Spajanje HPS / MH lampe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.09.2011
36
1
8
36
Mene interesuje kako da prigusnicu LAYRTON 250w i prekidac sastavim zajedno sa grlom?? DSC00014.jpg Dali zna neko semu za ovakvu prigusnicu.Imam sve komplet sa prekidacom zajedno.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
pa kompletna tema je o spajanju hps kompleta, imas dosta primera i ti sad nadjes primer bas sa balastom koji nije kao tvoj ;)
ta sema je ok ako mozes sloziti po njoj, znaci fazna zica ti udje i izadje iz balasta i povezujes je sa starterom u B, a izlazi iz LP i ide na fazu sijalicnog grla... nula ti ide direktno u starter i povezujes je na N, pa odatle izlazi i ide na nulu na grlu, to je to u najkracem ;) ovako opisno, a moz i po ovoj shemi brzopotezne skice :)
 
27.09.2011
36
1
8
36
E ljudi i ja imam mali problem pre mesec dana sam spojio prigusnicu,upalajac,i hps250w posto je to sve prikljuceno na tajmer do sada je sve funkcionisalo kako treba i kada je doslo vreme da se aktivira lampa nece da radi probao sam bez tajmera ali ne vredi.Kada ukljucim hps pojavi se mali zracak cvetlosti i tako stoji kao da nesto nema snage da pokrene hps.Sta bi tu mogao biti problem??
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Jesi provjerio sve kontakte?
Jesi provjerio dali ti je faza na prigušnici?
Dali ti je propaljivač/starter odvojen od prigušnice ili integriran?
Moguće da je starter crko, al prvo provjeri još jednom sve.
 
27.09.2011
36
1
8
36
odvojen je od prigusnice i svi kablovi su ok proverio sam sto puta ali sam mislio i ja odma da je starter u pitanju pitao sam par elektricara i rekli su da je sijalica problem ali mesec dana stara hps-ica nebi smela da pregori,barem se nevidi nigde znaci da je nesto izgorelo.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Moguće je da crkne sijalica kad pogrešno utakneš u struju... jbga, to stalno ponavljam, pazite kako uključujete. Obavezno morate provjeriti dali vam faza ide na prigušnicu prvo, pa zatim na sijalicu, a nula na starter pa na sijalicu.
 
27.09.2011
36
1
8
36
aha pa mozda cu i ja morati kupiti novu.A kada je ustekam u struju na sijalici se vidi mali zracak svetlosti kao da hoce da se upali ali nema snage.Znaci moze biti ili sijalica ili starter.
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
zlo&naopako je napisao(la):
Moguće je da crkne sijalica kad pogrešno utakneš u struju... jbga, to stalno ponavljam, pazite kako uključujete. Obavezno morate provjeriti dali vam faza ide na prigušnicu prvo, pa zatim na sijalicu, a nula na starter pa na sijalicu.

meni bas suprotno i nikakvih problema preko mjesec dana :)
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.250
10.201
358
Ne mogu spojiti zadnju zicu od HPSa, jednostavno se nece uhvatiti, kad sam sam odvojila starter od prigusnice ili sta li je vec to, vidim da samo ta rupa nema, s druge strane, neki mali pipac, moguce je da se nesto strgalo, jer sam jednom te sve zice samo onak grubo iscupala van. Sta da radim?
Isto tako, danas vidim da mi je HPS i s jedne i s druge strane potamnio, nije mi valjda i to pregorilo? Al cini mi se, mada bas i nisam sigurna, da je tak bilo i prije.
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.250
10.201
358
Ne znam di sam spremila memocard, tak da od slike nis, a i nema se sta slikati. Prigusnica je VS vossloh schwabe, tri zice bez problema se uhvatile, a ta zadnja nece pa nece. Valjda jednom bude.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Daj to nekom stručnom da ti sredi. Nisu to igračke, može se svašta desit radi lošeg kontakta.