Stranka Hašišara

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Treba li raspravljati na ovu temu ili ne i krši li se točka 10. pravilnika vutra.org-a ovom raspravo

  • Tema je suviše neozbiljna i smatram da ju treba zatvoriti jer krši pravilnik.

    Votes: 13 41,9%
  • Tema ima potencijal i treba nastaviti raspravu jer ne krši pravilnik.

    Votes: 18 58,1%

  • Total voters
    31
02.12.2008
4
0
0
36
ljudi nemoze da se legalizuje odma ,ima tu nekoliko koraka;1 treba sas formiranjem neke udruge koja bi se borila za medicinskom upotrebom kanabisa ,ali ne sme to da bude bude jedini cilj moze neka fora ekologija ,ocuvanje prirode,tako nesto da se skupi malo veca grupa ljudi a ne samo mi koji duvamo.kad bude medicinska upotreba dozvoljena bice mnogo je lakse,tad vec drzava priznaje da je vutra lek i smenice se mislenje naroda(sad je za vecinu starije populacije sve to isto i vutra i heroin su droga kao), tad moze se poceti za razmisljanje kako da se borimo za dekriminalizaciju ,a pokusaji za legalizaciju su gubljenje vremena bar u narednjih 1o godina.zato budimo realni ajde sa pricom o medicinskom upotrebom kad uspemo idemo sa dekriminalizacijom korak po korak
 

SikSTi

Aktivan Član
21.09.2007
115
40
28
36
U Evropi
Ekipa, treba nekog advokata i savjetnika nac za ovaj slucaj jer smo mi, realno, samo hrpa ljudi koji zeli pusiti i saditi vutru without getting caugh, a ne razumijemo se u ovakve stvari koliko bi trebali, ukoliko zapravo zelimo nesto i napraviti...

Ovdje cijenim svacije znanje, trud, volju i zelju, te se iskreno nadam da ce se ubrzo nesto i pokrenuti, zahvaljujuci ekipi koja je voljna zalagati se za to...

I ja sam bih se htio na bilo koji nacin prikljuciti u ovome, kolko ce vrijeme dopustiti...

Pozdrav svima!
 
06.03.2011
2
0
0
42
bozga je napisao(la):
Legalizacija nije prošla ni u Kaliforniji, a di bi tek kod nas. U našoj demokraciji i ovakvoj slici o ganđi kao o nekoj opojnoj drogi (a to po zakonu jest) prvo bi trebalo promijeniti sliku o ganđi i educirati ljude, a to je proces koji traje desetljećima ako ne i stoljećima....
Tako da prvo treba ljudima reći što točno jest cannabis, a što je hašiš, a što je skunk.
Zatim objasniti kako djeluje.
Zatim dokazati hrpu stvari.
I onda dekriminalizirati.
Legalizacija je kako kaže Haze - not now not here....
peace
boz :sun2:

Da je Djindjic tako razmisljao Milosevic nikad nebi sisao sa vlasti. Mormo da se borimo za svoja osnovna Ljudska i Demokratska prava, a to je PRAVO NA SAMOOPREDELJENJE!!! Moramo da se borimo za PRAVO DA POSTOJIMO, jer cinjenica da smo i da ce neko ubuduce probati marihuanu, samo govori da DRZAVA i SISTEM NIJE BIO I NITI CE BITI EFIKASAN U SPRECAVANJU DA OSOBA DODJE U KONTAKT SA MARIHUANOM. Sada kada smo vec probali, TRAZIMO PRAVO DA POSTOJIMO TAKVI KAKVI JESMO. Moramo da TRAZIMO DA NAS PRIZNAJU DA POSTOJIMO.
 
04.04.2008
1
0
0
35
prvi korak i jedini koji se može napraviti je dekriminalizacija, ali i za to treba većina u saboru a kako gosp. Lučin kaže, mi smo prevelika konzerva za tako nešto
dok god se policija može potplatiti to sve pada u vodu jer je lakše čopit klinca sa par grama mj-a nego nekog baju sa 10+ kila svega drugoga...
igra mačke i miša, a mi hašišari nismo ni jedno ni drugo
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Vidim da se ima ideja na pretek. Ali ovako nabacane po cijeloj temi (i pitaj boga di jos) ne valja i nece se nigdje nitko pokrenuti.
Imam prijedlog, jednostavan i jasan: STO NAM JE PRIORITET I STO TREBA PRVO NAPRAVITI?? I onda se treba to rijesiti i realizirati i objaviti na posebnoj temi TO JE GOTOVO, idemo dalje na prioritet broj 2! I tako dalje.... Nemojte samo nabacivati ideje okolo po forumu jer sam se ja vec pogubio citajuci ovu kratku temu.... Stranke i predesjednici ne dolaze u obzir!!!

