White Widow piramidalno seme 400w indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
kosmodisk je napisao(la):
...ne mogu da upalim lampu, tj samo se vidi dve linije struje u sijalici :) male tanke...
zaista ne znam sta znace dve linije struje, stavi fotku... verovatno je starter riknuo, da je otisla sijalica ne bi bilo verovatno ni jedne linije ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kosmodisk
23.02.2008
1.048
1.455
188
moguce da je do sijalice, mene je sijalica zezala, kao da se upali na pola i trepce ako je slican problem mozda je i to,
a da ne dajes pare za dz odnesi komplet gde p[rodaju sijalice i nek ti ukljuce njihovu sijalicu ako radi onda je do nje ako ne onda je starter, balast da ne radi uopste ne bi imao nikakvu struju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kosmodisk

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
nema veze sto je za mh, i da je zivin mora da radi ako si sve spojio kako treba, problem je verovatno starter, eventualno lampa, jel to novo ili polovno
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
ja tippam na starter (kondenzator) ... jednostavno ne dolazi do proboja i ne moze "kresnut" zarulju :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: blackfox

kosmodisk

Aktivan Član
13.02.2013
81
95
18
42
My Name je napisao(la):
nema veze sto je za mh, i da je zivin mora da radi ako si sve spojio kako treba, problem je verovatno starter, eventualno lampa, jel to novo ili polovno

ljudi hvala svima, sutra idem do prodavnice pa cu vam javiti... probao sam ponovo veceras i upalila se sijalica nekako, ali da bi dokazao drugu da ipak nesto zeza ugasio sam je i poosle sve po starom :) tako da i mi sumnjamo na starter, ali sutra cu znati 100% ! jos jedno pitanje je l ovo prigusnica samo za mh sijalice ili mogu i natrijumske, posto drug kaze da je 400w uvek 400 w i da svaka sijalica moze, ja nesto i nisam siguran s obzirom sta sam citao... pozzz
 

kosmodisk

Aktivan Član
13.02.2013
81
95
18
42
pa ja moram da citiram posto kad editiram prebacuje me na prvu stranu, jebete me kao konja, a ja se slabo snalazim! te nemoj novi post, te editiraj, ja kad editiram to mi bude na prvoj strani itd. :D jbg slabo se snalazim... sto se tice problema, resen je , sijalica je bila problem...
 

kosmodisk

Aktivan Član
13.02.2013
81
95
18
42





sta kazete za ove vrednosti, je l to ok? posto je zemlja jako povoljna, pa da vidim vase misljenje

a evo ga i zamorce moje, sta kazete?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
kosmodisk je napisao(la):
sta kazete za ove vrednosti, je l to ok? posto je zemlja jako povoljna, pa da vidim vase misljenje
Iako teoretski kanabisu u zemlji najviše odgovara pH od 6.5 (u hydro uzgoju 5.5) - iskustvo nam govori da nema problema ni pri nižim deklariranim vrijednostima zemlje.

Sve provjereno odgovarajuće zemlje (composana, tera magma, terabrill, plantella balkonia, florabella, itd.) imaju nešto niži deklarirani pH, uglavnom od 5 do 6.5.
https://www.vutra.org/topic/9972-zemlja/?p=231431

U tom svjetlu ne vidim zašto bi tvoja zemlja sa pH 5.7 bila posebno problematična, barem po tom pitanju.
Gledajući samo NPK odnos, rekao da bi ti moglo prifaliti dušika/azota/N nešto ranije tokom growa, jer ga u startu ima izrazito malo.

Probaj, vidi kako ide, te nam svakako kad stekneš iskustvo predstavi zemlju imenom i analizom u spomenutoj temi. U interesu nam je znati za što više alternativa.
Pozz i sretno dalje. :)
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
zemlja u kojoj ja uzgajam ima vrednost od 5,5-6,5 i raste normalno, eto toliko...
 

kosmodisk

Aktivan Član
13.02.2013
81
95
18
42
e sad posto bi trebalo sutra da kupim ili narucim neku drugu zemlju ovde sam nasao florabellu ali postoji mogucnost da narucim tera magmu pa se tu malo dvoumim, da li da odresim jos malo kesu pa krenem sa magmom... imam dva pitanja za vas drugare
1. da li smeta nesto da ove tri semenke puknem odma u tri saksije od po 10 litara ( mozda su i 8,5l) je l ce mi biti dosta 30 litara zemlje, posto sam citao nesto zapremina saksije pa puta 5 p a mi je to malo nejasno...
2. ako sme sve ovo da li odma da stavim pod 400w mh 24/0 dok ne izbije ili da idem kao i sa zamorcetom mojim na suncu da nikne, pa tek onda box.
3 . kolika razdaljina da bude od reflektora do biljki( imam cool tube)

ljudi aktivirajte se malo, svaka informacija je dobordosla... :eek:vca
 

kosmodisk

Aktivan Član
13.02.2013
81
95
18
42
My name is... Sem je napisao(la):
a da se ti aktiviras sa citanjem foruma

a ja sam [postavio konkretna pitanja, posto na forumu sve teme krecu od prvog posta, dok ja stignem do pravog i tacnog odgovora... zato sam ovde postavio par konkretnih pitanja, ali vidim da nesto nije ok
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
konkretna pitanja su toliko banalna da narod gubi volju na forumu da po stoti put pise isto jel je nekom tesko da lista i cita forum, pa neces se razboleti ako citas dok cekas da isklijaju... pitanja su na nivou ne osnovne skole nego vrtica, a odgovori bi bili:
1. ne smeta (al ako pogledas dnevnike videces da vecina krene sa manjim posudama pa presadjuje)
2. moze i ne mora, potpuno je nebitno dok ne isklija
3. zavisi od vise faktora, stavi najnize sto moze ali da ne przi vrhove, ne bi valjalo da je preko 30ak cm, kako neko od nas da zna kolika je temp. tebi u boxu, nigde to nisi napisao, jel tako
ajd na citanje, bices pametniji ;)
 

kosmodisk

Aktivan Član
13.02.2013
81
95
18
42
My name is... Sem je napisao(la):
konkretna pitanja su toliko banalna da narod gubi volju na forumu da po stoti put pise isto jel je nekom tesko da lista i cita forum, pa neces se razboleti ako citas dok cekas da isklijaju... pitanja su na nivou ne osnovne skole nego vrtica, a odgovori bi bili:
1. ne smeta (al ako pogledas dnevnike videces da vecina krene sa manjim posudama pa presadjuje)
2. moze i ne mora, potpuno je nebitno dok ne isklija
3. zavisi od vise faktora, stavi najnize sto moze ali da ne przi vrhove, ne bi valjalo da je preko 30ak cm, kako neko od nas da zna kolika je temp. tebi u boxu, nigde to nisi napisao, jel tako
ajd na citanje, bices pametniji
sto se tice odgovora, HVALA! da si pogledao sliku mog zamorceta, video bi temp i vlaznost! :) sto se tice uzgajanja ja sam ispred vrtica, tek trebam da se upisem i zato i postavljam pitanja! forum je ispretumban jako i nikako da se snadjem posto ima mmnogo razlicitih informacija, i brdo starih informacija, mnogo naucnika koji misle da sve znaju. zato sam i otvorio dnevnik, da bi ljudi mogli da prate i daju savete, posto mu je to valjda svrha... ziv bio!
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Majstore gore u desnom ćošku imaš opciju "pretraga" koja će te odvesti točno na ono što tražiš ako taj pojam uneseš u pretragu. Nemaš potrebe za čitanjem cijelog foruma jer je to praktički nemoguće.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MornarPopaj
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.