SuperBud & Critical 400W HPS - by MarcoPolo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
2a63zlz.jpg


- Intro -


Prvo da se zahvalim Vutri.org i svim njenim članovima na edukaciji i upijenom znanju koje sam primjenio i došao do ovog stupnja. Znate kako se kaže, "čovjek uči dok je živ", pa stoga ne želim biti prepotentan jer ima još gomila stvari koje neznam ali ima vremena...svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem :)

Dnevnik će biti pomalo edukacijski...ideja je da na početak dnevnika stavim stvari (u slikama) koje većina od vas dobro poznaje, no možda će ipak nekome koristiti...naravno da nisam sve obradio jer je tema preširoka, no one najvažnije sam mislim obuhvatio...u detalje neću ići jer opise imate na ovom forumu...koristite pretragu i sve ćete pronaći...a i Google je dobar prijatelj

Još jedna napomena...a to je da je dnevnik uzgoja još u tijeku (cvjetanje na pola puta) tako da uzmete to u obzir...dnevniku ću se posvetiti u drugom dijelu...zasad toliko od mene ;-)



Prepoznavanje ženske biljke
4j7z3c.jpg


2i8gp5d.jpg





- Kada ubrati biljku? -

fbdhdj.jpg



11gnd06.jpg




- Tehnike uzgoja -

1. LST - Low Stress Training

343ruvt.jpg


wb8474.jpg


2m5f814.jpg




2. Topping

30nexe9.jpg





3. FIM - Fuck I Missed

amaxb6.jpg


mcvg9k.jpg





4. Suppercropping

2l979k7.jpg


25g7wxy.jpg





5. SCROG - Screen of Green

2884d2d.jpg





6. SOG - Sea of Green

b3mxwz.jpg





-Metode uzgoja -

2a6k16v.jpg





Najčešči problemi kod uzgoja

2ldad5i.jpg



- Rasvjeta -


Površina koju pokriva HPS

2qw2ag5.jpg



Spektar boja

29atfz7.jpg



- Lumeni & optimalna udaljenost za MH i HPS rasvjetu -

t6wgt5.jpg



to be continued... :leafblunt:

 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Za prvi dio frende imas rep. Ovakva tema je trebala vec neko vrijeme, stvarno svaka cast! i to jos kao sastavni dio dnevnika! tumbs up!
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Svaka cast....Poucno u skracenim crtama,pogotovo za one koji vec znaju ponesto.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Marco svaka cast rep+ i od mene...................svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem :).....malo nostalgije nije na odmet
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Super, odlicno. Mnoge slike sam spremio na hard, sigurno ce mi zatrebati.

Nego, napravio si jednu gresku.
Pod sliku SCROGa si stavio zapravo SOG. Eto, greska. :)

I nemoj mi sad tu puno filozofirat, ocu gledat biljke a ne uputstva :))))

;)


Edit:
Evo isao sam na Google da nadem SCROG sliku a ono baca samo SOGove lol
Al ovo je dobro:
420 Time: Vertical Grow Systems (V-Scrog)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
odličan post kolega, samo mi ovaj dio sa područjem koje pokriva HPS ne štima baš...

600W je premalo za 1.5x1.5 a isto tako je i 1000 W puno premalo za 2x2, ipak je to 4 kvadrata i tu treba barem 1500-1600W ili više...

edit:

a gdje su tvoje biljke? :dada
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
@ metal...evo ak vutra laze lazem i ja ;-)
Pogledajte prilog 2221

@ vjeva...kak nije SCROG...pa jel se vidi Screen? tj. mreza

al nema problema, ak jos ima kakvih gresaka slobodno ukazite...edit mi vrijedi do ponoci pa cu ispraviti

bit ce slika i growa...samo polako...nisam stigao sve danas, jbg zurio sam na posao
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
nekako mi nelogično zvuči to. 2x2 je 4 kvadrata a na kvadrat obično ide 400-600 W HPS, matematika nikad ne laže...
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Jedina razlika izmedu SCROGa i SOGa jest ta da kod SCROGa biljke rastu zapravo horizontalno a ne vertikalno kao kod SOGa.
Kuzis, ovo je ZID ZELENOG a SOG je More zelenog... lako se zabunit.

Inace, to je isti princip uzgoja, skoro identican, jedina je razlika sto je SCROG za nijansu bolji jer vise svijetla dolazi do sekundarnih grana. Znaci, kao i kod LSTa, namjena je da svijetlo dolazi do svih grana jednako a ne samo odozgo.

