Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
@faton- ovi dimmeri su ti od 2$ do 5$.
15647392752162427236736361304044.jpg
Ljevi je za 220v i do 2000w, a na desnom sve piše.
Razlika između tvoga i ovog ljevog je, to šta je šaraf za pojačavanje, odvojen žicama!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Sutra idem nac sajt (imam u blizini ljepo mjesto di lupa sunce cili dan, a skiriveno dosta). Reci koju zemlju da trazim u obljiznem vrtnom centru i koliko da uzmem da bodem u zemlju ili pot neki da uzmem? Neko gnojivo? ne ocekujem puno od nje pa na nju nebi bacao puno para.
Nije te bilo ducan ne radi preko vikenda, ali evo snasao se i @Badi je bi tu pa mi je rekao sto trebam.
Za autosa sam kupio ovo
img_20190802_145108-1-jpg.289437


Zuta florabella i plantella cvet.
Sajt sam locirao i sutra cu ga ic obradit (jebeno se bojim zmija hahah a ovdje ih ima u puno jos su otrovnice (poskok i riđovke) nadam se da one ne vole nasu biozu pa da mi je odtmu jos. jer ako ih vidim u blizini neidem tamo hahah)
Smjeme stavljam u vodu prvo? onda u maramicu jel tako?
Ocu li direkt na sajt ili prvo u pot da ojaca par dana?

Dok sam to kupovao obratio sam paznju i vidio sam da imaju cjeli asortiman od planetlle, bas puno toga i sve od plantelle, također vidio sam da imaju i potground h65, florabelle, i jos nekih substrata. Trgovina se zatvarala pa nisam imao vremena razgledat sve.

Zanima me sljedece koliko je plagron growmix kvalitetniji? i koliko bi utjecalo na kvalitetu da umjesto njega uzmem recimo potground ili ovakvu florabellu?
Također što se tice gnojiva ima stvarno svega. ja sam jedino vidio plantellin asortiman, ali covjek je meni toga nabrojio podosta. Znam da si rekao hesi mama za prehranu. Isto je pitanje ko i za substrat koliko bi izgubio na kvaliteti da idemo sa plantellom recimo?
Ako necu gubit na kvaliteti i prinosu radje bi isao sa nećim kao plantella, jer ovaj cvet od litru sam platio samo 3€ a hesi je 50€ set.

@Nazgul NIje na meni da ti ovo govorim, ali zamolio bi te kao prijatelj prijatelja da ubuduce smanjis slike, nemoras ko ja ovako male radit ali malo barem. (prst me zaboli od scrolanja dolje haha)

EDIT 2: Ispricavam se na duplom postu nisam vidio da nisam na "edit" nego na "reply" molim da obrise ovaj ispod tko moze. Zurim se pa radim sranja, Isprike jos jednom.
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Nije te bilo ducan ne radi preko vikenda, ali evo snasao se i @Badi je bi tu pa mi je rekao sto trebam.
Za autosa sam kupio ovo
img_20190802_145108-1-jpg.289437


Zuta florabella i plantella cvet.
Sajt sam locirao i sutra cu ga ic obradit (jebeno se bojim zmija hahah a ovdje ih ima u puno jos su otrovnice (poskok i riđovke) nadam se da one ne vole nasu biozu pa da mi je odtmu jos. jer ako ih vidim u blizini neidem tamo hahah)
Smjeme stavljam u vodu prvo? onda u maramicu jel tako?
Ocu li direkt na sajt ili prvo u pot da ojaca par dana?

Dok sam to kupovao obratio sam paznju i vidio sam da imaju cjeli asortiman od planetlle, bas puno toga i sve od plantelle, također vidio sam da imaju i potground h65, florabelle, i jos nekih substrata. Trgovina se zatvarala pa nisam imao vremena razgledat sve.

