PC midi tower prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
jbg,onda ne znam šta da ti kažem a da pomogne,gledao sam prvi post gdje si opisao setup,tamo piše da imaš 2 venta jedan upuh drugi ispuh.ja sam recimo na taj način sebi riješio problem visoke temp.u boxu.valjda će netko od iskusnijih majstora nešto napisati da ti pomogne.
 
14.06.2012
12
0
1
40
ganja_farmer je napisao(la):
ovo ti je visoka temperatura,još kad ti se popuni box imat ćeš problema,moguće ti je i da ti se pojavi plijesanj pri toj temperaturi jer će ti i vlaga po defaultu biti viša.probaj nabaviti još barem jedan ventilator koji će ti ispuhivati zrak.njega postavi u ravnini sa žaruljama.ako nemaš u rezervi vent,onda si okreni ovaj koji upuhuje obrnuto tako da i on izvlači toplinu,ionako ti box nije hermetički zatvoren,pa ćeš imati pasivni ulaz zraka.a i dosta ljudi na forumu piše da biljkama pogoduje taj negativni podtlak koji se tako stvara.
ja sam radio grow sa samo jednim ventom koji je ispuhivao zrak iznutra i ništa više i sve je prošlo zadovoljavajuče.ovo govorim samo čisto kao svoj neki pokus koji je eto uspio i može se primjeniti,sve ostalo je još bolje,ako se napravi i stavi.
 

konoplja666

Aktivan Član
21.05.2012
71
3
0
39
evo imam problem sa visinom u boxu,od zemlje do lampi ima 15cm,što mi je malo,te sam izrezao dno boxa,otvor veličine tegle,te teglu stavim na pod a box dižem u zrak i tako sam dobio dodatnih 15cm,a moguće je i više,sad imam na raspolaganju od zemlje do lampi 30cm.
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
sve je to ok,ali kad prebacis na 12/12 dosegnut ce tih 30 cm za 6-7 dana ..tako da ne znam ,a gdje su jos hedovi ?:)) mislim da ces ipak na cvatnju puknuti krajem 7 ,mjeseca outodoor jer si ogranicen prostorom lp & sretno !
 

konoplja666

Aktivan Član
21.05.2012
71
3
0
39
danas joj je 37 dan od stavljanja u zemlju, od početka ju držim na 12/12, napravio sam lst, ukupna dužina/visina biljke je oko 25 cm, dobro je razgranata,znači ima još za 15 cm u visinu, nisam još počeo podizat box,jer ih držim oko 4cm od lampi,pa kako bude rasla tako ću podizat box,znači oko 40-50 cm bi joj trebala biti konačna visina.
Prije 12 dana je pokazala spol i od tad se vrhovi pune pistilama.
Planiram završi početkom/sredinom 9mj.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Bok meštre!
Evo malo čitam tvoj dnevnik, a taman sam zapalio nešto trima od moje male, pa me pucaju ideje :)
Dobra ti je fora probit dno i stavit teglu van.
Za mjesec-dva vidim sliku...u ćošku sobe tegla na podu, pa jedno pola metra gole stabljike - a na vrhu pc kućište svijetli u mraku puno badova.. prava sobna svjetiljka!!!...dobar trim mamu mu...
Dosta pi***ja.

Ako te bude mučila temp - ukoliko još koristiš punjače mobitela za ventove, provjeri koliko volti daju - ovaj vent od napajanja ti ide na 12V za 100% vrtnju - doduše nisam ziher za ovaj od procesora...
Ako si već probio dno i ima nešto više lufta oko posude - možeš onda stavit dva venta na ispuh pri vrhu boxa, i treći na suprotnoj strani da puše preko lampi i vrhova biljke prema ispuhu, uz to će svježi zrak dolazit i strujat oko tegle. ako je to jedini otvor :)
Pripazi sa tim pustim otvorima i na 12 sati mraka, znaš i sam da ako nije 100% mrak može ti pohermit i/ili vratit se u vege (to se meni desilo u pcju)
Mislim da bi bilo zanimljivo kad stigneš da poslikaš jednu sliku da se vidi cijeli box iznutra, ajd može i tegla u kadar :)
Pozdrav tebi i maloj.
 

konoplja666

Aktivan Član
21.05.2012
71
3
0
39
box mi je cijelo vrjieme otvoren kao na slikama,jedino kad odradi 12h onda stavim stranicu i ujutro kad se upali skinem stranicu,box mi služi ako mi netko od gostiju uleti da mogu na brzinu zatvorit.
 

