Vodic za pocetnike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.09.2008
29
1
0
40
cao ekipo , kazite mi ako znate koliko treba da bude temperatura u boxu i koliko treba da je biljka od zarulje (HPS 400) hvala unapred
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
deyana je napisao(la):
cao ekipo , kazite mi ako znate koliko treba da bude temperatura u boxu i koliko treba da je biljka od zarulje (HPS 400) hvala unapred

Kao prvo dao sam ti "infraction" zbog ne korištenja pretrage. Al' et' danas sam dobre volje, pa ti odgovorim.....
kao prvo u box-u temp. idealno je oko 25-27C, previše ne bi valjalo, osim ako imaš doobru ventilaciju, tj. dotok svježeg vazduha u BOX. (ništa se ne dobija što vent. vrti ustajao vazduh!!!....) s tim da na vrhovima (najbliži dijelovi (vrhovi) biljke lampi) je oko 30-32
HPS-ku znači drži nekih 50-tak cm, jer caka je što bliže lampu prinjeti biljkama a da ih ne spržiš, pa ako imaš neki vent (npr: solni) da puše direkt u lampu, samim tim hladi lampu, i moći ćeš je bliže prinjeti bliže.)

Ali potrudi se malo, koristi pretragu, sve odgovore imaš već, ne samo odgovore nego i čitave teme... a da ne govorim za odgovore na pitanja koja nisi ni mislila da ćeš pitati .... vjeruj mi, a i uštedićeš sebi prvo vremena....

Pozzzz
 
24.09.2008
29
1
0
40
hvala lepo . izvinjavam se sto nisam pretrazila sve ali sam provela jako puno vremena trazeci te informacie a niko konkretno nepise o tome (ili ja nisam uspela da nadjem) ali kao sto htedoh reci biljke su vec krenule a ja nemam blage veze sta je dobro a sta ne. stavila sam toplomer izmedju saksija otprilike kod vrha biljki i pokazuje 32c. a imam i ventilatore pa cu jednom prilikom da ubacim i slike da vidite kako to kod mene amaterke izgleda . jos jednom PUNO HVALA.
 
20.12.2008
26
0
0
54
grucho je napisao(la):
KLIJANJE
Da naglasim samo to da je ovo jedan od mnogih nachina i ne tvrdim da je naj bolji ali ja ga koristim pa iz iskustva sa njim mogu da kazem da do sada nisam imao problema.
Chasu od jogurta probusimo pri dnu i napunimo je humusom ,najbolje onim kupovnim posto je taj donekle ochiscen od nekih stetochina koje se mogu naci u humusu ili zemlji iz baste a te stetochine(crvici,paraziti,mikroorganizmi,fungus,...)su opasne po biljku pogotovo dok je mlada.Chasu punimo do oko 1 cm od vrha.Zalijemo humus dobro vodom i sachekamo da visak vode izcuri kroz rupu na dnu.Semenku stavimo na humus,bez guranja u zemlju.Uzmemo parche krpe ili salvete savijemo 3-4 puta i stavimo preko semenke i jos malo zalijemo vodom da i krpa bude mokra.Sa alufolijom prekrijemo chasu ,stavimo chasu na neki tanjiric i ostavimo sve to na toplo mesto.
Neko pravilo o tome kad ce semenka da nikne ne postoji ,meni se desavalo da klica krene posle 2 dana a chekao sam nekad i 2 nedelje.Naj bolje je sachekati 5-6 dana pa skinuti alufoliju i pazljivo podici krpu ,ako vidimo da je iz semenke krenula mala bela klica u zemlju onda smo na dobrom putu a ako ne onda vratimo,opet pazljivo sve na mesto i sachekamo jos koji dan.Sa vremena na vreme u toku klijanja trebamo proveriti vlaznost humusa,on treba da je vlazan ali ne preterano sto ce donekle sprechiti i rupa na chasi ali ni onda ne treba preterivati.
Kada klica jednom krene u zemlju vreme je da skinemo foliju i krpu pa chasu sa biljchicom stavimo pod svetlo.Za pochetak je naj bolje pod neonku posto je ona sasvim dovoljna biljci u ovoj fazi a jache svetlo moze i da steti biljci.Na maloj stabljici ce se prvo pojaviti mali okrugli listovi i to je znak da je faza klijanja uspesno zavrsena! :D

Eto ako ce kome posluziti jednostavnija metoda ona bi bila ovakva: (meni je upalila iz prve)