Zanima me sljedece koliko je plagron growmix kvalitetniji? i koliko bi utjecalo na kvalitetu da umjesto njega uzmem recimo potground ili ovakvu florabellu?
Također što se tice gnojiva ima stvarno svega. ja sam jedino vidio plantellin asortiman, ali covjek je meni toga nabrojio podosta. Znam da si rekao hesi mama za prehranu. Isto je pitanje ko i za substrat koliko bi izgubio na kvaliteti da idemo sa plantellom recimo?
Ako necu gubit na kvaliteti i prinosu radje bi isao sa nećim kao plantella, jer ovaj cvet od litru sam platio samo 3€ a hesi je 50€ set.

@Nazgul NIje na meni da ti ovo govorim, ali zamolio bi te kao prijatelj prijatelja da ubuduce smanjis slike, nemoras ko ja ovako male radit ali malo barem. (prst me zaboli od scrolanja dolje haha)
 
17.11.2015
252
118
43
evo detaljno, tj posebno fotke, to je sve sto trenutno imam u boksu.. zadnje dve prehrane su
23.07. JJbloom, b52, carboload, big bud, kalcijum
28.07. flush svih
29.07. big bud, ½ b52, 3ml/1 magnical sve sem CR1 I CR 2, ovih poozutelih, njima dodat I jj grow
1.1.jpg 1.jpg
2.1.jpg 2.jpg ova sto joj nije lego kalcijum je flusnuta opet dan nakon onog flusha i dodat joj je samo big but, stalo je lisce s opadanjem i to, pa cemo da vidimo
3.jpg 3.1.jpg
4.1.jpg 4.jpg
5.1.jpg 5.jpg
i ove brendirane evo
CR 1.1.jpg CR1 1.jpg
CR 2.1.jpg CR 2.jpg
KG 1.1.jpg KG 1.jpg ovo je ona sto smo flushali jos pre jedno mesec dana, jeste sporija od ostalih, tj najsporija, ali kao sto vidis u najboljem stanju, dakle flush uvek dobro dodje, nema tu sta, to sam i ranije zakljucio toliko puta al me uvek mrzi, ali definitivno bitna stavka svakog indora, bar 3 puta tokom growa..
CR 2.1.jpg KG 2.jpg
eto, pogledaj, pa daj da vidimo sta za dalje, imam ja svoja razmisljanja na tu temu normalno, al daj da cujem i tebe pa da vidim :D
 

Prilozi

  • KG 2.1.jpg
    KG 2.1.jpg
    966,9 KB · Pregleda: 7
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Claudius
04.06.2016
96
68
18
42
Nije te bilo ducan ne radi preko vikenda, ali evo snasao se i @Badi je bi tu pa mi je rekao sto trebam.
Za autosa sam kupio ovo
img_20190802_145108-1-jpg.289437


Zuta florabella i plantella cvet.
Sajt sam locirao i sutra cu ga ic obradit (jebeno se bojim zmija hahah a ovdje ih ima u puno jos su otrovnice (poskok i riđovke) nadam se da one ne vole nasu biozu pa da mi je odtmu jos. jer ako ih vidim u blizini neidem tamo hahah)
Smjeme stavljam u vodu prvo? onda u maramicu jel tako?
Ocu li direkt na sajt ili prvo u pot da ojaca par dana?

Dok sam to kupovao obratio sam paznju i vidio sam da imaju cjeli asortiman od planetlle, bas puno toga i sve od plantelle, također vidio sam da imaju i potground h65, florabelle, i jos nekih substrata. Trgovina se zatvarala pa nisam imao vremena razgledat sve.

Zanima me sljedece koliko je plagron growmix kvalitetniji? i koliko bi utjecalo na kvalitetu da umjesto njega uzmem recimo potground ili ovakvu florabellu?
Također što se tice gnojiva ima stvarno svega. ja sam jedino vidio plantellin asortiman, ali covjek je meni toga nabrojio podosta. Znam da si rekao hesi mama za prehranu. Isto je pitanje ko i za substrat koliko bi izgubio na kvaliteti da idemo sa plantellom recimo?
Ako necu gubit na kvaliteti i prinosu radje bi isao sa nećim kao plantella, jer ovaj cvet od litru sam platio samo 3€ a hesi je 50€ set.

