde onda ovako jbg,uzmi sutra 30 min pre nego ti se upali svetlo 1l vode i stavi tog za vege 7ml slobodno i zalivaj lagano sve do ivice pota polako na prekide i duze pauze,tipa sipas 2-3dl pa napravis pauzu par minuta,kad sve to zalijes posle 2h izli sve iz tacne sta je iscurelo,ako nekim slucajem popije nazad to bi bilo onda super ako ne popije za 2h istresi iz tacne visak vode,trebalo bi da upali.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Neki automati - prva nedelja cvatnje. Nesto mi napalo listove, lici mi powdery mildew? Mada ovakvo stanje je od pocetka vegetacije, samo se sada pogorsalo - mislim na bele "zvezdane" fleke po listovima . Nisam primetio nametnike niti igde pojedene listove. U pocetku sam imao ogroman problem sa vlagom tipa 75-90% - pre 10, 12 dana sa to resio i od tada drzim RH od 45-60%(uglavnom oko 50% ) .

IMG-20190624-150815.jpg


IMG-20190624-150825.jpg


IMG-20190624-150831.jpg


IMG-20190624-150837.jpg
 
17.11.2015
252
118
43
jel mislis da je ovo budj? na jednom listu samo bilo, lici mi na vnugo od ptice, al nemam ptica u boksu :D
wtf.jpg
ako je budj, kontao sam i to sa h2o2 rastvorom da ih isprskam, 80 ml na 1l? pa cu da ponovim to do kraja mozda jos jednom, u zavisnosti od situacije..
inace polako napredujemo, u visinu smo isti svi skoro pa u dlaku, u sirinu imamo jos mesta malo da se prosirimo, nema frke..
cvetic.jpg odozgo1.jpg visina1.jpg
svetlo na 70 sad, vlaga oko 60 temp maks oko 30.. onih gmizucih sranja i dalje po malo, bukvalno po 5 6, i to samo u dve tacne.. letecih bogami nema, i tek nece biti, kad i preostale dok se prosusi zemlja, zalijem i pospem pesak.. sledece zalivanje cu definitivno odozdo, potopicu saksije u posude sa prehranom, jedno 10 cm, na 10ak min, pa koliko povuku, to ce im biti sledece zalivanje, raspascu se od posla al da budem siguran :) i nisam ih ipak prskao armadom opet, ako ista primetim, sibacu ih sa onim cajem od duvana, cilija i belog luka, kao sto za out radim.
hteo sam da te pitam, posto imam samo jedan vent za izbacivanje vazduha iz boksa, jel smem da na njega okacim karbon filter i da sljaka non stop, kao i do sad, da ne ukljucujem na tajmer ono, na svakih 5 min?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
, sve vise i vise zuti a sljedece zalijevanje je tek za tri dana
Neki automati - prva nedelja cvatnje.
postovanje pre svega druze.
Kako vidim jado si zabavio one ljude tamo u onoj temi sa problemima a nista resio nisi problemi ti stoje i dalje,bioze ti u banani do jaja a kazes 2god izucavas temu oko uzgoja.Ono sto je bitno za nasu saradnju u buduce,dobro citaj sta ti pisem i odgovaraj na sva pitanja.
Slikaces mi cele biljke i box iznutre,imas 10 problema druze,ne znam od kog da krenem prvo i kojim redom.
Brate jel ti imas ono jos neke biljke u boxu iza ovih ili se meni to cini nesto bice po slikama.
Stvarno ne znam odakle da krenem evo iskreno ti kazem.
Napravi lep updejt covece,scim si hrani,sa koliko vode zalivas,kakav ti je ph i aparatic sa kojim meris ti je u kvaru 100% ili ga nisi kalibrirao skoro,predji na lakmus paire ako koristis kinesko sranje nema sta da pricamo dalje,jel ti je i runoof u banani isto.Ti smart potovi su ti uzas ako ne znas snjima da radis i da ih zalivas ima da ti se desi to sto ti se desilo.
Uzas jedan sta si napravio biljkama,sa duznim postovanje moram da ti to kazem jer neko mora da ti otvori oci da nista nevalje to sto radis i kako radis.
Koliko su ti one vec u cvetanje.
Imas zadatak sad opasan ako hoces to da zavrsis do kraja koji ce ti biti izazov da uradis ali ces morati druze moj ako mislis da ti pomognem i ispravimo situaciji.Kao prvo odgovori na sve sto sam te pitao,slike nabacuj sto pre citavih bioza da vidim koliko su ostecenje i dal ima smisla i kako spasavati sad stvar.Za te nametnike sto su te napali uzimaj hemiju odmah jer ne znam sta bih ti ovako na prvu odmah preporucio a da odradi dobar posao i da odmah deluje,to su neki rekaobih spider mitesi ili tripsi ili oboje jos gore,da ne bih gatao u pasulj nadji nesto od ovih preparata i odmah tretiraj armada copy.jpg Vertimec-018-EC.jpg ,eto toliko za sada kad se javis sa urednim updejtom i svim onim sto sam ti trazio da mi odgovoris ,kazem ti dalje sta da radis.
jel mislis da je ovo budj?
moguce jer bila ti je bas velika vlaga,nije nista strasno daj samo gas ventilaciji na ispuh i luftiraj prostoriju.
kontao sam i to sa h2o2 rastvorom da ih isprskam, 80 ml na 1l?
mozes da ali kad spavaju bioze i to odmah kad se ugasi svetlo,preventivno jeli.
posto imam samo jedan vent za izbacivanje vazduha iz boksa, jel smem da na njega okacim karbon filter i da sljaka non stop, kao i do sad, da ne ukljucujem na tajmer ono, na svakih 5 min?
neznam koje je jacine turbina i dali si prilagodio taj filter parametrima turbine,jer fiter treba da ti ima veci protok u odnosu na turbinu ,makar malo.Moze da radi non-stop ali ja bih ga iskljucivao makar malo dok bioze spavaju cisto da odmori malo turbina,recimo na svaka 3h nek pola sata ne radi.Nego de me informisi jel smo mi ono jos u vege ili smo kliknuli na 12-12,vise sam se izgubio jureci da resimo te letace a nista nismo spominjali oko toga i prehrane.
jedno 10 cm, na 10ak min, pa koliko povuku,
tako tako uradi,bolje i manje da povuku jer sad nesmemo jos dodavati vlagu dok se neresi tih napasti,ali daj da vidimo sta je sa prehranom i tu kako stojima,sta smo radili u zadnje vreme,lepe su one nema sta bas ih pazis ali mislim da su malo gladnjucave.
 
