Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
.u utorak kupujem preparate pa se dogovorimo za zalivanja
kad kupis preparat javi se dan pre zalivanja da doziramo to kako treba i napisaces mi sa koliko vode zalivas
Znaci samo ove plave od 9,5w 6500k ostavljam 5-6kom?
moze plave da dobiju na lisnatoj masi pa cemo posle to sikombinovati kako treba sa zutima.
temperatura nikad nije pala ispod 18 u ovoj sobi, i to samo dok nismo grijali po par dana.
ja vec imam spreman patent za dogrejavanje ,spreman,kag ti kazes ja ti sve pokazem u slikama kako se namesta i sve sta treba.to nek ostane sa rezervom do daljnjeg.
trebalo bi evo videcemo kod tebe kad krenes,ti si uradio neki test cisto da vidis kako funkcionise,uvek vodu ostavis da odstoji pola sata pa onda regulises ph i onda zalivas,i kad dodajes prehranu uvek prvo dodas prehranu pa meris ph pa ako je visom i dalje dodas koju kap ph korektora pa onda proveris ,kad ti je na 6.5 ph spreman je rastvor za zalivanje.
Daj mi samo reci kako ti klijas? Direktno u maramicu ili ides voda pa maramica?
e ovako:polozim na tanjiric maramicu ili ubrus iz kuhinje.i jedno i drugo nesme da imaju nikave dodatne miresi i neke hemije u te maramice one tipa mirisljave,znaci obicne bez mirisa,postavim 4-5 sloja na dnu tacnice polijem 2 supane kasike vode pa onda stavim menku i od gore stavim drugi sloj 4-5 sloja maramice i polijem sa jos jednom supanom kasikom vode ,pokrijem sa nekom folijom sve i stavim negde gde je temperatura izmedju 20-25 stepeni i na svakih 12h dodam po dve kasike supane vode i sve tako sledecih 36h,znaci ne otvaram nista samo dolivam po malo vode samo toliko koliko da maramice imaju vlagfu i prvi put zavirim tek za 36h cim vidis klicu vecu od 5mm odmah pikujes u zemlju,ali ne duboko ,sa olovkom napravis rupu od 10mm i okrenes menku sa klicom na dole i samo ovlas od gore zatrpas zemlljom i zalijes sa pola deci vode i to je to,stavis pod svetlo i na svakih 12 sati samo malo prsnes vodom po povrsini zemlje i to je to,ona izbija odmah,kad je vidis da kolitdino izbijaju tu onda vise nista neprskas nego sacej da se isprave i onda je zali sa 1dl vode i to posle sve ide svojim tokom,bitno je jako da tako male bebe sto redje zalivas jer im visak vode veoma smeta prvo vreme.
Evo slika poslije lolli i dodatnog zatezanja:
mogao si jos malo do da odrezes ali je to automat bese tako,onda je to ok ako je autos.
Predzadnje i zadnje sam zalio 1.8L vode + full doza za vege. Sljedece bih mogao cistu vodu plus slavol pa sam potvrdis.
na 1,8l koliko si dao ml tog za vege,da sledece zalivanje ide voda +slavol 20ml slobodno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
nisam brate,cekam ta dva dana da vidim sad nesto,dali ih pocinjes zalivati odnosno prehranjivati sve u istom danu ili si razdvojio zalivanje,onu sa bananama si izbacio iz boha,ako jesi de slikaj sad da vidim ,koliko su njih ostale i da probamo da sve zalivaj i prehranjujes u istom danu,znaci ako treba neku sacekati da se osusi uglavnom daj da ih nastelamo sad sve isto da se hrane moze samo da varira kolicina vode jer zavisi koja kolko pije,sad smo jeli na 3-3,5l svakoj i ako jesmo kako ti se cini ta litraza za kolko dana popiju i za kolko se osusi supstret.Jer ja bi da ih sad izjednacim sve,znaci da u istom danu dobijaju pribliznu kolicinu hrane ako je to ikako moguce.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman
17.11.2015
252
118
43
,sad smo jeli na 3-3,5l svakoj i ako jesmo kako ti se cini ta litraza za kolko dana popiju i za kolko se osusi supstret
pile su na tacnu po 3-3,5.. sad posle flusha su popile razlicite, od 1,5 do 3, kako koja, a nisu ni iste zapremine saksije, imam od 20 i od 10 l.. daj okvirno samo za zavrsnicu, 12. ovog meseca im je dva meseca od cvetanja, a strejnovi su tu svi negde oko 55-60 dana, tako da se svakako blizi kraj, maksimum, ja mislim, jos 3 nedelje
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
, ja mislim, jos 3 nedelje
aj onda ovako sad idemo sledeci ritam prehrane a ti prilagodi doze po tablici i kolicini vode,da bi ubrzali proces sazrevanja.
1.zalivanje idemo lagano-pola doze jjblooma,b-52 ,big bud
2.zalivanje,pola doze b-52 i pola doze big buda
3.zalivanje cista voda sa korigovanim ph i ako imas neke bakterije tipa slavola fuull doza,on ti ide 10ml na 1l vode
e za dalje se dogovorama,ako imas neko pitanje reci.
 

