Thai super skunk Grow box 250 HPS 48x80x170 cm

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
odes u bilo koju apoteku,trazis 'hidrogen peroksid'(3%),ono sto nam cure stavljaju na kosu kad se 'blajhaju' xD cca 60din kosta,
i sad-
jedan dan zalijes sa koliko vec zalivas,recimo 2 litre + djubrivo UPOLA MANJE nego sto kazu
kad se zemlja dobro osusi,zalijes sa 2 litre ciste vode,bez icega
sledece zalivanje dodas 5ml hidrogena na litar vode,i zalijes-hidrogen obezbedjuje vise kiseonika korenu,
a u isto vreme 'cisti' sve na putu do dole..

mozes i bez h2o2,ali stvarno pomaze-a i ne skodi,pazi samo da ne preteras sa dozom da ne zprzis koren
dakle 5ml na litar


EDIT-sve zavisi od tebe,MOZES a i NE MORAS sad da djubris...ako djubris,pazi da ne preteras,i sve 5 !
vidi-sto duza vegetacija,veca i snaznija biljka,plus vise hedova,logicno..ja bi ti preporucio minimum 40 dana vegetacije-ako ti prostor dozvoljava(narast ce bar duplo u cvetanju,ne zaboravi),a i brze pokazu 'sex' kad su u 'preflower'-u...
opet zavisi od tebe,ali ako kreces sa treningom(tipa LST),slobodno produzi vege fazu,da dobijes
sto vise grana...

strpljenje je kljuc svakog uspesnog growa...
samo strpljivo,bude sve super!
naci ces 'slavol' ne brini.njega mozes i u cvetanju da koristis svejedno.vidi da narucis preko neta,mora da ima,postarina ti je oko 200-300din ako se raznosi po Srbiji,iz BG-a

EDIT2-mislim da je kolega 'not smoke' mislio da PRE nego sto prebacis na 12/12 dostignes max doze djubriva
dakle,lupam,ako si krenuo sa 1/4 cepa-u trenutku prebacivanja na 12/12 zalivas zadnji put sa celim cepom.i to je to xD
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dr.hecim

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
Pa dimenzije boxa mi bas i nedozvoljavaju da je ostavim jos dugo u vege fazi posto je vec guzva,z****o sam se kad sam stavio trecu biljcicu u ogromnu saksiju i sad mi greota nju da diram lepo napreduje !!!:dada a ta saksija ima 15 l :D a ove druge 2 po 7-8 l

EDIT : sad imam 1 l gnojiva, to sve da potrosim na jedno gnojenje ili ?
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
SAVIJAJ to sto vise,veruj mi vole one to xD

kako bre nemas mesta 170cm visine?
na 20cm od biljaka ti uredno moze stajati HPS 250W ako sredis hladjenje
ostavi ti njih bar do 30 dana vege..
usput savijaj,vezuj,itd
pa 30og dana proceni,koliko su porasle,koliko jos ima mesta,i ONDA ako bude gusto,taj dan prebaci na 12/12
ako bude kul(a ja verujem da hoce,ako sredis hladjenje,i ako uradis brutala LST),daj im jos koji dan
veruj mi,isplati se duga vegetacija..
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ne!
jesi luuuud?
sprzio bi ih...
ta djubriva od litar(pogotovu djubrivo za vege) ti traju bar 2 growa
ne treba ti celu litru da istrosis za jedan grow ,)
samo lagano
kreni sa pola,ili cetvrt cepa,pa lagano povecavaj.
dobro izmesaj sa vodom djubrivo,kako bi sto pravilnije rasporedio,a i da preciznije izmeris PH(sto se iskreno nadam da radis)
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
nista ti mene nerazumes :D rastvorio sam 1/4 cepa sa litar vode,e sad koliko te "smese" da stavim sutra?
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
pa kad sam se preVario sad...
xD
stavi

sve !
i proveravaj PH kad voda odstoji,PH raste..
mora oko 6,5 da ti bude !!


 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
loop je napisao(la):

i proveravaj PH kad voda odstoji,PH raste..
mora oko 6,5 da ti bude !!



ej pa koristim kisnicu :D negde sam procitao da je to najbolje :D a ovde kod mene pada kisa svaki dan :banana:

a nemogu damerim ph ovde posto mi je crkao merac sto sam imao,a ovde nema toga,ima laknus papir u apoeci i kosta pakovanje od 100 komada 25 e :S

stvarno mi se nedaju tolike pare,koliko je u srbiji jel zna neko ?
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
kisa ti ima ph vrednost idealnu ja sam lakmusom merio i izmedju 6 i 7 je a sad ako je cuvas ne znam dal raste,
lakmus papir sam platio na kupindu 150 dinara imas sto papirica al ja uzmem pa isecem jedan papiric i napravim 5
a mogu i kad se osuse da se ponovo koriste. Ne znam gde si video da lakmus stoji 25 e, za te pare mozes kupiti ph merac.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ili,odes u bilo koju bolje opremljenu akvaristicku radnju,trazis PH TESTER KAPI-650 din, ima za oko 100 merenja.