17.11.2015
252
118
43
neznam koje je jacine turbina i dali si prilagodio taj filter parametrima turbine
uzeo karbon filter 160m³/h φ125x200, vent mi je φ125, po specifikaciji je za 195m³/h, jel to ok?
jaci mi je vent za malo od turbine jbg, ali to je u drugoj brzini, mogu da ga smanjim na prvu? radije ne bih, jer je to smaranje, trebalo bi da ga otvorim, premestim zice, jer po tom principu menja brzine.. boks je inace 1,5x1,5x2, posto se sigurno ne secas..
jer bila ti je bas velika vlaga
to je bilo dan dva nesto, inace ne prelazi 65, 70 maks.. ali svakako cu da isprskam preventivno
jel smo mi ono jos u vege ili smo kliknuli na 12-12
pa nismo u vege, ne znam da li gledas slike :p od 12.06. smo na 12-12, 4 kojima se prosusila zemlja su dobile pola doze jungle juice bloom, pola voodo, ful b52.. i danas su dobile jos dve koje su se takodje prosusile.
inace, danas je prvi dan da nisam nasao ni jednog gmizuceg u tacnama, sve je suvo i ful, sutra proverim da li bude u tacnama od ove dve danas zalivene.. Tu i tamo otpadne koji list po dnu, al kapiram da je sve ok.. bacim ti detaljnije slike, ali kad budes imao vremena, posto se nesto oko mog slucaja bas gubis, a i kapiram da ti je hebenica, ima brdo postova.. kad imas vremena da pogledas, vici.. najranije sutra ujutru jer cu sad da zabodem, pis, aut :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Velika zalivena sa 1.2l dogovorene prehrane. Supstrat je bio totalno suh kao sto si i rekao da bude, tako da je bas polako pila, pola sata sam pomalo zaljevao i iscurilo je ovaj put manje dosta, mozda jedan dcl. Mislim da je sad totalno uredu ispalo i da je supstrat sav natopljen kako treba bez da voda protutnji kroz.
Otisle su na prozor, i tamo cu sa prekrivacem stimati 12/12, to je jedino sto mogu jbg. Nadam se da se nece mnogo izduziti ili sta drugo poremetiti...
20190624_155728_HDR(1).jpg

