pozdrav;) sto da napravim kada mi bijela klica izade iz sjemena? kako trebam ja sad sa tim i sto tr

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
"
"pozdrav;) sto da napravim kada mi bijela klica izade iz sjemena? kako trebam ja sad sa tim i sto trebam uraditi? nov sam u tome pa pitam!"

Ispeci na roštilj...ajde ljudi pa šta je ovo boga mu pa i dijeca u 2 osnovne znaju odgovore na ovakva pitanja....
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ukoliko ovo nije neka zahebancija..
takvo sjeme morash drzhati u vlazhnoj maramici i obavezno u mraku.uvijek mora biti vlazhno. ali..u vlazhnoj maramici ga nesmijesh dugo drzhati..samo onoliko koliko ti treba da nabavish zemlju i posude u koje chesh posijati tj.posaditi tu probudjenu sjemenku.
dakle..sutra bi trebao kupiti zemlju..gledaj uzeti shto kvalitetniju zemlju ( npr. terra magma,composana,terrabrill,growmore...)u tu zemlju umjeshaj malo usitnjenog stiropora..tako pripremljenu zemlju ubaci u posudu u kojoj che ti biljka rasti..gledaj da zemlja ne bude nizhe od 2 prsta ispod ruba posude...u sredini posude napravi plitku udubinu sa pstom i njezhno i pazhljivo polozhi sjemenku koja je proklijala u tu rupu...rupu i sjemenku prekri sa cca 1 cm najfinije ustitnjene zemlje..
kada zaljevash ( a u pochetku chesh zaljevati biljku recimo 1-2x tjedno jer je mala i ne treba joj puno vode a previshe voge i vlage mozhe ubiti biljku )pazi da ne sipash jaki mlaz po mjestu gdje je sjemenka pod zemljom...jer bi ju taj mlaz vode mogao gurnuti dublje u zemlju..a to bi prolongiralo njezino nicanje.

a ako te zanima apsolutno sve..od sjemena preko rasvjete i ventilacije do gnojiva i zhetve...eeee...ne znam shto rech (...osim mozhda..hrkljuš !!! )
 
  • Sviđa mi se
Reactions: greenherba
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.