400W, Super Lemon Haze, prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
dobro je to milutine, zdravo biljke izgledaju. Sad kad si ih presadio nemoj ni pomišljati na gnojenje bar 3 iduća tjedna, samo zaljevaj svakih 4-5 dana i to je to
timer pod obavezno nabavi ili si uskladi fotoperiod biljki sa svojim obavezama ali konstantan fotoperiod je jako bitan
i kakvi pobogu "rak na dnu stabljike", sve je normala, jako zdrava stabljika izgleda
sretno
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
E da, nisam nikad pitao koliko da drzim svjetlo udaljeno. Prema onoj tablici o inchima i lumenima ja drzim predaleko (vise od 55cm). Da li je bolja vegetacija kad je lampa blize, ili i to ima svoje mane, osim topline naravno?

Sto se tice ovog s pocetnicima, stvarno moram primjetiti da nije bas vutra.org mjesto na kojem se s lakocom moze nauciti od A do Z, fali jedan sveobuhvatan thread koji bi se nadopunjavao (sto je trenutno nemoguce jer Edit opcija nakon nekog vremena nestane), i to da vise ljudi moze editat i radit na njemu. Nakon nekog vremena izgledalo bi odlicno.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
mislim da sigurno mozes jos malo spustiti (npr. izmedju 40~50cm), pa onda samo proveri temperaturu pri vrhu biljke
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
milutine ne ocajavaj bezeze biljke su u redu a biti ce još bolje sad u pravoj zemlji,samo guraj....
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Evo zašto polurješenja nisu rješenja.



Selotejp

Kupanje


Gdje kupiti dobar termohidrometar ? Ovaj mi se ionako nije sviđao, jeftina plastika mi ne ulijeva povjerenje.


Što se biljaka tiče, ne znam jesam li lud, je li moguće da se listovi smanjuju? Meni se tako cini. Veceras cu poslikati pa cemo vidjet, topping ili LST, a i treba vidjet kako ce reagirat na primicanje svjetlu.

Udaljenost biljaka od same lampe je 30 cm od najvise tocke najvise biljke. Ulazni vent puše kroz sve 3, temperatura mi je do sad bila zapravo preniska, u sred dana pod rasvjetom 20-23 C. Vlažnost je ovih dana 40%. Tako da bi uvjeti zapravo trebali biti optimalni sad. Powerseed, mislis da ne smijem ispod 40 cm ili?

Ovaj graf me uplasio pa mi se mota po glavi kako sporije rastu zbog nedovoljno svjetla.

Crvena crta prikazuje snagu tropskog sunca. Do sad sam držao na 20 incha, sto je 25% sunceve svjetlosti, ako je graf vjerodostojan.
Optimalno bi trebalo biti 12.

1094420mhgraphpar.gif

Ovaj graf mi je također smještao udaljenost od 50-ak cm na "too far". "Too far" pocinje 48 cm.

http://img707.imageshack.us/img707/4411/1063932footcandlesmhdon.jpg
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
ma ok je termohidrometer iako kad mi stoji 40 cm ispod ct ( 30 cm do listova ) jeftina plastika upija temp ili svitlo pa prikazuje par stupnjeva vise. ma sa onim na kraju kabela uvjek mozes precizno izmjerit ... koliko vidim bolje je lst nego stresat biljku sa topingom !...

prestani bit toliko paranoican mozda osjete tvoj stres :p .. pusti ih da dođu sebi i krenu dalje ... meni domacica isto smanjila listove ali je zato gušca od mlađih skunkica:) a isto tako je u daleko manjem potu..

aha nisam skuzio ...ah tako sam i ja sjebo ph meter .. Kad god nesto radim nepromišljeno i nervozan sranje je skoro garantirano:p..

p.s.sad sam vidio da ovaj nas ph metar inace kosta 50 kn na ebay-u .. ovaj lik zaraduje lijepo 80 kn po komadu! Isto tako i taj hydrotermo bice kosta 50 tak kuna na ebay-u ..
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
@ Smokey

Ma upao je u vodu. Slabo se vidi na slici. Na dnu boxa imam plićak od 3-4 cm :)
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
to su sve *****rije....

iskreno ja uopce ne uviđam koji je tvoj problem...!?
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
vidiš brajo da si kupio pravi ovlaživač i frknuo sjemenke koje iz vutre koje si pušio....imao bi sve super uvijete i bolilo bi te briga...vidim da te tu sve jadnog živcira....sad samo skupi strpljenja i odradi to...da ti iskreno kažem...svaki put će te nešto zajebavat ;)
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
makisplit je napisao(la):
to su sve *****rije....

iskreno ja uopce ne uviđam koji je tvoj problem...!?

