Spajanje HPS / MH lampe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.12.2008
2
0
0
48
e ekipa, ispao sam vrlo glup, nisam razsmiljao, pomislio sam da ne pase, al ne razumem se, tj ne znam sta je balast... al sad je sve ok :)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
valjda ti je jasno da od 400w lampa ide na 400w prigusnicu/balast...
je*iga, nitko je odma znao kako se spaja ni sta treba koja lampa za grow.. ali vecina je znala pitat kako se spaja prije nego sto su spojili i informirat se kako treba , prije nego sto se kupi nesto.. to ti je dosta vazno ako oces radit grow kako treba... imas nas tu koliko oces, ako di zapne sta, pitaj !


peace out !
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
siiiitno, čisto teoretsko pitanje:
ako imam 70w HPS set, i htio bih još jednu 70w žarulju, moram li kupovati i novi balast i potpaljivač? ili samo jedan od dijelova?
također, mogu li se na 150w balast+potpaljivač spojiti 2 70w žarulje?

fala
 

LakoMan

Aktivan Član
25.12.2012
82
15
8
jedno malo pitanje! :) znaci kako da provjerim ispravnot prigusnice? znaci imo sam "nesreću" pa se malo osmudilo! :D radi se o 400w prigusnici sa intergriranim starterom,on je znaci izgorio,vatra je malo osmudila prigusnicu! upaljac sam uklonio od nje,samo me zanima kako provjerit ispravnost! dali ako ima faze poslje prigusnice znaci da je i ispravna?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
trebalo bi da je tako, sumnjam da joj se nesto desilo ako je samo zviznuo starter... nego ak je sve integrisano, all in one, kao si zeznuo starter
 

LakoMan

Aktivan Član
25.12.2012
82
15
8
misliš da neće na drugi upaljać? pa logično je da bi trebalo radit! hm,znat ću sutra osim ako nije ona otišla!a prigušnica za živinu ako ova ne bude htjela,kako bi ona radila? jel gubim šta na sijalici?

EDIT by Jack Sparrow...Lakoman piše :
E ovako,znaci sve sam složio,izgorio je samo upaljač lampa pali,samo problem je zujanje upaljača,ne znam razlog! u postovima prije je navedena prigušnica i problem! ako može tko pomoć bilo bi kul! :)
 

LakoMan

Aktivan Član
25.12.2012
82
15
8
Jack-Sparrow je napisao(la):
Bilo bi cool kad nebi pisao post za postom i kad bi proćitao ostatak teme pa bi vidio i sam da je zujanje normalno.
pogledaj datum stari! ;) i nije normalno zujanje upaljaca vec prigusnice! ;) al valjd netko tko zna ce nest pametno i napisat!
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Kakve veze datum ima?
Drugo ponekad starter zuji ovisi kakve je kvalitete..nekvalitetni starteri zuje kad ima koji metar žice pa se naprežu...smanjiš li dužinu žice smanit ceš i zujanje..inać,normalno je i ne smeta ništa....moram li ponavljat još koji put?...također obrati pozornost da ne citiraš nepotrebno.
 

LakoMan

Aktivan Član
25.12.2012
82
15
8
1.post za postom? Datum! :)
2.nisam to nigdje procito! i zuji nenormalno!

da,nepotrebno kad mi spojiš post jer ja nemogu pošto je to bilo pred 3 dana! al ok,napravi drugog budalom kad si u mogucnosti! zar ne! ;)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
A što misliš zašto ti nitko 3 dana nije odgovorio..možda zato što ti odgovori već postoje...
Nisam te napravio budalom nego sam pocistio za tobom...
 

LakoMan

Aktivan Član
25.12.2012
82
15
8
hvala šta čistiš,ali ja to tak nevidim! kužiš da nemogu editat šta hoću jer nisam mod! i ponavljam da sam našo samo da prigušnica oće zujat! al ok i hvala na ljubaznosti! eto sad si ljepo objasnio! sad ti hvala! :)