PC GROW BOX [ BIG TOWER ] + CFL = Dooomajaa PRVI GROW

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Dan: 29

Stanje isto, pijucka vodu, nista ne dodajem... Samo mi je nekako tuzna I suhih listova. Kontam da bi se trebali sjajuckat haha

Ali sada mi se javljaju problemi, te imam 2 ideje oko kojih bi volio da me uputite.

1. Par donjih listica je pozutilo, dal zato Sto su dodirivali zemlju, ne znam, Nisam pametan.

2. Nasao Sam Nesto jako efikasno za Ubijanje Mirisa ili prikrivanje, kako god. Slicica u paketicu o cemu se radi. Soba mi divno Mirise

3. Nekako se pribojavam filteraa, sve Sam ja to cakum pakum napravio, dovoljno uglja I jedan pc vent 12 cm, al Sam mislio sa prednje strane Dodati jos jedan Takav, da doslovno Gita zrak Kroz filter a ovaj drugi izbaciva :D sta vi mislitee???

Sada mi je vrh biljke na nekih 5-6 cm, dal je ok ili da regulirammm??

Biljku Sam topirao I to je to

Malo slicicaa, Takodjer I slika filtera...
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    256 KB · Pregleda: 113
  • image.jpg
    image.jpg
    295,2 KB · Pregleda: 114
  • image.jpg
    image.jpg
    289 KB · Pregleda: 112
  • image.jpg
    image.jpg
    299,1 KB · Pregleda: 107
  • image.jpg
    image.jpg
    249,7 KB · Pregleda: 107
  • image.jpg
    image.jpg
    321,8 KB · Pregleda: 109
  • image.jpg
    image.jpg
    234,2 KB · Pregleda: 114
  • image.jpg
    image.jpg
    258 KB · Pregleda: 140
  • image.jpg
    image.jpg
    304 KB · Pregleda: 138
  • image.jpg
    image.jpg
    325,4 KB · Pregleda: 136
  • image.jpg
    image.jpg
    265,8 KB · Pregleda: 122

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Update !

Dan: 37
Osvjetljenje: 12/12
Žarulje: 4x 23W CFL ( 2x 2700k + 2x6500k )

Temperatura i vlaga i dalje super, osobno ne vidim da nešto ne štima, s toga Vam dostavljam slike da me uputite :D

Imam par donjih listova koji su skroz pozutili, te sam ih otkinuo, samo su bezveze lezali na zemlji.


* Prije par dana prvi put dodao hranu, 1/3 čepa crvene plantele i čini mi se da se obradovala, samo se odjednom pocela istezati i izbacivati pistile.
* Poslje toga kad se zemlja skroz osusila, dobro sam zalio vodom dok nije procurilo u posudu.
* Biljku sam još malo primakao svjetlu

Sada me zanima sljedeće :let::

1.) Dali da od sada počnem dodavati 1/3 čepa crvene plantelle svako drugo zaljevanje, pitam, jer sam predhodno zalio vodom
2.) Dali da nadodam još zemlje do vrha žardinjere, pošto se prilikom zaljevanja sve malo po malo spuštala ka dole
3.) Kada da stavim sve 4 sijalice od 2700K
4.) Kada mogu da očekujem početak cvjetanja?

Već je počela mirisati :lol::vozdra:

Evo i par slicica da vidite stanje I AKO MI MOŽETE REĆI VAŠE MIŠLJENJE U KAKVOM MI JE STANJU BILJKA !:respect:
image.jpg image (8).jpg image (7).jpg image (6).jpg image (5).jpg image (4).jpg image (2).jpg image (1).jpg
 

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
1.Mozes nastaviti svako drugo zalivanje sa plantelom, samo oprezno jaka je ona
2.Naravno da treba da dodas zemlje :)
3.Prvom prilikom ubaci 2700k
4.Krece to lagano, malo sporije pod cfl-om ali ide
Ja bi je rastegao jos malo

Uredu, dakle naredno opet sa 1/3 cepa plantele :D

Odmah danas nadopunim zemlju do vrha, a i 2700k mogu odmah ubaciti imam ih sve....