A konkretno sad me zanimalo svjetlo. Jer je ogromna razlika između 50 cm i 30 cm udaljenosti, kad se primjeni Inverse-square law - Wikipedia, the free encyclopedia.

A inace sam nervozan jer sam sam svjestan da sam presađivao biljke 4 puta a mogao sam direktno zasadit posude. Dalje, svaki put kad dodirnem reflektor ballast pocne titrat jer je spaljen jedan utor na koji ulazi kabel, onda moram ugasit svjetlo na 5 minuta, odsarafit sve i spojit ponovo, pa ako se udostoji upalit, slavim. Termometar me je posebno drka u mozak jer i kad priblizim onaj vrh kabela lampi on prikazuje nekih smijesnih 26-27 stupnjeva, a trebalo bi valjda 35. Sad je, na svu sreću riknuo. Riknuli su mi i tajmeri, potrosio sam toliko love na sranja, gnojivo koje ne smijem koristit, pH metar se vise ne moze kalibrirat, trebam novi termometar. Potrosio sam skoro sve a nemam osnovne stvari, ne reguliram vlagu, pH, temperaturu, EC. Dvije sjemenke sam dao prijatelju koji još nije posadio, jer sam mislio da mi neće trebat. Na kraju svega, neće mi bit dosta za napravit ulje ujni koja ima rak, a kamoli da meni nesto ostane.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
Evo sad sam ponovo proletio tvoj dnevnik....


Imaš:


kupljeni odlican box
super rasvjetu i ventilaciju
odlicnu zemlju
gnjojiva
zaljevaš destiliranom vodom sad odjednom ne kontroliraš ph....
nije ti tajmer radio pa nisi ni ti radio nego spavao....


ne zamaraj se tolik tablicama i raznim pisanijama...jel pratiš biljke...imaš bogom danu lampu a 2 stranice dnevnika joj namještaš visinu!?!?!?!?!?!?!


Zašto si gnjojio tako male biljke u tolikim teglama?
Fleke su dobile jer su bile na moru igrati picigin!
Srecom biljke su ok i ide to brate....


Smiri se covjece,popij pivu...imaš jebacki setup samo polako,sredi si misli prvo.....
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
makisplit je napisao(la):
Evo sad sam ponovo proletio tvoj dnevnik....


Imaš:


kupljeni odlican box
super rasvjetu i ventilaciju
odlicnu zemlju
gnjojiva
zaljevaš destiliranom vodom sad odjednom ne kontroliraš ph....
nije ti tajmer radio pa nisi ni ti radio nego spavao....


ne zamaraj se tolik tablicama i raznim pisanijama...jel pratiš biljke...imaš bogom danu lampu a 2 stranice dnevnika joj namještaš visinu!?!?!?!?!?!?!


Zašto si gnjojio tako male biljke u tolikim teglama?
Fleke su dobile jer su bile na moru igrati picigin!
Srecom biljke su ok i ide to brate....


Smiri se covjece,popij pivu...imaš jebacki setup samo polako,sredi si misli prvo.....

ovo podpisujem:thumb:
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Ako ce te usrecit ja imam takoder hps,bez ventilacije osim sto ponekad otvorim vrata,nemam pojma kolika je vlaga sve dok mi biljke ne kazu direktno sam zasadio sto nije dobro jer kad presadujes nije samo stres u pitanju nego je nova zemlja i vise kisika a korijen se dobrano usreci.Nemoj to tako negativno gledat odi na moj dnevni pa vidi moj box tokom vegetacije,a evo sad biljke krasno izgledaju mozda dobijem fotic danas pa cu uslikat.
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Dan 25

MOV00247 - YouTube

Prije 3 dana sam zalio s Hesi SuperVit i BioBizz Root Juice. Dosta dobro su se oporavile. Danas sam ih privezao za LST, pa volio bi da pogledate da kazete jesam li dobro napravio.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
super to izgleda sve skupa...box ti je za razglednicu

ako si prije tri dana zaljevao....zemlja je full na oko vlažna,veliki su to pitari,samo lagano sa vodom i dodacima
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
@maki

Ma zalio sam ja i taman prije ovog snimanja. Stavio sam opet 1/4 doze SuperVita, 1/5 doze biobizz growa i 1/4 root juicea. "Samo" sto sam zaboravio spustit pH, bio je oko 7. Pa kad sam skontao, zalio sam ih sve sa po 200 ml vode sa ph 4.5 da isporavim :D

Valjda nece bit sranja ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.