Meshanje sa duvanom ili jok ?!?!?!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
48
0
46
paramecium je napisao(la):
Vutra je zdravija bez duvana jer nema katrana.

I u čistoj vutri ima katrana care , samo normalno manje nego sa duhanom , ali nabolje , bar koliko sam ja naučio dosad pušit čistu vutru ili hash što bolje kvalitete znači sa što više THC-a tako da ne moraš mnogo pušit za dobar high i to po mogućnosti na vaporizer , što onda u stvari i nije pušenje jer nema oksidacije tj. vutra ili hash se zagrijavaju toplim zrakom na nekih 185°C na temperaturu koja je tek nešto malo ispod oksidacije na kojoj onda isparava samo THC i to ne oksidirani kao kod pušenja što je onda u stvari CBN(kanbinol) koji slabije djeluje nego THC .Zato kod običnog pušenja I dolazi brzo do tolerancije puno je manje THC-a jer se degradira u CBN koji je slabijeg ili možda čak nikakvog psihoefekta,mene ne puca nimalo već nakon 3 dana svakodnevnog duvanja po 2-3 lagana jointa. Kod vaporizacije je dokazano da dolazi do bitnog smanjenja nastajanja katrana i ostalih štetnih plinova nastalih izgaranjem .


http://en.wikipedia.org/wiki/Vaporizer
http://en.wikipedia.org/wiki/Volcano_vaporizer

Naravno i kod običnog pušenja na joint jednim djelom dolazi do vaporizacije , zato jer kad vrući dim koji iz žara u jointu prelazi preko onog djela koji još nije počeo da gori,taj dio jointa ustvari već počinje da isparava . Ovo može da se primjeti kad duvaš neku dobro masnu sa ili bez duhana ,nebitno, pa se joint(pogotovo onaj fino smotan u samo jedan sloj papira) lagano oboji u smeđe od ulja koje isparava iz djela koji još ne gori , naravno djelom posmeđi i od dima koji je iz žara ,stoga onaj mit o tome kako je joint slađi sve bolji,jači, prema kraju, u koji sam i ja nekad vjerovao, pada u vodu ,nadam se da nisam bio nejasan.
Bilo čije mišljenje je jedno ali činjenice su činjenice. A ovo je i dokazano u istraživanjima koje su proveli MAPS/NORML (2000) i Leiden University prošle godine(2006). Istraživali su bongove lule joint(flitrirani i nefiltrirani) sa i bez duhana i vaporizer itd., i na kraju su se za iznenađenje joint(nefiltrirani čistak,reefer) i vaporizer pokazali najboljim što se tiče omjera THC na prema štetnim tvarima . Nažalost u istraživanju 2000. godine NORML-a I MAPS-a korištena je salbija vutra nabavljena(dobivena) od NIDA-e koja je imala jadnih 2.3 % THC tako da je omjer THC i štetnih tvari u svakom načinu konzumacije bio relativno manji , rezultati bi naravno bili dosta bolji u korist THC-a i legalzacije vutre da su koristili neki skunk s 11 % 15 % a da ne pričam o monstrumima od 19 % 20% 27,3 % THC ili hashu s 35 % 40 % 50 % THC-a . Vjerojatno je ,pretpostavljam i u istraživanjima iz 2006. godine na Leiden University korištena isto takva neka slabija vutra s malo THC-a, nisam našao podatke o tome .

Bongovi su se nažalost moju a vjerujem i ostalih ljubitelja vutre i hasha pokazali dosta ne efektivnim jer je istraživanje dokazalo da se kroz vodu filtrira više THC-a nego samoga katrana i nikotina tj. filtrira se i katran i nikotin u slučaju pušenja s duhanom ali propadne tu i dosta THC koji se nalijepi po katranu i nikotinu i onda jebiga ti treba još više vutre da se naduvaš kao na joint ili Vaporizer . Mada ne otpada istina da filtriraju dosta štetnih tvari karbon monoksid(CO) između ostalog .

