Prvi grow - Royal auto (nekoliko pitanja?!?)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.02.2008
1.048
1.455
188
18/6 i nisi trebo da skidas lisce, mogo si da lolipopujes donje deo biljke gore nisi trebo da diras al ajde.
ja sam naso da dajem savete da se ne lisce ne skida :rofl:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ljubljana26

blackfox

Aktivan Član
04.05.2012
216
864
93
40
Po meni odlicno! :thumb: Pratim ovaj dnevnik od pocetka i podsjeca me jako na royal dwarf kojeg sam ove godine radio u indooru, zapravo skoro pa identican po tome kako se brzo razvija i rasteze od starta! Ja bih rekao jos 40-ak dana otprilike i trebali bi biti jako blizu berbe, pogotovo sa rasvijetom koju ti imas. :wave: peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ljubljana26

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Nisi nista pretjerao, biljka bi se samo puno vise trudila sa razvojem lisca, a ovako je u potpunosti fokusirana na cvijet. Ovi preostali listovi ce se kroz par dana I do 200% povecat tako da je iskoriativost prostora I svjetla tj lumena sada maximalna.
 

ceebeedeebeedoo

Aktivan Član
22.03.2013
63
21
0
da si ostavio dve imao bi sjajan mini eksperiment, te subjektivna misljenja ne bi bila dostojna utrosku dragocenih bajtova

ovako dzabe rasprava kada ce na kraju imati svako svoje misljenje, sto je sa naucne tacke gledista prilicno beskorisno osim u svrhe pukog teoretisanja, u cemu je gdin McPuff sjajan (ali ne i nuzno u pravu, osim ako nije sam sproveo slicno istrazivane)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smokey McPuff

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
ceebeedeebeedoo je napisao(la):
da si ostavio dve imao bi sjajan mini eksperiment, te subjektivna misljenja ne bi bila dostojna utrosku dragocenih bajtova

ovako dzabe rasprava kada ce na kraju imati svako svoje misljenje, sto je sa naucne tacke gledista prilicno beskorisno osim u svrhe pukog teoretisanja, u cemu je gdin McPuff sjajan (ali ne i nuzno u pravu, osim ako nije sam sproveo slicno istrazivane)
Svi savjeti su iskljucivo iz iskustva, a proizvod su ciste logike I opceg poznavanja flore I uzgoja biljaka. Nakon ulaza u fazu cvjetanja biljka nema potrebe za tolikom kolicinom fan listova, pogotovo u indooru gdje su svi uslovi da kazem savrseni, I tako se moze fokusirafi na cvjetove I dobivati vise svjetla I zraka.

Naime, svi koji se bavimo ovin hobijem, da ga tako nazovem, zelimo maximalni urod I kvalitetu, a da bi to postigli moramo izaci van granica ponasanja biljke, I znanjem o istoj napraviti iskorak prema nasoj teznji. Diplomacija, jebena stvar ;-)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ceebeedeebeedoo

lamp3rija

Aktivan Član
10.07.2012
98
171
33
44
Ja mislim da si trebao poskidat sve na dnu biljke kolko vidim ostalo ti je malih vrhova (popcorna). Od njih će bit jako malo. Ja sam prošli grow isto lollipopo i skido fan listove i mislim da sam samo produžio cvjetanje tim šokom. Pogledao sam neke filmiće od Jorge Cervantesa i on ne preporuča skidanje listova dok oni ne požute i propanu jer u njima ima hranjivih tvari koje biljka troši. Dakle bolje popcornove nego listove.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
neka procuri malo i ostavi tu vodu sto je izcurela, videces koren ce da je povuce nazad i polako zalivaj,
vidim kandze na listovima, ne vidim rub lista ali ako je promenio boju moguce da si ih pregnojio,
polako sa djubrivom.
Zemlju mozes da dopunis al to sem hranljivih materija koje ce se osloboditi prilikom zalivanja nema
drugih efekata.