Ima li perspektivu ovaj vrh? Kao da ce i trihomi uskoro....
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Biljke su proklijale 20-og proslog meseca i od tada racunam starost, zemlja je Florabela, vodu sam namestao kineskim PH metrom ali sam kalibrisao svaki put pre merenja na PH 6.4 - 6.6 + Hesi Root + Hesi Powerzyme. Pustile su cvetove pre 6-7 dana i od tada sam 2x zalio sa Hesi Bloom(1/2 doze) + Hesi Powerzyme i Hesi Boost puna doza. Od kada sam poceo da koristim Hesi Bloom od tada ne namestam vodu normalno, do tada sam je namestao azotnom kiselinom - inace PH vode mi je 7.1 -7.2 sa cesme. Do pre 10 dana vlaznost je bila ogromna od 75-90% - pre desetak dana sam to resio i sada je 50-60% . Gledam i trazim nametnike ali ih ne vidim niti vidim rupe po listovima. Kapiram za potove da su bzv(ne znam da radim sa njima) i kupujem plasticne za sledeci grow. Ovo okolno cvece za koje sam cuo na forumu sam stavio bas da bi me stitilo od nametnika sto se ispostavilo samo kao narodno verovanje i totalna glupost sa kojom mogu da navucem neku zarazu. Ove bele tackice su na listovima od kada su proklijale cini mi se - znaci dugo su tu i ja ne vidim parazite nigde. Boja tih belih tackica se presijava na svetlu pod uglom - kao da kristalna - ne znam kako drugacije da opisem... Sem ovoga meni kao laiku biljke izgledaju dosta dobro - sad mozda su za kantu ne kazem nista.

