Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jesam - uzeo sam 1L AN CalMag Extra - isti koji imas i ti
e super,onda daj i njega svega 4ml na 3,5l sa rootom i tnt.Pa ti onda veceras pisem raspored zalivanja za naredni period,a ti mi slikaj biozu iscela da vidim koliki je prostor zauzela u boxu,to mi uradi danas da mogu veceras da prostudiram situaciju,tretiraj one paukove i da to resimo pa da vidimo za nadalje sta cemo jos koliko cemo je vegetirati,mozda i uradimo jedan mini-lolipop pre nego prebacimo na 12-12,sve u svemu moram da vidim biozu iscela da bi ti rekao sta i kako,i neku sliku daj blize listovim da vidim boju listova da ocenim sta i kako nadalje sa prehranom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Veštac

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
znaći ima u Hr za kupit?
e neznam vidis jbg dal ima u hr,ako nema uzmi planetelu list i plantelu cvet.Proveri na netu pa mi javi do veceras pa se cujemo nocas oko desetke da resimo tu problematiku,ili jos bolje napisi mi sta ti imas dostupno pa ti ja kazem sta da uzmes,mozda je tako bolje.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
li brate gorolemi pod nogama,onda nepitam sta kosta
Isti smo. Evo sad materijal za box (iverica) je 194cm visina nestane u auto i morao sam uzet dostavu. Pazi sad ovo iverica kosta 530kn(cca. 71€), a dostava za SAMO 28km dode me 400kn (54€). Okvirno su mi uzeli 2€ po kilometru.. ali jbg sta je tu je treba mi, a trenutno nisam imao drugu mogucnost.

meni brate ovo uopste ne lici na kanabis,de je pusti nek raste pa da vidimo,mozda je neki mutant pa pocne kasnije da se transvormise u canabis.
To je i meni cudno, ali siguran sam da je biljka na slici izasla iz menke iz ulicarke jer sam, prije 2 tjedna istu stvar napravio ali iscupao jer isto ovakva bila pa sam mislio da nije to kanna. ali nemoze mi 2 put iz semena iste vutre, izac nes drugo (ili moze). diler mi je rođeni albanac. tako da je sve moguce ko zna sta su oni tamo radili oko genetike haha danas se jos bolje vidi pocela se sirit biljka sto god da je.

Update mojeg projekta.
Javili mi iz hempatije da nemaju mataro blue. napalio se na strain od kad si mi rekao za njega i sigurno ce sljedeci grow, zasada nemoze :(
Zatrazio sam trainwreck od humboldt i power kush od dinafema. jesam pogrijesio?
Obecali mi par freebiesa u znak isprike za lose iskustvo.(Veca naplata, te spora usluga. realno prije 5 dana su mi uzeli novce, a jos nisu ni poslali. te je pitanje oce li opce poslat danas, jer je rekao da mozda nemaju ni neku od ovih koje sam druge rekao.)

BTW provjera dali imaju sjeme traje vec sat vremena. rekao nazovem te samo da provjerim dali imamo to evo proslo sat vremena poziva nema. Ne znam kako vi ostali, ali mene su jako razocarali sa uslugom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
17.11.2015
252
118
43
vojka znam sta je,zajebo sam te sa prehranom koju smo joj davali posle flusa,svez koren bio cist i mi stavili prehranu posle 24h,odnosno jaka doza je bila
brate ovo kod ove biljke mi se desilo pre flusha.. a juce uopste nisam dao nista jako, dao sam pola doze b52 i punu dozu big buda i pola doze hesi roota..a onaj critical sto je bio pozuteo i onaj drugi su dobili to i jos jj grow, zbog dusika.. videcu danas nadam se da ne bude kod svih frka, pa samo ovu sad zadnju sto se sjebala, ova o kojoj pricamo, samo nju flushnem opet.. znaci samo da je flushnem i da je ostavim, nista hrana? mozd abar pola doze big buda danas? ako uopste bude potrebe, videcu kad odem
 
04.06.2016
96
68
18
42
e neznam vidis jbg dal ima u hr,ako nema uzmi planetelu list i plantelu cvet.Proveri na netu pa mi javi do veceras pa se cujemo nocas oko desetke da resimo tu problematiku,ili jos bolje napisi mi sta ti imas dostupno pa ti ja kazem sta da uzmes,mozda je tako bolje.
čuj ja sam ti sad na terenu još,moram do poljoapoteke kad se vratim krajem tjedna pa ti mogu onda javiti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Vozdra Bigi stanje redovno.
de mi reci radi vlage u boxu je 60%
htio sam te pitati hocemo jos 2 sedmice samo bloom? one su 12 dana u cvjetu a 23 kako su prebacene na 12-12
 

Prilozi

  • IMG_20190730_204351.jpg
    IMG_20190730_204351.jpg
    348,8 KB · Pregleda: 15
  • IMG_20190730_204339.jpg
    IMG_20190730_204339.jpg
    387,8 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20190730_204336.jpg
    IMG_20190730_204336.jpg
    403,5 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20190730_204328.jpg
    IMG_20190730_204328.jpg
    426,7 KB · Pregleda: 12
  • IMG_20190730_182105.jpg
    IMG_20190730_182105.jpg
    331,8 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20190730_182057.jpg
    IMG_20190730_182057.jpg
    311,9 KB · Pregleda: 10

