Plastiq-Seedsman mix (Mazar, Pure Kush, Jack H, Blueberry) 250w mh/hps+400w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Slatke muke računaj jedno 10 do 15 dana da kad počne cvetanje ima da dđigljaju ko lude supercrop je osličan trening ukoliko radiš sa mrežom jedino on donosi efekad da ih malo uspori, a videćeš koliko će biti napredniji cvetovi gde si isti radijo :respect:!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Brkato Prase

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Nije neki updejt..cisto da podelim muke.

Cini mi se da biljcice slabo napreduju ili sam ja cerupanjem uspeo da usporim i bloom.
Meni izgleda da se jos strecjaju..ne izgleda nego strecaju se..ne toliko ali jos rastu, a cvetici su izasli, nije da nisu.
Nisu ni tako bas mali ali sta ja znam..mozda tripujem mada JH je tek poceo da formira cvetice..
Nasao sam na trihome world detaljne grow reporte svih strainova i nijedan nije ispod 9 nedelja, cak i 10.
Skoro u svim strain reportima nasao sam da su slow starteri, pa me to malo tesi.
Cak su i pistile pustili skoro u isti period tako da verujem da je ista genetika, cak mozda su i semena od istih serija.

Moji su tek negde krajem 4 te nedelje od 12/12 a negde ne vise od 11-12 dana od pojave cvetova..Mrzi me da palim drug pc a Grow Buddy nemam ovde, ali mozda gresim dan dva, ne vise.

Uslovi su tako reci idealni ili skolski bez oscilacija osim sto je moguce da su koreni malo hladni(ali ni u zemlji nisu vruci) jer cesto menjam vazuh u sobi t.e skoro svo vreme je cirkulacija svezeg vazduha a grow box je polu otvoren dok je svetlo on i temperatura na dnu je 20 stepena dok u visini biljki 24-5 gde je sonda.
Vode traze sve vise i vise ali dajem im sa zakasnjenjem od pola dana i cekam da se lepo osusi zemjla, ali listovi nisu klonuli niti jednom.
Gjubrivo dobijaju po BB tablici, PH zakucana na 6.5 i listovi su isti kao sa pocetka zdravi i pravi bez savijanja i bilo kakvih devijacija niti naznaka nekakvog lockouta ili viska te manjka gjubriva.Cak mislim da traze jacu dozu ali bolje je manjak nego visak.
Prva pomisao za sporo cvetanje je da LED nije dovoljno jak ali kada pogledam Mazarusu i vidim da su cvetici puni shvatam da nije to razlog, cak je i Bela udovica tu negde sa Borovnicom, dok JH zaista kasni najmanje 10 dana, ali je ocekivano.
Opet ponavljam mozda se furam da su spori, ali jesam ih usporio defolijacijom, najmanje 5-6 dana definitivno, ako ne i vise.
Cak nisam ni uspeo previse doprineti da sveto prodre vise od sredine jer je uzasna guzva i za ovih nedelju dana od kada sam pocupao dva put po 2 bele kese listova, izgleda kao da nisam uopste cerupao.

Visina JH je negde 70% + od pocetka 12/12, dok su ostali po 50 ali su vezivani i gurani ispod mreze non stop te su super cropani non stop, cak neke grancice i po dva put u par dana.

Eto to je to, verovatno je sve ok i ostaje da vidimo napredak narednih nedelja.

Pozdrav svima
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Nema sliki spijat sega, vecer.
A i mi se cini deka nema nema nekoja golema razlika od pred 4 dena koga se zadnji put slikani..ke vidime vecer.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Pogledao sam Grow Buddy..tacno 4 nedelje od prebacivanja na 12/12 a maximum 13-4 pa cak i manje od pojave cvetica.


Mazar


DSCN0749.JPG


DSCN0750.JPG


White Widow


DSCN0754.JPG

Blueberry

DSCN0755.JPG DSCN0762.JPG DSCN0763.JPG DSCN0765.JPG
Uporedna sa leve strane Jack Herer i desno Mazar.
Jack je razvijen bukvalno po pola box, ispod i iznad mreze.
DSCN0767.JPG