Da ne citiram sad ne da mi se tražit neko je rekao kako inače pušit hash bez duhana , pa na lulu brate ili vaporizer . Postoje one male lulice za hash one bez vode koje imaju mrežicu metalnu na koju se smrvi hash i onda se upaljačem pomalo pripaljuje dok ima materijala unutra i onda stavljaš dok ti nije dosta :icon_lol:. Ali tu je opet oksidacija problem,jebiga .

A što se tiče ovih Vaporizera skupi su jebiga do jaja ,npr. Br.1 na planeti ,+300 $ ili € Volcano (švapsko čudo proizvedeno u Tutlingenu , od jednih među vodećim proizvođača medicinske opreme u svijetu) ali s obzirom na to koliko pomažu i što se tiče smanjenja rizika i štetnosti i koliko čuvaju pluća isplati se.
A ima i jeftinijih i to pun ***** jeftinijih moglo bi se reći džaba u odnosu na Volcano npr. Smoke bubble 20 € tako nešto , a radi se o kugli od vatrostalnog stakla koja na sebi ima rupu kroz koju se ubaci vutra ili hash smrvljeni ili čak i duhan bilo bi puno zdravije konzumirati na taj način , i na tu rupu dolazi zatvarač sa cjevčicom kroz koju se inhalira . Ova kugla spada u grupu konduktivnih vaporizera kod kojih vutra ili hash ili šta se već duva,dolaze u dodir sa zagrijanim tjelom i na taj način dolazi do isparavanja ,za razliku od Volcano-a koji spada u grupu konvekcionoih vaporizera kod kojih vutra ,..., ne dolazi u dodir sa nikakvim zagrijanim tjelom nego stoji izmrvljena na mrežici preko koje prolazi zrak(vazduh) kontrolirane temperature , te je kao takav dim nešto malo kvalitetniji(zdraviji) kod vocana nego kod kugle i sličnih spravica gdje vutra ili hash stoje na zagrijanoj pločici ili staklu. Koliko para toliko muzike jebiga . Svejedno obe vrste su puno bolje od pušenja .

Dakle prema istraživanjima što se tiče omjera THC i štetne tvari nabolji su Vaporizeri pa za njima zbog oksida nešto štetniji jointi čiste vutre, pa tek onda dolaze vodene lule i ostale sprave sa kojekakvim filterima koji većinom naprave još veće sranje , kao kod cigareta npr. filter , filtrira katran i nikotin , a sam taj isti usrani nazovi filter ishlapljiva na vrućemu dimu i proizvodi neka svoja sranja od one umjetne vune koja su možda i gora od samog katrana i nikotina.

E sad na kraju jebiga činjenice i istraživanja I šta bi bilo bolje su jedno, a moje ili bilo čije financijske mogućnosti su drugo , i upravo zbog ovog drugog ja trenutno jer vrlo rijetko imam dobre vutre skoro i ne duvam ništa(za razliku od nekad davno kad bih popušio I govno od mačke samo ako je bilo zaleno I suho,bio mlad,glup i vrlo dezinformiran), a pošto živim u ovoj divnoj državi s jednom od najusranijih vlada na svijetu ne mogu da kupim sebi ni jebeni Smoke bubble(staklenu kuglu)vaporizer od 20-25 € ili koliko već košta , jer ga moram ili prošvercat da rizikujem ili naručit i platit kreditnom karticom o kojoj možemo vjerojatno ovdje svi samo sanjat . Ko ovdje ima VISU MASTER CARD ili ta sranja koja su potrebna za naručit nešto online? Ili moram opet rizikat i slat lovu poštom pa onda možda "popušim ***** na vaporizer":icon_lol:.