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Vozdra Bigi evo zavrseno i drugo zalivanje.
po 3l su dobile sv. bloom 8ml na 3l vode
slijedece zalivanje cista voda? ili nesto da dodam? calmag su dobile prvim zalivanjem bloomom znaci tek opet sa slijedecom formulom sto mi das. one su sad 17. dan cvjeta ima par grancica sto ne dobijaju svjetla dal da ih capnem ili ostavim?
 

Prilozi

  • IMG_20190804_120832.jpg
    IMG_20190804_120832.jpg
    373,9 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20190804_120834.jpg
    IMG_20190804_120834.jpg
    422,2 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20190804_153402.jpg
    IMG_20190804_153402.jpg
    411,7 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20190804_120844.jpg
    IMG_20190804_120844.jpg
    294,1 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20190804_120847.jpg
    IMG_20190804_120847.jpg
    223,8 KB · Pregleda: 12

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
slijedece zalivanje cista voda? ili nesto da dodam? calmag su dobile prvim zalivanjem bloomom znaci tek opet sa slijedecom formulom sto mi das. one su sad 17. dan cvjeta ima par grancica sto ne dobijaju svjetla dal da ih capnem ili ostavim?
pisem ti za pola sata,samo da obavim nesto,budi tu negde brzo se vracam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kalpsiz

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
slijedece zalivanje cista voda?
e sad ti pisem dalje:
1.zalivanje,znaci cista voda ph regulisan to se podrazumeva i mozes dati full dozu power zuma ako imas.
2.zalivanje opet svega 8ml na 3l vode,necemo ih jos kljukati bas fest sa klopom cekamo tajming za to,imaju u sebe klope nek potrose to.
3.zalivanje opet cista voda sa power zumom samo fuul doza.
Sto se tice cal-mag njega rokaj rekao sam ti svako trece zalivanje po 5ml je dosta cisto da odrzava balans dobar pa on kad ti padne on moze sa bilo cim da se mesa nije problem,pojacavace mo ga kasnije za sad je 5ml dovoljno,tako kad zavrsimo ovaj krug onda cemo i vodu pojacati na 3,5l kao i drugi tempo prehrane,za sada se fino razvijaju kao sto vidis tako da se vodimo kako bioze pricaju,nekad je manje-bolje,da znas samo.Sto se tice grancica koje ne dobijaju svetlo porezi sad to i listove takodje i nema vise diranja i rezanja do kraja.Kasnije kad ti budem pisao sledeci krug dacemo i malo tnt cisto da uvate dusika i posle rokacina do kraja,ali otom potom,za sada ide vise nego odlicno pa ce mo se i mi tako drzati svaga po malo pazljivo za sada.Od mene imas 5 cure su fantazija,samo napred.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kalpsiz

