12/12 8x 23W CFL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
zlavjestica je napisao(la):
ma nije ni terra magma garancija...ja sam na pochetku imala gotovo identichan problem.....skunk je bio najzhesche pogodjen ( shto me iznenadilo )...na trepavice sam se postavila od pokushaja da sredim situaciju..sve zhivo sam probala..i na kraju balade, odluchila ih pokushat pognojiti -prije od planiranog...dodushe, prije tog dodavanja gnojiva...laaagano sam isprala zemlju.ne bash potpuni flush..nego samo da procuri maaalo vishe...to lagano ispiranje sam 2 x ponavljala...i pochele su se popravljat ( za dva skunka je bilo kasno )...nakon toga 1/2 preporuchene doze hesi-u nekom mom aranzhmanu...vratilo ih iz mrtvih.

90% problema biljci radimo mi sami pretjeranim prpanjem. U samoj početnoj fazi rasta najčešće ih prezalijevamo i tu dodavanje peroksida prilikom zalijevanja spašava stvar, jer daje kisik korijenu i u uvjetima potopa. Ni najbolja zemlja na svijetu ne može "obraniti" biljku od čovjekove navike da "pomaže" Prirodi. Osim samog Sunca, baš iz tog razloga biljke u outdooru daju najbolje rezultate - zakon je eto takav rigorozan da se posjećivanje biljke svodi na minimum i tako manje toga za biljku može poć po zlu. Što se tiče tvog spašavanja, ukoliko nisi imala još jednu biljku kojoj NISI dala 1/2 preporuchene doze hesija (pa da imaš za usporedbu), NE MOŽE se zaključiti da je gnojenje pomoglo, već samo eto, da je sirotica preživila dozu ;)
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Joj steta sto se nisi sjetio uzeti glinene kuglice, da stavis na dno posude ispod zemlje, da se zemlja ne ljepi za rupe i blokira vodu.
Al u Baumaxu je relativno skupo, 5l sam platio 30kn a vidi se da su lose kvalitete, imaju jako razlicit... joj ima rijec za to... ono velicina kuglica. Ma nema veze.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
usrname je napisao(la):
90% problema biljci radimo mi sami pretjeranim prpanjem. U samoj početnoj fazi rasta najčešće ih prezalijevamo i tu dodavanje peroksida prilikom zalijevanja spašava stvar, jer daje kisik korijenu i u uvjetima potopa. Ni najbolja zemlja na svijetu ne može "obraniti" biljku od čovjekove navike da "pomaže" Prirodi. Osim samog Sunca, baš iz tog razloga biljke u outdooru daju najbolje rezultate - zakon je eto takav rigorozan da se posjećivanje biljke svodi na minimum i tako manje toga za biljku može poć po zlu. Što se tiče tvog spašavanja, ukoliko nisi imala još jednu biljku kojoj NISI dala 1/2 preporuchene doze hesija (pa da imaš za usporedbu), NE MOŽE se zaključiti da je gnojenje pomoglo, već samo eto, da je sirotica preživila dozu ;)

zhao mi je..ali tvoja teorija ne stoji...
nikako nisu bile previshe zaljevane..+sigurno nisam puno titrala oko njih..dok se nije pojavio problem..nazhalost...prerano se problem pojavio..
nakon skunk pomora..ostala su mi 2 uprazhnjena mjesta..odluchila sam ih popuniti+ dodati josh dvije ( zlu netrebalo ).ali sam otvorila drugu vrechu zemlje ( jer sam skuzhila da je iz druge serije.pa ajde bash da vidim )...za sada nema apsolutno nikakvih problema..
uvjerena sam da je bilo do zemlje..
(+ dala sam 1/3 te vreche baki za neke njezine ukorijenjene reznice sobnog bilja....i...nije dobro...samo ja pred njom shutim ko p. jer sam joj prethodno nahvalila zemlju)