@Nazgul NIje na meni da ti ovo govorim, ali zamolio bi te kao prijatelj prijatelja da ubuduce smanjis slike, nemoras ko ja ovako male radit ali malo barem. (prst me zaboli od scrolanja dolje haha)

EDIT 2: Ispricavam se na duplom postu nisam vidio da nisam na "edit" nego na "reply" molim da obrise ovaj ispod tko moze. Zurim se pa radim sranja, Isprike jos jednom.
sorry prijatelju,nike namjerno,al drugačije nit neznam stavljat,samo ovako :) probat ću nekako manje stavljat
 
17.11.2015
252
118
43
ovo se ispostavilo hermic brate.. eto sta se desi kad nemas vremena da se posvetis growu nego samo otaljavas odrzavanje i juris dalje.. izbacio sam je napolje u neki korov koji imam u dvoristu, ne znam ni da li da je cekam da zri ili da je secem.. otvoren mi je prozor od te sobe gde je boks, non stop, doduse ima mrezica i sve to, ali ne znam dal ovako rizikujem da neki vetar nanese polen.. mada, u boksu je sranje bilo pored ventilatora bas, kapiram da je steta vec ucinjena, samo ostaje da sacekam kraj i vidim kolika.. :/ ako imas neke sugestije u vezi s tim, javljaj..
EDIT banane su ispale od stresa, definitivno, vise puta je nestajala sturja, dva puta mi je zabadao tajmer pa je dan trajao duze, itd.. tako da kapiram da cu da sacekam da uzri, pa da imam i menke, a valjda i ovo cvetova bude necemu
 

Prilozi

  • herm1.jpg
    herm1.jpg
    994,9 KB · Pregleda: 9
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
sutra poslije lollipopa.
cekam slike
Sutra idem nac sajt (imam u blizini ljepo mjesto di lupa sunce cili dan, a skiriveno dosta). Reci koju zemlju da trazim u obljiznem vrtnom centru i koliko da uzmem da bodem u zemlju ili pot neki da uzmem? Neko gnojivo? ne ocekujem puno od nje pa na nju nebi bacao puno para.
znaci radis outdoor,biljka mora malo da bude u manjem potu makar da praste do 3-4 sprata pa onda da je presadis.Treba rupu da izkopas min 20x20 sto dulja,nalijes zemlju i zalijes i to je to za sledecih 10 dana ,zalivas na svak 3-4 dana po 3-4l pa bum videli posle.javi sta imas od punuda od zemlje pa da izaberemo nesto da valja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Stanaccc

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ovo se ispostavilo hermic brate.. eto sta se desi kad nemas vremena da se posvetis growu nego samo otaljavas odrzavanje i juris dalje.. izbacio sam je napolje u neki korov koji imam u dvoristu, ne znam ni da li da je cekam da zri ili da je secem.. o
ma izbaci je u dvoriste pusti je da szri bar 2-3 nedelje i onda beri,za 3 nedelje skini neki donji popkronic pa probaj,sad je jos nezrela da je skidas.
banane su ispale od stresa, definitivno, vise puta je nestajala sturja, dva puta mi je zabadao tajmer pa je dan trajao duze, itd.. tako da kapiram da cu da sacekam da uzri, pa da imam i menke, a valjda i ovo cvetova bude necemu
bice kako ne,lupace fino ali ces imati i menke,manje ce roditi ali bez obzira lupa i ta vutra.
 