I jebiga zbog svega toga i ja ko i ostali mnogi ovdje kad imam dobre vutre tj. jednom godišnje ili u dvije godine kad se zaputim u Amsterdam ili ovdje kad neko u koga imam povjerenja uzgoji i ja opet duvam vutru s duhanom . Nabolje sa što blažim Samsonom ili Drumom ili bio je ovaj jedan danski(Bali Shag Bjelo pakovanje) bez onih žila u listu , inače iz ovih sa žilama izbacim sve žile puno je mekši dim , manje sječe i vutra se bolje osjeti , ne ubije joj aromu , a kad sam u Amsterdamu onda uzmem American spirit isto bez žila , i ako je vjerovat prizvođaču proizveden bez ikakvih aditiva kao što rade svi drugi radi održavanja vlage npr. i zbog raznih aroma i sranja koja samo još više truju .
American spirit dođe po 35 grama za oko 6 € , svjetlo smeđe pakovanje s slikom Indijanca kako duva na onu dugu lulu mira , taj mi je broj 1 ali ga nažalost nema kod nas ,kad sam u `damu smotam jednu tanku laganu s nekih 0.10-1.15 gr White Russian-a npr. i razvali me bolje nego kilu trodonuše da poduvam , samo high, ništa paranoja , ništa kašalj i crni ugrušci sline u plućima ujutro , nije da sam vagao ali znam koliko jointa smotam iz 4.8 gr vutre u Centralu uzmem , najbliži od Central stationa i meni najbolji shop od svih , uvijek imaju odličnu robu a odnos kvalitete, količine i cjene nećeš naći sigurno nigdje bolji može biti samo takav isti ,a ko neko zna za bolji neka mi javi pa da ga slučajno ne zaobiđem sljedeći put kad odem .

Ovo što Vanzemaljac ,čini mi se , radi s duhanom , u stvari jest jedan improvizirani oblik vaporizcije , jer ispari nikotin I druge štene stvari , samo ne znam šta je s katranom , ja mislim da ipak ostane u duhanu pa onda kad se zapali opet je tu da se udiše, ali bilo kako bilo u svakom slučaju je bolje od običnog duhana s nikotinom . Što manje štete to više koristi .

Evo I ova tri linka ako moj sljedeći post ne mogne ostati jer je cijeli na engleskom I malo poduži.

http://en.wikipedia.org/wiki/Health_issues_and_the_effects_of_cannabis#Smoking

http://en.wikipedia.org/wiki/Health_issues_and_the_effects_of_cannabis#Attempts_at_harm_reduction

http://en.wikipedia.org/wiki/Vaporizer#Scientific_studies

A evo i slika(ustvari link za sliku jer je prevelika + 97,5 KB pa ne može da je primi) vutre izvaporizirane , mogli bi je čak nekome papku,kakav sam i ja nekad davno bio i prodati nebi ništa skonto , na jednom djelu(ove povećane slike na wikipediji) vide se trichome(ostaci trichoma) tj. samo njihove izhlapljele nožice u kojima nema više ništa smole , tj. onih glava od trichoma , podsjeća me na vutru kakvu ovdje kod mene većinom prodaju ,samo zelenilo ništa smola .

[FONT=&quot]http://en.wikipedia.org/wiki/Image:VaporizedCannabis.jpg
[/FONT]
cannebosanac
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
48
0
46
Evo i ovo iz Wikipedije pa ako ostane , ostane . Neda mi se sad tražit po pravilniku .

Btw. šta je bilo danas ujutro oko 3 i po sata nije se moglo ući na forum , nešto "Server nešto bandwidth limit ," tako neki error mi je izbacilo sranje , baš me je zabrinulo ja mislio pao forum .

Smoking

The process most popularly used to ingest cannabis is smoking, and for this reason most research has evaluated health effects from this method of ingestion. Other methods of ingestion may have lower or higher health risks, as the case may be. See section on harm reduction below for more information on other methods of ingestion.
Different and fewer risks than tobacco

