Spajanje HPS / MH lampe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
Sjeme je napisao(la):
Evo ljudi samo da javim da je E40 stiglo, spojeno sve i radi po shemi od zlo&naopako!!! :)Kod prigusnice i proopaljivaca se cuje lagano zujanje - jel to normalno?edit: U postu od Sekach-a nadjoh da je zujanje prigusnice uobicajeno - dakle sve 5! :)

super, sad furaj i uzivaj. jedino ne znam po cemu se moja sema razlikuje od njegove ;) sretno u growanju i ne gledaj direktno u lampu :)
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
zlo&naopako je napisao(la):
Daj slike da vidimo kakvu ti to imaš prigušnicu,pa čemo pospojit :icon_lol:
Trebaju mi sve moguće varijante da mogu temu napravit o tome,pa tko god ima volje i vremena,nek mi šalje slike svojih prigušnica i startera na pm.
I molim vas,samo slike na kojima se dobro vidi shema i oznake :)
Inaće,evo nekoliko shema iz moje zbirke hehe

Neke sam radio poprilično high,pa nemojte šta zamerit :icon_lol:
Ja spojio po prvoj slici i RADI!! :D E sad zanim me to uzemljenje.Može li se koristit strujni kabel za kompove jer on ima 3 žice unutra.Malo su zbunjujuce boje jedna plava i 2 crne.Ova plava bi trebala bit nula a ostale 2 crne,faza i uzemljenje.Kako ih provjeriti sa sigurnošću
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Znam da je spajanje HPS-a prožvakano već XY puta, ali eto imam nekakvu zbunjujuću prigušnicu pa molim znalce da pogledaju fotku i shemu i savjetuju jel ovakav spoj OK:

01.jpg


Uz to, interesira me da li treća žica (uzemljenje, žutozelena) iz utikača ide samo na neku metalnu masu (tipa metalni okvir od boxa) i zar ju stvarno ne treba spojiti još kroz prigušnicu ili starter? Također, ova metalna stvar što strši s donje strane grla, to služi samo kao neki dio za montiranje grla na mjesto, ili to isto provodi struju? Nemam baš želju poginuti u skorije vrijeme pa zato pitam :punch:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Tako je, na metalnu masu ide. Možeš nekakav vijak naći, pa za prigušnicu pričvrstit i isto pod vijak kojim ćeš učvrstit grlo na reflektor-tome služi ta metalna svar :icon_lol:. Možeš i bez, mada će se možda neko pobuniti, ali ja sam imao neugodnih iskustava sa fušerski odrađenim instalacijama, pa više nisam pametan što savjetovati po tom pitanju, osim da ga koristiš ako je inst. sigurno kvalitetno izvedena. U novijim stambenim zgradama je sigurno, dok za starije zgrade i kuće ne garantiram.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Draže mi je spojit sve žice, just to be on the safe side ..nego, jesam li jako pogriješila što nisam uzela termoizolacijski kabbel? :-/ Složit ću sve tako da kabel neće doći u blizinu staklenog dijela žarulje, tako da valjda neće biti problem..?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Nisi. Ja ga ni za 400W ne koristim. Cool tube je okrenut tako da topli zrak ne prelazi preko grla i žica, a u otvorenom reflektoru to zaista nije bitna stavka.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ovisi...ima žarulja sa ugrađenim starterom...al to su već finese. Kad kupuješ, kupuj odvojeni starter, bolje je (ovo se odnosi na spomenuti 70W, ne generalno na sve snage).
 

poduzetnik

think outside the box
Banovan
09.04.2012
285
927
93
imam DSC02680.jpg ovaj reflektor i zanima me dal ga mogu spojit direktno u štrom, i koristit son-t- pia green power 400W? plz help, da ne dignem sve u zrak, sa strujom sam skroz koma, pa sorry ak gnjavim
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
pozdrav ljudi, spojio sam prigusnicu sa utikačem i uzemljenje sam sredio na prigusnici i utikču. i danas sam dobio grlo i gledam grlo i neznam sad dali treba opet uzemljenje spajat sa lampom ili? ako ne , sta da radim sa tom 3-com zicom, jer 2 idu u prigusnicu i iste te 2 idu u grlo/lampu... di cu sa uzemljenjem? je mi treba uopce? ako ne, da ga samo izoliram? hvala puno :)

peace out!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Nisam više siguran u ništa... ako si 100% siguran da ti je u kući ili stanu el. instalacija napravljena kako spada, spoji na metalnu masu reflektora uzemljenje, negdje pod vijak, npr. pod vijak kojim ćeš pričvrstiti grlo na reflektor. Ako nisi siguran, bolje odspoji, jer mene bi recimo u ovoj kući gdje sam sad, ubila struja da tako napravim. Ispitaj ispitivačem kontakt uzemljenja na utičnici, za svaki slučaj :) Ja to uvijek radim ;)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
@zlo --> sta da ispitam? koje ispitivače? nerazumijem xD i necu koristiti reflektor nego vertikalno ce lampa visiti, onda da ne spajam uzemljenje uopce?

@power--> prigusnica je sa starterom, nasao sam sliku na forumu kako spojit i imam i shemu, samo me brine to uzemljenje di cu s njim xD a sve spremno jos samo tu lampu da spojim i :)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
pozdrav jos jednom :D evo javljam se da sam spojio sve i da radi probao sam je na brzinu i radi... cim se lampa upalila doslo je nesto crno na rubovima tamo di odasilje svjetlost... nadam se da je to normalno, i kad pocne radit, kad se bude zagrijavala da nece bit problema... evo zahvaljujem se na pomoci... sve radi, sav sretan :D i tako :)

peace out!