Što se rastezanja tiče, jako puno lišća imam i onda mi je teško to baš rastegnuti, al ću se potruditi rasčerečit je dobro smiley9934

Hvala palče :D :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Palac

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Ides sa malim dozicama pa kako se formiraju cvetici povecavas doze.
Probaj da na rubu saksije izbusis rupice, zavezes nekim kanapom grancicu pa onda provuces kroz tu rupicu i pozicioniras granu tamo gde hoces da bude. Samo budi pazljiv da ne bi polomio nesto i rastezanje radi kada je zemlja suva. Biljka je dosta fleksibilnija kada dehidrira :)
 
15.04.2017
364
1.060
143
Mozes ti hladno i sa ovim sijalicama zavrsit cvjetanje. Bas sam citao da najbolji rezultati budu kada ima mix plave i crvene u cvjetanju... Ali stavi te sijalice vec kad imaš...
Sto se tice cvjetanja pocela je ona cvjetati ali samo polagano ide...
I btw sto se tice listova, veoma je bitno da znas zasto ti žute listovi i na koji nacin žute (ne mislim na kasno cvjetanje jer tad obicno žute). To je znak obicno da joj necega fali. E sad dal je dušika ili neceg drugog hmm... ili mozda svjetlo ne dopire do listova (to su mi ovdje iskusniji ljudi rekli da mogu zutiti listovi jer ne dopire svjetlo do njih) Ili ako ti je zemlja konstanto previse mokra isto tako mogu poceti zutiti listovi a ti mislis fali hrane pa onda jos dodatno zaljevas i hranis a ona sve vise tone jer ne znas sta je razlog... Kad je mokra zemlja konstanto listovi pocinju zutit i izgleda kao da joj fali hrane ili dusika. Jer korijen ne moze da uzima dusik od prevelike vlage.
Vidim da su ti listovi malo povijeni. Ako su ti vako listovi obicno povijeni nešto joj smeta. A ima mnogo razloga sto budu povijeni, mozda si ovo sliko prije buđenja, moze biti i mala reakcija od hrane, moze biti jer je zedna, moze biti od previse vode. Znaci, bitno ti je da pratiš biljku i ne zapostavljas je da kasnije nebi imao problema!
Sretno dalje!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: VirtualH

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Ides sa malim dozicama pa kako se formiraju cvetici povecavas doze.
Probaj da na rubu saksije izbusis rupice, zavezes nekim kanapom grancicu pa onda provuces kroz tu rupicu i pozicioniras granu tamo gde hoces da bude. Samo budi pazljiv da ne bi polomio nesto i rastezanje radi kada je zemlja suva. Biljka je dosta fleksibilnija kada dehidrira :)

Mislio sam danas male sarafe zasarafiti skroz okolo zardinjere pa vezat za sarafe, mislim da bi moglo funckionirati. Jako oprezno savijam, pratim kut

Hvala buraz :respect:

Mozes ti hladno i sa ovim sijalicama zavrsit cvjetanje. Bas sam citao da najbolji rezultati budu kada ima mix plave i crvene u cvjetanju... Ali stavi te sijalice vec kad imaš...
Sto se tice cvjetanja pocela je ona cvjetati ali samo polagano ide...
I btw sto se tice listova, veoma je bitno da znas zasto ti žute listovi i na koji nacin žute (ne mislim na kasno cvjetanje jer tad obicno žute). To je znak obicno da joj necega fali. E sad dal je dušika ili neceg drugog hmm... ili mozda svjetlo ne dopire do listova (to su mi ovdje iskusniji ljudi rekli da mogu zutiti listovi jer ne dopire svjetlo do njih) Ili ako ti je zemlja konstanto previse mokra isto tako mogu poceti zutiti listovi a ti mislis fali hrane pa onda jos dodatno zaljevas i hranis a ona sve vise tone jer ne znas sta je razlog... Kad je mokra zemlja konstanto listovi pocinju zutit i izgleda kao da joj fali hrane ili dusika. Jer korijen ne moze da uzima dusik od prevelike vlage.
Vidim da su ti listovi malo povijeni. Ako su ti vako listovi obicno povijeni nešto joj smeta. A ima mnogo razloga sto budu povijeni, mozda si ovo sliko prije buđenja, moze biti i mala reakcija od hrane, moze biti jer je zedna, moze biti od previse vode. Znaci, bitno ti je da pratiš biljku i ne zapostavljas je da kasnije nebi imao problema!
Sretno dalje!

Biljku sam slikao tik kad se upalilo svjetlo, zato su vjerovatno savijeni, inace tokom dane strse jako....

Moram biti iskren ti donji listovi leze na zemlji, a i jako malo svjetlosti dopire do njih posto je bas lisce gusto...
 

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Brzi update da se zabiljezi promjena

Dan 43
Uvjeti isti, mada Moram reci da Sam se sada iznenadio kad Sam Otvorio box, nekako kao da se otvorila.

Zadnje zaljevanje dodana 1/3 cepa plantelle. Cini mi se da Joj je Bas godilo.

Svjetlo Sam stavio Sve 4 2700k

Friske slike
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    303,9 KB · Pregleda: 126
  • image.jpg
    image.jpg
    290,2 KB · Pregleda: 126
  • image.jpg
    image.jpg
    308,4 KB · Pregleda: 112