Ne znam dali da izbacim mrezu i pustim da slobodno izdjikljaju..ovako imam utisak da sputavam rast i razvijanje.
Mada ovako cvetovi koji su prakticki bili sa strane sada su se izravnali sa glavnim kolama.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Ne mogu da verujem!
Probudio sam se iz sna u kojeg sanjam kako su mi biljoze uhvatile budj!
Pa jbt kakav je to bolestan san..
Sta ti znaci Karma pa to je neverovatno..ovih dana sve pehovi pa cak i u snu..U petak iz carine stiglo neko pismo a ja cekam menke..verovatno pale..
Nije mi zao love iako nije malo nego sto necu imati tu bolesnu genetiku za sledeci.
E da, srecom u snu grow nije bio pod LED-om nego zuto svetlo pa se tesim da mozda nije moj :)
Ali okruzenje mi poznato tako da..
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
I to sto kazes..A JH je tek u pocetku sa mesec dana..
Ne nego gledam neki report na trihome world od iste banke i JH zavrsio za 8 nedelja pa sam se malo unervozio misleci da nesto nije u redu a kad procitam report jos jednom pazljivije vidim da je u potu od 6.5 litra i ima tri "glavne" kole pa i nije nesto ne ocekivano da zavrsi za 8 nedelja..a ko zna i sta sve muljaju i prodaju kao Jack Herer.
Kod mene je JH pustio najmanje 10 novih side branch od kada je na 12/12..
Samo znam da od kada sam im poceo lomiti vrhove t.e super cropati biljke su se poremetile i svu energiju preusmerile u rast ne u cvetove.
A i sa defolijacijom sam ili dobrano promasio stvar ili ce ispasti vise nego dobro.
Ostaje da vidimo.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Mali apjdet od 250 hps.
Kada sam im u nedelju izvadio mrezu i nakon sto su prespavale digle vratove za jos 20-25cm te su donje grane rasirile svoje listove video sam sta imam ustvari u boxu.
Cetiri komada od svaka po 120cm pa do Jacka od 140 cm stoje kao neke curice iz Skandinavije sa svojih 18-19 godina koje suncaju svoje nabrekline na 23-4 celsiusa! :)



I tako shvatim-vidim da im je premalo svetla.. mislim da za ovaj box ne treba vise od 25 dana vege i 2 max 3 biljke sa 400..
A ne ovolike kole i jos sputavane ispod mreze i uvijane pa su bonbonice rasle svugda :)
E tako sada je druga prica..sad mogu da se peku i do Juna meseca ako im je lepo :)
I da.. defolijacija usporila biljcice prilicno jer su im u isto vreme na 4-5 polomljeni vratovi na 20 tak cm i oporavili se tek nakon nedelju dana.
Imate to u obzir kada lomite na pocetku bloom.Nije da je strasno bas suprotno jer je izaslo brdo novih bajderica.

Sada sam digao led za jos 30 cm a HPS je na jednoj polovini boxa i greje BB i Mazarisu spusten na 45-7 cm.
Cak zaista vidim na potencijalne probleme sa plesnima.
Ventilacija sasvim ok i jedan 100 i 150 vuku napolje a pasiva radi fenomenalno stvar sa pritiskom..box se zaista uvije kada spavaju a se poklope oba venta da rade.
Evo koja fotka.

DSCN0.jpg DSCN078.jpg

DSCN079.jpg
Koka "Kole" iste velicine kao flasa od 2l :


DSCN080.jpg DSCN081.jpg
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.432
28.229
1.098
Trøndelag
evo ovdje imas µmols vrijednosti za tvoj panel,pogledaj svoju dimenziju pa ces znati tocan broj jedinica za tvoj box. nadam se da ti ne smeta sto je na njemackom,skuziti ces ;)
koliko sam vidio kod tebe je 1x1m box sto ce reci da su 3.panela minimum a 4. idealno.
idealno je je izmedu 700-1000µmols po metru kvadratnom,to se odnosi za sve vrste rasvjete.

btw sad sa kombinacijom led-a i hps-a imas idealnu rasvjetu!
 

Prilozi

  • hans 150w µmols vrijednosti.png
    hans 150w µmols vrijednosti.png
    156,2 KB · Pregleda: 28

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Hvala, zaista korisna informacija.
Box je 1.2 x 1.2. s tim sto nisu skroz razvucene po krajevima.
Pa ja sam i tu nameru imao, jos jedan za u box i jedan za vege, ali sam se sa ovim biljkicama preracunao.
Verujem da njih sad nece ni jedna 600hps izvuci kao sto treba jer su zaista prerasle u monstrume.
Svaka grana je debela kao srednji prst, a bogami moji prsti su deblji od prosecnog prsta :)
Cisto da dolovim velicinu na zadnjoj slici skroz desna je velicine skoro kao dve velike flase koka kole.
A ta je najmanja kolica.