konoplja666

Aktivan Član
21.05.2012
71
3
0
39
Evo da vas obavijestim da ovo rezanje dna boxa očito ima više dobrih stvari,osim što sam dobio visine,pala mi je i temperatura na 28,5 C, prije je išla do 32C.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
cista logika jer oscilira vent kroz sve rupe bolji protok zraka pa ti je i temp znatno pala,probaj nekako srediti da i tu bocnu stranu zatvoris ,ako ne mozesh do kraja bar pritvori napola da koji lumen vise udje lp&sretno !
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Vjeverice nalupao si se ovdje gluposti vise nego sam ih ikada od tebe procitao bilo gdje na ovom forumu. Nije ti dosta 500 postova? Konoplja imas rep+ od mene za sav trud koji si ulozio u ovaj grow. Ja ti drzim fige da bude 20 g kako si i zamislio! U svakom slucaju ce ti ovo biti jedno veliko iskustvo iz kojeg ces a vjerujem da si i vec sada puno toga naucio! Pratim te do kraja, za sada sve ide relativno ok, drzim ti fige jos jednom!
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Gle Bizz, ako sam negdje pogrijesio (a znam cesto grijesit) ti me slobodno ispravi. Ukoliko sam pogrijesio, pomoci ces i meni i onom kome sam dao krivi info. Uopce nije problem.
I kakve veze broj postova ima s icim? To je samo nebitan broj.

Eto, sad cekam da me ispravis pa da i ja znam to sto ti znas. :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Ne zelim covjeku spamati dnevnik. I ovaj post je previse kontam. Keep growing with smile kako Power kaze :)
 

konoplja666

Aktivan Član
21.05.2012
71
3
0
39
40.dan,nisam siguran ali 10 dan cvjetanja,nisam ju toppirao.
Sad me zanima čime da gnojim? Koliko sam skužio potrebno mi je gnojivo sa većim omjerom P i K,a manje N.







 

konoplja666

Aktivan Član
21.05.2012
71
3
0
39
Evo danas sam kupio plantelu cvet sa npk omjerom 6-8-8, piše da ide 15ml na 2 l vode, s tim da zalijevam sa 0,5l stavio sam 2,5ml, ovo joj je prvo gnojenje,jer vidim da povlaci hranu iz listova koji zute,znaci da je iscrpila zemlju,te cu tako zalijevat svaki drugi put.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Flushaj prije. Pusti ju jedan dan flushanu. I onda zalij ako planiras gnojiti. Nisam stigao upratiti štapiče ali svakako su nestabilni :) Slikama ces puno vise reci, odnosno dobiti savjete. Sretno i pratim
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Bizzarius je napisao(la):
Slikama ces puno vise reci, odnosno dobiti savjete
A pošto po zadnjim slikama je ok zelena, ja ne bi još gnojio, pa nije vajlda već sad napola žuta:)...konoplja frende, prikoči sa gnojenjem, da bi vidio efekte prihrane treba proći tjedan dana...ma baš bi je volio vidit pod dnevnim svjetlom kako izgleda. odvedi malu na dnevni foto sešn plizzzz ;)
pozz
 
07.07.2012
1
0
0
33
Nov sam u ovome i nemam iskustva,pre 2 dana sam zasadio biljku i mogu da vam kazem da dobro napreduje,ne znam koja je vrsta niti koliki prinos ce da da,samo me zanima da li je biljka manja kad je manja saksijica i da li moram da je ostavljam u mrak posto za ova dva dana, noci me je pod lampom a danju na krovu ,sta trebam da uradim da sto pre izraste ,hvala vam unapred..
 

konoplja666

Aktivan Član
21.05.2012
71
3
0
39
20. dan cvjetanja












E sad me zanima,ispravite me ako sam u krivu,sporedni listovi koji su služili u vegetaciji lagano se isušuju i venu,dok listovi koji su vezani za cvjetove su ok,e sad da li je moguće da biljoza odbacuje listove da bi više hrane i svjetla osigurala za cvjetanje?
Glavni vrh je veličine palca,realno gledajući nisam siguran da ću ostvarit 20g, ali tek joj je 20 dan cvjetanja,pa mozda se malo trgnu i podebljaju :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.