Vodic za pocetnike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
to je ono belo sto vidis na cvetu i liscu...belo do pred kraj cvetanja

jbg ne znam kako drugacije da ti objasnim,samo sto je slika iznad uvecana nekoliko puta
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ako sam dobro razumio - biljka cijelo vrijeme (dok je nezrela za berbu) ima crne "trichome" kao što je na prvoj slièici, a kada poèinje sazrijevati onda ima "maglovite, mlijeène" "trichome", a to je moj cilj jer piše da je high onda "up/heady/energetic/rushy" :D , pa ako se još èeka s berbom onda su "Amber Trichome"?
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Prvo su providne- "ciste"
Onda mutne - "oblacne,pocinju da gube bistrinu"
Zatim pocinju da tamne - "dobijaju bakarnu boju"

4-ta slika je izmedju "mutnog" i "tamnog"
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Slike gledaj redosledom
1.Prozirni
2.Mlecni
4.Mlecni-Bakarni
3.Bakarni

to je pravi redosled slika...a slika 4. pokazuje kada je najbolje vreme za berbu
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Imam osjeæaj da bi mogo zajebati kod berbe jer budem možda zamijenio prozirne i mlijeène, a izgleda da mi bakrene nisu cilj.
 
21.09.2006
12
17
0
Weedran je napisao(la):
Imam osjeæaj da bi mogo zajebati kod berbe jer budem možda zamijenio prozirne i mlijeène, a izgleda da mi bakrene nisu cilj.

Nije tesko, ne brini. Kada ces ih provjeravati, jasno se vidi razlika. Ako imas manje bakrenih (recimo, ~20-30%) onda imas taj energy high. Ako imas otprilike jednako bakrenih i ne bakrenih (~50%), onda definitivno beri.

Ne mozes zamijeniti prozirne i mlijecne jer su prozirni u pocetku. Nakon 6 tjedana su vecinom mlijecni. Cim se pojave bakreni, onda vjerojatno vise niti nemas prozirnih (jer su sazrijeli u mlijecne).
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Na prvoj slièici su crni, a piše da su prozirni, vjerojatno se valjda crna podloga iza njih vidi pa izgledaju crni? :?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
možeju se naèi ti mikroskopi dobri a jeftini sa lampicom i dodatnim stajalom... nije to neka velika investicija

jedan moj drug ima igraèku -ruèni mikroskop x 30 ali radi sasvim ok.Nažalost su lupe/pove3èala takodje skupa
x8 skoro sva skuplja od mikroskopa :shock:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Vazi bar za one koji su u Srbiji, lupe od nekoliko puta uvecanja (ne znam tacno) su kod Bugara i Rumuna na tezgama oko 300 dinara /3,5 eura.

Cudo je to kod vas toliko skupo :shock:
 
27.09.2006
0
2
0
ja sam pocetnik :D

nisam jos ni dovrsio box ... fale mi jos lampe :D

ventilacija je pri kraju
sjemenke su v žepu :)
ormar je pofarban :D

zemlja , lampe and we have a liftoff

a evo posto sam pocetnik pa cu postavit jedno pocetnicko pitanje da se bezze ne ljuti :D

razmisljo sam o ovako stavit sjeme na klijanje :

dakle stavim u gazu, natopim vodom zamotam ih unutra stavim u vrecicu "zapecatim"