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
moze da je oberes,idi sad sledece zalivanje cista voda i to 4l slobodno i sacekaj da se osusi dobro i o beri,bice mlada lupace dobro ali ce brzo pustati,ali zato cemo mi sve da nadohnadimo na onoj drugoj ima da se odusevis.Moiras nem ulje kupiti i prskati ovu zdravu obavezno i boh takodje,uglove ili jos bolje kad oberes ovu mrsavu izbadi sve iz boha na brzinu sve dezinfikuj i vrati ovu da vegetira da od nje napravimo cudo nevidjeno,stim da je sto pre tretiras neem uljem da je zastitis da nas kasnije nebih bolela glava,
Zgoljava je na susenju i vozi full. Prostor sam dezinfikovao 70% Etanol alkoholom. Evo slika zbunaste koju sam lolipopovao, superkopovao i topirao. Mnogo je bila izujedana - listovi su mnogo propali. Tretiram je Neem uljem i sapunicom svaki 3-i dan. Dobila je 2 tretmana do sada. Planiram jos min 3x da tretiram i pustam na 12/12 ako se slazes. Verujem da ce da se oporavi. Izgleda ogromno uzivo. Ako treba jos da lolipopujem - kazi. Sledeci tretman ide i ulje od Lavande. Temeljno tretiram, od kada tretiram ne vidim vise nigde majtove niti paucine. Ventilator je priblizen i ozbiljno drma krosnju sto cini nepogodno mesto za razmnozavanje paukova. Pogledacu mikroskopom sta se desava ovih dana. Zbog prirode posla nisam imao vremena da se javim ranije i poslednje zalivanje je bilo na "svoju ruku" - dao sam 3,5L vode/Root/Powerzyme PH@6,2-6,3 - kapiram da samo sa vodom nisam mogao nista upropastim mnogo. Evo kako sada izgleda - meni se cini da se oporavlja, primetio sam da su listovi savijeni i skupljeni na dole i ka unutra - to sam primetio jos pre tretiranja Neem uljem/sapunom - pomislio sam da je vrv reakcija zbog ogromne najezde insekata?

IMG-20190805-185659.jpg


IMG-20190805-185711.jpg


IMG-20190805-185720.jpg


IMG-20190805-185730.jpg


IMG-20190805-185742.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Sutra box sastavljam, menke idu na klijanje sada.
Javim sutra sto sam stigo napravit.
Znaci samo u maramice i prekrijem tanjir alu folijom recimo? I u sobi moze bit temp je tu negdje stalno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
. Ako treba jos da lolipopujem - kazi.
ne treba vise to je to.Ako bude trebalo popravicemo kad udjemo u cvet posle 14 dana od promene rezima svetla.
Planiram jos min 3x da tretiram i pustam na 12/12 ako se slazes.
videcemo daj sad malo da je prehranimo bolje pa ce mo lako prebaciti na 12-12,vodi racuna oko tih napasnika.
ako pije dobro vodu ja bi joj povecao dozu vode na 4l ako mislis da moze ako ne nek ostane na 3,5l,pisem ti dalja dva zalivanja.
1.zalivanje fuul doza tnt,roota i pola doze cal maga,ti rece da si ga nabavio.
2.zalivanje pola doza tnt,root full doza i fuul doza power zuma.
3.zalivanje fuul doza roota samo i to je to.
Kad obrnemo ovaj krug onda mozemo da razmisljamo sta cemo dalje,da vidimo kako ce odreagovati i sta ce biti pa ti onda kazem dalje i dogovaramo se za 12-12 prebacivanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Veštac

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Znaci samo u maramice i prekrijem tanjir alu folijom recimo? I u sobi moze bit temp je tu negdje stalno.
i 36h ne otvaraj nista samo po malo od gore zali vodom jednom supanaom kasikom na 12h bukvalno ujutru i uvece.E kad otvoris onda posle tih 36h javimi se da ti kazem kako klicu da postavis ,ja mislim da sam ti vec to objasnio ali nije greda opet cu ti objasniti.
 
04.06.2016
96
68
18
42
Vozdra Bigi,kupio sam slavol,guano floral i plantela list kako si i rekao,još imam i sensi cal mag,zadnje zalijevanje mi je bilo voda + cal mag...zalijevam sa 3l vode...molim te da mi daš za dva tri zalijevanja podatke i da mi objasniš kako se koristi guano pošto je u prahu...hvala
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
molim te da mi daš za dva tri zalijevanja podatke
moras brate da povecas vodu na 5l,vreme je i to je malo ali ajde da krenemo sa 5l.Posto jos nije krenulo cvetanje a guaono floral je za cvat,dacess mi sliku,on ide oko 10-15g posolis oko bioze u radijusu oko 20cm od glavne stabljike,ali on nejde jos a kad budem video sliku koji je tacno preparat u pitanju budem ti rekao,5g ti je mala kafena kasicica sa bregom onako kad zahvatis otprilike, za sada lupaj plantelu list posto ide tranzicija vega-cvat treba dusika malo vise tako da ides sledece na 5l vode.
1.zalivanje 30ml plantele list i daj opet cal mag fuul doza 10ml slobodno na 5l vode da se razumemo,vrucine su velike moras povecati vodu.
2.zalivanje 20ml plantele list,5ml cal mag
Za dalje budemo videli sta ce reci i dali ce uci u cvetanje u medju vremenu pa onda mozda krenemo sa guaono ili nastavimo sa plantelo,moras mi brate slikati biozu celu velicinu i iz vise uglova,mrsav si mi sa slikama.
 
