Spajanje HPS / MH lampe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ne znam sta je to, neko ce ti odgovoriti, ja imam i koristim startere koji su za lampe od 70 do 400w, na taj verovatno moze da ide i 600 ili 1kw, ali ne znam kako se spaja, jer kod mene faza ulazi u B a izlazi iz Lp, dok nula ulazi i izlazi iz N
 

LakoMan

Aktivan Član
25.12.2012
82
15
8
evo proslo je vec nekoliko dana i jos nisam siguran sta da napravim,dali se isplati kupovat ta zamjenska hps-ica? mislim sad kad sam sve bio kupio postavio i onda neradi sa tom prigusnicom stvarno nisam siguran sta mi je najbolje rijesenje! jer trenutno nemogu izdvojit novce za novi set! :/
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ne prigušnica,starter..prigušnica nije ništa posebno 400w prigušnica je 400w prigušnica.(mini trafo i to je to)...kao što si i sam rekao na grlu imaš struje......ti imaš problem sa paljenjem...lampe što obavlja starter.....starter sa 3 klime koji ima i Lp t treba
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
Jack-Sparrow je napisao(la):
Ne prigušnica,starter..prigušnica nije ništa posebno 400w prigušnica je 400w prigušnica.(mini trafo i to je to)...kao što si i sam rekao na grlu imaš struje......ti imaš problem sa paljenjem...lampe što obavlja starter.....starter sa 3 klime koji ima i Lp t treba
nesto slicno sam ja sugerisao pre skoro dve sedmice:

PowerSeed je napisao(la):
malo me buni tvoj starter, ja sve koje sam imao i mam, imaju tri "ulaza" B, Lp i N, ovakav nisam video, smao L i N...
takodje sam napiso da mislim da bi lampa od 400 trebala da upali sa tom prigusnicom, mada sam se ogradio jer nisam elektricar, e sad...
 

LakoMan

Aktivan Član
25.12.2012
82
15
8
hm,Zlo je napiso baš da je do prigušnice stvar,ali isto tako je gore već netko mi reko da takav upaljac nije "koristio/vidio"
 

LakoMan

Aktivan Član
25.12.2012
82
15
8
sad tek neznam kome da vjerujem,Power je napomeno da je njemu sljakalo na takvoj prigusnici,Zlo tvrdi da nemoze,sad upaljac..mislim nije problem kupit upaljac! mislim da razumijete moje dvojbe! :/
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
kupi pa vidi, to ti je najjeftiniji deo kompleta... i nisam rekao na takvoj prigusnici, lepo sam izneo moje primere sta je sve radilo kod mene, procitaj moj post ponovo po tom pitanju, rekao sam i da po mom verovatno lampa nece raditi full ali da bi trebalo da upali, i rekao sam da nisam nikad koristio takav startrer, a jack ti je isto spomenuo da taj starter nije po njemu ok, da sam na tvom mestu probao bih sa drugim starterom koji ima ulaze B, Lp i N
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
zlo&naopako je napisao(la):
To ti je isto kao što se prije nekog vremena svako malo neko raspitivao jel može 250W hps na 400W balast. Može, samo koliko dugo!? Nekad danima, nekad niti sekunde.
Znači nije baš pametno kupiti žarulju manje snage i prigušnicu veće snage?

LP
 

Naduvani_Zeko

Aktivan Član
04.07.2012
65
27
18
40
iza coska
Poz svima ,da ne otvaram novu temu postavit cu ovde .
Dal je moguce staviti npr 2 ili vide sijalica na jedan komplet.Pod uslovom da jacine sijalica bude iste jacini prigušnice i propavljivaca.

Kao primer bi naveo:
1 Prigusnica i propavljivac od 1000 w i 4 sijalice od 250 w.
Pitam to zato sto u nekim situacijam razmestaj sijalica bi dobro doso .
Gledo sam u elektro radnjama ,da je komlet od 1000w dosta (puno) jeftiniji nego npr 4 kompleta od 250w/
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Prvo, daj se skuliraj, nemamo dezurne odgovaratelje da odmah pocnu pisat tebi odgovor! ! !

Drugo, shema je jasna. Posto nemas Lp(koji je isamo na fazu na zarulju), onda iz B ide na fazu na zarulju i na prigusnicu, a iz N ide na nulu na zarulju pa na nulu na utikac. Iz prigusnice ide na fazu na utikac. Dobijes dvije zice za uticnicu. Faza i nula. Jaaako mala razlika izmedju 3 i 2 konektora na starteru, a to je da nemas Lp koji inace spajas na zarulju...