kisnica je OK,ako zivis dalje od industrijske zone,ili centra nekog grada.
ma najmanji problem i da zalivas sa cesmovacom,gde god sam gledao,nigde nije 100% potvrdjeno da hlor nesto skodi-al' eto,vecina njih predostroznosti radi ostavi cesmovacu 24h da ispari hlor..
jbm li ga
ako stvarno pada svaki dan,zalivaj tom kisnicom...al' svejedno ne bi bilo lose da budes siguran u PH,jer ako se nesto ne daj boze DESI,uvek pomaze da znas sta si radio po PS-u,a sta je bilo proizvoljno..
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
weed4life je napisao(la):
Ne znam gde si video da lakmus stoji 25 e, za te pare mozes kupiti ph merac.
ovde gde sam ja kosta 25e u svakoj apoteci :D bolesno zar ne


loop je napisao(la):
ili,odes u bilo koju bolje opremljenu akvaristicku radnju,trazis PH TESTER KAPI-650 din, ima za oko 100 merenja.

ej a za to za akvarijume sam nasao,ali caka je u tome sto je skala od 7 tek pa na vise! Bar ove sto sam nasao,nema cele skale od 5 da nagore :S

evo sta sam kod njih pozajmio :S ali mislim da nije od neke koristi





EDIT: ova bocica od 250ml je za 5000 l
 

Shanti

Aktivan Član
06.02.2011
74
23
8
Beograd
Super tema, pratim :)

Elem, ako mislis da ne gajis biljku dugo, po mom skromnom misljenju ja to ne bi dirao tim vestakom...

Uzmes slavol i sipas jednom nedeljno malo soca od kafe npr, pogledaj po netu prirodna djubriva (koja btw imas na svakom koraku u svojoj dnevnoj upotrebi). Biljka ce biti mnogo srecnija, a ne treba da flashujesh, niti da maltretiras biljku svim propratnim sranjima. Mada ti si vec uveliko usao u vestak, pa nek ti ovo bude savet za dr. biljke....

Nadam se da ce biti uspesan grow.

p.s. kisnica je majka, ako ne zivis u preterano zagadjenoj sredini ;)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
a dobro nije precizno ali sluzi svrsi da barem na taj 7 postavis ph opet ti je bolje nego da ti je ph 7.5 ili 8...
naravno da je bolji digitalni ph mjerac koji pokazuje od 0 do 14 ili da pokazuje od 6 do 8 opet dobro za nas :)
kako god nemoj ga bacat kad si ga vec kupio a ako imas viska para uzmi pravi preko interneta, povoljni, isto radi posao :)
ja sam za 10e naso i uzet cu si ga :)

peace out !
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
ma ovde je raj na zemlji nema zagadjenja nikakvih :D a kisa pada svaki dan bar cuku-dve :D
thx za savete!!!

Stay high !!
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
ja sam koristio i cesmusu i kisnicu i imao sam sex sa biljkama al kupovna voda iz balona je mama sad su perverzija!!!!

ja sam nasao na netu mislim da je aqwa shop tamo sam narucio ono za ph tecnost,kapaljka i onaj karton 700din. meri ph do jaja mrzi me da stavljam slike.

sema mi je da ne vrh kafene kasikice ide limuntusa na balon od 6l vode i ph je oko 6 kad ih zalijem placu od miline
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
Hahahahah brate mojne limuntus :p salim se ma kisnica je keva :D

danas sam ih zalio i podjubrio pa cemo videti kako ce reagovati !
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
Laspadinas je napisao(la):
Hahahahah brate mojne limuntus :p salim se ma kisnica je keva :D

danas sam ih zalio i podjubrio pa cemo videti kako ce reagovati !

kazem ti to zato sto sam ja popusio sa kisnicom ,a i cuo sam od dosta profi growera ona je ok stabilan joj je ph al nije za indor.al ok teraj mozda te posreci ako ne seti se ovog posta !!!!!!

ja u indor vise ne kisnicu ni cesmusu!!!!
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
E imam problem sa jedno od ove dve biljke sto sam gnojio,poceli su da se pokazuju neke zute tackice na krajevima listova,nemam vremena sad ali okacicu fotke pa ce te videti,dali je mozda to posledica pregnojavanja ?
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ako su sprzeni sami vrhovi listova,onda verovatno jeste,okaci sliku svakako da budemo sigurni
imas i tablicu negde sa slikama i detalnim objasnjenjem sta je uzrok cega
naci cu link pa ti kacim
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.