17.11.2015
252
118
43
imas i moj prethodni post, za dan dva vec ce biti neke za zalivanje, pa javljaj, vidi tamo slike pa po njima, sta kojoj da dam, oduzmem i to
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Koliko ml po litru vode je puna doza
nikako da ukapiram,za koje gnojivo mi govoris
Vozdra bigi majstore,evo šta mi je dostupno...
slavol uzmi obavezno,uzmi onaj biofloaran guano-mineralno gde je N3-5 ,p-9-12% i kalijum 20+ tako nesto,to da ti bude za cvetanje i uzmi plantelu list za vege koja ce uskoro proci ali nam treba zbog te tranzicije prelaska uz vege u cvat.
stalo je lisce s opadanjem i to, pa cemo da vidimo
njoj sad daj sledece zalivanje samo cistu vodu,pa cemo je posle rokati sa bigbudem i jjbloomom
KG 1.1.jpg KG 1.jpg ovo je ona sto smo flushali jos pre jedno mesec dana, jeste sporija od ostalih, tj najsporija, ali kao sto vidis u najboljem stanju,
ove su ekstra,nij pazi ko oci u glavi.
ovo malo handri lajburn da znas ili im savijaj grane ili dizi reflektor
ovima ide cista voda samo da probamo da ih ispravimo,ne podnose prehranu bas najbolje.
jedva vatam stvari,hocu da slozim sve kako treba ali nejdembrate umoram sam jako,Prebacicu izucavah=nje sutra kad se naspavam pa nastavljamo dalje.
potground ili ovakvu florabellu?
ja sam radio i sa jednom i sa drugom vrhunske zemlje,cak miksujum 60% ptgraun 30% florabele i 10 % perlita.kombinacija zestoka.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
(jebeno se bojim zmija hahah a ovdje ih ima u puno jos su otrovnice (poskok i riđovke) nadam se da one ne vole nasu biozu pa da mi je odtmu jos. jer ako ih vidim u blizini neidem tamo hahah)
Smjeme stavljam u vodu prvo? onda u maramicu jel tako?
Ocu li direkt na sajt ili prvo u pot da ojaca par dana?

Dok sam to kupovao obratio sam paznju i vidio sam da imaju cjeli asortiman od planetlle, bas puno toga i sve od plantelle, također vidio sam da imaju i potground h65, florabelle, i jos nekih substrata. Trgovina se zatvarala pa nisam imao vremena razgledat sve.

Zanima me sljedece koliko je plagron growmix kvalitetniji? i koliko bi utjecalo na kvalitetu da umjesto njega uzmem recimo potground ili ovakvu florabellu?
Također što se tice gnojiva ima stvarno svega. ja sam jedino vidio plantellin asortiman, ali covjek je meni toga nabrojio podosta. Znam da si rekao hesi mama za prehranu. Isto je pitanje ko i za substrat koliko bi izgubio na kvaliteti da idemo sa plantellom recimo?
Ako necu gubit na kvaliteti i prinosu radje bi isao sa nećim kao plantella, jer ovaj cvet od litru sam platio samo 3€ a hesi je 50€ set.

@Nazgul NIje na meni da ti ovo govorim, ali zamolio bi te kao prijatelj prijatelja da ubuduce smanjis slike, nemoras ko ja ovako male radit ali malo barem. (prst me zaboli od scrolanja dolje haha)
Zanemari sve ovo rijesio ja sve sam. snađem se ja da ti ne stvaram toliko muke, vidim da si ovih dana u nekoj strci pa se ucim sa foruma.

Outdoor:
Sjeme bacio u vodu, sutra u maramicu da proklija, te ide u pot od 2L mixat cu stiropor i florabelu ovu zutu, nemam perlit trenutno.
Sajt cu sutra ic sredit da vidim hoce se ko motat onuda. mali safety test.
Prvih 30 dana ne treba nikakvo gnojivo? poslje cemo outdoor sa plantellom cvet i kupit sto ce treba za zastitu vidit cemo dok dode na sajt. Imat cu i hesija ako ce trebat nesto dodat osim plantelle.