This section compares the health issues and the effects of cannabis and tobacco. For the main article on the health issues and the effects of tobacco, see Health effects of tobacco smoking.
Tobacco smoking has well-established risks such as bronchitis, coughing, overproduction of mucus, and wheezing. Similar risks for smoking cannabis related to airway inflammation have been suggested in a study of healthy cannabis users who exhibited similar early characteristics to tobacco smoking.[33]
The effects of tobacco and cannabis smoking differ, however, as they affect different parts of the respiratory tract: whereas tobacco tends to penetrate to the smaller, peripheral passageways of the lungs, cannabis tends to concentrate on the larger, central passageways. One consequence of this is that cannabis, unlike tobacco, does not appear to cause emphysema. Also, unlike tobacco, regular cannabis use does not appear to cause COPD, either.[34]
It is important to note that in some cases, a cannabis user may encounter commercial tobacco in joints, called "Spliff" (popular in Europe), tobacco mixed with hash in a chillum (India), or cannabis rolled in tobacco leaves, which would expose the user to the additional risks of tobacco, though nothing on the same order as regular tobacco use.
Cancer risk

Cannabis smoke contains numerous carcinogens, [5],[6], [7] however scientific studies have failed to show higher cancer rates in cannabis smokers. A study published in 2006 on a large population sample (1,200 people with lung, neck, or head cancer, and a matching group of 1,040 without cancer) failed to positively correlate a lung cancer risk, in fact the results indicated a slight negative correlation between long and short-term cannabis use and cancer, suggesting a possible therapeutic effect. Cellular studies and even some studies in animal models suggest that THC has antitumor properties, either by encouraging programmed cell death of genetically damaged cells that can become cancerous, or by restricting the development of the blood supply that feeds tumors.[35] Prior, a 1997 study examining the records of 64,855 Kaiser patients (14,033 of whom identified themselves as current smokers), also found no positive correlation between cannabis use and cancer.[36] A Research Triangle Institute study concluded that THC, a dilative agent, may help cleanse the lungs by dilating the bronchi, and could actively reduce the instance of tumors.[37] Additionally, a study by Rosenblatt et al. found no association between marijuana use and the development of head and neck squamous cell carcinoma.[38]
Cannabis smoking is not suggested to prevent cancer or lessen the carcinogenic effects of tobacco.[35]
Attempts at harm reduction

The health consequences of cannabis use may vary depending on method of use. Proposed alternatives include:
  • filtered cigarettes
  • bongs (specialized pipes filtering, and often cooling, smoke through water)
  • vaporizers (devices for extracting THC without combusting the cannabis)
  • eating Cannabis brownies
  • high potency cannabis
  • bleach and glue free papers such as aLeda
Like tobacco smoke, marijuana smoke contains tars which are rich in carcinogenic polycyclic aromatic hydrocarbons, which are a prime culprit in smoking-related cancers. However, cannabinoids themselves are not carcinogenic. An obvious way to protect smokers' health is therefore to minimize the content of smoke tars relative to cannabinoids.
The most obvious way to do this is to bypass smoking completely by simply eating the cannabis.
Another way is to increase the THC potency of the marijuana (see also section on potency above). Assuming smokers adjust their smoke intake to the cannabinoid dosage, the higher the concentration of cannabinoids, the lower the amount of tars they are likely to consume to achieve their desired effect.
Vaporisers, by heating the cannabis oils to be inhaled without combustion, almost avoid the risk altogether.[39] A 2000 study conducted by NORML and MAPS found that the two tested vaporizers performed up to 25% better than unfiltered marijuana cigarettes in terms of tar delivery.
Surprisingly, the same study found that water pipes (bongs) and filtered cigarettes performed 30% worse than regular, unfiltered joints. The reason is that waterpipes and filters filter out more psychoactive THC than they do tars, thereby requiring users to smoke more to reach their desired effect. The study does not, however, rule out the possibility that waterpipes could have other benefits, such as filtering out harmful gases such as carbon monoxide.
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
48
0
46
Evo još malo nije moglo sve stati u ovaj prošli post .

Scientific studies

At least four scientific studies have examined vaporizers. Studies have found the release of harmful constituents dramatically reduced [1] or completely eliminated [2]. Substantial reductions were also found for the M1-volatizer [3]. However, a 1996 study [4] including two simple vaporizers still found ten times more tar in the vapor than THC, although this was nevertheless up to a 30% improvement compared to the best alternative smoking method.

