Nice Shit & Arjan Haze 3 MH+HPS 400W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
daj, neces sad tu kukati, prvo zavrsi pa gledaj sta dalje... sta ti fali da napravis ulja, cak i od svezeg recimo... il visak daj u dobrotvorne svrhe, lako je baciti ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
drugari, imam evidentan problem (meni se čini) na obe biljoze...donji listovi kod Haze-a, prvo dobijaju neke sivkaste tufne, zatim žute i otpadaju, kod Shit-a takođe donji listovi žute, ali u manjem intenzitetu...Inače, biljoze su stajale skoro 20-tak dana na sunčevoj svetlosti (nekako imam utisak kao da se Shit spremio za cvetanje) a pre 10-tak su unešene u Box...od unošenja u box jako slabo su napredovale, e sad...Ph održavam koliko toliko, SHit je na 6,5, a Haze oko 6...ne smem da idem ispod 6 iako čitam da se preporučuje, ali kontam da je to za Hidro varijante...

Može li ko pomoći kakvim savetom ?

Haze problem :
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
eh...kopka me taj Haze, majku mu...a i "šuma" krenula da se osipa....lišće enormno otpada....hm...peh za pehom...

problem u šumi :





Inače, danas primetim jednog hermića...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
e jesi fotkao hrmica, jedva da primetim i zenski cvet :) trebao si te iz indoora prebaciti na sajt pa kako im bude, odmori malo od indoora, ima preko zime sta da se radi ;)

jesi ti djubrio to napolju
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
Đubreno napolju, itekako...Prvo dobile stajnjaka uz BioBizz root i alga-mic, pa pepela zbog nedostatka kalijuma, pa Vuksalov magnezijum, pa golublja govanca....svega...

evo hermija, bar pretpostavljam, do pre par dana ništa na ovo nije ukazivalo....Sad ih već ima dva komada, i purple strain se sad popišmanio....ccc



Ove svetle "grondžulice" me zbunjuju...na samom vrhu topa iz njih izlaze dlačice, ali ih već u donjim delovima topova nema, dakle same grondžulice koje sve više liče na seme....ccc
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
pa ako nemas neki makro mod, onda si preblizu, begaj nazad koji korak kad sledeci put budes fotkao :) zaista ne znam sta su niti vidim te svetle "grondžulice"
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
ć drugari...Situacija u boxu bila alarmantna do pre sedam dana...Biljoze (Shit i Haze) počele da se suše, Shit je izgubio čak sedam pari listova, Haze "samo" dva para...Problema je bilo na sve strane od male vlage, visoke temperature, nedostatka minerala itd itd...pre sedam dana obe biljoze dobile totalni fleš i od tad dobili mineralno folijalno i svaki dan pred gašenje ih fajtam čistom vodom, obogaćenom kiseonikom...Nakon prvih znakova oporavka, odličio sam se za lolipop ne bi li probao da nadoknadim izgubljeno...videćemo, uglavno evo ih kako su izgledale juče :



 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.381
2.598
buraz ti si olako shvatio uzgoj,pogotovo haze sorti...nema kod njih nista od oka ili si 100% sa njima ili nista od rizle.
Haze -ph 6,5 i to je osnova za pocetak+ kvalitetna zemlja+jos brdo sitnica koje haze zahtjeva i ako samo jedno fulas ode haze kao iz prilozenog ;)

i daj me prosvjetli...kako lolipopingom mislis nadoknaditi izgubljeno :spcartmanmad:
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
lolipop ćeš napraviti u pred kraj vegetacije...nije ni meni jasno kako ces im pomoci na taj nacin. Dobit ćeš samo da neće biti suckera, nego će glavni budovi više rasti i debljati se...ispravi me ako griješim
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
tako ti je to kad koristis staru zemlju...sve si to lepo sredio trebo si izdvojiti jos 15ak evrica za neki dobar dzak od 70l.mada ni sad nije kasno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedoye

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
@kumovi pa indoor mozda radi jer se priprema za "pravi" in preko zime, a ovo mu dođe kao vjezba ;)

