Vodic za pocetnike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.04.2010
1
0
0
39
j3p230410145002j
daaaaaaaaaa
 
01.04.2010
1
0
0
39
p2304101450.th.jpg
[/URL][/IMG] zanima me dali je ova biljka muška ili ženska i zašto su joj listovi počeli žutiti.... please help novi sam u ovomee.....i need help .... thanks......
 
01.04.2010
1
0
0
39
p2304101450.th.jpg
[/URL][/IMG] zanima me dali je ova biljka muška ili ženska i zašto su joj listovi počeli žutiti.... please help novi sam u ovomee.....i need help .... thanks......
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Pogledaj upute za slike,ne vidi se ništa na tim malim.Možeš provjeriti post prije postanja.Polako:)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Pogledaj upute za slike,ne vidi se ništa na tim malim.Možeš provjeriti post prije postanja.Polako:)
 
12.04.2010
7
0
0
33
Lerdi* je napisao(la):
Pozdrav svim aktivnim clanovima foruma , Forum je super , Vredan pohvale , no da predjem na stvar ako ima neko ko bi mogao da mi odgovori na par pitanja bio bi zahvalan.

Pre par dana mi je niklo ovo
http://img156.imageshack.us/img156/461/dsc00099j.jpg ( Trenutno ovako izgleda)

Ima li nade da to nikne kako treba ( Vrstu biljke ne znam , to sam zasadio od semenja koje sam dobio od dilera sa vutrom .. ) I jos jedno pitanje , koliko grama trave za pusiti moze da ima biljka koja se uzgaja bez ikakvih dodataka za prehranu i tako dalje , Ja ipak vise volim majku prirodu :) To me zanima onako , bas nemam ideju nikakvu pa ako neko zna bilo bi lepo .

Veliki pozdrav.


evo kako sada izgleda ^^
http://img651.imageshack.us/img651/3110/dsc00107tvc.jpg
 
12.04.2010
7
0
0
33
Lerdi* je napisao(la):
Pozdrav svim aktivnim clanovima foruma , Forum je super , Vredan pohvale , no da predjem na stvar ako ima neko ko bi mogao da mi odgovori na par pitanja bio bi zahvalan.

Pre par dana mi je niklo ovo
http://img156.imageshack.us/img156/461/dsc00099j.jpg ( Trenutno ovako izgleda)

Ima li nade da to nikne kako treba ( Vrstu biljke ne znam , to sam zasadio od semenja koje sam dobio od dilera sa vutrom .. ) I jos jedno pitanje , koliko grama trave za pusiti moze da ima biljka koja se uzgaja bez ikakvih dodataka za prehranu i tako dalje , Ja ipak vise volim majku prirodu :) To me zanima onako , bas nemam ideju nikakvu pa ako neko zna bilo bi lepo .

Veliki pozdrav.


evo kako sada izgleda ^^
http://img651.imageshack.us/img651/3110/dsc00107tvc.jpg
 
12.10.2009
3
0
0
33
EJ prvo kaj me zanima je dali kad biljka počne cvjetati bude intenzivan miris, tako da se osjeti u sobi u kojoj je uzgajam. Dali mogu držati biljku na visini od 30-40 cm sječenjem, a da ima hediche :D?
Pozdrav
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
H3NDRX je napisao(la):
EJ prvo kaj me zanima je dali kad biljka počne cvjetati bude intenzivan miris, tako da se osjeti u sobi u kojoj je uzgajam. Dali mogu držati biljku na visini od 30-40 cm sječenjem, a da ima hediche :D?
Pozdrav

Da , osječa se i to tijekom čitavog cvjetanja , nekad se više čuju nekad manje , ovisno kako ih pukne , uglavnom meni u maloj sobici pc box i od samo 1 biljke kad bi ostavia vrata od sobe otvorena , mirisala bi cijela kuca , sad od 3 pogotovo.Meni su do sad sve mirisale lijepo , nekako vočno , i za nekoga ko nezna o tome ništa , nece vjerovatno niti skuzit sta je.Zato drzi vrata od sobe zatvorena i prozor otvoren i nema brige.