IMG-20190624-222411.jpg


IMG-20190624-222416.jpg


IMG-20190624-222420.jpg


IMG-20190624-222429.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
od 12.06. smo na 12-12, 4 kojima se prosusila zemlja su dobile pola doze jungle juice bloom, pola voodo, ful b52.. i danas su dobile jos dve koje su se takodje prosusile.
da to se secam da sam ti savetovao za koktel za pocetak cveta to je ok,e sad trebalo bi vec da uradimo lolipop znas znas za koji dan,pa sam ti zbog toga savetovao voodu da bi bio prisytan u sistemu bioze nebili joj olaksao stres.
posto se nesto oko mog slucaja bas gubis,
kako ne brate,mnogo toga smo uradili i svasta nesto pricali nebili ih spasili od ti gnatova,dobro je sto se to zavrsilo vise.Izgubili smo vreme jbg ali smo svi zajedno naucili nesto ,sto je super jbg i izasli iz toga pozitivno.
Moramo se sad bazirati na druge stvari.Sta ti dalje predlazem,sad kad utvrdis da se zemlja bas dobro osusila,znaci bez zurbe sa zalivanjem sve je jos taze od ovih istrebljenjig gnatova,treba nam sad suv supstrat bas da bude.E onda,dajes u sledecem zalivanju full dozu vooda i ful dozu jungle juice bez b-52 sad i onda sacekas 24h da prrodje da se sve to nadje u sistemu bioza i uradis lolipop ovako nesto potrudi se,evo primera kako ja radim 20190330_212113_BEST.jpg ,slobodno skidaj i one nize vrhove za koje mislis da nece dobiti svetlo nemoj se ustrucavati to moze samo da ti bude pozitivan benefit za pravljenje velikih budova.Taj loli pop moramo uraditi i automacki ce ti pasti vlaga koja je sad malo veca,moras i to resavati jer u cvetanje ti je oko 30% idealna,bar se kod mene tako pokazalo i to na vise strajnovo uopste koje sam uzgajao.
---uzeo karbon filter 160m³/h φ125x200, vent mi je φ125, po specifikaciji je za 195m³/h, jel to ok?---
Ovo si ti napisao,vidi sad filter ti je manjeg protoka od turbine i tu dolazi do gusenja malo turbine,na 195m3/h bi filter bio idealan neki koji ima protok recimo 220-230m3/h tako bi sacuvao turbinu a i jace bi vukao i bolje bi hladio sam box.E sad vidi ti sam sta moze da uradis po tom pitanjuu ili stavi taj pa kako radi tako,pa kad se nekad dovatis para kupi filter sa vecim protokom,nebih bilo lose unutra da ubacis jos jedan ventilator za simulaciju vetra.
Ima li perspektivu ovaj vrh? Neke se tackice po listovima javljaju, trihomi jel?
kako ne lep je cvetic,trihomi da.
Velika zalivena sa 1.2l dogovorene prehrane. Supstrat je bio totalno suh kao sto si i rekao da bude, tako da je bas polako pila, pola sata sam pomalo zaljevao i iscurilo je ovaj put manje dosta, mozda jedan dcl.
super tu litrazu cemo drzati do daljnjeg 1,2l i tu tehniku zalivanja,vidis kako sad je manje iscurelo,to je dobro da znas,taj deci se brzo vrati u nju.
Obavestavaj me dok je na prozoru sta se desava ja bih dao mozda jos pola doze tog za vege i pola doze plantele za cvat tako bese nju imas onaj 6-8-8,jos jednom za redom,ali ajde otom potom da ih mi prvo vratimo u box pa cemo videti za dalje.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Sem ovoga meni kao laiku biljke izgledaju dosta dobro - sad mozda su za kantu ne kazem nista.
Ne bre kakva kanta,to ne dolazi u obzir covece,dobre su malo su onako na svoju ruku ali se da urediti.Nabavi ti odmah sutra u potragu za nekim od onih preparata sto sam ti rekao da mi njih jednom isprskamo dok nisu usle u duboko cvetanje,i resicemo svih nametnika,to se jednom tretira dva puta i zavrsena prica.
pre desetak dana sam to resio i sada je 50-60% .
jos to smanji na 30-40%,potrudi se,ili ubaci jos jedan vent unutra da puse po njima ali ono brate da ih ljulja.Ono biljke izbaci napolje da se nesto dalje ne zarazi,ne znam sta je u pitanje a ako si hteo to vec tako onda si trebao da ubacis ruzmarin ili lavandu nesto sto tera puokove i neke letace.
Napisi mi koliki ti je box i sa kojom rasvetom radis i koje je jacine i na koliko je udaljenja od vrhova.