ja sam mishljenja da ispravna zemlja-zdrava zemlja..nemozhe biti tako loshe kvalitete da biljke ne uspijevaju u njoj..naravno da che se brzhe/bolje razvijati u nekoj bogatijoj zemlji....ali bash da rikavaju zbog same zemlje-a zemlja je ispravna-to ne vjerujem.
uostalom...u kakvim sam prije zemljama sadila..pitaj boga...ali sigurno nisu bile terra magme i ne znam kakvi chudotvorni supstrati..a biljke su ishle bolje neg ova tura sa terra m.
kod frenda su od 4 iz te serije-3 preminule.a 4.glavinja..ali jedva..sutra idem kod njega pa chu uslikat tj. ako je josh zhiva..on nije nishta dodavao i imao je smrtnost 75%..a ta koja je zhivotarila -izgledala je vishe nego jadno..
shto kazhe vjeverica..mozhe biti i do genetike...jer, chinjenica je da je skunk bio najzheshche pogodjen.
ali eto..ako je zhiva ta jadnica.sutra stavim fotke za usporedbu
btw. ne mogu vjerovat da vishe ljudi nije imalo probleme sa terra m...da me ne shvatite krivo-ne mislim ja da je problem u terra magmi kao takvoj..mislim da je problem u loshem skladishtenju i chinjenici da je skuplja zemlja te zbog toga duzhe stoji na policama/paletama.
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
Slažem se sa obe teze: da ni kvalitetna zemlja nije ključ uspješnog uzgoja jer kako kaže usrname "Ni najbolja zemlja na svijetu ne može "obraniti" biljku od čovjekove navike da "pomaže" Prirodi" ali i da bez kvalitetne zemlje nema kvalitetnog uzgoja. Nemislim samo na uzgoj konoplje, kad pogledamo planetarnu floru vidjet ćemo kako su se razvile različite biljne vrste na različitim vrstama tla. No za ovaj moj problem nije kriva loša zemlja već ljudski faktor tj. JA! Zaboravio sam pregledati teglu! Rupice za vodu su bile mikroskopske i voda se taložila na dnu tegle, nije odlazila pa kad je korijen ušao u tu žabokrečinu evo ti sranja! No nema veze idemo dalje sa novim iskustvom. NE ZABORAVITI PREGLEDATI TEGLE JER SE NIKAD NEZNA!
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
kao shto sam rekla-pokushat chu potkrijepiti fotografijama.

danas je frend odustao od te jadnice..pogledao je fotke ovih mojih i zakljuchio da njegovoj nema spasa..rekao je da che ju izbaciti i staviti novo sjeme...nekako mi nije fer da biljka ne dobije priliku...nije ona kriva za situaciju u kojoj se nashla..uglavnom...sada je kod mene.sutra ionako preadjujem paaa....eto..
a sada foto.
1. foto : na ovoj se nalaze 3 biljke.
-1. je stara cca 3tjedna i odmah je ishla u "normalnu zemlju" tj.zemlju iz druge vreche terra m.
-2. stara cca 40 dana-jadnica-jedina prezhivjela iz kizinog ( frendovog ) boxa..nichim nije tretirana..osim shto je isprao zemlju nakon shto sam javila da je kod mene to malo pochelo popravljat situaciju.
-3. stara cca 40dana-prezhivjela cca 20 dana agonije...pochela sam sa pokushajima spashavanja negdje kada je bila stara 2 tjedna...do tada je bilo ajmemajko+ponashale su se kao da im smeta svjetlo...chudno neshto.nikada tako neshto nisam vidjela..1. pokushaj je bio presadjivanje-u sluchaju da se neki zaheb dogodio sa zaljevanjem-neshto upalo u vodu/zemlju...shta ja znam..nazhalost..presadila sam ih u istu zemlju tj. terra m. iz iste vreche..nije bilo nishta bolje.listovi su se pocheli skupljati i izvijati..biljke su stagnirale...ma kompletni uzhas..
mislim da se posljedice toga josh ,jeeedva , vide na dolnjim listovima , koji su lagano zhutkasti..