Dakle, sto PRVO? I ajmo to rijesiti. Ja mogu nesto, samo od silnih prijdloga neznam odakle poceti... Nemojte stavljati stavku 2 nigdje na temi tako dugo dok se stavka 1 ne rijesi ma koja god to bila!
ORGANIZACIJA je bitna. Imam ja jednog psihologa (cura moja) i ona radi na HZZ-u. Dobra je u organizaciji i sazimanju stvari...
Peace!
 
17.01.2011
6
1
0
33
Meni se ipak čini politička stranka kao bolja opcija, jel itko svjestan koliko kroničnih duvatora ima u hrvatskoj, da svatko od njih da glas za marihuana stranku ušla bi u sabor. marihuana stranka nebi trebala očekivati glasove od sadašnjih hdz-ovaca i sdp-ovaca već samo glasove hrvatskih gensera, čak se kampanja može izvesti inteligentno da ne košta puno novaca.
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
8bit je napisao(la):
Meni se ipak čini politička stranka kao bolja opcija, jel itko svjestan koliko kroničnih duvatora ima u hrvatskoj, da svatko od njih da glas za marihuana stranku ušla bi u sabor. marihuana stranka nebi trebala očekivati glasove od sadašnjih hdz-ovaca i sdp-ovaca već samo glasove hrvatskih gensera, čak se kampanja može izvesti inteligentno da ne košta puno novaca.
da ,sigurno...nakon ovoliko lopovluka i malverzacija ljudi samo cekaju da daju svoje glasove "narkomanskoj" stranci.nemojte mislit da samo kenjam al realno se nas ni ne pita hocemo li u europsku uniju ni sl.stvari a kamoli da se legalizira kanabis na ovim prostorima,bojim se da smo mi stotinama godina zaostatka za zapadom:thankyou:
 
17.01.2011
6
1
0
33
@ derataur
Opet govorim, ne očekuješ valjda da će "Šime Jozić iz Popovaće" glasat za cannabis stranku, glasat će isključivo svi genseri koji gensaju najmanje 1 puta mjesečno, i eto ti ogromnog broja ljudi, neznam koliko ljudi znaš, no u zagrebu rijetko sretnem MLADOG čovjeka da ne duva. I sumnjam da će hrvatski duvaći odma pomisliti "joj lopovi su to" kad vide stranku koja se zalaže za ono što im je najmilije.
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
stari,ak se ti kreces samo u krugovima di svi duvaju onda nije ni cudo da imas takvo razmisljanje,znam da veliki dio pucanstva duva al dobar dio rijetko kad(kao sto kazes 1mj.)tako da im legalizacije predstavlja manji prioritet nego tebi,meni,svim ostalim koji pretpostavljam duvaju svakodnevno.
vjeruj,bio bi neizmjerno sretan da se legalizira samo kao sto rekoh jos je to daleko od nas,jer ipak jednom rvatu je bitnije da je HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA,STRANKA PRAVA i sl.stranke na vlasti,ugl.da se dize hrvatstvo a pljuje po tudjem...zato nam je kako nam je,manje nas je nego nakon rata(o ratnom profiterstvu i poslijeratnoj prodaji svega strancima necu ni spominjat).
kad vec spominjes da si iz zg-a,kolko boysa znas?onda i znas kolki veliki postotak ih duva,samo naprimjer kako bi taj jedan celavac glasao za hipi stranku ili zelenu(kako god)ugl.stranku koja legalizira laku drogu dok paralelno s njom imas hrpu desnicarskih koja su totalna suprotnost...? uzeo sam za primjer boyse jer ih velika vecina duva i nema ih malo(samo imaju drukcija politicka uvjerenja),pa smatram da si i na njih mislio ujedno kad si spomenuo velik broj ljudi u zg-u koji duvaju?
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
Kao prvo tu na kamenjaru se mislim nikad neće dekriminalizirat naša biljka....jer zašto bogata država kad možeš imat i sve siromahe s kojima upravljaš ko sa figurama čovječe ne ljuti se :) ......kakva država bi bili da dekriminaliziramo vutru...da na velebitu se napravi najbolja skijališta...i to upotpuni sa morem.....maltene skijaš i kupaš se zajedno...di to ima osim u dubajiu :) ....ali k**** kad bi svi bili prebogati....sezona bi trajala 365 dana.....a to našim voditeljima ove države nikako nepaše...
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
super ideja sa skijanjem i kupanjem!mislim da se ovi maloumni primitivci iz vlade nisu toga ni sjetili,zauzeti su malverzacijama
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Greenpower1 je napisao(la):
Vjerovatno jer više ljudi vole da gaje i ne žele riskirati "vlastiti raj" radi ionako možda nemoguče mislije pa se drže koliko toliko provjerene metode...gaji i šuti:)

Pozz

Podrzvam napisano.

