Pocetnik kome treba pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Fakat ne kontam ni ja o cemu pricas... zivim u austriji pa jedno cetvrtinu opreme sam kupio preko Ebay-a upravo iz njemacke...
U berlinu je trava legalna, prave se CoffeeShopovi, prica se o legalizaciji u jos par gradova, hrpu growshopova iz njemacke sam nasao googlajuci o opremi opcenito , tako da stvarno neznam sto o tome pricas ko da je to Rusija il Koreja o_O
Prije mi pada na pamet da ne kucas tocne pojmove u pretragu, znas valjda da moras koristiti njemacke nazive (rekoh neznam, vidim da te i balkanski malo yebu pa ....) ;)
primjer
 
04.08.2015
83
40
18
28
Pa ako te toliko strah svega sto si narucivao sve preko neta, sto nisi kupio sve u Nemackoj? Kad u Srbiji (legalno) moze da se nabavi sva oprema ne mogu da verujem da u Nemackoj ne moze... Ovo za potrosnju struje ti je ta devojka rekla jer je obicno sumnjivo kad nekome naglo poraste racun za struju i to onda traje neko vreme jer se sumnja upravo na to, ali 400w hps nece napraviti tu razliku, to se dobija sa komercijalnim uzgojem kad trose kilovate. A u vezi struje ti je verovatno pricala da ces morati da povezes te delove ali i to je jednostavno i imas na ovom forumu :)
Ma nije me toliko strah oni meni ne mogu nista za lampe i went to znam, nego samo hocu maksimalno da izbegnem da idem i otvaram to pred policijom. Mnogo frke bezveze i moze da privuce dodatne probleme mojima zbog restorana, ne znam kako sta ali ovde ako imas bilo kakav posao inspekcija na 1 mesec obavezno ako ne i cese. Sto se onog tice videcemo dosta stvari znam najvise sam stolar, ali struju nikad nisam kapiro makar bilo i 2 kabla spoiti jednostavno neznam i jebiga. al snacicu se. A samo mi jedno nije jasno NPK vrednosti za djubriva svuda gde sam cito se penju na da kazemo 25 20 10, lupam, ovde najvise 3 5 mozda negde 8, isti proizvodzaci kao i na sajtu sto sam ovde video ali totalno drugacije vrednosti to mi se samo nikako ne gadja.... Zato se nerviram jel idem u prodavnicu i trazim ono sto hocu on me gleda kao da sam sa marsa pao.
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Nisi ti mene razumeo, odes lepo u growshop kupis i doneses kuci? Nema slanja, nema otvaranja paketa.. A sto se tice djubriva idi lepo u prvu cvecaru znaci prvu koja ti je do kuce u kojoj zivis i kupi flasu djubriva za vegetaciju i flasu za cvetanje i dosta ti je za pocetak :)
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Neznam u kojem si gradu, al u Njemackoj ima grow shop u svakom vecem gradu pa nisi ni morao online narucivati opremu.
 
06.02.2016
10
8
3
45
Da ne otvaram novu temu molim vas za pomoć. Imam biljku neko random sjeme je bilo i zapustio sam je, ostavio pored prozora pa ako pokaze sta je da vodim računa o njoj. Prosli tjedan sam ugledao pistile :) zanima me ako je sada smjestim outdoor hoce li nastavit sa vege s obzirom da je dan dosta produzio tj do kojeg perioda se moze ona vratit u vege fazu kad krene cvjetati?? Nadam se da razumijete o cemu pricam. Steta bi mi bila da ovako mala ide u box na 12/12 a nisam siguran jeli outdoor trenutno ima uvjete za nastavak vege a ne cvjetanje
 
15.05.2014
45
78
18
Tu,iza čoška!
Pozdrav svim starijim clanovima... ove godine prvi put sam narucio sjemenke automate i krenuo sam sa unutrasnjim uzgojem, zbog nedostatka financiski sredstava sklepao sam neki box sa 4 led zarulje od 105w i jedna obicna od 100... biljke su dosle u fazu cvjetanja ali uz puno problema, zanima me vase misljenje dali je ovo na slikama ok za uvjete koje imaju...
received_213446799044073.jpeg received_213446842377402.jpeg
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Ja ovde vidim cfl ili stedljive sijalice, da nisi malo pomesao led i cfl? I jos jedno pitanje sta je obicna sijalica od 100w? :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
taj cfl (ili led, mada takav nism sreo) ne moz biti od 105w da ga ebem :) pokazi specifikacije lampe il kutiju, sta pise na samim sijalicama. previsoko su ti lampe, a sa tom "obicnom", ako je standardna sa zarnom niti, samo dodatno zagrevas prostor bez nekog veceg ucinka za same biljke. procitaj malo vodice za unutrasnji uzgoj a ovo bolje presadi napolje
 
23.05.2014
9
0
1
Pozz ljudovi... Evo blizi se polako kraj prvog indora pa imam par pitanja za iskusnije growere znaci rezim je bio 20/4, 400hps, tokom cijelog growa posto su automatici,...flush sam napravio prije 5 dana gnojio sa crvenom plantelom, po mojoj procjeni racunam jos koja dva-tri tijedna pa bi to bilo to al evo par slika pa procjenite i svake kritike i savjeti dobrodosli
20160424_095909.jpg 20160424_100452.jpg
 

Prilozi

  • 20160424_095909.jpg
    20160424_095909.jpg
    455,1 KB · Pregleda: 25

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.804
2.698
Weed California USA
A koje je pitanje?
Mislim da flush nije bio potreban, ne tako rano. Sad su u fazi kad trebaju najvise hrane. Vrati rezim gnojenja i flushaj barem tjedan dana prije berbe.
 
04.08.2015
83
40
18
28
Ljudi napravih box pre 3 dana pa reko da probam kako funkcionise. Sve ide kao voda sem temperature nocu. A ja maloumni kreten zaboravio da mi je box u podrumu tako da nemam ideju kako da zagrejem box nocu a da pritom ne grejem ceo podrum. Da li je bilo slicnih pitanja na forumu? Ako je voleo bih neki savet pre da krenem jer nije mala razlika. Dnevna temperature priblizno 27 stepen gore stepen dole. A nocna u boxu 11.... Katastrofa.
 
30.04.2016
37
11
8
Ljudi napravih box pre 3 dana pa reko da probam kako funkcionise. Sve ide kao voda sem temperature nocu. A ja maloumni kreten zaboravio da mi je box u podrumu tako da nemam ideju kako da zagrejem box nocu a da pritom ne grejem ceo podrum. Da li je bilo slicnih pitanja na forumu? Ako je voleo bih neki savet pre da krenem jer nije mala razlika. Dnevna temperature priblizno 27 stepen gore stepen dole. A nocna u boxu 11.... Katastrofa.

obicna sijalica ili par njih vidi koliku temp ces od jedne dobit al eto bude diglo temp 100% pazi da ne skuris biljke
 
30.04.2016
37
11
8
procito sam negdje da svega par lumena daje ,ja bi probao nesto stavit ...alu foliju da blokira svjetlost ,nesto ne znam ...bude netko iskusan ti pomogao vec ,al znam da grije obicna zarulja,ja pod stolnom lampom mokar duhan u par min osusim pa mi je prvo to palo na pamet
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Obicnu sijalicu stavis u neku metalnu konzervu, da ne osvetljava ali greje, tako su neki clanovi zagrevali :) Licno ne bih tako, a ovo za terarijumske grejace mi se svidja :)