e sad dal da stavim sijalicu vulgaris 45w iznad toga da dobija toplinu ta 3 dana??
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Hehhee ma ne ljutim se ja haveru... hehehe Bože saèuvaj, za klijanje je najbolje da su one recimo na suncu (uhvati ovo malo sad što ima...) ili (ja sam koristio) HPS-ku, s tim što sam stavio to sve na lim koji nije puno grijao, gore je bilo kad sunce udari :), ako imas jos moguænosti, iskoristi odmah to radi sunca.
Evo kako ja to radim:
Uzmem, tariguz (toilette papir), i presavijem nekoliko puta, poprskam samo da na vlažim papir) izmedju naravno su sjemenke, to sve stavim u kesu neku, i dobro zalijepim da ne izlazi niti ulazi zrak... i na sunce stavim, dok je ljeto naravno bilo je vani, a sad posto ono hladnije, stavim na prozor (samo ovaj put kroz zatvoren prozor :) dobije se jaèa toplota, a i što se tièe toplote, možeš s vremena na vrijeme, staviti na ruku i približiti sve komplet sijalici (ukoliko nema sunca neko vrijeme, da se zagrije malo, i staviti ispod na svijetlo... svaki dan otvori i pogledaj sjemenke, tako æe se zrak stalno mjenjati, i za 3 dana imaæeš sjemenke sa klicom od 2cm (kod mene uvijek tako, èak znalo je da se "otvori" skrooz (kad pustim 5 i više dana), onda pošto je tariguz mekan, prodje kroz njega klica i razvije se kompletno cvijet (to mi se desilo 192837918273 puta :))
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
ja radim isto tako mokar tariguz sa semenkama unutra stavim u pvc vreèicu zatvorim i stavim na monitor.
sve skupa isto traje 2-3 dana a onda ljepo klice stavim u zemlju 1cm duboko,ali stavi tako da èe klica gledat dole a seme na njoj gore.
i gledaj da èe bit klica ljepo rahlo prekrivena sa zemljom da bi biljka mogla ljepo doè van.
lp
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
cool je kad vidim,da pomažete drugim sa znanjem,iskustvm...probajte poèetnicima sto detaljnije objasnit,da bi bilo sto manje moguènost zajeba i :cry: :cry:

to sto kaže baphomet u te debele papirnate kuhinjske-one sto upijaju dobro.Destilirana voda jer je PH neutralna,koristite pincete(po moguènosti sterilno) za prenos semena.Držite na barem 25ÿC kutiju gde klija i tamno mra biti,važno je da temperatura ne niha mnogo,svake toliko provetrite kutiju sa semenkama.Kad stavljate seme u zemlju 1cm-1,5cm duboko ne treba dublje,navlažite (nisam rekao namoèite!!),pokrijte nekim crnim polivinilom ,kesom i stavite na toplo opet,èesèe provetravajte i opet pokrijte,kad proviri onda pod svetlost...
 
07.11.2006
42
0
0
help!
dogodilo mi se sranje...prije 4 dana sam presadila biljku u veci box....pocela je ljepo bacat male cvjetice...da bi danas se pocela susit i venut...ali samo oni listovi koji su bili iz pocetka tokom njenog rasta.... :cry:
jel joj ima spasa,sta da radim??? :?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Eee vozdra ljudi, evo mene opet... :) LOL nisam imao vremena zadnje vrijeme, ali sam povremeno pratio forum (sorry što se nisam javljao, ali dosta sam PM slao raji koji gaje prvi put, i što detaljnjije objašnjavao)
Nego Kate, što se toga tièe, nemoj se brinuti, normalno je da poènu žutiti donji listovi, koje æeš kasnije i sama poèupati... to je sasvim normalno (nisam upoznat sa biljkom, mislim rast itd itd...) kolika je???? Ako je veæa, nije problem, ako je mala (tek proklijala, onda ne valja nešto)
 

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
Kao sto Bezze reche to je normalno.Donji listovi ,koji su naj stariji,krenu da zute i na kraju se suse i odpadnu.
Ukoliko ipak mislis da je nesto drugo upitanju nabaci sliku pa da chika doktori pregledaju devojchicu...
pozz
 
07.11.2006
42
0
0
hvala vam prijatelji.... :D
evo slike pa da dr. pregledaju
:wink:
dakle...ovi veliki listovi su mi se poceli susit...dok ovi novi sto su iznikli su normalne boje i cini mi se kolko toliko su zdravi...o.k sto ovi donji zute i pomalo se suse...ali bas moraju svi tako ili???