Zamrzivač, autoflower grow, scrog, 250w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.642
1.058
Jugoistočno odavde
Spomenuo sam da su se cure žalile da im je suvo i toplo, naročito ak49, ona mi je najosetljivija na vlagu i na blizinu svetla, dok recimo, big bomb užava da se prži i čini mi se da nema nikakvih zamerki...a sada je vlaga 60-65%...tako da njima taj aspekt sigurno prija...e sad, plešem sa devojkama na rubu rizika, na nekih 25 cm o svetla i pratim reakcije i pomeram po potrebi...al ne bih se previše brinuo oko tih rubova...jer one su ti ko mala deca sada: čas povraća, čas plače a ne znaš šta joj je, čas ima prehladu, pa je nema...i tako je to u prirodi, tako se ili stekne imunitet il' jednostavno...crkneš! :cool: p.s. Ja to od malena bacim u vatru da se očeliče cure! :D
Ja bi malo odmaknio svijetlo ili pojacao ventilaciju...Mozda mi se cini ali laganini ti se rub lista dize prema gore. Kao da se mota. Przi ga frende...
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.642
1.058
Jugoistočno odavde
da kažem par reči o...Da ...primetio sam da mi je ph zemlje baš u minusu, ali za sada nema većih problema što ne znači da ih neće biti...te ću u narednom periodu zalivati sa 6,8 ph nadam se da će to biti ok...Ukupno su triputa zalivane za 18 dana i mislim da ću da nastavim taj trend zalivanja. Od prve nedelje sam ih bacio u vatru dopingovao sa TNt(15ml_5L vode) i s.vitom, da im opipam puls i bilo je ok, pa sam postupak ponovio i sad u trećoj nedelji, a pojedini listići su mi na svojim vrhovima pokazali da s ne zajebavam više i da iskuliram malo...i mislim da će biti to ok. večeras ulaze u 19-ti dan, a ujutru će mi Đurđa pokazati da je dama(jednostavno znam) :), a za ove dve ne verujem još par dana... Sve ih treniram, savijam tamo-vamo da oslobodim ove male da se izvuku prema svetlu, da budu pravi mali žbunovi, jer zaista ne idu u visinu i trudiću se da bude baš tako nekako nisska varijanta...imam baš tri različite lepotice: ak 49 ima manje i kratke listove i jako je žbunast i zbijen; ima tamniju boju i intenzivniji miris; Big bomb ima velike listove, deblje stablo i najnaprednija je i više bi šibala uvis... A bubblegum...nešto između...svetlija... vlaga mi je sada 55% i biće tako još dve nedelje, pa ide na 45%, a temp je od 22 do 24c...svelo je 24H i to je uticalo da malo budu kraće...i eto :D P1080156.JPG P1080157.JPG P1080158.JPG P1080159.JPG P1080160.JPG P1080161.JPG
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.818
2.698
Weed California USA
Daj im malo mraka da se odmore :) barem 4h. Ph u vegi je dobro drzat malo nizim, oko 6.4-6.5 a u cvijetanju dizes na 6.7-6.8 ak vec gledas na to, makar kod autosa nije pre bitno. Samo ih pigaj...krenut ce one gore bez brige :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Barbarossa

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.642
1.058
Jugoistočno odavde
Ma dao bih im ja tih 4 sata al bi se smrzle, veruj mi... a oko grejanja boksa ne bih da se cimam...ujebo bi nešto. :D neka ih..biće im ok i bez tog odmora ili ih neće biti hahaha! Ma ph zemlje otišo u 5..zato zalivam sa 6.8...izgleda da je ova Frolabela malo kiselija... No...sad će u naredne dve nedelje da "izdivljaju" po boxu, ali cenim da će imati prostora za adekvatan ples :) ... I kao što nisam ni sumnjao, Đurđa od jutros pokazala preflowere:p...i sad od jutros (umereno napušen) razmišljam o varijanti 4 sata mraka...i jedino što mi pada na pamet za noćnu temp je sijalica (orsam hwl od 160w) greje ko sam đavo, pa da je metnem u teglu obložim alu folijom, utegnem i šušnem u box...razmišljam, samo razmišljam... :)
 
Poslednja izmena:

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Pa kaj nebi mogla i neka slabija da odradi poso?
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.642
1.058
Jugoistočno odavde
Pa kaj nebi mogla i neka slabija da odradi poso?
Ono...mogla bi, al ova bi grejala za sve pare.. :) No, nakon što sam i sklepao teglu i testirao grejnu moć...ono, nameštanje jednog tajmera za nju, te jednog tajmera za svetlo i ostalo...nije mi se dalo da promenim...jer sam sebi nešto utuvio u glavu da isteram ovaj grow na 24/0, pa to ti je! :)
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.642
1.058
Jugoistočno odavde
hehe...baš lepe prognoze mi daješ...hvala! :) kao...niko nije izgurao, pa nećeš ni ti, dečko! hehehe! :D
aj da vidimo i to...koliko znam jos niko na ovom forumu nije izgurao autose na 24/0 do kraja...
bice zanimljivo...
Mislim... biće zanimljivo videti razlike, nedostake ili prednosti ovog režima svetla...mene fascinira sama činjenica da autoflower ima tako kratak život, a uspe da prođe sve faze odrastanja, upućen samo na svoj unutrašnji sat, koji lepše radi kad ima više svetla...i ja kontam: što bi jednom tako kratkom životu uskratio mogućnost hedonističkog konzumiranja svetla! :) ...nadam se najboljem :D
 
Poslednja izmena:

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
ispravka...ne izgurao,mislio sam na to da jos niko nije to uradio ..
naravno da ti zelim sve najbolje,i da sve na kraju ispadne kako treba..:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Barbarossa

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Drzim ti palceve da se vrhovi ne pocnu u cvijetanju mazit sa lampom...ipak imas 110 cm visine...koliko ti ostane mjesta praznog kad oduzmes visinu tegli i lampe..?
Inace sve izgleda odlicno,prava mala džunglica..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.