Zato je outdoor bolji, tj. Sunceva svjetlost je bolja, jer sunce izlazi, stoji (u podne) i zalazi tako da obasjava sve strane biljke zapravo jednako. Biljka ne dobiva svjetlo sam odozgora nego sa svih strana.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
"Sea of Green, or SOG, is a way of growing cannabis that forces the plants into the flowering stage when young and small. By starting the flowering phase of your marijuana plants after about two weeks of vegetative growth you can harvest many weeks earlier than you would if you grew your plants to full size.
The Sea of Green method is all about using space efficiently and is particularly useful if you are limited with the space available in your grow room (although it is also often used in large operations and greenhouse grows as well). By switching the cannabis plants’ lighting to 12/12 early (to force flowering) it is possible to fit several plants in the space normally taken up by one plant. Even though the yield of each individual plant is smaller, the accumulated yield per square metre will be greater."
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
SCROG is very similar to the method above and also extremely productive. The difference is using screens to spread the leaves out and give more of the plant light.
Screen of Green, or SCROG, is one of the most productive systems for growing weed that there is. Cannabis plants are trained through a horizontal screen placed above them, spreading the tops of the plants along a horizontal plane and encouraging bud formation along the normally neglected branch stems.



Growing marijuana in a canopy, as with Sea of Green (SOG) methods, makes the most efficient use of light, in a SCROG grow however, unlike Sea of Green, the vertical growth of the cannabis plant is limited, forcing its energy out laterally along the screen. A SCROG grow is particularly suitable for small stealth grows. It will make the best use of smaller lights and can work very well with both LED grow lights and reasonably well with compact fluorescent CFL grow lights despite some online sources stating the opposite.
 
12.02.2008
11
7
3
45
Napušena Vjeverica;217213 je napisao(la):
Super, odlicno. Mnoge slike sam spremio na hard, sigurno ce mi zatrebati.

Nego, napravio si jednu gresku.
Pod sliku SCROGa si stavio zapravo SOG. Eto, greska. :)

I nemoj mi sad tu puno filozofirat, ocu gledat biljke a ne uputstva :))))

;)


Edit:
Evo isao sam na Google da nadem SCROG sliku a ono baca samo SOGove lol
Al ovo je dobro:
420 Time: Vertical Grow Systems (V-Scrog)





Pod sliku sroga si stavio sog
:ludak
Pa tim redosledom i idu slike...naziv gore, slika dole.
Nema ne ispravnosti u tome šta je prezentovao.
SCrOG je mreža dole i razvlačiš po mreži
SOG je mnogo biljaka i samo vrhovi uspevaju.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
4vk5fb.jpg


SETUP

Box
Ormar 180 x 90 x 60

Ventilacija
Centrifugalni ventilator 220 / 360 m3/h
Pasivni ulaz zraka
Oscilirajući tower ventilator za mješanje zraka u boxu

Filter
Karbonski filter protoka cca 500 m3/h

Rasvjeta
400w HPS & Cooltube

tu su još i termo/higrometar sa sondom, PH metar, mikroskop, tajmeri i razne sitnice





Dakle priča je slijedeća...nabavite neki stari ormar...odnesete ga stolaru da ugradi bravicu za neku siću da ne bi netko zavirivao unutra

amplz.jpg




...nakon toga sa kružnom pilom izrežete sve otvore za ventilaciju i kablove...pofarbate ormar u bijelo, iznutra naravno :)
objesite rasvjetu na lance...pospajate fleksi crijeva od cool tuba prema ventilatoru i filteru...spojite struju (za ovaj dio ne zalite novce...uzmite kvalitetne kablove i utikače, spojeve dobro učvrstite)...zabrtvite sve pukotine

am337m.jpg


nbvv43.jpg


4ha6ur.jpg


ib9edu.jpg





nakon toga posvetite se zvučnoj i svjetlosnoj izolaciji...malo stiropora i staklene vune čuda čine...vazno je da ormar ničime odudara od ostatka stana, light leakovi i glasan zvuk takodjer nisu pozeljni...puno ljudi prošlo je pored njega i niko ga nije ni primjetio

hs2icj.jpg


1zv6g0n.jpg





podesite sve što treba (visinu lampe, timere i ostalo)...isprobate da se neće nešto zapalit...i ako sve radi...peglaj :)


2411czn.jpg





sve to prilično košta...rasvjeta i ventilacija pogotovo...čak i one male sitnice kojih se skupi za ne povjerovat...no uzmite u obzir da je sve ovo jednokratna investicija...poslije samo mjenjate zemlju i gnojiva

 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
ovako se to radi ...nesto sam i danas naucio:) Ovakav pocetak dnevnika bi uveo pod obavezno ...kao osnovna skola
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
opa cupa ne budi skroman...mjenjam ormar za circular scrog ;-)

evo jedna za tebe majstore :)

2laes9f.jpg
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Odlican dnevnik i uvod Marco pratim ...
p.s. ne obaziri se na vjevericu momak pametuje previše , ego ce mu explodirat !
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
ha,ha sada sam vidio da i ti imas "landrace"tko kaze da ih nemamo.....imam i ja jednu pod 400w lagane su za uzgoj ja svojoj dajem placu svaki mjesec...i jedanput tjedno folijarno zalijem prije sam cesce ali sam skuzio da nema potrebe.....vegetira i bez toga!..ha,ha neka su one tu ja bi bez svoje hodao lud po gradu..zaljepit cu ti rep+ zbog ovoga samo da se osusi..pozdrav
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Nisam ni ocekivao nista manje od tebe :)
Odlican setup. Nego da nece biti puno 5 komada ili ides na nesto specijalno? :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.