Sa koliko vode zalivas bioze i na koji razmak u danima,dali iscuri nesto u tanjirice i za koliko to popije.
Ove visoku curu,odmah ali odmah je savijaj glavni vod na dole ili cropuj na 4 sprat od dole kad brojis i tu granu privezi za pot da se ne vraca nazad.
Sutra u prodavnicu jos dokupi 5l florabel i kad budemo malo podsisali bioze od dole za 7 dana ne mnogo jer automatima se ne radi lolipop kao foto biozama nego malo cemo je podsisati da skinemo to budjavvo lisce i ono sto ti smeta za zalivanje i naravno sto je bitno doliti zemlje do vrha potova.
Od prehrane sad nista dok mi sve ovo ne odgovoris lepo pa ti kazem sledeci korak,nemoj da propustis nesto sto sam te pitao pa da se ganjamo dva puta da pisemo,polako citaj i ne zuri nigde ,ispravice mo sve.
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
1. Upalio dehumidifier - spusticu do sutra na 40-45% i drzacu tako, tent nemam drzim u improvizovanom ormanu i stojeci fan puse po njima. Sledeci grow spremam full/extra prostoriju ili tent - videcu sta je bolje od ta 2 ne jeftinije.
2. Imam dobar stojeci fan(radi na najsporijoj brzini) - pojacao brzinu na srednju.
3. Bosiljci lete napolje, zao mi ih ali sta da radim(nekako sam ih zavoleo iako sam zaboravljao da ih zalivam)... :(
4. Rasveta 2x Cree 3590 DB bin 100W passive cooled dimmable sa custom optikom - nesto kao Optic One XL samo jos bolje.
5. Sutra dokupljujem zemlju i dodajem.
6. Trebalo bi da zalijem malo danas - treci je dan kako nisam zalivao. Poslednja 2 zalivanja isla na 3 dana - Hesi Bloom 1/2 doze + puna Powerzyme i Boost. Pre sam zalivao 1x nedeljno sa 3L(dakle 1.5L svaka) sto se pokazalo kao jako losa ideja, sad ih zalivam na svaka 3 dana. Ne mogu da popiju zajedno preko 3L nikako, malo zemlje izgleda - ne moze da primi vise. Potovi su platneni 5 gallon - dakle 20-inu litara. Zalivam dok ne prodje voda ispod pota, sa casom polako da bi bilo uniformno - izgleda da nisam to bas najbolje radio(zuti, suvi listovi na dnu - a mozda to i nije do toga).
7. Makaze za defolaciju nemam, moram da kupim - sutra vrv. Sacu da pustim jos slika visoke da malo bolje ukapiram sta da savijem.
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Imam dobar stojeci fan(radi na najsporijoj brzini) - pojacacu brzinu na srednju.
pojacaj na srednju.
Rasveta 2x Cree 3590 DB bin 100W passive cooled dimmable sa custom optikom - nesto kao Optic One XL samo jos bolje.
znam odlican reflektor za dve bioze da rasturis sta mozes da vadis pod njim.
Sutra dokupljujem zemlju i dodajem.
polako dodacemo zemlju kad ih podsisamo malo, samo je ti spremi nek ti je pri ruci.
. Trebalo bi da zalijem malo danas - treci je dan kako nisam zalivao
nema po malo ili zalivas ili ne,od sad menjamo to na sledeci nacin:
Zalivanje ide sad na 4 dan,voda ostaje na 1,5l dodaljneg,od prehrane sad dajes tnt full dozu i pola doze blooma.Booster si davao sad ga izbacujemo do 4 nedelje cvata,power zum od sad ides svako drugo zalivanje full doza.Ako imas rooota javi mi isto.
zuti, suvi listovi na dnu
hvalijo joj dusika zato je rano pocela da zutu,zato ti kazes tnt full doza sledece zalivanje ali na 4 dan.Ph obavezno korigujes odnosno proveravas kad sipas prehranu pa dobro promucka i onda meris,tamo sam na listovima video od ranijih poremecaja losijeg ph to gledaj da ispravis i drzi izmedju 6,2-6,5 tu najbolje usvaja.
Makaze za defoliaciju nemam, moram da kupim - sutra vrv.
ma obicne makaze samo ih dezinfikuj alkoholom vrhove pre upotrebe i to je to
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Imam i Hesi Root i Hesi Phospor. Znaci sutra zalivanje, odlicno - jedva cekam da im dam TNT - znao sam da im je nesto falilo! Moram li da je prskam sa insekticidom tj moze li da se provuce bez toga? Volim da popijem caj od lista kada god imam neki :) a ovako se plasim te otrove da udisem posle ali ako mora onda mora :(