Uploaded with ImageShack.us

2.foto. obe su posijane istog dana u istu zemlju..imale su identichne probleme..desno je poverina koja je bila kod frenda...a lijevo je jadnica koja je zhivotarila kod mene..ova moja je pochela dobijati laganu prihranu kada je imala 20-tak dana..chisto da vidite razliku u velichini lista i kompletnom razvoju...


Uploaded with ImageShack.us

i 3. foto.. biljka stara 20-tak dana koja je posijana u "ispravnu zemlju"..i razvija se bez problema...i frendova jadnica-koja 40tak dana prezhivljava u problematichnoj zemlji..


Uploaded with ImageShack.us


eto...
shto se mene tiche.mogli bi admini obrisati ovaj post...da chovjeku ne radim smetnju i pomutnju u dnevniku...zheljela sam pokazati o chemu sam govorila..( da ne ispadne da lupetam bez veze )+ da vidite kakav problem mozhe stvoriti zemlja-chak i kvalitetnog proizvodjacha..

p.s. sutra presadjujem svoje bilje + ovu svjezhe udomljenu jadnicu..idu u posude od 10 i 15 lit...mozhda jadnicu stavim ipak u neku manju posudu-da mi ne zauzima puno mjesta ako ne bude nishta od nje..ali..ipak moram pokushat..zhiva je i nema smisla ubijati ju ili pustiti da se pati u loshoj zemlji i sitnoj posudi..sumnjam da che iznenaditi..ali.budemo vidjeli
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
Samo vi pišite, nikakva pomutnja, ja čitam, učim i pamtim. Što se tiče ove priče iznad moguće da si imala zemlju loše serije kako mi to soboslikari kažemo za materijal koji je stradao prilikom transporta, pakiranja ili skladištenja, jer nije isto ako materijal stoji godinu dana na paleti prekriven najlonom ili kad stigne svjež od proizvođača. Doduše ni direktna nabava od proizvođača nije garancija materijalu jer sam znao raditi sa novijim materijalom koji je bio lošije kvalitete od nekog koji je skladišten par mjeseci. Greške se dešavaju, ni priroda nije savršena!
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
da se razumijemo..i ja sam protiv upotrebe gnojiva-kada to nije potrebno..ali.kada uzgajamo u posudama tj. u ogranichenoj kolichini supstrata-zemlje...neminovno je da che biljka iscrpiti hranjiva - ok...to ovisi i o kvaliteti samog supstrata...da zhivim na selu, uzgajala bi vani...ili bi imala moguchnost mixanja vlastitog supstrata za indor...ovako sam-kao i vechina ljudi ovdje- osudjena na kupovne mixeve.
@usrname-kuzhim ja tebe..jer,pred vishe od 15 god. uzela sam -kao maturalnu temu-ekoloshku poljoprivredu-shto je ukljuchivalo i pokusni uzgoj..tako da iz prve ruke znam prednosti takvog uzgoja.+ neke od svojih prvih indora sam uzgajala-praktichki- ekoloshki..ali ebemu..sada nisam u moguchnosti tako uzgajati..
istina da sam mogla uzeti neko bio gnojivo..ali, uzela sam hesi zbog jednostavnosti-jer nisam uzgajala vishe od 10 god..i sve ove moguchnosti su mi novina-od tolikog izbora opreme i gnojiva do fem. sjemena..