A sta se tiče visine , bez problema ide čak na i manje od 30cm ako bas hoces , pogotovo kad je neka indica , ako nije neka AF vrsta , odma iz starta krenit 12/12 , ili tjedan-max 2 tjedna vegetacije , pa onda na cvjetanje uz LST , to se drzi koliko god treba nisko.
 
12.10.2009
3
0
0
33
hvala na objašnjenju, jel mi možeš još pojasniti ove kratici i pojmove detaljnije...za prvi grow ću ubaciti sjemenke koje dobiješ u headovima...Dakle, nepoznata vrsta ni išta
 
08.04.2010
11
0
0
43
pitanje o ventilaciji...
da li da mi ventilator koji ispuhuje zrak iz boxa radi non stop ili da ga tu i tamo ugasim?
mislio sam mozda u mracnim satima da ga stavim da radi pol sata pa ne radi pol sata.

ako mi je dobar protok zraka unutar boxa - znaci imam svjezi zrak koji dolazi sa dna boxa, a iz boxa izlazi pri vrhu - da li trebam unutra mozda jos jedan mali ventilator da poboljsa cirkulaciju zraka?

inace box je mali, 60*60*120.

poz!
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Meni prvi grow nije ventilacija radila po noći(bila je velika prostorija) i biljkama nije smetalo ali mi se nekako po logici čini da je bolje da ventilacija radi uvjek jer biljkama uvjek treba friškog zraka.Tako da možeš stavit to da ti radi po ure pa ne radi, neće im se ništa loše desit.
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav ezgeezer
tako je!s obzirom da ti je box mali,bolje je da ti radi ventilacija non stop nego u pauzama od po pola sata. i biljkama treba svez vazduh. eventualno ako ti je tajmer digitalni pa da ga podesis na 5min... i ja bi ti preporucio jedan manji ventilator unutar boxa da mesa vazduh izmedju biljki. a nocu ti se vlaga skuplja odnosno podize pa je svakako preporucljivo da radi ventilacija,jedino sto treba da obratis paznju na temperaturnu razliku izmdju noc/dan da nebude velika. idealno bi bilo oko 5,6'c...
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Pozdrav!

Meni su biljcice upravo pokazale spol ( djevojcice!! :) ). Imam samo jedan timer na koji je spojen T-utikac i na njega i svijetlo i ventilacija. Tako da mi ventilacija radi samo kad je 12 sati svijetlo i nisam primjetio da im nest ne pase. U PC boxu su u ormaru. Nemam termometar i nemam vlagometar. Prvi mi je grow i vise sam nego zadovoljan razvitkom biljaka!! :))
Sjeme je iz nekog pisa izvadjeno i ocito su se pomjesale dvije razlicite sorte. Jedna ima ogromne listove dok druga ima manje (izgleda jadnije od prve).

Nemam pitanje, samo pisem. :))
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav born
i ja sam gore samo pisao idealne uslove kojima treba da tezimo,a slozices se da nije poenta izgurati grow posto poto,nego da to bude na kraju kvaliet i kvantitet ispred svega... kada sve radimo kako treba onda mozemo i da se nadamo i ocekujemo da cemo biti zadovoljni na kraju...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Born jedna napomena!
Sad kad ti počne cvjetanje mogo bi imat problema zbog viška vlage u nočnim satima.Ako ti ventovi ne rade po noći,vlaga se može dignuti i do 100%.Razmisli mal i o tome!Hedovi neče bit zadovoljni tom vlagom koja se može uvuč u hed i izazvati ti pljesni.
Čisto da razmisliš o tome.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....upravo to sto je smok rekao, vlaga nocu svakako raste jer ne rade lampe koje isusuju zrak a ako pored toga imas nekakvu posudu sa vodom koja dize vlagu preko dana nocu bez ventilacije ce ti vlaga bit jako visoka, moguce i 100% sto hedovima nece nikako odgovarat zbog pljesni....