The most recent study (2006) [2] , performed by researchers at Leiden University, tested a Volcano Vaporizer with preparations of pure THC and found that:"Our results show that with the Volcano a safe and effective cannabinoid delivery system seems to be available to patients. The final pulmonal uptake of THC is comparable to the smoking of cannabis, while avoiding the respiratory disadvantages of smoking."

When using plant material (crude flower tops), besides THC, several other cannabinoids as well as a range of other plant components including terpenoids were detected in the plant material. However, using pure THC in the Volcano, no degradation products (delta-8-THC (D8-THC), cannabinol (CBN), or unknown compounds) were detected by HPLC analysis. Also, a substantially larger fraction of the THC was delivered to the vapor by using pure THC.
Analysis of the vapor from the Volcano found that it delivered 36% - 61% of the THC in the sample [1] - a more recent study using pure cannabinoid preparations achieved a maximum of 54%. [2] For comparison, studies of cannabis cigarettes smoked via a smoking machine under varying conditions of puff duration and air speed found very similar efficiencies of 34% to 61%. Consequently, users can achieve the desired effect with a similar amount of material as when smoking.
In a 2001 study testing a device called the M1 Volatizer® [3], the researchers found that "it is possible to vaporize medically active THC by heating marijuana to a temperature short of the point of combustion, thereby eliminating or substantially reducing harmful smoke toxins that are normally present in marijuana smoke." The M1 Volatizer, produced THC at a temperature of 365 degrees Fahrenheit (185 degrees Celsius), while completely eliminating three measured combustion products, benzene, toluene and naphthalene. Carbon monoxide and smoke tars were also reduced, but not quantified.
These positive results are in contrast to MAPS/NORML's previous studies into vaporizers which found less encouraging results, leading one to the conclusion that the effectiveness of vaporization varies greatly from vaporizer to vaporizer. See Factors affecting vaporizer output for possible causes of variation.
[FONT=&quot]A 1996 MAPS study [4] tested two simple vaporizer models against water pipes and filtered and unfiltered cannabis cigarettes (joints). The smoke produced by each was analyzed for solid particulates (tars) and 3 major cannabinoids. The various smoking methods were then rated based on their cannabinoid-to-tar ratio. The two tested vaporizers performed up to 25% better than unfiltered cannabis cigarettes (second best) in terms of tar delivery. However, both vaporizers produced more than ten times more tars than cannabinoids, which may partly be attributable to the low potency (2.3%) of the NIDA-supplied cannabis used in the study. Surprisingly, the same study found that water pipes (bongs) and filtered cigarettes performed [/FONT]
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
48
0
46
:signs054:
balcan_smoke je napisao(la):
zuti samson

a kada je mnogo suva isitnim ocistim rasirim je po stolu i fajtalicom isprskam sa alkoholom kvailitetnim uglavnom loza domaca,fajtalica da prska sprej kao aeroponica,samo malo i odma je kao nova

Dobra ti je ova ali kad bi se zajebavali :icon_lol: :rofl:

Džaba ti da je najkvalitetnija loza na svijetu pušenje s alkoholom može samo biti još štetnije .
Jebiga care sav normalan svijet radi na harm reductionu i izmišljanju što zdravije primjene medicinske vutre , a ti je poprskaš alkoholom .

Balkane,balkane balkane moj ,
budi mi silan i dobro mi stoj
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
cannebosanac je napisao(la):
Bongovi su se nažalost moju a vjerujem i ostalih ljubitelja vutre i hasha pokazali dosta ne efektivnim jer je istraživanje dokazalo da se kroz vodu filtrira više THC-a nego samoga katrana i nikotina tj. filtrira se i katran i nikotin u slučaju pušenja s duhanom ali propadne tu i dosta THC koji se nalijepi po katranu i nikotinu i onda jebiga ti treba još više vutre da se naduvaš kao na joint ili Vaporizer . Mada ne otpada istina da filtriraju dosta štetnih tvari karbon monoksid(CO) između ostalog .