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Pozdrav cijenjeni mentore,
Evo pregled trenutnog stanja. Sve pod kontrolom, mladja puni cvjetove svakim danom sve vise i znam se iznenaditi kad ugledam promjenu.
Listove przi 688 plantela, cim odmorim prehranom, zucenje listova prestaje.
Stara puni li puni samo, pocele se grane obarati toliko je otezalo masnocom, soba mirise, ali nista strasno koliko sam se pribojavao ako se sjecas.
Kako je krenulo i koliko mi ne das da je skidam jos, postace nesto sto nikad nisam mislio da cu uzgojiti, veliko ti hvala na svemu kralju moj, na svim savjetima.. :respect: ;)
20190730_215617_HDR~2.jpg 20190730_215737_HDR~2.jpg 20190730_215709_Burst01~2.jpg 20190730_215701_HDR~2.jpg 20190730_215637_HDR~2.jpg 20190730_215801_HDR(1).jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
tamo radili oko genetike haha danas se jos bolje vidi pocela se sirit biljka sto god da je.
ko zna,ja prvi put to vidim tako,pusti bas da vidimo u sta ce izrasti.
Zatrazio sam trainwreck od humboldt i power kush od dinafema. jesam pogrijesio?
nisi ekstra strajnovi,nema greske,pogotovo dinafen i humbold,za mene dva najace banke proverene,a i strajnovi su cool,videces.
. Ne znam kako vi ostali, ali mene su jako razocarali sa uslugom.
ja neznam zbilja,ja licno pazarim menke,tako da nemogu da ti kazem nista konkretno,vidim ljudi dosta uzimaju od njih.Cimni ih sutra pa vidi sta se desava.
tako sam i uradio, samo sam nju flushno i dao pola doze big buda, a ostale su ok.. cujemo se za neki dan da vidimo kako to odmice
aj bas javimi,brinem sta se desava,ta znamo za dalje,znas,Ako si dao bigbud,videcemo za par dana,pa mi posalji slike i moramo da napravimo onda tamo za vikend opet mini uplajd,da ja saberem sve sta smo kojoj davali,ili idemo svima isto,da ne izadjemo iz ritma.
Jel ide ovo na dobro?
Izvini druze ti nisi zakazao mentorski kod mene,a vidim kolega Pentagan te vodi,ne zelim nesuglasice neke tu,a i nije u redu da uleces tako tek i pitas sta se desava i dal je dobro.Pozz;)
čuj ja sam ti sad na terenu još,moram do poljoapoteke kad se vratim krajem tjedna pa ti mogu onda javiti
vazi nema problema,ti proveri koja prehrana ti je dostupna pa cemo sklepati nesto,vodi racuna uskoro ce procvetati.
de mi reci radi vlage u boxu je 60%
htio sam te pitati hocemo jos 2 sedmice samo bloom? one su 12 dana u cvjetu a 23 kako su prebacene na 12-12
auuuu,sad si me iznenadio slikama,jesu dobre pravo ono,puj-puj da ih neureknemo.Jos nastavljamo sa bloomom samo,budi strpljiv,do kog si ono zalivanja stigao,jesi ispucao ono sto sam ti napisao.Cekamo sad tajmig da ukljucimo booster i p+,samo polako i strpljivo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kalpsiz

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Pozdrav cijenjeni mentore,
pozz i tebi druze.
Situacija je super vidim.
Listove przi 688 plantela, cim odmorim prehranom, zucenje listova prestaje.
stvarno,a de mi reci ovo cek,dogovorili smo se ono 15ml obema da dajemo,sad cemo to onda promeniti.Ova mladja sad bas ima jaku boju zelenu ali je ok,ja volim tako kad ima jaku boju da je silim sa prehranom,ali ja uglavnom radim sa organic prehranom pa imam bolju kontrolu,mineralna rokam kroz citavu vegetaciju.
Mi cemo sad ovako jednu turu da napravimo;ako si zadnji put davao prehranu,sad idi dva puta za redom vodu sa nastelovanim ph pa cemo onda posle toga dati svega samo 10ml plantele obema pa onda idemo skolski jednom voda jednom prehrana ali stim da ne pralazimo 10ml 688 plantele.Javi mi dal si skonto i da ti onda napisem nov raspored zalivnja kad mi sad kazes sta si zadnje radio,jer ja sam ti napisao tamo rokacinu od prehrane,a ti mi kazes drugo da se desava sto znaci da cemo promeniti nesto odnosno smanjiti prehranu na najbezbedniji nacin.
Kako je krenulo i koliko mi ne das da je skidam jos
Druze moras da se strpis,to je igra zivaca i strpljenja sad -ja to znam dobro,moras da se iskuliras.Sad su uvatile zalet dobar,ova starija ima jos da tera,ima cvetovi da ti budu ko pesnica,to kad vidis onda znas da si blizu kraja.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
manja doza boostera
mislis bloom jeli,nemoj da se pobrkas sa flasama,isli smo 12ml na 3l vode jeli i posle manja doza bila neka sad nemogu naci post koji sam ti pisao i onda je bila voda trece zalivanje.
rade ekstra stvar i tvoje znanje sto delis snama
meni to pricinjava velliko zadovoljstvo kad vidim kako idu dobro,a tvoje su se za 2 sedmeci uduplale.Uskoro cemo i vodu da im povecavamo,jel sad na 3l iscuri koliko dole vode u tacni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Veštac and Kalpsiz