Evo i slika, malo pre sam je merio - 73cm od zemlje :O jos jedna stvar, probao sam da joj malo savijem vrh i vezem za pot ali kakvi, nece da cuje, prevelika je :) Ovako je fotogenicna, bas mi se svidja :sun2:

PS
Imas li savet za dobar PH metar obzirom da imam neki zuti od 15eur vrv je kineski. I treba mi jos savet za sredstvo sa kojim cu da spustam PH posto sam kiselinu bacio u P lepu M - licna preferenca, ne volim korozivne/toksicne/kisele stvari i isparenja u svojoj blizini, niti imam gde da drzim niti volim da pipam/radim sa tim stvarima, neka radi ko mora. Takodje savet za sredstvo za kalibraciju, imam neku malu kesicu tecnosti Milwaukee 7.01 koja je pri kraju. Znam da sam smorio za 10 sa pitanjima :D

IMG-20190625-020027.jpg


IMG-20190625-020050.jpg


IMG-20190625-020250.jpg


IMG-20190625-021027.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Znaci sutra zalivanje, odlicno - jedva cekam da im dam TNT - znao sam da im je nesto falilo
tako je,znaci ides full dozu tnt i pola doze blooma na 1,5l i polako zalivaj sve do ivice pota,i onda pred svako zalivanje javis mi se slikamo da ja vidim ako je sve ok nastavljas sa prehrano, za cvet odnosno samo bloom.zato moras redovno da mi se javljas.
Moram li da je prskam sa insekticidom tj moze li da se provuce bez toga?
onnda napravi domaci instekcid sto pre po sledecem receptu:
U 1l prokuvale vode dok je jos topla,ubacis sledece sastojke:
200g domaceg duvana sto smrdljiviji to bolji
bocicu celu ekstrata od ruzmarina i lavande
1 citav usitnje beli luk
50ml deterdjemta za sudje
50g tucane mlevene ljute paprike
1 kesicu vanile secera
ostav da odstoji 48h u toj vodi sa povremenim mesanjem,nakon toga procedis dobro i sa tim rastvorom prskas bioze svaki 3 dan dok ti je ugaseno svetlo i tako dve nedelje i resio su gamad ili ih makar suzbio koliko toliko zavisi u kom su stadiumu.
:O jos jedna stvar, probao sam da joj malo savijem vrh i vezem za pot ali kakvi, nece da cuje, prevelika je :) Ovako je fotogenicna, bas mi se svidja :sun2:
nemoj ti meni ne moze kad ja znam da moze,uradi sledece po ovim uputima:
kad sad odnosno danas prehranis i zalijes biozu,sacekaj 24h da voda udje u sisten bioze i sutra onda probaj da je savijes svega 5-6cm i to na sledeci nacin,prati crtez IMG_20190520_101410.jpg znaci ta zica sto ti ide dole mora da bude deblja moze ona puna zica 2,5mm presek snjom vezi dole a gore vec moze neki konop nebitno i vuces kontra od one zice sto si dole vezao,eto imas crtes pa tako uradi.Moras da je spusti i koliko-toliko da je drzis u ravni sa ovom manjom makar priblizno,a ispod te manje podbaci nesto da i ona bude u ravni koliko toliko sa ovom veliko,ovo je sad veliki razmak izmedju te dve curke i nece valjati za kasnije kad udju u cvet ozbiljnije jer ova manja nece dobijati svetlo koliko joj treba a ova vece moze dobiti foxteilove jer ce biti blize svetlu,bioze uvek se drze u istoj ravni.
Imas li savet za dobar PH metar obzirom da imam neki zuti od 15eur vrv je kineski. I treba mi jos savet za sredstvo sa kojim cu da spustam PH posto sam kiselinu bacio u P lepu M - licna preferenca,
ja ne koristi brate ta sranja,ja radim sa lakmus papiricima od rasponom 5,5-7ph i nema greske tu,imas dobre ph metre jbg ali kosta ju od 50e do 70e vrh,pa sad ti vidi koliko p[ara toliko muzike,jesi ti siguran da taj tvoj radi kako traba jer kako ti vidim po biljkama imao si sranje sa ph dali si to ispravio,nemoj da pisem ceo roman a los ti ph ima da ispizdim onda,jer sam te napomenuo a ti nisi nista preduzeo,ph ti je bio los i on ti je napravio vecinom problema,vodi racuna o tome.
Evo i slika, malo pre sam je merio - 73cm od zemlje
slusaj druze nisam ja tebe pitao kolika je biljka visoka,nego koji ti je razmak izmedju reflektora i vrha biljke koliko ima cm,kapiras.
 

