Spajenje HPS / MH lampe

Hesi Mills Nutrients Hempatia
27.05.2018
24
108
33
zasto ne led ako mislis dugo growat?
za taj prostor mislim da je to savrseno. mali ili nikakvi problemi sa temp,...
imas opciju DIY sto bi svakako preporucio ili npr. hans.
Pa LED bi sigurno uzeo, ali financije trenutno ne dozvoljavaju takav tip svjetla
Ali, kada bi nesto kasnije skupio velike su sanse da bi krenuo sa LED. A sto se tice DIY nemam pojma koliko bi me to kostalo, a koliko je isplativo

27.05.2018
24
108
33
Sa led-om ti biljke nece prelaziti 30 cm u takvom prostoru..

Upravo tako...trazi komplete za svoje zelje i po tome se ravnaj..
Okej, malo sam guglao i to, navodno od 120 cm visine pa nadalje HPS od 150 do 250W je dobar, po tome bi morao povisiti box na visinu od 130cm, sto bi mogao. I isto tako malo jača ventilacija posto bi gledao samo reflektor bez cooltube-a, vent bi bio kupaonski ventilator. Isto tako morao bi paziti na udaljenost biljke i svjetla cca 30 cm

Da ne ispadne da pametujem to sam nasao na par stranih stranica i blogova . Pa sad, da li da bude 1 metar, ali da krenem sa CFL, ili da povisim box za 30cm i stavim HPS ?

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.278
8.077
258
Newfoundland
eelslap.com
50x50 na 130cm visine ti je idealka za 150w hps. Moraš da rešiš problem kako da dobro ohladiš sijalicu jer je realno teško bez cooltube-a.
EDIT malo smo i u pogrešnom delu podforuma ovde se priča o spajanju sijalica a ne o projektovanju boksa... Pozz

Poslednja izmena:
27.05.2018
24
108
33
50x50 na 130cm visine ti je idealka za 150w hps. Moraš da rešiš problem kako da dobro ohladiš sijalicu jer je realno teško bez cooltube-a.
EDIT malo smo i u pogrešnom delu podforuma ovde se priča o spajanju sijalica a ne o projektovanju boksa... Pozz
a 250w ?
Okej, nista imam topic na mjestu predvidjenom za to pa cu tamo napisat

Vujsprer

Hodajuća Marihuana
18.07.2018
158
626
93
32
Planet Earth
Može, samo je malo teže manevrirati sa njime iznad biljke kad je tako sve u komadu.
Dosta je težak i težina nije raspoređena pa treba kombinirati sa špagama za ga objesiti.
Bez ikakvog stakla i rešetka naravno ;)

Sviđa im se: .i. and mrcho_ns_
14.10.2018
41
76
18
42
Pa ovo je za ishizdit stvarno.Pa tek sad vidim to prokjleto spajanje. Sve sam rijesio, biljke 3.dan , autosi, sa zakasnjenjem reflektor docekam, lampu 400w odavno rijesio, dodem kuci, mislim lampu u reflektor i u uticnicu, struju kako vec...kad ni kabla, nit spoja, gledam ko kreten sta sada. Pomalo gubim zivce , potpuni sam noob za tehniku i ta prespajanja, spajanja. Idem smotati pljugs i prijavit se muriji da sam retardiran za sloziti reflektor i neka me uhapse zbog idiotizma pri pokušaju uzgoja droge ljute. ufff

Sviđa im se: Ribadow and šaran
14.10.2018
41
76
18
42
Nakon tonu problema, lampa spojena, curke se sunčaju. Molio bih informaciju o paljenju i gašenju lampe. Naime , nemam automatizirano paljenje i gašenje svjetla pa svakih 18h palim ili gasim HPS lampu vadeći kabel iz struje. Da li taj način škodi lampi?

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
162
312
63
Mala pomoć, ko se razume...
Za moj prostor koji 120x60, neću da stavljam jednu od 400w, nego sam se odlučio na 2 x 250w (taman imam 2 manja cool tube-a), ali to zahteva više para zbog duplog balasta.
Međutim, našao sam u oglasima sledeći proizvod, 1.jpg 250w balast, i to veoma jeftin, nov, pa pre nego što pazarim 2 komada, da pitam jel neko imao posla s ovom markom?