@ vlacnomoney- kako tvoje biljchice napreduju?? imali pomaka??
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Pozdrav ljudi!
Nikako mi nije bila namjera otvarat polemiku u tuđem dnevniku, ali pošto vlasniku ne smeta, dozvolićete par razmišljanja na temu. Za početak, želim da se shvati da smo svi mi na istoj strani, razmjenjujemo svoja iskustva u nadi da će nekom drugom možda biti od kakve koristi.
Sve je Jedno.
Nisam jedan od onih koji fantazira o "uzvišenom" organskom uzgoju, jer sve je jedno. Priroda Svemira i Zemlje je da se apsolutno sve reciklira i isprepliće, danas je od čovjekova negativnog utjecaja na Prirodu praktično nemoguće pobjeći. Drugim riječima, i najkvalitetnija kupovna zemlja nije proizvedena u neznamkakvoj sterilnoj tvornici, već je pokupljena iz prirode, umiksana, vjerojatno umjetno pognojena i na kraju, ono najbitnije, tretirana insekticidom da pobije baje. Tako se recimo radi i sa biljem za čaj koje dolazi u skladište u vrećama, kojeg poslije prodaju pod parolom stoposto prirodno i druge tlapnje. Ono što konkretno kod zemlje možemo reći da adekvatna zemlja za uzgoj biljke lošim skladištenjem svakako može postati neupotrebljiva, a neadekvatna zemlja da je ne znam kako skladištena i dalje ne valja. Trčati okolo po forumu i koristiti svaku priliku za pljucanje po zemlji koja je dokazano odlična za našu biljku samo iz razloga što ste jednom naišli na loše uskladištenu vreću je u najmanju ruku neozbiljno. Iz tog razloga, preporučujem da ne trpate zemlju direkt iz vreće u tegle, već da koristite međuposudu u kojoj možete prekontrolirati sastav i izbaciti eventualnog mrtvog pacova i na kraju krajeva odlučiti o (ne)upotrebi. Nije loše u međuposudi dobro protresti zemlju da se finije čestice spuste na dno, a krupniji komadi isplivaju na površinu. Na dno tegle za uzgoj stavljate prvo te veće komade a do vrha finiju prašinu s dna i eto vam jednostavnog rješenja za drenažu i prozračnost korijena. Neovisno o veličini posude, rupe na dnu tegle nek budu ravnomjerno raspoređene i ne manje od recimo filtera cigareta.
Upotreba gnojiva.
Gnojivo se nikako ne dodaje biljci koja ima problema ukoliko nismo stoposto sigurni da je uzrok manjak nutrijenata, a ne (ne)sposobnost uzimanja nutrijenata iz zemlje Kad smo kod malih tegla, veća je vjerojatnost da donji listovi žute jer je korijen ispunio teglu i nema gdje. Biljka je toga naravno svjesna te balansira krošnju sa korijenom, oslobađa se starih donjih listova i daje energiju mladom izrastu na vrhu. Drugim riječima, ukoliko osigurate dovoljno kvalitetne zemlje u odnosu na projiciranu veličinu biljke i snagu svjetla pod kojim raste, veće su šanse da izgurate uspješno do kraja uz minimalan gubitak prinosa. Moje je mišljenje da se u većini malih amaterskih uzgoja za osobnu upotrebu uopće ne isplati dodavati gnojivo jer je eventualni veći prinos prvenstveno uvjetovan snagom svjetla, i puno je manji od izglednog manjeg prinosa zbog pregnojavanja. U komercijalnim uzgojima od nekoliko tisuća wati gnojenje ima smisla, jer je recimo 10% na 10 biljaka 300gr, a meni s jednom biljkom 5grama. Zaključak : jednostavno se ne isplati rizik pregnojavanja koje i prečesto viđamo po dnevnicima, pogotovo kod početnika kakvim se i samim smatram. Tu je naravno i paradoks da se furamo na prirodu i povratak vrijednostima zemlje, a s druge strane nemilice krcamo umjetna gnojiva u zemlju, pogotovo u outdooru. ;)
I na kraju da razjasnim mit o korištenju h2o2.
Peroksid u sitnim dozama svakako nije loše povremeno koristiti, a posebno u seedling fazi biljke. Negativna strana peroksida je što pobija sve pa i korisne bakterije u zemlji, koje potpomažu korijenu u procesu uzimanja hrane iz medija. Ipak treba imat na umu da biljci dok je mala hrana praktički ne treba, pa joj neće ni prifalit manjak bakterija koliko malom korijenu/biljci eventualni manjak kisika. Također, začudili koliko nakon zalijevanja u zemlji ostaje suhih područja gdje dovoljan broj bakterija preživi te jako brzo opet okupiraju medij. Eto toliko od mene ovom prilikom na ovom mjestu, još jednom ponavljam - svi smo na istoj strani - happy growing! :)
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
Last stand of one plant

Nažalost Prvoj nema spasa! Prekasno sam shvatio svoju grešku. Vlaga koja se taložila je odradila svoje, oštećenja su se proširila i na drugi par listića, stabljika je izgubila svoju vitalnost i cjelokupna se počela uvijati.

p9080029.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Žao mi je, srećom nije neko feminizirano sjeme. No što je tu je, život ide dalje. Ako ništa drugo izašao sam malo pametniji iz ovoga, treba uvijek dobro provjeriti alat, opremu prije upotrebe! Doduše ko bi se nado da rupice nisu izbušene skroz!