[FONT=&quot]http://en.wikipedia.org/wiki/Image:VaporizedCannabis.jpg
[/FONT]
cannebosanac

Ne treba ti biti zao.Nije potrebno vise vutre,cak manje nego za Vaporizer.Nisi bas previse dobro proucio to sve,ja mislim da jesam a sad ako nisam u pravu,jebiga.A valjda znas i iz osobnog iskustva da to nije istina.Bongovi dobro rade.Napisao sam zasto u temi Bong pocetnik.
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
48
0
46
Ne znam sad baš da nisam dobro proučio,DirtyDeeds, engleski mi nije nimalo stran , a ova istraživanja su proveli oni koji su na strani za legalizaciju i medicinsku upotrebu, sa što manje štete .
Nije da sam nešto iskusan s bongom probo sam na bong svega nekoliko puta i ne mogu reći da ne valja ,a ovo što sam na pisao je ustvari samo ono što sam pročitao iz tih istraživanja,koliko vidim iz ovog tvog bong početnik nisi ni ti neki meštar u tome :icon_wink: .

Logično je da se dio THC-a filtrira kroz vodu pogotovo ako se ne čisti bong često pa se skupi dobar sloj prljavštine na površini vode , vidio sam u jednom coffee shopu gdje ima bong za posudit a ima i jedan bong stoji pretpostavljam kao primjer kako filtrira prljavštine i katran , i u njemu se uhvatilo bar 1,5 cm smole na površini vode pliva kao nafta,bila je malo poveća kugla u kojoj je voda oko 15-18 cm promjera ,a možda i nije kao primjer možda samo pokazuje koliko su lijeni i neda im se očistiti , možda misle da je to bolje , ne kužim ih .
Sve u svemu ja osobno više vjerujem vaporizaciji , nabavit ću sebi bar ovaj Smoke bubble stakleni kad-tad, puno je zdravije sigurno i bolje jer ne dolazi do izgaranja pa vučeš pravi THC , a ne njegove okside i degradirane spojeve CBN te delta-8-THC itd....jebiga sad ponavljam priču .Svako ima pravo da misli i vjeruje što hoće i kako hoće , ja mislim tako , neko drugačije , a eno ima i ovaj primjer jedan na forumu jede flopove junak, ko zna možda prođe bolje od nekih koji žive bez ikakvih otrova i poroka,ali meni osbno je pun ***** otrova loših vutra ,zajeba i radim koliko je to god moguće u ovoj usranoj državi da dođem do što manje štetnog dima.
Jesi li pogledao onu uvećanu sliku cvijeta smrvljenog i vaporiziranog na wikipediji onu najveću preko cijelog ekrana je možeš skrolat , ono je ipak dokaz za neke stvari o kojima sam pisao jasno se vide neisparene nožice od trichoma(stalks)u stvari ono su samo sitne cjevčice kroz koje je smola dospjevala u glavice trichoma od kojih na slici nema ni traga sve isparilo u nečija pluća,doduše dosta veći dio i tih cjevčica se i skupio jer radi se o 180-185°C vrućem zraku , a te cjevčice su vjerojatno građene od nekakve celuloze valjda ili nečeg sličnog, pa se onda pod temperaturom skupe kao plastične boce za piće kad pustiš paru u njih , ne izgaraju ali se skupljaju .Slika je na zadnjem linku u mome postu 28.1 2006. 17:13 h. Ako je neko mislio da ja govorim da je bong štetan , nije me baš shvatio ,samo kažem da zbog izgaranja, a i filtriranja tu ima dosta manje pravog THC-a.

Surprisingly, the same study found that water pipes (bongs) and filtered cigarettes performed 30% worse than regular, unfiltered joints. The reason is that waterpipes and filters filter out more psychoactive THC than they do tars, thereby requiring users to smoke more to reach their desired effect. The study does not, however, rule out the possibility that waterpipes could have other benefits, such as filtering out harmful gases such as carbon monoxide.
Ili na našem :
Iznenađujuče , isto istraživanje pokazuje da su se vodene lule(bongovi) i filtrirane cigarete pokazale 30% gorima nego obični nefiltrirani joint. Razlog je taj što vodene lule i filteri filtriraju više psihoaktivnog THC-a nego što filtriraju katrana , time zahtjevaju od pušača da duvaju više više da bi dosegnuli željeni učinak . Istraživanje , međutim , ne odbacuju mogućnost da bi vodene lule mogle imati druge pogodnosti , kao npr. filtriranje štetnih plinova(gasova) kao što je (CO) ugljen monoksid (ugljični monoksid) , ćumur monoksid :icon_lol: .
 