Indoor:
Ipak nije mrtva tocka. U srijedu/cetvrtak najkasnije je sve tu i namjesteno. znaci i menke idu na klijanje za koji dan.
U pon se cujem sa hempatiom za turbinu (vents tt 100), izolacijsku cijev, hesi paket, plagron growmix i perlita 10L.(filter CAN 100 cu naknadno jer nema mirasa u startu a nemam casha dosta, treba i mjesec izgurat.) Sve to dode do srijede/cetvrka. Do onda je i box gotov. Panel gotov i spremljen. moram uzet samo 2 plave kako si rekao i gotovo i spremno sve.
Substrat kopiram ovo:
miksujum 60% ptgraun 30% florabele i 10 % perlita.kombinacija zestoka.
uzet cu jos florabelle te zute da cu miksat tako.
Uglavnom racunam da si potovi ispod svijetla u cetvrtak najkasnijje. ventovi za cirkulaciju ne trabaju odma bezveze ce puhat ne?
Kako krecem sa svetlom 18/6? Koliko razmak od potova i panela?
Kako da to namjestim sebi, mogu ih stavit spavat dok idem i ja? haha

Vidis pun izenađenja javim ti se za prvi grow u boxu a sad vec radimo indoor i outdoor. bit ce zanimljivo vjerujem
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Prvih 30 dana ne treba nikakvo gnojivo? poslje cemo outdoor sa plantellom cvet i kupit sto ce treba za zastitu vidit cemo dok dode na sajt. Imat cu i hesija ako ce trebat nesto dodat osim plantelle.
ok je plantela za out,stim sto cemo videti to oko prehrane,moze se slobodno ranije poceti jer ce ti bioza verovatno ranije uci u cvet jer se skracuju dani,ovaj mesec za out je obicno predvidjen za cvetanje bioza,tako da me obavestavas o outdooru da ti dam odredjeni rezim prehrane tamo za 3 nedelje a mozda i ranije u zavisnosti sta ce reci bioze,zato su slike obavezne kad krenes da mi pustis ovde.
znaci i menke idu na klijanje za koji dan.
ako je tako mozes vec slobodno u ponedeljak da pikujes polako menke.Do ona probije izbaci kotilidone to je to.
U pon se cujem sa hempatiom za turbinu (vents tt 100), izolacijsku cijev, hesi paket, plagron growmix i perlita 10L.(filter CAN 100 cu naknadno jer nema mirasa u startu a nemam casha dosta, treba i mjesec izgurat.)
odlicno
uzet cu jos florabelle te zute da cu miksat tako.
ove sto proklijavas u startu ih stavi u florabelu sa malo stiripola ili perlita a onaj mix sto sam ti napisao to spremas za finisni box,potgraun zemlja je malkice prejaka za bebe ,zato je florabela mnogo prakticnija da u njih budu mladi rasadi dok se ne presade u vece potove.
Kako krecem sa svetlom 18/6? Koliko razmak od potova i panela?
e ovako icicu redom:
1.panel iz pocetka nek ti radi sa svega 30% snage odnosno 50w je sasvim dovoljno za prvih 7-10 dana i razmak drzis na 30cm i obe cure stavi ispod tih 50w.
2.Kreces sa rezimom 20/4 pa cemo kasnije posle 3 nedelja zivota to smanjiti na 18/6,to ja inace tako praktikujem zbog brzeg starta samix bioza pa eto tako inace savetujem sve ljude koji rade sa ledom,i pokazalo se vise nego odlicno.
3.Posto idu hladniji dani moras misliti u naprad,panel ti uvek radi preko noci sto znaci,ako startamo sa rezimom 20/4 nek ti bioze odnosno panel gasi u 13h popodne i pali u 17h,a kad krenes 18/6 u 13h se gasi a u 20h pali,i posle kad prebacis na 12/12 rezim ide da ti se gasi u 8h ujutru jeli jer u to vreme je kuca vec malo ugrejanja odnosno groow-room ti se se probudio i mozes da pratis temp.koja je dok bioze spavaju i namestis da ti se pali panel uvece u 20h kad eto imas vremena da je zalijes,prehranis ili sta vec,a budan si do nekog doba da ih ispratis malo gledas i druzis sa njima.
Vidis pun izenađenja javim ti se za prvi grow u boxu a sad vec radimo indoor i outdoor. bit ce zanimljivo vjerujem
samo rokaj ja volim kad imam pune roku posla,pratim ja sve samo ti pici.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
ove sto proklijavas u startu ih stavi u florabelu sa malo stiripola ili perlita a onaj mix sto sam ti napisao to spremas za finisni box,potgraun zemlja je malkice prejaka za bebe ,zato je florabela mnogo prakticnija da u njih budu mladi rasadi dok se ne presade u vece potove.
Ovaj imamo dogovorena dva substrata haha Radi me jako nakon 5 dana ciscenja odd thca.
Ugl koji cu uzet na kraju? Growmix od plagron 50L ili potground 70L + florabella 20L?
Cjena mi je potpuno ista u oba slucaja. Jedino ovo drufo mofu u pon uzet a grow mix u cet.