I'm still standing

Dok gledam Drugu kako hrabro stupa naprijed, kroz glavu mi se vrte stihovi ovog starog hita, nemogu se sjetiti izvođača al sigurno će se naći netko kome je to poznato. Druga napreduje, stara je deset dana i za sad ne pokazuje nikakve znakove da joj bilo šta smeta! Ona se nalazi u onoj jeftinoj zemlji, nju nisam presađivao u teramagmu.
slikice
p9080035.th.jpg
[/URL] [/IMG]
Ej moja golubice bijela...
p9080042.th.jpg
[/URL][/IMG]

Dok jednom ne smrkne drugom ne svane

Baš kako kaža poslovica, mojoj Prvoj se smrklo no njima je svanulo!

p9080033.th.jpg
[/URL][/IMG]

Tri dana u vlažnim maramicama i tadada dva mlada skunkermića! Sjemenke su regularne, dobio na poklon njih 15 -tak, neznam o kojoj se vrsti radi al nema veze vidjet će se na kraju. Oni idu u magmu
Za kraj nekoliko zajedničkih slika praktične nastave
p9080043v.th.jpg
[/URL] [/IMG]
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
Prošla su 22 dana otkako je Druga raširila svoje listiće i ugledala svjetlo mojih lampi. Ne pokazuje znakove nikakvih nedostataka i baš se lijepo razvija s obzirom da je na režimu 12/12. Samo je niska, mislio sam raditi nekakav lst al mi je to sve nešto maleno a razvila je već 5 katova i na svakom katu tjera nove grane. Pošto slika govori 1000 riječi evo ih pa vi dajte svoje mišljenje. Btw Drugu još nije gnojena.

Druga

p9200028.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Skunkermići su stari 11 dana i oni zdravo izgledaju sudeći po boji listova.

p9200036.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Malčice su mi smiješni jer su se naherili ko toranj u Pizzi, imali su malih poteškoća prilikom odbacivanja sjemenke a ja se nisam htjeo miješati u poslove Prirode. Možda da ih malo potkajlam ili da ih ovako pustim kad su se već sami počeli trenirati.

Za kraj nekoliko obiteljskih fotografija.

p9200047.th.jpg
[/URL] [/IMG]

To je to za sad, ako netko želi nešto reći i predložiti, slobodno, moje bebice su tu.
Pozdrav!
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
p9230068.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Moja Druga ima muda. Nakon 24 dana pokazala je spol. Šteta, 1:0 za mužjake.
Ajmo dalje, druge su dvije bobice na klijanju, jedna obična travica a druga neki skanki, finog limunkastog okusa.
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
Nažalost, i jedan od skunkija je pokazao spol. Opet se radi o mudonji. Kvragu 2:0 za mužjake. Imam dojam da bih prije pogodio dobitak na lotu nego jednu ženkicu. Koju sreću imam. Čak postajem i malo ljubomoran dok gledam one divne dlačice u vašim dnevnicima!

p9260029.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Drugi skunk još ne pokazuje spol, nadam se da bi on mogao biti ženkica s obzirom da su u isto vrijeme proklijale i da su iste vrste a mudonje prije procvijetaju! Evo nekoliko slikica!

p9260027.th.jpg
[/URL] [/IMG]

