Saveti oko boksa!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.04.2012
7
1
0
40
Pozdrav svima...
Box dim.: 700x400x500 mm...Box se nalazi u negrejanom prostoru(soba),zato sam stavio stirodur od 30 mm da bih smanjio gubitke toplote kada sijalice nerade.
slika_3.jpg
Uglavnom sve pise na slici...

1.Zemlja: Terra Magma + perli +vermulit +glinene kuglice za drenazu
2.Gnojivo: Komplet HESI
3.EC meter
4.Digitalni prekidac
5.Digitalan Termostat - ce biti prikljucen na Ventilatore tako da ce ih on/off po potrebi.
6.CLF sijalice OSRAM 30w 2500K (ukupno 4 kom) razlikuje se nego na slici...
7.Vent. 80 mm za izbacivanje vazduha,vent 60 mm za ubacivanje...Raspored kao na slici.
8.Saksije 120x120mm 4 komada
9.PH - za spustanje ph vode (trenutno nemam PH metar ali stize)
10.Seme Auto-Bomb Autoflowering (Feminised)

Pitanja:
1.kako mogu da napravim karbon filter u ovom boksu da ne bih osecalo u sobi.da li ima da se kupi tako mali karbon filter
2.da li mi je dovoljno CLF sijalici za ovaj prostor(koliko sam citao za veg. idu 6000k a za cvet idu 2500k) da li da kupujem posebno sijalice
3.da li da uzmem vece saksije,posto mislim da su male ove
4.da li cu da imam problem sa temp. kada je noc(sijalice off),da li da ubacim neki grejac i koji
5.da li ce ovi Ventovi da odrade posao ili da ubacim jos neki

Saveti izvolte
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stoner

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ajd, ja cu deo odgovora, lampe su ok, saksije su male, minimum 15x15cm, ako nadjes vece a da se uklapaju u prostor stavi, znaci stavi najvece koje mogu da udju, o filterima imas na forumu, samo potrazi, ako se soba ne greje sigurno ce bude hladno kada lampe ne rade, smisli nesto kada budes video koja je konkretno temperatura po "noci"... a za ventove ce ti vec neko odgovori, ja ih slabo koristim pa da ne pametujem ;)
edit:
evo ti ideja za filter
http://www.rollitup.org/do-yourself/101248-best-diy-ez-walmart-carbon.html
http://www.rollitup.org/do-yourself/89078-diy-carbon-filter.html
http://www.rollitup.org/do-yourself/58871-2-minute-cheap-easy-carbon.html
dalje rondaj malo sam ;)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ja mislim da su ti dobri ventovi, eventualno jos jedan za ispuh da stavis ako budes imao problema sa temp sto ne vjerujem....
uglavnom temp ti mora biti izmedju 20-30 i vlaga izmedju 40-60% i pazi na ph vode s kojim zalijevas i neces imati nikakvih problema jer si se lijepo pripremio :D
sretno!!!

peace out !
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
1.Saksije... napravi ih sam i prilagodi tako da maksimalno iskoristis dno prostora... ako me razumijes.. Ako su ti dolje dimenzije 40x50cm... Napravi saksije da su 20x25cm a nize, tipa da su 8-10cm visina. Dobijes odlicnu litrazu. Ja osobno imam od plexija izradjene, i ispod svega sam jos izradio jedan ogromnu kockastu plohu sa rubom od 2cm gdje stavih sve posude pa ako previse zalijevam , skupi se ispod.Na ovaj nacin dobivas na prostoru koji ce ti poslije biti bitan zbog rasta... po meni je tih 12x12 za kur***. Hrpa neiskoristenog prostora u dnu ostane a poslije ce ti biti bitan svaki centimetar...

2. CFL... po meni , bez mijenjanja , od pocetka do kraja iste, s tim da bih ja na tvom mjestu stavio jos jednu 30w (bijelu) u sredinu.Tako da na stranama imas zute a jedna bijela da daje na sve strane to nesto kelvinaze sto je potrebno u tom spektru ...

