Northern lights automatic HPS 400W Grolux

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Barakuda,
Ako se nije zgusnulo, onda je OK. Ja isto neki put kombinujem i jedanput mi se zgusnulo. A to ne valja.
Bilo npk no jame gnojivo sto sam hteo potrošiti.
Drukčije vrt sa dodatkom PK gnojiva dobro radi posao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: barakuda
06.11.2014
47
29
18
Vidiš kako su živnile odmah :) a to je dobro.
40-tak dana od starta,dosta su usporile dok su se patile u tim kartonskim čašama.
Nema potrebe da miješaš gnojiva.Počele su cvjetat a ako si na planteli,nabavi si onu 'cvet' i pomalo kreni sa pola doze i onda ocijeni jel ima kakvih promjena na lišću ...ako nema,peglaj tj gnoji po preporučenoj dozi i neka rastu.

Usput,ne rade ti linkovi iz prijašnjih postova.Bar meni,trenutno.
Nadam se da će drugi put će biti bolje.. (naravno bez čašica)...:)
ok, neću više mješati gnojiva..budem nabavio neko gnojivo za cvat..
Što se tiče linkova obrisao sam račun jer mi je isteko, nastojat ću sutra ponovno upload slike...
 
06.11.2014
47
29
18
Pozz,
Planirao sam prebaciti režim svijetlja na 12/12 (s obzirom da su počele cvijetat) pa me zanima dali je pametno s obzirom na lošu razvijenost biljaka ili je bolje da ostavim ovako?
Unaprijed hvala na komentarim i prijedlozima..
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Nešto tu gadno ne štima,ili se meni čini...

13.11. - 3 sjemenke presađene u bio razgradive posudice od cca 2 dcl
14.11. - četvrta sjemenka presađena
15.11.- zadnja sjemenka presađena
20.11. - prve četiri sjemenke sa bio posudicama stavljene u tegle od 18 l i obilato zalivene sa odstajalom vodom (nije mjeren ph vode)

Meni se čini kao da stagniraju...

Sretno u svakom slučaju,moram prelistat dnevnik neznam ni što se događalo s biljčicama :)
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
pa...od starta su tu krenule zajebancije sa onim biorazgradivim posudama, u međuvremenu si isprao zemlju, pa opet nešto đubrio...i ko zna šta je tu sad poremećeno...i sad se nadaj da će vremenom krenuti bolje...ali autosi nemaju vremena za duge oporavke, pa ćeš u najboljem slučaju imati slabiju žetvu...Prati sad kako će se odvijati situacija i zalivaj i hrani po potrebi... ;) A sledeći put pusti te bio razgradive posudice i gluposti, nego autosa direkt u zemlju, u posudu od 12l i tu ti bude do kraja, uz minimalno đubrenje u kratkoj vege i još nekoliko umerenih đubrenja da nabije cveće...i što manje komplikovanja, bude više salate :D...
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Teško je sada reći šta bi bilo kad bi bilo,biljke loše izgledaju.Ima jedan post koji meni sugerira nešto.
Danas su curke napokon oslobođene...:)
Bio potovi su potrgani... nadam da će sada krenuti normalno rasti..
hvala svim na savjetim...:)
40 dana od starta biljke su 'oslobođene.
Slično mi se desilo,doduše ne u bio-potovima nego u plastici...nisam bio u mogućnosti presaditi out radi kiše,pa su malo rasle pod cfl,nešto presađeno out a 2 mlađe kod kuće ostavljene i na vrijeme presađene u veće posude ....sve je izgledalo super.
Iskopane rupe,presađeno...sve 5.
Na kraju je ispalo jako loše radi vremenskih uslova ovdje kod mene ...no imam jedno zapažanje prilikom skidanja.
Automatici su isto u pitanju,samo out ... naravno da me zanimalo kako izgleda korijen i nisam bio oduševljen sa onim što sam vidio.
Naime,korijen je ostao onako zbijen,stisnut,zaokružen totalno.Samim time biljka nije mogla iskoristiti sve što je imala 'u rupi'.Inače,ako je sve kako treba,ima da napuni rupu od 20 litara bez problema.

U konačnici sam dobio puno manju količinu nego od biljke koju sam 'radio kako treba'.
Evo za usporedbu 2 slike istog straina; 25.06.2014. i 02.06.2014. isto auto super hash,odrađen kako treba to su ove 2 mlađe malo.Korijen bi trebao izgledati bar ovako https://imagizer.imageshack.us/v2/497x373q90/440/dsc00257a.jpg ili ovako https://imageshack.com/i/0edsc01956mhj
Tako da ja sve sumnjam u to,no vidjet ćeš kad budeš skidao.Korijen biljke za 40 dana ispuni veličinom tu posudicu ful,sav se zaokruži uokole jer ne može van ... kad presadiš,on zadrži taj oblik.Bar meni se to desilo.Zato sam i pisao par postova prije da se malo rastrese korijen u tim slučajevima.U svakom slučaju,pogledaj korijen na kraju.
+ što ti moraš odglumiti prirodu a bilo je svega.
Hebiga,možda je to,al' opet...koj' bi ga zno :D
No,šta je tu je...tiskaj dalje i ne sekiraj se.Bit će valjda nešto dima ... pa drugi puta bolje.
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
generalno ne volim svo to zajebavanje sa presađivanjem, nego šibnem odmah lepo u neku poveću kantu sa finom vazdušastom zemljom i poštedim autosa kasnijeg mrcvarenja jer želim da mu pružim potpuno neometan razvoj i korenu i gornjem delu biljke od starta(jer kol'ko korena, tol'ko i muzike) i čačkam ih samo kad ih treniram jer LST im legne ko budali šamar i bude to bombonjera! :p:D:eek:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: barakuda
06.11.2014
47
29
18
Teško je sada reći šta bi bilo kad bi bilo,biljke loše izgledaju.Ima jedan post koji meni sugerira nešto.