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Zadnji puta u nedjelju bila sama voda 2L + slavol 20ml, znaci sad sam je odmorio.
Naredno zaljevanje 10ml 688 ?
Moze, ovaj cemo rezim sada gurati, jednom odmor, jednom prehrana.
Sad si me zaintrigirao da ce biti cvjetovi kao saka, sad me zivo zanima ocel to bit moguce. Mada jest u zadnjih 15 dana zadebljalo i to dobro.. Najbitnije je da je prezivila ono sranje onda, flush je spasio.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Moze, ovaj cemo rezim sada gurati, jednom odmor, jednom prehrana.
moze tako,znaci kad ide cista voda rokaj slavol a kad ide prehrana rokaj 10ml-688 na 2l vode i prati koliko iscuri voda i za koliko popije da bi videlu uskoro dali je moguce da im podignemo vodu makar na 2,3l za jedno 10 dana.
Sad si me zaintrigirao da ce biti cvjetovi kao saka, sad me zivo zanima ocel to bit moguce.
hoce da,ono sto je bitno za sledeci grov da znas,kad curke udju cvat i kad radis lolipop uvek porezi malo vise bioze tipa 2/3 slobodno,e onda ona brze puni cvet i budu krupni hedovi ono debeljuce znas,cek da ti pokazem sliku.Vidi ovo limun kush 110 dana grova ako ne i koj dan vise,u 16l potu na svega 250w hps jedna bioza u boxu na 45x55,ja sam izgoreo dok sam je izgovao jer je povukla neki sativa gen pa nikad da zavrsi,ali se strpljenje isplatilo...Sta mislis kako mi je bilo dok sam cekao da sazri,a ti hoces da beres onomad si mi rekoa za dve sedmice,samo strpljivo i bices lepo nagradjen. 263544-6336c5286b12d9bf53f1f9762c3b9281.jpg IMG_20190303_122558_265.JPG
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
moram svako pola sata dati 1l vode da bi kroz sat ipo bas 3l popile
dobro onda ih necemo siliti,nek ostane voda na 3l a ti rasporedi nekako da bude razmak zalivanja na isti razmak u danima ako je to moguce ikako,tipa da zalivas na 4 dan,jer bolje je kad supstrat bas suv i lagan pot ko pero,bolje podnose susu da tako kazem nego prerano zalivanje.Jos nesto sam zaboravio da ti kazem,vidi da spustis vlagu iz boxa makar na 40%,ubaci jos jedan vent da simulira vetar neki manji vent cisto nek bije po krosnjoma on ce ti pomoci da malo spustis vlagu a i curkama ce to izuzetno prijati.Luftiraj redovno grow-room ili kupi onaj odvlazivac vazduha neki manji koji mozes staviti u visini pota cisto da skuplja vlagu,jer velika vlaga u cvetanju osim sto neodgovara samim cvetovima u smislu da su podloznji pljesnu ujedno velika vlaga je i staniste odredjenjih nametnika koji znaju da se nakote u vlaznim stanistima.Jedan jako bitan faktor na koji bi trebalo da obratis paznju.Evo recimo ovakva stvar ce ti pomoci dosta,nije skupa a radi posao pa probaj da nadjes 939559-2.jpg , 374553715.henkel-ceresit-aero-360-ih1677883.jpg ,fora je samo da ga stavis u visini potova,znaci ne na dno boxa nego u ravni sa vrhom pota,za male boxove je ok sasvim a zaista smesna je cena,na nasem trzistu se zove Aero 360 e sad vidi tamo kod tebe posto si ti vani trenutno sta mozes naci nesto tog tipa,dva komada ce ti bas dobro skinuti vlagu,sto manja vlaga u cvetu sigurniji uzgoj,znaci da padne vlaga i na 20% dok ti radi rasveta bilo bi ti i vise nego idealno dok si u cvatu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kalpsiz

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.770
10.145
358
Večeras joj je vrijeme za zaljevanje, e sad:), počelo je malo jače da žuti donje lišće, tipa, 5-6 komada u 2 dana, a dogovorili smo se da opet ide ćista voda. Možda joj fali hrane. Da stavim slavol s vodom, prošli put nisam. I nešto kontam, pošto je u cvjetanju, a i vlaga mi je malo viša, oko 50, da li da produžim vrijeme zaljevanja na 6 dana?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.