@CosaNostradamus ove iz outa su ti brutalne, al il mi se cini il si i na njima poskidao svo lisce...pusti ih na miru jos malo im je ostalo, steta da sad nesto zeznes pred kraj :D
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
opa cupa je napisao(la):
buraz ti si olako shvatio uzgoj,pogotovo haze sorti...nema kod njih nista od oka ili si 100% sa njima ili nista od rizle.
Haze -ph 6,5 i to je osnova za pocetak+ kvalitetna zemlja+jos brdo sitnica koje haze zahtjeva i ako samo jedno fulas ode haze kao iz prilozenog ;)

i daj me prosvjetli...kako lolipopingom mislis nadoknaditi izgubljeno :spcartmanmad:

Opa cupa bato, ne baratam baš sa ovim terminima...Sad vidim da se ovo podvezivanje (koje se može videti na slici) zove LST, a ne lolipop...ups, sorry!...Dakle, ideja je da obaram apikalni vrh skoro do zemlje kako bi povratio koliko je moguće već izgubljene grane...Neke naznake se već javljaju, biljka pušta male zaperke na tim mestima...Što se tiče Haze-a, sve znam i sve sam se informisao...Problem je izgleda bio u tome što sam bio u nedoumici za ph...čini mi se i da sam se obratio tebi preko pp upravo po ovom pitanju...jer svi navode ph 5,5 što mi je logično za hidro varijante, ali ne i za zemlju...Ja sam mu spuštao ph na 5,5ph i tek tad su nastali problemi...Zemlja jeste stara, ali je pomešana sa autentičnim čistim šumskim humusom, pepelom od bukve...dodavano je malo i minerala...Tek kad sam vratio zemlju na 6,2ph biljka se oporavila i krenula...jbg...Ovaj Haze je uleteo u probu, da se na njemu izvidi situacija, jer u šteku imam još četiri fem semenke koje planiram za zimu....videćemo...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.381
2.598
6,5 je mama cak i pod tim ph deficiti su neizbjezni ali minimalni.
O tom pitanju misljenja su podjeljena netko ce reci kako ph i nije toliko bitan a netko ce reci da je to svetinja .. eto ja spadam u tu grupu koja drzi da je ph osnova dobrog i kvalitetnog uzgoja...pod tim smatram zdravu biljku i u kasnoj fazi cvjetanja kao i u polovici vege.obicno se greske pokazuju kada krene cvjetanje..nema puno filozofije, baba nejede kikiriki jer nema zubi tako i biljka ako joj das dobre uvjete u vege.bit ce zahvalna mrcina u cvjetanju.Ako joj nedas osnovno jbg.sta onda ocekivati osim problema...haha znas ono ..nema ruku ,nema keksa haha koji sam gad :)

svidja mi se sto experimentiras sa zemljom i to nije lose osim sto je to kocka pa nikada neznas sta ce iz toga ispasti ali kada nades savrsen mix to je kao da si nasao sveti gral i vjerovatno ces sebicno cuvati tajnu i imas pravo na to :)
Stvorili smo filozofiju oko uzgoja a ustvari je stvar vrlo jednostavna...sve biljke neovisno o vrsti vole istu stvar ( mislim na ganju ne na paradajz) samo sto neke od njih mogu vise izdrzati maltletiranje a neke su mimozice pa padaju u nesvjest ako jace zalupis vratima u tom je stvar.

zato mi nepije vodu prica kako ph nije vazan u uzgoju itekako je vazno voditi brigu oko ph oko kvalitetne vode,zemlje,temperature,vlage,lumena... jbg nakupi se tih prohtjeva.
Evo ja nisam u dimu 23 dana i jos toliko imam do kraja growa i znam da ce mi se zahvaliti jacky na svakom izmjerenom ph i na svakom prozracenom decilitru vode ;)pozz

edit:
ja sam vise haze-a upropastio nego sto sam ih savrsenih doveo do kraja,,,,cak mogu reci da nisam niti jednoga dove do kraja a da nisam imao problema.
arjan je savrsen :respect: bezobrazno osjetljiv ali dim je perfektan i ponovit cu ga i ja na zimu uz jos neke haze sponzoruse ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CosaNostradamus

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
evo ga, neznatno oporavljeni Haze-ić...



evo i Shit-a koji se takođe vraća u život



borba za život se i dalje nastavlja...Biljoze odlično reaguju na folijarno prozračenu vodu...videćemo...

a u outdoor-u sve teče po planu....samo da vreme posluži...ccc...kakve sam sreće...






p.s. Ruka izgleda još manje kada stoji paralelno sa topom...ovako je malo krupnija jer je bliža objektivu za 10 cm...