40 dana od starta biljke su 'oslobođene.
Slično mi se desilo,doduše ne u bio-potovima nego u plastici...nisam bio u mogućnosti presaditi out radi kiše,pa su malo rasle pod cfl,nešto presađeno out a 2 mlađe kod kuće ostavljene i na vrijeme presađene u veće posude ....sve je izgledalo super.
Iskopane rupe,presađeno...sve 5.
Na kraju je ispalo jako loše radi vremenskih uslova ovdje kod mene ...no imam jedno zapažanje prilikom skidanja.
Automatici su isto u pitanju,samo out ... naravno da me zanimalo kako izgleda korijen i nisam bio oduševljen sa onim što sam vidio.
Naime,korijen je ostao onako zbijen,stisnut,zaokružen totalno.Samim time biljka nije mogla iskoristiti sve što je imala 'u rupi'.Inače,ako je sve kako treba,ima da napuni rupu od 20 litara bez problema.

U konačnici sam dobio puno manju količinu nego od biljke koju sam 'radio kako treba'.
Evo za usporedbu 2 slike istog straina; 25.06.2014. i 02.06.2014. isto auto super hash,odrađen kako treba to su ove 2 mlađe malo.Korijen bi trebao izgledati bar ovako https://imagizer.imageshack.us/v2/497x373q90/440/dsc00257a.jpg ili ovako https://imageshack.com/i/0edsc01956mhj
Tako da ja sve sumnjam u to,no vidjet ćeš kad budeš skidao.Korijen biljke za 40 dana ispuni veličinom tu posudicu ful,sav se zaokruži uokole jer ne može van ... kad presadiš,on zadrži taj oblik.Bar meni se to desilo.Zato sam i pisao par postova prije da se malo rastrese korijen u tim slučajevima.U svakom slučaju,pogledaj korijen na kraju.
+ što ti moraš odglumiti prirodu a bilo je svega.
Hebiga,možda je to,al' opet...koj' bi ga zno :D
No,šta je tu je...tiskaj dalje i ne sekiraj se.Bit će valjda nešto dima ... pa drugi puta bolje.
Da bilo je svega..nažalost puno grešaka (prvi mamčići se u vodu bacaju... :)) vidjet ćemo na kraju što se desilo s korjenom, mozda je isti slučaj kao i kod tebe..
Malo mi je žao ali nema sekiranja, biti će bolje drugi put...;)
Naravno pitanje koliko ću sad uopće dobiti ali sam planirao napraviti ulje kada završim i drugi grow (imam još 5 sjemenki NL)pa me zanima koliko mi dugo može stajati?

generalno ne volim svo to zajebavanje sa presađivanjem, nego šibnem odmah lepo u neku poveću kantu sa finom vazdušastom zemljom i poštedim autosa kasnijeg mrcvarenja jer želim da mu pružim potpuno neometan razvoj i korenu i gornjem delu biljke od starta(jer kol'ko korena, tol'ko i muzike) i čačkam ih samo kad ih treniram jer LST im legne ko budali šamar i bude to bombonjera! :p:D:eek:
Negdje sam pročitao da autosi nevole presađivanje, stoga sam mislio da će ovo sa čašicama biti ok...a ono katastrofa....



***
nemoj pisati post za postom, imas dole levo opciju Urediti (Edit)
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
S kojom vodom zalivaš? Čini mi se da sam na par fotografija video i alge na zemlji što bi značilo da ti je ph zemlje otišo u nebesa.
 
Poslednja izmena:
06.11.2014
47
29
18
S kojom vodom zalivaš? Čini mi se da sam na par fotografija video i alge na zemlji što bi značilo da ti je ph zemlje otišo u nebesa.
da, pojavilo se nekakvo zelenilo...zaljevam sa odstajalom vodom u koju dodam octa da snizim ph, mjerim sa ph trakicama (možda one ne pokazuju dobro)...nastojim da je ph sada u fazi cvjetanja 6,8..
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Dobro nastojis! Međutim mislim da im je i vruće a bogami da bi trebao i preskociti koju planetelu kada zaljevas. Ne izgledaju baš sretno :(

Ajde ako te mogu zamoliti da slike kada dizes, digne direktno tu na forum. Jednostavnije, preglednije a i nece nestati nakon 6 mjeseci. Bio bi ti od srca zahvalan!

ddd.gif
 
  • Sviđa mi se
Reactions: barakuda and Smells

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.924
358
Socotra Island
eelslap.com
barakuda , nemoj mi zameriti ali jako neuredno ti ovo izgleda .
Možeš barem to suvo lišće da pokupiš i počupaš da ne skupljaš plesan i očistiš malo saksije sa alkoholom . I to na površini zemlje , dal su alge ili buđ probaj nekako da skloniš :bocni::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
molim te reci mi da nisi farbao providne posude nekim sprejom,cim se tako ljuste...,
ako jesi nemoj da se cudis sto su ti biljke takve...
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Jel ja to dobrom vidim ili sam lud,na predzadnjoj slici,list zalijepljen za izolirku? Neki čudan LST?:whato::

Ovo je totalni horror grow:bocni::
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Bože dragi,što sve čovjeku neće past na pamet...barakuda cvikaj ovo šteta struje i kreni iz početka:wave:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ma nek ide do kraja pogotovo ako je prvi grow. Napačene su ali šta je tu je.
Ubuduče ****** tu Terramagmu meni je ta zemlja završila na crnu listu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: barakuda
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.