Plagron ph min dobar?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
ovu kombinaciju i imaces za dva growa min
Dogovoreno.

Usput rijesio sam filter za pasivni ulaz napravit cu 14x11 cm u ljevom doljem kutu.
Filter cu napraviti od takozvanog "scotch brite" (brusne krpe nesto kao od fine plastike koriste se u nautici). Velicina im je 11,5*28 rezat cu ih napola. Zrak kroz njih cirkulira odlicno kao da ih ni nema, a nemoze proci ni prasina kroz njih. Uzeo sam finiju i grublju, obe cu koristit istovremeno. imam za 2 filtera tako da sam godinu dana miran za 3€.
Ovako to izgleda. Ujedno su i light trap. nevidi se bas nista kroz njih. mislim jos jedino staviti mrezicu za komarce ispod njih (za svaki slucaj.)
Kroz jednu jos ide svijetlo ali kroz dvije ni sunce ne probije.
289607


panel iz pocetka nek ti radi sa svega 30% snage odnosno 50w je sasvim dovoljno za prvih 7-10 dana
Znaci samo ove plave od 9,5w 6500k ostavljam 5-6kom?

8h ujutru jeli jer u to vreme je kuca vec malo ugrejanja
Vidjet cemo oko temperatura i vlage mislim da tu nece bit problema sve do tamo januara/ferbruara jer tek onda kod mene padnu temperature blizu nule (nikad neidu u minus). Topla i ugodna klima kod mene (jedino u outu bi mogla vlaga zezat). A i ova 2 mj nebi trebalo bit problema jer u kuci (ja sam godinu dana tu) temperatura nikad nije pala ispod 18 u ovoj sobi, i to samo dok nismo grijali po par dana.

ako je tako mozes vec slobodno u ponedeljak
Daj mi samo reci kako ti klijas? Direktno u maramicu ili ides voda pa maramica?

Imam losa iskustva (nisu bile brendirane menke). Zadnje sto sam klijao stavio sam oko 15 kom u maramicu i ni jedna nije izbacila klicu,nakon tjedan da jedna se malo otvorila i nju sam piknuo u zemlju (to je ona sto sam ti sliku poslao sto ne izgleda na canna, ali nije imalo sto izac drugo osim iz tog semena)
Evo i nje da vidis, i dalje nije ni nalik na canna. KO zna sta se tu desava i spora je uzasno, mislim da ima 10 dana vec. (prebacit cu je na sajt sutra pa nek se bori.)
289609 Cudo neviđeno da iz semena cannabisa izbije ovako nesto....

Za ph regulaciju uzimam plagron ph minus. evo svojstva ovdje da ne trazis.
289610
To je dobro?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.