Clarence

Aktivan Član
19.12.2005
246
7
0
nisam bas siguran da u vodi ostaje THC buduci da se on veze samo na masnoce, alkohol...jedino ako je ono sto ti kazes da se THC veze na katran i druge supstance pa sa tim stvarima ostaje u vodi...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
cannebosanac je napisao(la):
Iznenađujuče , isto istraživanje pokazuje da su se vodene lule(bongovi) i filtrirane cigarete pokazale 30% gorima nego obični nefiltrirani joint. Razlog je taj što vodene lule i filteri filtriraju više psihoaktivnog THC-a nego što filtriraju katrana , time zahtjevaju od pušača da duvaju više više da bi dosegnuli željeni učinak . Istraživanje , međutim , ne odbacuju mogućnost da bi vodene lule mogle imati druge pogodnosti , kao npr. filtriranje štetnih plinova(gasova) kao što je (CO) ugljen monoksid (ugljični monoksid) , ćumur monoksid :icon_lol: .

Stan' ba sek..... ja često zapalim bong, ne kontam te to da "Time zahtjevaju od pušača da duvaju više više da bi dosegnuli željeni učinak." Mene bong razvali takoooo (sa manje vuve) nego na joint. Ovo ima smisla, samo ako neko non-stop puši na bong, ali ne moguće je non-stop pušiti na bong. Ja mogu nekih 5-7 dana, kasnije se počnem tako znojiti preko noći da je to nenormalno (a isto tako i kod ova dva druga havera)....
1 joint = cca 5 "punjenja" koji mene "razobadaju" :) LOL više nego joint da šiljim!!! :) ako kontaš šta pričam :)

.... ili ja tebe ne kontam šta pričaš haveru :) (našiljio se ko mljaze....)
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ja moram reci da me iskreno nerviraju ljudi koji potenciraju da se marihuana pushi sa duvanom a to su skoro svi oko mene, cak i rodjena krv. Cak i ljudi koji ne puse cigarete vole da se smota sa duvanom. Neki motaju ono imas osjecaj da pusis cigaru. Zamanta mi se nekad od duvana i kao mislim marihuana je...


To dotle ide da neki nece ni da puse ako mora biti chistak.aaaagrghhh sto kaze Java
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
ima ih tu oko mene, sto ne vjeruju da se marihuana sama uopce moze pusiti, misle da ne gori... i slicne nebuloze... rodila majka metar drva...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Pa štajaznam iz mog iskustva kad je čisto i ne gori baš dobro moraš cijelo vrijeme pali
Ali moramo uzeti u obzir i to da ja nerolam posebno dobro i tak to ali uglavnom svi to s duvanom jer im bolje gori i štajznam meni osobno bilo zakon na onaku lulu što dede imaju napunit čistaka i pališ dok vučeš najbolji mi okus ima
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
ne gori ti jer nisi dobro zarolao... a mozda i imas travu koja nije "isprana"... jer ako ne zaljevas biljku zanjih dva tjedna prije berbe samo cistom vodom da ispres od gnojiva, ne gori bas dobro... a mozda nije ni susena kako treba, a mozda i sva tri razloga :)
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
48
0
46
b r a i n c h i p je napisao(la):
ima ih tu oko mene, sto ne vjeruju da se marihuana sama uopce moze pusiti, misle da ne gori... i slicne nebuloze... rodila majka metar drva...