Prilozi

  • IMG_20190520_100708.jpg
    IMG_20190520_100708.jpg
    138,3 KB · Pregleda: 8
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
vojka
izucuvao sam ono belo sto si me pitao sta je na listu,i nasao odgovor.
To je pepelnica ili Powdery mildew ,jedan oblik gljivica nista strasno,trebao bi ta isprskas bioze sa fungicidom,pa nebi nilo lose da istretiras jednom,to nije skup preparat a imas ga svugde u prodaju po apotekam poljoprivrednim.evo ti neke koji rade dobro posao pa sta nadjes od toga,imas pocetni stadijum ali mozes spreciti na vreme.
 

Prilozi

  • Capi.png
    Capi.png
    131,1 KB · Pregleda: 5
  • Fungohem_sc.png
    Fungohem_sc.png
    120,6 KB · Pregleda: 6
  • Propulse.png
    Propulse.png
    121,1 KB · Pregleda: 7
  • Balear.png
    Balear.png
    140,4 KB · Pregleda: 6

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.770
10.139
358
Samo da se konsolidujem sa tobom, moj dobri mentore:), bliži se vrijeme zaljevanja, kako sam shvatio idem na 2l vode 8ml plantele vege i 20ml slavola. Ispravi ako griješim, da šta ne zajebem. Vidim paše joj zatezanje, pa ću nastaviti IMG_20190625_105835.jpg IMG_20190625_105841.jpg IMG_20190625_105848.jpg IMG_20190625_105900.jpg
 
15.11.2017
90
89
18
35
uzmi sutra 30 min pre nego ti se upali svetlo 1l vode i stavi tog za vege 7ml slobodno
Evo odrađeno sve kako si napomenuo, slika biljke poslije 2h:
283560 283561
U tacni je ostalo 1dcl nakon 2h , pa sam to bacio. Koliko sam izbrojao ima 2 veća žuta osušena lista i par manjih koji su na pola puta, pa mi javiš samo što da s njima uradim. Sljedeće zalijevanje je 28.06, prije ovog šoka s dušikom trebala je biti čista voda po rasporedu, pa se dogovorimo i za to.
Evo i malenih:
283563
Udaljene 65cm od panela. Najviše me zanima anubis pa krenem od njega, znači iznikao iz zemlje 23.06 ujutro, otad nije dobio vode i zasad je na 6cm od površine zemlje. unk1 i 2 su također iznikle isti dan ali kasno naveče s tim da je 1 došao na 8cm od zemlje i prestigao anubisa. unk3 je izašla 25.06 i još se nije potpuno otvorila(bila je sjemenka ostala na njoj pa sam ju skinuo). Zanima me kada da ih otprilike zalijevam, jer su poprilicno lagane ove prve tri posađene. ?
Nabasao sam na još jedno potencijalno dobro sredstvo pa mi kažeš hoće li biti dobro kombinirati za zalijevanje:
283573 283575
Trenutni uvjeti u boksu:
Dan 25-29C , 45-55%
Noć 22-24C, 55-70%
Režim 20-4
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.