- trebate samo jedan mali i jedn veci tanjur
- na mali tanjur stavite jedan papirnati rucnik salvetu i potpuno je smocite vodom ali ne da pliva u vodi nego da je mokra skroz
- stavite sjemenke na njega (mozete sve koje imate pa cete kasnije odabrat koje valjaju)
- preko njih jos jedan papirnati rucnik i opet smociti i njega
- mali tanjur prekriti vecim naopacke i to ce fino biti u potpunom mraku i vlaga ce ostati unutra
- nadjite fino toplo mjesto u kuci i ostavite ih tamo .... sjeme koje proklija u 24 - 48h bi trebalo biti najbolje a ostale mogu proklijat i kasnije
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Bezze_Sa

priznaj da si ljubazan samo jer je zensko :))))

deyana :

buduci da nisi citala,a bitno je ,pokusaj neke stvari prouciti na forumu;
-zemlja :
koja je jako bitna za biljku...vidim da nisi iz RH,stoga ne znam kako je kod tebe pri nabavci kvalitetnije zemlje

-voda:
iskreno...prokuhaj i ''vjerovatno'' ce sve biti u redu.Naravno moras naci odgovarajuca gnojiva.Na pocetku ti i nisu toliko bitna jer je zemlja bogata svim ali razmisljaj da ces za 15-ak dana morati imati adekvatno gnojivo.

-rasvjeta
imas 400HPS stoga imas kvalitetnu rasvjetu...znaci nisi jedna od onih koji imaju kucnu zarulju od 100w za 5kni pitaju sta sad...s tim se ne moras zamarati.Vjerovatno si proucila da vrijeme mora biti 18/6 u fazi vegetacije

-ventilacija ti je jako vazna stavka
tempreratura ti je ok,samo ti je bitno da kao sto su vec rekli,HPS ne bude prenisko da ne sprzi biljku,ali ja sam osobno HPS 400w drzao na nekih 20-25cm od vrha biljke osim prvih dana.to sama procijeni.aLI napisali su ti okvirno koliko treba

ne spominjes velicinu boxa,stoga ne znam tocno kako te uputiti dalje.Bilo bi super kad bi ga slikala da ti se moze pomoci,jer ako je box mali onda moras primjeniti odredjene tehnike da ti tvoja biljcica stane u njega :)

pa pisi dalje...ili jos bolje otvori dnevnik uzgoja :)
 
06.01.2009
3
0
0
33
Ovako imam jedan problem, nov sam i na forumu i u uzgajanju. Sad ovako: sjeme mi je proklijalo i klica je krenula u zemlju, al izgleda da je svjetlost spržila sjemenku, ne ono baš bukvalno, samo je malo porumenjela, medjutim klica je ostala kakve je, netaknuta. Da li će biti sa njom sve u redu zanima me?
 
10.01.2009
5
0
0
31
Poz ja bi voleo da gajim marihuanu,mada to nikad nisam radio.Ja pusim svaki dan ali hocu da pocnem da je gajim.U ovim tvojim objasnjenjima nerazumem dosta toga jer za neke stvari nisam ni cuo,zamolio bi te ako bi mogao nekako prostije da mi objasnis kako da pocnem sa gajenjem biljke da bi mogao da pocnem!!!!
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Ima magaraca,sa zapanjujucim komentarima.Iznerviram se kad procitam kako traze sve servirano,samo sto nepitaju jel moze neko umesto mene da gaji pa ja samo da uberem.

Citajte.SVE PISE
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
Alexi Laiho je napisao(la):
hahaha :D

A ne ozbiljno pitam :)


slikaj (ako nemaš fot. imaš mob.!!!;):violent018:
pošalji slike i onda objasni šo te mori šo'to
i onda možda s naglaskom na možda se nekako reši tvoj problem!! KAPIŠŠ!??!:violent018:
 

smokin'green

Aktivan Član
05.04.2008
74
4
0
43
ja sam recimo procito forum detaljno,ucio na greskema iz prvog growa i onda su mi se kockice poslozile.I opet ne mogu rec da sam pravi znalac.Pozzzzzz
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ne treba ti knjiga..imas tutorijala po cijelom forumu...dan - dva citanja +i Što imas sekciju sa video sadrzajem gdje i je takodjer sve objasnjenou video formatu....a imas i ono gore PRETRAGA,cini cuda :D

Imas knjugu za kupiti...u nizozemskoj! :)
 
10.01.2009
5
0
0
31
Mozes li da mi kazes u kojoj ulici i broj u bg ima da se uzme jer mi je tako lakse ili ako imas broj od prodavnice da ja nazovem i ptam gde se nalazi!!!