Nice Shit & Arjan Haze 3 MH+HPS 400W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
Pozdrav drugari,

nova tura, nova vantura !

U konkurenciji su regular seme Nice Shit i fem seme Arjan Haze 3...Haze u odnosu na Shit zaostaje nekih 7-8, tačnije za toliko je kasnije posađen....evo i fotki :

šitara

i mali Haze

Inače, Shit se nalazi u zemlji iz prošlog gruva, koja je prošla samo jedan period vegetacije (osiromašena sa N) ali u saksiju od 15l došlo i oko 3l pažljivo biranog šumskog humusa, malo stajskog đubriva i oko 3l čarobne zemlje....za sada biljoza solidno napreduje, dobila je BioBizz Root i Alga-mic i trenutno je zemlja kiselosti 6,5 PH...

Haze je još u maloj saksiji, dobio je Root i funkcioniše trenutno sa PH oko 6!!

Toliko za sad...
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
bas me zanima hejz, imam #2 arjana spremnom :D
jesi si izracuno, nostradamus, znas da ti je razlicitno vrijeme cvjetanja :)
sretno, bit ce hedova samo pametno i strpljivo :)
btw. mogo bi malo setup opisat :)

peace out !
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
bratac, nije baš ista...Ta zemlja koja je korišćena u prošlom grow-u, ustvari je korišćena malo jače od mesec dana, fali joj N to je sigurno, pa je zemlja obogaćena sa malo stajnjaka i podosta šumskog humusa...a humus bi trebao da vuče na kiselo, što koliko kontam odgovara Haze-u...videćemo...
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
može li mi neko reći, šta nije uredu sa ovom biljozom?



Pre dva dana sam se vratio sa puta, ovaj list je bio zelen i tufne sivkaste, za dva dana list je požuteo a tufne postale braon....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
onda nije lock... ph lock ti znaci da usled visokog (il niskog) ph biljka ne moze uzimati odredjene nutrijente, pa polako "izdise"... mozda je do zalivanja... bem li ga, ja sam slab po pitanju tih problema sa biljkama a sve bi da pomognem :)... ako nije uzelo maha na ostale listove, mozda nije nista strasno, ostavi je da se prosusi, ako nastavi probaj sa ispiranjem... a mozda se jos neko javi sa nekim pametnijim predlogom ;)
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
evo drugari,

fotke su od juče...setup je isti od prošlog grow-a, s tim da očekujem novi fi 150 dospel pa ću da vidim varijantu da crevom sprovedem CT da nema dodira sa atmosferom u Boxu...leva biljoza je stariji šitić (stariji 7 dana od Haze-a) koji je sa desne strane ...za sada ima problema sa velikom temperaturom i niskom vlagom, ali se nadam da će ovi vreli dani proći uskoro...Šitić je u saksiji od 15 litara, a Haze u 25!









prema sugestijama "power"-a, zalih biljoze sa limunadom, koliko primećujem problem na šitiću ne napreduje tako da za sada mirujem....

pozdrav!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
jel' to sigurno bratac, nešto mi ph metar ne mrda posle zalivanja sa limunadom ?...prošlo je dva dana, a ništa...

i koliko stavljaš limuntusa na litar vode ?
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
evo ga drugari, fotke su od juče...Nakon velike golgote i borbe da se izbalansira fuckin' ph, biljoze su konačno "progledale"...i shit-ić i haze-oliki stajajući napolju na terasi dobile male opekotine od sunca, problem anuliran unošenjem u box gde je nakon toga bilo problema sa temperaturom par dana..kad je i to otklonjeno krenuo sam u regulisanje ph jer je Haze stagnirao više od sedam dana, ali se i shit jako slabo razvijao...ph Haze-a sveden na 6, shit je na 6,2-6,5 u varijaciji (probao u startu i njega da vratim na 6, ali je konstatno mirovao dok ph nije za nijansu podignut)...Trenutno je sve pod kontrolom i krenuli smo sa razvojem u vegetaciji...Podsećam da je Shit-ara starija od Haze jedno 7,8 dana...

zajednička fotka :


ARJAN HAZE 3 - borbeni iz dva ugla :





Mr Nice Shit -regular :

 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
ono jest' da "off-topičim" ali mi se u outdoor varijanti sada javlja dodatni problem koji nisam pametan kako izregulisati...Naime, nakon indoor golgote sa regularnim šitićima, no name outdoor od 11 biljoza SVIH jedanaest ušlo u cvetanje, sve ženke!!!...juče gledam razvoj situacije, i vidim da imam četiri-pet biljoza koje će svaka doneti po ciglu, sva je prilika - ako vreme posluži...Braćo moja, ja to nemam niti gde osušiti, niti skladištiti...hvata me polako panika, samo takva!!!

Evo i izvešća sa lica mesta :

ogromna sativa (2,10 m) koja je izdžikljala i pored topinga i lolipopa....topovi u najavi po 40cm !?!?





neki no name purple strain, jako čudnovat :



biljoze koje upotpunjuju problem, svaka će sudeći prema formaciji i količini hedovine baciti minimalno po 0,5kg, pa je samim tim i panika na pomolu :





eto, čovek krene iz najboljih i iskrenih namera...Da mi neko ovo pričao, ja mu ne bi verovao...ccc
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
heheheheh, slatke brige jel? ma snaci ces se za susenje, a za istrimat ce biti problem hehehehe.
malo ce ti pomoci gusjenice, one ce ti malo prorijediti te headove. sretno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CosaNostradamus