Meni zaista nije jasno kako hladite boxove leti kada trenutno sa 250 i 2 panela koji prakticki greju kao recimo 70 hps grejem pola stan od 90m2.
Moram naci bolji aparat da fotkam biljke..neverovatno koliko su lepe, bez preterivanja.
Jutros sam ih opet cerupao :) ne previse ali da nije bez ic sto kazu ovde.
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.432
28.229
1.098
Trøndelag
mislim da je nemoguce da ti 250w pravi probleme u 1,2x1,2 osim ako ti je u prostoriji vruce ko u paklu. koja ti je temperatura u boxu i koje ventilatore koristis?
evo ja sam konkretno drzao 250w hps u 60x60 na cca sobne temperature 23-24c na pola potenciometa prve brzine (220m3/h) i u boxu je bilo cca 27-28c
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Nije vruce, prostorija je konstantno 22 celsiusa, ali prozor mora biti na kiperu non stop inace za 20 minuta pocinjem da se znojim na 4 metra od boxa.
U boxu je 24-5 takodje konstanto, ali box je non stop polu otvoren kao na fotkama, pa zato me cudi kako uspevate da ohladite leti kada siknu one lude vrucine.

Box sam zatvarao samo da testiram, a imam dva ventilatora jedan Vents axijalni od 150mm i jedan Vent liniski od 100mm, ali ih koristim samo dok spavaju.
Takodje non stop cirkulira jedan dobar Cornwall po unutrasnjosti boxa i jedan kinez spolja sa razdaljine od 1.20 m simulira vetric.
Ma hlade box oni bez problema kada je zatvoren i gore i hps i led nego ja drzim otvoren da imaju non stop svezeg vazduha pa zato greju pola stana, ali meni se ovo cini previse toplote za leti kada je temp napolju iznad 40.
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.188
5.217
258
somwhere over the rainbow
ako ne griju jako ti paneli....ja bi ih stavio sa strane da prodiru u niže grane a gore HPS

ili jos bolje, posto je velik box....objesit vertikalno hps u sredinu a gore panele. mislim da bi dobio puno vecu iskoristivost svjetla
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sirovi

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.432
28.229
1.098
Trøndelag
fino ti njega zatvori i upali ventilator za ispuh i neka radi non stop. ventilator ce sam ubacivati friski zrak a izbacivati topli. nemas potrebe drzati otvoren box radi svjezeg zraka kad vec imas svu opremu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Sto mislis da je zatvoren box bolja opcija?
Meni se cini da ovako imaju vise svezeg vazduha a i cirkulacija je kamo kamo bolja.

Probacu veceras kada se probude da upogonim tako pa videcemo.
Smak jesam razmisljao i tako ali veruj da sada nemam takve opcije jer su biljke previse prerasle.
Mogu eventualno jedan panel da postavim van boxa na jedno 20-25 cm da ih greje sa strane i tako rotiram biljke svaki drugi dan, a ovako nema mesta za drugacije postavke.
Mogao bi hps da spustim vertikalno bez reflektora, imam visak E40 spojeno.
Sad razmisljam posto imam jos nekoliko hps u rezervi da uzmem jos jedan balast i stavim 250 da ih tuce sa desne strane ili da stavim jedan hps do drugi samo paralelno sa panelima.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Hej drugari mi smo super :)
Fotka ili dve nakon sto se probude veceras ako primetim nesto novo :)
Kod udovice pistili pocinju da oticu i pustaju kao neki sokic..na par navrata u toku 12 h svetla..i onda zamirise jako cela soba pa za pola sata sa ventilacijom nestane i tako opet.
Ostali su odlicni i BB i Mazar dok Jack tek pocinje da pusta koji pistil :)
I jos nije prestao da raste!
Citam negde u nekom grow reportu podatak da satro "prava" udovica ne zavrsava pre 11-12 nedelja pa i vise i zahteva promenu rezima zadnjih dana.
Jako mi se svidja to sto se ne peku na jakoj svetloscu nego se przuckaju na nizim temperaturama..kao da skupljaju boju na moru prvih nedelju dana..Malo sam pricao sa Hansom i covek je potrvrdio onu tabelu da su vrednosti iste ili jako slicne.
I primetio da kod svih growova gde su korisceni paneli sa istim chipovima i pravljeni paralelni testovi(BH vs AreaSGS-160 watt) svugde je pocetak flowera negde kasno iza trece-cetvrte nedelje..
Neki kazu da je navodno zbog previse deep red koje preuzimaju posao tek na sredinu faze i tu rade svoj posao, ali zato je malo duzi ta faza pre.
Fotke malo kasnije :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Fo Ga