3. Ako ti temperatura u sobi padne ispod dozvoljenje, digiitalni prekidac (meni osobno omiljena stvar u vise hobija) spojis na zarulju za reptile , recimo od 20w, ona ne isijava svjetlost, samo toplinu ( na njoj se griju gmazovi,gusteri i ostali kucni ljubimci), i stavis ju unutra kod ventilatora koji puse zrak u kuciste ( da puse preko nje).. sve to spojis na digitalni prekidac i kad dobijes temperaturu koja ti odgovara,zarulja se ugasi ,kad temperatura padne ispod recimo 16C, digitalni prekidac biljezi temperasturu i pali zarulju. Ako si me skuzio.. :)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
meni je iskreno malo zao sto si se tako dobro opremio,a planiras staviti CFL-mislim,kontam ja da je to zbog prostora/grejanja.potrosnje itd. al' nekako mi trulo da imas dobru opremu a da furas CFLke.sad,to je licno moje misljenje,nemoj mi uzimati za zlo,ali cini mi se da se kod ljudi koji gaje pod CFL uvek pojave neki problemi...ne znam,mozda gresim,ali takav sam utisak stekao..ja bih,pa makar se borio sa temperaturama,uvek pre isao na MH/HPS..
ja,inace, ne koristim karbon filter,spojio sam outtake vent direktno na prozor(nema komsija u blizini srecom) i nista mi se ne vraca u sobu nazad,zamirise samo kad otvorim boks,ili kad iskljucim ventove(radim to svaki dan kad odem tamo,posto su ventovi na 24/0 rezimu,pa da se malo rashlade i odmore)
u svakom slucaju,svaka cast za EC metar i digitalni tajmer,to je stvarno lepo za videti,da neko toliko ide u detaljnost i ozbiljnost,sretno dalje, pratim!
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
lik sve si to super slozio pohvale budem i rep dao al daj ako ikako mozes stavi malo jace fluo imash u bauhaus-u od 45-55 w za kupit pa bar stavi 4x 45 w i onda si stvarno ok po meni i radje stavi pc vent 120mm a ne 80 i da sam na tvom mj ja bi napravio radje samo negativni pritisak ili podtlak u boxu a to napravish da ostavish ulaz za ventilaciju pasivan i ne stavljas vent na njega nego samo na izlaz da vuce iz box-a kroz sve pukotine i rupe i baca van ... to ti je ok za napravit jer ti box nece pustat smrad po svim otvorima nego samo kroz jedan i to je onaj od vent-a koji baca sve van ... inace jako dobro promisljeno i pedantno zamisljeno samo napred
 
15.04.2012
7
1
0
40
Hvala svima na savetima
stavljam saksije sto vece.sto se tice karbon filter napravicu sam posto nije tesko ali mislim da cu morati vent. da pojacam zato sto ce dodji do smanjenja protoka vazduha.(nisam u mogucnosti da sprovedem napolje izlaz iz boks zato jurim karbon filter)
Stavicu jos jednu belu clf.ne treba meni da bude tu 200g ja ocu da imam cisto za pusenje i sa 20 g sam zadovljan :)
sto se tice grejanja kada je noc(sijalice off) ubacicu grejac kod venta na ulazu. i njega cu da stavim na termostat.
http://www.mgelectronic.rs/product.php?action=view&code=EUT-21&group_id=5443 imam ovaj termostat termo 21 da li je moguce da na njega prikacim i ventove i grejac?
imam pitanje kada rade ventovi to mi malo nije jasno, jel sam ja hteo da ih stavim na tajmer da rade kao i sijalica .imam 2 digitalna tajmera tako da mogu da kombinujem.
jedno sam zaboravi folija je crno-bela!!!

Box je u fazi projektovanja znaci da moze da se menja bilo sta.mogu i dimenzije ali ne nesto preterano.neka bude tolerancija +-10 cm
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ja bih ti preporucio da ti ventovi rade 24/7 jer biljke uvijek trebaju novog zraka, sto vise zraka, to im bolje...
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ovisi kakvu ce ti grijac sitvaciju stvarati u boxu po pitanju temp...obrati pozornost da ne zapališ nešto...inace nema potrebe da ventovi rade non stop
 
15.04.2012
7
1
0
40
mislio sam da kada sijalice ne rade da ventovi promene vazduh ali ne stalno da rade.a za grejac cu da vidim kakav cu da stavim.ako ima preporuka slobodno pisite svaki komentar je dobro dosao :) bolje da napravim kako treba da radi nego da krecem bez veze...