Zamisli izadju ljudi na ulice da skupljaju potpise lepo Marko Markovic Aleja Marsala BB broj licne karte. Spisak gotov neko od mocnika se iznervira na citavu ideju, i posalje kerove da pokupe 40% sa spiska i vecinu organizatora. Sledeci dan u novinama "Pokusaj da se oformi ta i ta politicka partija izazvao cudjenje u narodu a prilikom pretresa kod 99,9% osnivaca pronadjeno toliko i toliko toga i onoga. Nekaze dzabe Dzoni Stulic ugradite duple brave i konzumirajte diskretno saru. naravno da su ljudi u strahu. Jedno je zalagati se za neka prava a drugo je raditi nesto ilegalno u svojoj kuci i javno traziti da se isto legalizuje. Vec je sam pocetak osudjen na propast. E sad da su svi ljudi koji rade i vode tu stranku su cisti nemaju i nisu imali problema sa vlastima mozda tek mozda bi moglo i da uspe.
U ovom modernom demokretskom drustvu svasta je moguce a najvise mogu oni koji su trenutno na vlasti.
 
17.01.2011
6
1
0
33
Je kad pogledaš koliko ima "čistih" potencijalnih članova stranke onda sve pada u vodu, nebi mogli ni skupit 100 ljudi za osnivanje. Puno je lakše izvesti udrugu, ali neznam jel udruge isto moraju imati imena i adrese članova
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
sve to nista ne vrijedi dok ovi sjede u vladi i njih zaboli,npr.jucer na sjednici je bila dekriminalizacija na repertuaru i vrlo brzo je to jaca u korijenu srezala(jer ona to nije nikad ni probala,bitno da su sve droge iste)...zaboravili ste ono najbitnije,lopovi su na vlasti a i kad dodju novi nece se nista promijenit,eventualno jedno 3-4godina nakon sto stupimo u EU..kazem eventualno.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ma Jaca je biljka ze sebe. Ako si pratio, onda si mogao vidjeti da ni na jedno pitanje nije konkretno odgovorila, nego okolisala kao i do sada. A sto se njezinog stava prema drogi tice, mislim da bi trebala zivjeti s dinosaurima.
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
slazem se s tobom al je mislis da je samo u njoj problem ili jednostavno u mentalitetu?tu je vlast korumpirana(svejedno ko je na vlasti),puni se drzavni proracun sa kaznama zbog jointa(sad su poceli i sa biciklima a nisu ni postenu stazu napravili)...ugl.puni se sa tim nepotrebnim kaznama a prazni se u privatne dzepove...nebitno ko sjedi u fotelji=mentalitet je takav!
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Nazalost i mentalitet je veliki problem. Ali neko nam je to morao usaditi.... Vjerujem da ce s promjenom vlasti doci i promjena u "nasem svijetu". Iskreno se nadam.
 
12.08.2011
42
13
0
34
Politika rijetko prati razum, a posebice politika Kosorke, posebice pred izbore :D
Kad bi samo rasclanli i proanalizirali sve nebuloze koje je ta zena dosad rekla, njezin zaostali reakcionarni stav protiv droge bi izgledao kao jedna od najjasnijih stvar u njenoj politici, jer za njega je dovoljno znati sve sta i prvacici znaju: "droga je fuj!". točka.
I za razliku od drugih, jako sam skeptican sto se tice dosega politike danasnje "ljevice" (pih) po pitanju marihuane/lakih droga... iako je zasigurno da su nesto "racionalniji" i proeuropski nastrojeni.

No naprotiv, i crookrutni je spomenuo, a ja cu i prosiriti, imamo primjer tih rastucih piratskih stranki u EU, a njemacka stranka je prije koji tjedan/mjesec cak i dobila nekoliko mjesta u parlamentu. Naravno, ona stoji iza veceg raspona zahtjeva-plana programa, a medju njima je i legalizacija marihuane. Mislim da je tu jedina mogucnost da se nesto ucini, osim samog cekanja na promjenu politike glavne stranke pod pritiskom EU (koji ko zna kad ce doci po pitanju dekriminalizacije i ko zna koliko ce trajati proces uvidjanja beskorisnosti rata protiv droge - konacna faza -> legalizacija). Takodjer, ima nesto u procesu pristupanja mladih ljudi politici kojima je dosta prepucavanja vecinskih politickih opcija i dubiozne scene kakvu svakidasnje gledamo.

A ocigledno ima nesto i u grckom primjeru :D
Kako neoliberalizam tone u neprilike, zadnji problem ce vlasti biti droga (ne ona sama, nego logistika koja za rat protiv nje uzima gomilu para iz proracuna), vise ce se brinuti da zadrze svoje fotelje u bankama, parlamentima i ostalim uljuljanim mjestima moci, morali zbog toga rezati troskove na svim razinama - sto rusi jasne granice one stare "welfare-state", makar i pod njom podrazumjevali rat protiv droge u obranu "commonsa", tj onog drustveno zajednickog (drustveno zajednickog u ovoj nasoj realnosti je najmanje to, posebice odrana drustva protiv zle droge).. Malo Žižeka ne skodi u ovoj analizi, iako vjerojatno 90% ljudi ne kuzi izreceno :D

I btw u osnovi se slazem da bez 51% glasova se nista ne moze uciniti, no koaliziranje i sastavljanje vlade je cesto zanimljivo razdoblje ;)