To je to, ubacio sam još jednu proklijalu bobicu i stavio još nekoliko na klijanje! Javljanje uskoro kad bude nekih novosti!
Pozdrav!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Moja preporuka ti je da kupiš fem sjeme...stvarno se isplati i ne razmišljaš o mudonjima...možeš poceti grow sa 18/6 kako bog zapovjeda...ovako se samo patiš..good luck
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
potpisujem blejda, za male pare znas na cemu, pa izracunaj struju i ostali trud
svakako se isplati fem seme bar je tako za male bokseve gde ne mozes mnogo biljcica da posadis.
a ova ako nije jos procvetala mozda je fem posto muzjaci brze pokau pol...
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
Vjerujte mi, znam da je ovo muka Isusova jer ovim načinom ne dobivam mnogo uroda po biljci ko kad bi odradio vegetaciju no za sad ću se držati ove tehnika dok ne naručim fem sjeme. A morat ću ga naručiti što prije. Ali također me je i strah naručivati preko neta jer otac sam dvoje djece, treće na putu i da me klepe zbog par bobica znate kakav bi kaos nastao u obitelji s obzirom da su moje ruke jedini izvor kruha! Natovario bih si sigurno i socijalnu službu, znate ono, neodgovorni roditelji, puše travu, još gore uzgajaju je! Kvragu i ovi naši zakoni.
A volim ganju, voli je moja supruga a voli je i moj šogor! Zbog njega sam najviše i sklepao ovaj box jer čovjek boluje od kifoskolioze kralježnice (strašna bolest koje uzrokuje deformaciju kralježnice koja naposljetku dovodi do paralize), kod te bolesti je česta pojava grčenja mišića pogotovo u noćnim satima! A na svoje oči sam se uvjerio da mu marihuana pomaže u suzbijanju grčeva jer jedan period od tri mjeseca dok je bolest uzimala maha i mog šogija vodila u invalidska kolica nije pušio, to je bilo strašno! U susjednu sobu sam čuo udaranje kreveta i grčeve! Ponovo je počeo pušiti da ne skrene, jer nije lako živjeti sa spoznajom da si nekada mogao hodati a sad više ne a osjećaš noge koje te ne služe! Grčenje mišića se smanjilo do minimuma pa smo shvatili da je to zbog marihuane! I zato sam se odlučio za uzgajanje, da imamo svoje, da se ne moram više nalaziti s kojekakvim sumnjivim tipovima na sumnjivim mjestima i da napokon pušimo nešto kvalitetno jer ovo što oni prodaju na ulici je Bogu za plakati! Ta trava je lišena bilo kakve vlage, masnoće a o THC-u da ne govorim! Bar da je onda malo poškrope sa vodom pa da djeluje svježe ako ništa drugo kad već prodaju 25 g po 500 kn!
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
Plakao sam od srećekad sam 9.10. u utorak bio sa suprugom na pregledu i saznao da ću postati tata još jednog mlatimudana u kući.! Super baš sam bio sretan, to mi je drugi sin. No taj isti dan kad sam došao kući sa posla ponovno sam plakao, no ovaj puta od tuge i bijesa! u mom boxu se rodio još jedan mudonja! Kvragu, onaj zadnji sunk što je ostao se ipak pokazao kao mužjak. Možda mu je cvjetanje kasnilo koji dan jer se nalazio u većoj tegli u kojoj je korijen imao više mjesta za razvoj. A i od samog početka je bio veći u razvoju. Što je tu je, trenutno je 3:0 za mužjake. Čuvajte se krećem u obaranje rekorda u broju uzgojenih mudonja, hahaha!
Nakon nekoliko trenutaka bijesa sam se prenuo iz razmišljanja i brže bolje posadio proklijalu sjemnku a dva dana kasnije 11.10. u četvrtak sam posadio još 4 proklijale sjemenke! Svih pet su regularne sjemenke.

Zajedničke fotke:
pa080036.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Starija:
pa080033.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Ostale 4:
pa080032.th.jpg
[/URL] [/IMG]

To je to za sad, i dalje je režim 12/12, zemlja terramagma, vlaga od 40-60%, temperatura u dnevnom režimu oko 28°C koliko sam vidio, kako dolazi zima tako i temperatura ulazi u optimalne omjere!
Krećemo ponovno u lov na dlačice!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@ and usrname
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.