Problem pri prestajanju aktivnog pusenja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.11.2014
1
14
3
Nemoj se briniti, ja nisan pušija 2 miseca isto sam naglo prista nakon dugog aktivnog pušenja, naravno osjeca san se malo "dezorjentirano" prvih misec dana al sve sidne na svoje misto :) Tako da sad pušim "neaktivno" jedanput ili dvaput na tjedan, iako naravno ne kazem da bi triba pocet opet pušiti, samo nebrigaj se ništa, doci ce to i dolazi sve na svoje.
 
16.03.2014
18
5
3
Ljudi, sa ponosam vam govorim, prosla su 3 dana nesnosne glavobolje, jutros sam ustao kao nov covjek, juce me je prestala glava da boli ali sam josuvijek imao neki pritisak, sada sam odlican, sinoc sam cak uspio procitati neku malecku knjigicu sa kompa, bez pola muke, tako da mislim da je ipak bila neka faza ciscenja mozga ili nesto slicno, sada sam novorodjen, idem da ubijem ovo par ispita sto mi je ostalo, sto nisam prespavao i proveo u glavoboljama, fala vam na savjetima, idem, moram se posvetiti vaznijim stvarima
lijep pozdrav :D


za sada cu stati akroz sto se tice pusenja, kasnije cemo da vidimo na sta ce da lici moje razmisljanje oko svog tog procesa,
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ig0r

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
hahahha jel to neki brzinski detox by vutra.org ??
ajd ..shto god bilo..super da je proshlo i da ide na bolje..
i..sretno sa ispitima..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Bravo stari drago mi je da si rjesio probleme u glavi , zagrij sad stolicu i zgazi sve ispite koje imas :) sretno !!
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
hmm...tako mlad a vech probleni sa tlakom??
za pochetak izbjegavaj slano i previshe kave..kokakolu i slichne napitke..energetske napitke nikako nemoj uzimati..
spominjao si sport neki ( plivanje ako se dobro sjecham-da se ne vracham chitati sve..pa sorry ako grijeshim )..pa mi je tim josh chudnije da imash povisheni tlak..
mozhda imash napade panike ili anxioznost..to vechini digne tlak naglo ( psihosomatski ).kakvi su ti otkucaji srca? povisheni ili normalni??
+ chini mi se da si i ginko spominjao..pa pogledaj si malo i oko toga..da ti nebi radio i on probleme u kombinaciji sa tlakom.

morash piti shto vishe tekuchine..ali i ti tekuchinu izbacivati iz sebe..ta bi ilo ok da pijesh npr.limunadu-ona djeluje kao lagani dijuretik..
a kada osjetish da ti je tlak skochio..mozhe pomochi slijedeche : chaj od mente i noge staviti u mlako/toplu vodu..
u prehranu ubaci shto vishe namirnica koje spushtaju i reguliraju tlak :cheshnjakmlijeko sa smanjenim masnochama i pojachanim kalcijem,shpinat,sjemenke suncokreta(nesoljene),sva klopa koja ima puno kalija i magnezija ( pomidor,mahunarke,banana..) kada ti fali kalija..organizam duzhe zadrzhava sol..i tamna chokolada..ima ih josh..ali ovo su one koje svakodnevno mozhesh konzumirati..
( imam tlakasha u obitelji..paa..eto..znam kako to ide )
hebiga..sve ovisi o tome shto je uopche razlog za tvoj visoki tlak..mlad si ..sportom se bavish/bavio..pa..mozhe biti od stresa ili anxioze-psihosomatski...ili..mozhda neki hormonalni problem..
mozhe biti i problem sa vratnim dijelom kraljezhnice...mozhda se neshto malo pomaknulo..pristislo zhile..i protok krvi je neshto slabiji..a mozak trazhi svoju dozu..pa tjera da brzhe shiba sve-kako bi dobijo svoju dozu kisika/krvi..
razloga za povisheni tlak mozhe biti na 100tine..dali ti je konstantno povisheni tlak..ili imash nagle skokove??

