PC midi tower prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

konoplja666

Aktivan Član
21.05.2012
71
3
0
39
bemti lakmus papir,koliko sam ga samo potrošio na laboratorijskim viježbama,danas bi mi dobro došao! ;)
Nemam ph mjerač,ali listovi su bili žučkasti dok još nisam postavio minsko polje composane sa guanom.
u planu mi je nabavit ph mjerač koji mjeri lumene,vlažnost i naravno ph zemlje.
Meni je u startu bio cilj izvući maksimalno 20g od ovog čuda,pošto nemam iskustva jel to moguće obzirom na njezinu veličinu?

Kako ti izgleda pokušaj LST-a,jel sam bar na pravom putu?
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Malo je brutalan pri dnu stabljike, ali to je to otprilike :)
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Bez pH mjeraca se ne zelim mijesati, moze biti svasta.
LST izgleda sasvim solidno.

No bit price... ne kupuj taj analogni kineski mjerac, i ja sam ga mislio kupiti ali kazu ljudi da je previse neprecizan za uzgoj vutre. Plus k tome, mjeri do 2000 lumena xd, znaci prek 2000 lumena ne kuzi on nis, nije napravljen tako.


Na njuskalu je taj mjerac sto kuna a oni kupuju prek ove stranice za 50kn:
Cool Gadgets at the Right Price - Worldwide Free Shipping - DealExtreme

Ali ako hoces kupi, bas me zanima jel valja cemu :D :p
 

konoplja666

Aktivan Član
21.05.2012
71
3
0
39
evo gupio sam ph tester u kapima, ph vode iz slavine mi je 8, dok iz brite ( ima filter od aktivnog ugljena) je 7.
ima li neki recept koliko ide limuna na litru vode da ph bude oko 6.5?
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
konoplja666 je napisao(la):
evo gupio sam ph tester u kapima, ph vode iz slavine mi je 8, dok iz brite ( ima filter od aktivnog ugljena) je 7.
ima li neki recept koliko ide limuna na litru vode da ph bude oko 6.5?

ako ti je 8ph iz špine doma kao kod mene,stavi pola cepa vinskog il jabucnog octa(kvasine) na 1l vode....ja tako radim da i ne mjerim više sa kapima,prvih par puta se provjeriš i to je to
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Vjeverice to ti je onaj tester za akvarije,netko ti je to predložio dok si radio ono što si nedavno počupao i danas se sjećam da si odgovorio-to je nekakva kemija,to nejde k mojim biljkama...
 

konoplja666

Aktivan Član
21.05.2012
71
3
0
39
tetra test ph za akvarije, 55kn košta u kapima je i imaš tablicu.

vrhovi listova su mi se savinuli prema dole kao kandže
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Konoplja prejako ti je ono minsko polje,pragnjoio si,trabal si slušat Powera...Mislim da bi trebao lupit jedan dobar flush da ispereš to čudo iz zemlje,dok bilka nije povukla još jače to gnjoivo u sebe a onda će s obzirom kako je mala bojim se biti kasno,sad ti govori da joj je previše.
 

konoplja666

Aktivan Član
21.05.2012
71
3
0
39
evo par slika 34 dan od stavljanja u zemlju.
temperatura u boxu mi je oko 32 C, vlaga oko 40%
još niti jedanput nisam zalio tako da mi je vode bilo u tanjuriću, ph vode mi je 8,ali sad imam testere pa spustim ph na 6.5 zadnje zalijevanje prije 3 dana.
udaljena je oko 5 cm od clf-ki.
Muče me ovi savijeni listovi prema dole,sad može biti do gnojiva onaj composan guano štapići,da li je netko ima sličnih iskustava?




 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Da, stapici su krivi. Izbaci ih van i u smece s njima a biljke flushaj/isperi s vodom, cini mi se da imaju viska dusika/azota. Tada im se listovi spuste i pozelene u tamno tamno zeleno. Flushaj cim prije.
 

konoplja666

Aktivan Član
21.05.2012
71
3
0
39
štapića više nema,otopili su se,sad sam isprao biljku sa nekih 6l vode ph 6,5, te je još više spustila listove ,da li je to normalna pojava nakon flushanja?
 
14.06.2012
12
0
1
40
konoplja666 je napisao(la):
ma znam da mi je slabo svijetlo,sutra stavljam jos jednu stednu, a sto se tice zalijevanja jednom dnevno stavim prste u vodu i tako jedno tri puta poprskam

nasao sam stednu zarulju od 65w, pise da daje 4000lm u kombinaciji sa ovom od 24w i 1500lm, da li bi to bilo dovoljno za box?
stavi 3 štedne od 24w i dosta ti je to, jer sam ja radio također sa 3 štedne prošle godine i bio je dobar urod,a 4 500 lumena je dosta na 0.2m barem iz mog iskustva iako od viška glava ne boli.sretno!
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
konoplja666 je napisao(la):
štapića više nema,otopili su se,sad sam isprao biljku sa nekih 6l vode ph 6,5, te je još više spustila listove ,da li je to normalna pojava nakon flushanja?

Nikad ne ocekuje poboljsanje preko noci, kad zakenjas nesto, treba nekoliko dana proci kada ispravis stvari.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
konoplja666 je napisao(la):
ovo ti je visoka temperatura,još kad ti se popuni box imat ćeš problema,moguće ti je i da ti se pojavi plijesanj pri toj temperaturi jer će ti i vlaga po defaultu biti viša.probaj nabaviti još barem jedan ventilator koji će ti ispuhivati zrak.njega postavi u ravnini sa žaruljama.ako nemaš u rezervi vent,onda si okreni ovaj koji upuhuje obrnuto tako da i on izvlači toplinu,ionako ti box nije hermetički zatvoren,pa ćeš imati pasivni ulaz zraka.a i dosta ljudi na forumu piše da biljkama pogoduje taj negativni podtlak koji se tako stvara.
 

konoplja666

Aktivan Član
21.05.2012
71
3
0
39
box mi je cijelo vrijeme otvoren,samo poklopim stranicu preko noći,imam 4 ventilatora,jedan od 8cm ispuhuje zrak, jedan vent od procesora hladi biljku i dva venta od podloge za hladit lapotp hlade lampe.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.