Nice Shit & Arjan Haze 3 MH+HPS 400W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
drugari, evo situacije od danas sa Shit-om i Haze-om...Biljoze su vidno bolje, ali i dalje se problemi javljaju u tragovima...

Mr Nice Shit (regular)

Problem sa šitinom je što se obnormalno razvio..Internode su mu nestvarno guste i nakon treninga postaje gotovo nepreglediv iznutra, a ja se još dvoumim kad i koliko da ga otvorim tj. da potkrešem ove velike listove kako bi ostvario dotok svetla u unutrašnjost biljoze gde se dešava pakao...Prošlu nedelju je dobio punu dozu ubrzivača BioBizz Roots i ALga-mic sa dodatkom u tragovima magnezijuma i kalijuma...Pokazao je malo prezasićenja na dva-tri krupna lista...

Arjan Haze 3 (fem)


"Pipavi" Arjanov Haze lepo odreagovao na flash i trening, dobio je dozu minerala i magnezijuma folijarno, i ful dozu u nedelju kao i shit...Dva dana sam propustio (bio na putu) da ga pred mrak folijarno poprskam prozračenom vodom i odmah mi na srednjim listovima javio nedostatak, ja bi rekao kalijuma, ali nisam siguran...Danas dobio pred mrak folijalno u tragovima magnezijum i kalijum...videćemo...

p.s.

biće ozbiljan problem uskladiti ova dva strain-a u vegetaciji i pripremiti ih za cvetanje jer je Shit za sedam do deset dana gotovo spreman, ali Haze teško..
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
Drugari, na listovima od Haze-a su mi se pojavile mikronske neke bubice, vaši, šta li je već koje u dnu lista kao daq pletu neke mikronske mreže...šta raditi i kako ih ubiti...posuo sam lišće nekim pepeinom za biljke ali koliko vidim one se i dalje kreću...

IMA LI KO KAKAV HITAN PREDLOG ?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
zvuči kao spider mites...

kupi neki prirodni sapun za ruke (ima u DM-u 100% prirodni sapun), napravi otopinu sapuna i spužvicom nježno obriši listove, pogotovo sa donje strane.
kupi i neem ulje, pomiješaš ga sa vodom i također staviš malo sapuna, prskaj biljke prema uputama (ne znam koliko često, srećom nisam imao iskustva s time)
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
metalmaniac je napisao(la):
zvuči kao spider mites...

kupi neki prirodni sapun za ruke (ima u DM-u 100% prirodni sapun), napravi otopinu sapuna i spužvicom nježno obriši listove, pogotovo sa donje strane.
kupi i neem ulje, pomiješaš ga sa vodom i također staviš malo sapuna, prskaj biljke prema uputama (ne znam koliko često, srećom nisam imao iskustva s time)

šta je neem ulje, prvi put čujem za to ?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.381
2.598
CosaNostradamus je napisao(la):
šta je neem ulje, prvi put čujem za to ?
ako si u Zg.Vlaska 7 i trgovine Bio & Bio 50ml-60 kn ...spricas jednom u 7 dana.
koristi se u kozmetici i nije insekticid ali se koristi kao takav i nece rjesiti problem trajno samo ih onesposobi na par dana.
Ide na dvije litre vode jedna velika zlica ulja i spricas list i gore i dole:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
u svakom slučaju, cilj ti je da lišće potpuno očistiš od gamadi i njihovih jaja, zato treba dobro obrisati lišće s obje strane. uz sve to, očisti i cijeli boks...

dobro je i svakodnevno prskati lišće vodom jer ta mala gamad ne voli vlagu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.381
2.598
svejedno mislim da nebi to rijesio sa neem-om.Ako su spideri u pitanju onda jedino kemija to rijesava ..nista na finjaka i bio ovo,ono :) Neem je ok za tripse i njih drzi pod kontrolom ali sa spajderima samo zestoko i iz svih sredstava.Sreca nisi u cvjetanju :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
nažalost, baš sam tu...Na 80 i nekom danu vegetacije, muke i neznam čega sve i TRAS!!!..Hodam k'o ludak, nisam pametan šta raditi, a i sa kintom sam na nuli...Imam neki domaći sapun, pravljen na starinske načine za skidanje fleka i sl. ali se plašim dejstvovati sa tim...a neka žara i slično, neko sredstvo iz prirode ?

u svakom slučaju, cilj ti je da lišće potpuno očistiš od gamadi i njihovih jaja, zato treba dobro obrisati lišće s obje strane. uz sve to, očisti i cijeli boks...

dobro je i svakodnevno prskati lišće vodom jer ta mala gamad ne voli vlagu...

bratac, Arjan Haze je to...ustanovio sam da ga moram fajtati svaki dan da bi rastao i krenuo je nakon dosta muka i strpljenja....i taman da zamenim MH sa HPS kad ono tras, havarija od štetočina...ccc...A fajtam je pred gašenje sijalice redovno i svaki dan, ali su ove bube nenadjebive izgleda...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
mozes probati sa litrom prokuvane vode preliti 5~10gr. duvana, sitno secenog belog luka i sto ljuce paprike sitno iseckane, ostaviti to preko noci pa kada procedis dodati jos tog sapuna, il rokni i sapun sastrugan odmah... nista ne garantujem kod spidera (ako su oni u igri) al ne kosta mnogo pa moz probati
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CosaNostradamus

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
danas sam probao samo sa domaćim, al' baš baš domaćim sapunom u rastvoru s vodom...Sunđerom sam išao od liske do liske...Ovo sa duvanom, belim lukom i sapunom mi deluje kao dobra ideja....probaću i to još jedan tretman sutra, pa šta bude...Napravio sam v eliku grešku, ove mikronske štetočine su opustošile Shit koji sam usput pogrešno lečio, a kad sam primetio da su ustvari bube u pitanju bilo je kasno...Pa sam ga kasno i izneo iz boksa, pa je prešlo i na Haze....katastrofa...u svakom slučaju društvo, hvala vam puno na savetima...izvestiću o daljim dešavanjima...

U celoj priči me najviše brine sapun koji suši i ruke a kamo li lišće....videćemo šta će od svega biti....ccc
 

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Biljke su ti malecke još, možeš ih cijele potopit na desetak i više sekundi u sredstvo koje koristiš da se dobro natope.
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
dakle drugari, evo trenutnog stanja...Poslušao sam Bugijev savet i Haze prskao rastvorom od domaćeg sapuna, belog luka i ljute papričice, dva tretmana u dva dana...Nakon par dana vidim da se ove napasti od paukova ili šta li već, mestimično pojavljuju ponovo, na par listova, ponoviću tretman još jednom i puštam u cvetanje pa šta bude, mada je vrlo verovatno da neće ništa od toga biti, jer bo, kad krene cvetanje nema više fajtanja i bojim se da će tu doći kraj...šteta, šteta, šteta...Postiraću sutra i koju fotku...poz
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
samo nastavi s time svaki ili svaki drugi dan, još bar 4-5 dana, treba vremena da se ta gamad istrijebi... možeš prskati prva 3-4 tjedna cvjetanja, nisu cvjetovi još toliko gusti, pogotovo na haze-u...