mislim...stvarno svashta mozhe biti..ali..svakako si premlad za probleme sa tlakom..pa..mozhda bi trebao malo bolje to pogledati sve skupa..jer..za mushkarce ispod 30god. visoki tlak nije bash chesta pojava..mora biti neki uzrok/razlog..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Vravam se opet na temu, naime odradio sam labratorijske nalaze, oni su savrseni medjutim, ustanovio sam da imam izuzetno povisen krvni pritisak i odatle i pocinju svi gore navedeni problemi.
pozdrav :)
opisao si tipičnu tenzijsku glavobolju.
nisam sigurna koliko je to povezano s prestankom pušenja, vjerojatnije je riječ o nekoliko udruženih faktora: promjena okoline, selidba, faks i obaveze oko njega, novi ljudi + kako se hraniš i kako spavaš? pokušaj redovito jesti. ;)
po mome mišljenju, u redu je i da konzumiraš travu i da ju ne konzumiraš, ovisno o tome kako ti paše. ponašaj se onako kako se osjećaš i vjeruj u sebe. ako hoćeš nekad zapaliti da se opustiš - zapali. nikakve štete od toga.
znam x primjera studenata koji su na početku studija malo štekali, trebalo im je vremena da skuže profesore, a i trebaš naći način koji ti je ok za učenje jer srednja i faks se ipak razlikuju. ja sam valjda svaku knjigu "skriptirala", tj. poglavlje po poglavlje sažimala i prepisivala u bilježnice i onda sam naglas to prepričavala.
dakle, najvjerojatnije nije ništa strašno u pitanju. ako postoji neki studentski doktor, otiđi kod njega. ako ne postoji, pokušaj se privremeno ubaciti kod nekog doktora u zg-u jer sigurno nećeš ništa od pretraga napraviti ako ćeš čekati vikende kad ideš kući. ;)
za tvoje tegobe jako je dobar čaj od cvjetova gloga. on regulira i tlak, a i malo smiruje, super ga je popiti prije spavanja.
sretno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
347
1.479
143
Universe
evo meni je drugi dan nisam zapalio, a prije toga sam dosta dugo pušio svakodnevno, u prosjeku 5 jointa na dan...sad seosjećam malo depresivno, znojim se dosta i onda mi je hladno radi toga...kontam da me pere neka kriza jer je tijelo naviknuto na thc dosta vremena u komadu, i sad 2 dana baam, nista...ali mislim da ću ostati u apstinenciji neko vrijeme, trebam se malo očistit, počeo sam previše pušit i red je da stanem na loptu neko vrijeme...ovo znojenje me ubija...a ko zna, poklopila su se i neka sranja baš ovih dana, možda i to pridonosi svemu...ko zna...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mlst and delboy
16.03.2014
18
5
3
Nisam odavno pratio ovu temu, naime kod ocnog ljekara sam bio i on mi je rekao da imam povisen tlak sto se vidi na ocnom tlaku jer i on povisen, takodje imam neku malu dioptriju tako da sma uzeo naocale, trebaju da stignu sad nekad oko nove godine, medjutim pusim opet travu i gubim dosta vremen blejajuci po kvartu, al nemam problema sa tlakom niti sa zdravljem, ne znam kakko, malo vid me koci na daljinu ali to ce naocale da poprave...
posto znam jednu doktoricu internistu ona mi je preporucila da odem da snimim ultrazvuk srca sumnjajuci na neku manu, medjutim za to treba da se prodje masa doktora i tesko je dobiti tu uputnicu za bolnicu gdje se to snima iako imam vezu i ta doktorica sto to snima bi me primila preko reda, ali sta je tu je....
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Za povišeni očni tlak je poznato da kanabis ima pozitivnih utjecaja. Ne očekuj čuda, ali po tom pitanju ti može pomoći, što i sam primjećuješ.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Čitala sam puno o očnome tlaku jer mi roditelji imaju problema sa istim i može napraviti veliki problem pa čak uzrokovati i potpuni gubitak vida tako da nije bezazlen.Pročitaj si malo o pozitivnim učincima ulja,imaš na netu stvarno dosta o tome.
 
25.12.2014
8
7
3
23
Vezano "uz povišeni tlak". Nisam liječnik, al imam par godina prakse sa granično povišenim tlakom (čitaj max 150/90).
Sve klasične pretrage i onda nefrolog - jedne tablete.
Kontrola za 6 mj. - nema razlike - on duplu dozu bez razmišljanja.
Kratko vrijeme pio i bacio sve jer nije bilo koristi.
Mjesecima nisam pio tablete i onda nastradao u jednoj nesreći i završio na hitnoj. Tamo mi pod normalno izmijere tlak i 150/90 a ja pod stresom jer sam skoro poginuo !!

Ispričam to internistici na hitnoj i veli ona da moram svakako piti tablete. Naravno da nisam :)
Nakon nekog vremena odem kod doktorice opće prakse i velim da mi da bolovanje da mi je puk K stresa na poslu i da ja sutra na po sao ne idem ! A ona nek piše što hoće. A baš sam i došao vidno razheban jer sam skoro udavio neke ljude. Baš me izhebali i ja puko ko kokica.
Ona meni tlak :) (te hebo tlak) i opet 150-60/100 a herz oko 100 bpm-a :)
Druge tablete + Normabel po potrebi. Ajd, počeo to piti i tak- Niš posebno. Malo se skulirao na bolovanju i opet sve po starom samo što sam nastavio s minimalnim tabletama za tlak.

Nakon nekog vremena završim na težem bolovanju (preko 4 mj), ekstruzija diska, polu pokretan, ali doma, zaboravio na posao, počeo učiti i polagati neke ispite i u glavnom - izbacio sres ! Iako ozbiljno smrdana kičma, ostalo super. Imam super hobi koji me opušta i nakon nekog vremena skužim neš čudno! Neki pijan feeling ! 120/70 ! Ibacio tablete - 135/85 zakucano !!!

Eto koliki utjecaj stres može imati !
Ne moraš ga ti osjećati, ali tvoj organizam može biti pod stresom a da ti ne misliš tako, tj misliš da je sve OK.
Neću ti ni opisivati eksploziju akumuliranog stresa dok sam bio privatnik :) Hitna i 210/110 .)

A što se tiče "pušenja" sav taj period nisam ništa pušio. Par godina. I onda kada bih povremeno zapalio često se znao pojaviti osjećaj tjeskobe a ne opuštanja.

Kada sam sredio "stresove", sve je počelo sjedati na svoje mjesto.
Stani na loptu i sredi stvari ako treba ... Ako ti je zaista visok, uzmi tablete i čim prije to "riješi" tabletama, a onda polako traži uzrok i mijenjaj navike. Kada počne padatai i vračati se u normalu, posavjetuj se sa doktorom.

Ne želim ti davati lječničke savjete, ali to je moje iskustvo i otvoreno o tome razgovaram s doktoricom i takvo rješavanje mi se čini najbolje. A i imam super doktoricu, tj ima vremena i razumijevanja.

Sretno ...