04.06.2016
96
68
18
42
moras brate da povecas vodu na 5l,vreme je i to je malo ali ajde da krenemo sa 5l.Posto jos nije krenulo cvetanje a guaono floral je za cvat,dacess mi sliku,on ide oko 10-15g posolis oko bioze u radijusu oko 20cm od glavne stabljike,ali on nejde jos a kad budem video sliku koji je tacno preparat u pitanju budem ti rekao,5g ti je mala kafena kasicica sa bregom onako kad zahvatis otprilike, za sada lupaj plantelu list posto ide tranzicija vega-cvat treba dusika malo vise tako da ides sledece na 5l vode.
1.zalivanje 30ml plantele list i daj opet cal mag fuul doza 10ml slobodno na 5l vode da se razumemo,vrucine su velike moras povecati vodu.
2.zalivanje 20ml plantele list,5ml cal mag
Za dalje budemo videli sta ce reci i dali ce uci u cvetanje u medju vremenu pa onda mozda krenemo sa guaono ili nastavimo sa plantelo,moras mi brate slikati biozu celu velicinu i iz vise uglova,mrsav si mi sa slikama.
bigi al ne popiju sve,zato stavljam 3l...izađe van 3-4dcl,onda popije kroz pol sata i to..mislim da je jedna ušla u cvat
 
04.06.2016
96
68
18
42
Bigi ja se ispričavam,dao sam im 5l lagano i postepeno kako si rekao 30ml list i 10ml sensi...cure su popile bez brige,hvala ti :) svaka čast majstore...a kad ubacujemo slavol? sad je zalijevanje u ponedjeljak sa dozom kako si napisao...u utorak idem opet na teren na tjedan dana,kolega bude zalijao sa čistom vodom pa kad se vratim opet nastavljamo...evo ti slike curica 290159 290161 290162 290163 290167 290165
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Box sastavljen. Doznao da sam los stolar.. Sastavim sve zatvorim vrata a ono razmak 5cm. nabio dasku prosirio vrata, i j*bem se se para sati s light trapom jer na sve strane svjetlo leta oko vrata. Neznam kako cu probao sa folijama prvi sloj crni mat drugi bjeli mat ali ne pomaze.
290172 290174
Pasivni ulaz filtriran sa onim scotch brite s vanjske strane, a unutra dupla mrezica za komarce obljepljena bjelom mat folijom.
Neznam hocu li vise srece imat sa bjelim duct tape-om sto se tice light trapa? Mislio sam stavi one gumice za brtvljenje prozora okolo i preko kutova onda duct tape.

Box pusten u test sa onom cudnom biljcicom. U pitanju je ona mutacija "jednoporst". Sutra leti van a ulaze ove sto su na klijanju, stavit cu i automata na par dana da ojaca pa van s njime. Stavio sam 2x 4000k 4x6500k sijalice. Temperatura nakon 20 min 29.3, vlaga 46% (u sobi 27,5, sa 52% vlage)
Da stavljam privremeno pc vent na ispuh? jer je samo rupa dok turbina ne stigne (petak nadam se, ako ne u pon je tu.)

EDIT: SUtra idem po perlit, oko podne menkama ce bit 36h ispod maramica, sad cu ih drugi puta zalit. Nadam se da su izbacile klicu stalno su na temp 26-27.5°c. Znaci izmjesam samo florabelu sa perlitom 90%/10%? na sredini pota napravim rupicu u zemlji olovkom i menku sa klicom prema dole i malo zatrpam?
Dali da subtrat zalim prije stavljana menke onako da procuri voda dolje na rupice?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.