LOLčina što bi reko` bezzeSA
Tako je to mnogi ne vjeruju dok ne saznaju,balkane balkane balkane moj .
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
48
0
46
b r a i n c h i p je napisao(la):
ne gori ti jer nisi dobro zarolao... a mozda i imas travu koja nije "isprana"... jer ako ne zaljevas biljku zanjih dva tjedna prije berbe samo cistom vodom da ispres od gnojiva, ne gori bas dobro... a mozda nije ni susena kako treba, a mozda i sva tri razloga :)

Možda mu je i pre suha još ona slabomasna i onda se smrvi u skoro sami prah pa neće da gori , sjećam se tih scena prije nekoh 8 godina kad sam duvo svakakvu zelen .
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
48
0
46
Clarence je napisao(la):
nisam bas siguran da u vodi ostaje THC buduci da se on veze samo na masnoce, alkohol...jedino ako je ono sto ti kazes da se THC veze na katran i druge supstance pa sa tim stvarima ostaje u vodi...

E upravo to katran Clarence, i nikotin a već je neko spomenuo gore prije u topicu da kao s duhanom bolje udara jer pomaže da se THC bolje lijepi na pluća ,nešto u tom smislu uglavnom, ne da mi se tražit i citirat, i ovaj ne kažem to ja samo navodim šta su pokazala ova istraživanja ,mislim da su interesantne stvari .

Bezze Sa evo kažem ti nije to moj zaključak jer kako već rakoh i nisam nešto iskusan s bongom par puta i nije mi bilo loše , doduše tad sam bio mlađi i svježijeg mozga , i upravu si da ovo kad non stop duvaju da manje puca,tolerancija se stvara normalno znamo to i ja i ti dobro, a i svi ti podaci su relativni i ne mora svakome biti isto .

Npr. što se tog znojenja tiče meni se nikad nije dešavalo dok pušim , opet ja sam najviše samo jointe uništavao i to s malo duhana da ne stavljam puno ,kad je dobra nema potrebe ,a manju količinu ne mogu zaplit bez duhana,kad nemam sprave prave. A znalo mi se dogodit da se znojim pravo i teže mi je bilo zaspat , ali samo prvih 2-3 dana kad pravim pauzu namjerno ili zato što nema vutre , i bez obzira na kvalitetu,mada s lošijom je znalo bit i nešto duže po 5-6 , dana bih u noći teže zaspao i kad se probudim bio bih dosta znojav nekad mokar ko potopljen u vodu, to potopljen je bilo samo s lošim vutrama.A sa ovim kvalitetnijim prvih 2-3 dana bez vutre bih se samo oznojio u snu ko ono kad imam temperaturu , pa se moram oznojit da me prođe , mada nisam imao temperaturu preko 37,4 °C ne pamtim kad , niti sam se kad razbolio ozbiljnije otkad duvam :icon_lol:. Osim te nesanice,doduše blage nesanice bez ikakvih nervoza , kakve su me znale progonit kad sam se najbolje rečeno skido s ovih ketaminki i trodonuša, nisam imao nikakvih drugih problema , a i to samo 2-3 dana . I onda sam znao više puta prestat duvat i po 3,4,5 mjeseci . A najbolje mi je pomogla moja doomaćica da se skinem s tih nervoza i posljedica od smrdulja , iamo sam par komada pravo sličnih onim tvojim što imaju u galeriji što si sliko s njima . Otkako sam to poduvo i došao sebi sve me sranje pustilo . I pravo sam dobar i kad nemam ništa mi ne fali , eto jedino to sa malo nesanice par dana i to je sve , i to nije svaki put .
 
31.01.2007
33
1
0
36
ma jok!lepse je nekako bez...mozda isto radi mozda ne, ali kad znas da je cisto unutra nekako, dusa zaigra! ;)
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
48
0
46
Našao sam još jedan vrlo jeftin i jednostavan tip vaporizera .Zna li iko išta o ovome ako je koristio? Na sajtu gdje se prodaje kažu sve najbolje o ovome,a ne bi trebalo biti loše radi slično kao ova gore Smoke bubble ,staklena kugla o kojoj sam pisao. Čim skužim kako se koristi ovaj PayPal naručit ću pa da vidim vrijedi li išta .

[FONT=&quot]http://americansmokeless.com/index2.htm[/FONT]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.