400W, Super Lemon Haze, prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
LST i nije prosao najsretnije, nakon nekog vremena bi se stari vrhovi opet izborili za "prime spot", ne pitajte me kako, neznam, pa sam ih otpustio nek uzivaju dan-dva bez natezanja.

Vlaga mi je postala ogroman problem, 24-26% i osjecam kako se novi listovi muče, mali su i skoro da ne rastu.

U box danas stavljam jos dvije biljcice iz pocetka, posto je plan za outdoor propao. Ici ce odmah na 12/12 skupa sa starijim kolegicama, a uzgojiti takvu biljcicu na 24% vlage ce biti uzasno. Tako da moram kupiti ovlaživač zraka, plićak na dnu boxa ništa ne pomaže, čak ni veliki mokri ručnik omotan oko posuda, u koje pušu ventovi.

Znate li vi šta točno kupiti?

nekakvi uvjeti

- do 30 dB
- maksimalno 350kn (45 EUR)
- mogucnost podesavanja intenziteta
- bez svjetla, naravno ( ili ako se moze razbiti lampica, nije problem :) )

Za 2 dana krećem sa 12/12 režimom, pa me zanima treba li odmah zamijeniti MH sa HPS-icom (imam obe 2 spremne). (ne zaboravite da će biti i 2 malene, tek iznikle)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
mozes menjati odmah lampe ali u tom slucaju ti i malene idu pod hps od starta na 12/12, sto da ne
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Odgovorio sam ti u postu ventilatori kako mozes smanjit buku ventilatora !.. I sad sam jos napravio cca 2 m dugi široki prigušivac od kartona ,guma , stalkene vune i stiropora !.. pomaze itekako !... A jos kad stavim filter na upuh to je to barem 2/3 zvuka riješene !.. Imam i ja probleme sa vlagom i temperaturom i zato mi je nekako najbolje uzet prijenosni klima uredaj !. Tebi je jos lakse jer ih ima u zagrebu oko 500 kn koštaju na njuškalu i za 150 kn više od planiranog imaš riješeno 2 problema !!...

A evo i odvlaživaci http://www.emmezeta.hr/bijela-tehni...ivaci-zraka/?gclid=CKnrhZTG3K8CFYrP3wodHGzKGA ovaj za bebe izgleda jos najtiši :)

edit !.. stavljanjem slabijih ventilatora samo ces sjebat jos vise grow !... Nema ništa bez par metri iso flex cijevi na oba 2 strane ventilatora i prigušivaca na ispuhu ako hoces mirno spavat !..

btw mozes ti i 150 mm cijev stavit ili pak 190mm ! Jer izolirana cijev bi ti trebala imat 100 mm cijev koja je prikladnija tvom ventilatoru pa onda ide staklena vuna i sve ubaceno u jos vecu cijev 150-190 mm !
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
SmokeyThePot je napisao(la):
Odgovorio sam ti u postu ventilatori kako mozes smanjit buku ventilatora !.. I sad sam jos napravio cca 2 m dugi široki prigušivac od kartona ,guma , stalkene vune i stiropora !.. pomaze itekako !... A jos kad stavim filter na upuh to je to barem 2/3 zvuka riješene !.. Imam i ja probleme sa vlagom i temperaturom i zato mi je nekako najbolje uzet prijenosni klima uredaj !. Tebi je jos lakse jer ih ima u zagrebu oko 500 kn koštaju na njuškalu i za 150 kn više od planiranog imaš riješeno 2 problema !!...

ma necu stari iz principa.

necu drzat je***i vent od 100mm na otvoru od 180-190mm, vratit cu ga u trgovinu ili prodat.


@ powerseed

ma racunam kako "bolje rastu" dok je MH lampa, pa sam mislio da je bolje da jos drzim neko vrijeme MH, a kad se pojave cvjetovi onda HPS, ili to ne ide tako? Koje je optimalno rjesenje? :icon_mrgreen:
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Lampa se menja sa rezimom svetlosti MH rast, HPS cvetanje.

Mobilna klima malo nezgodna, moras negde napolje izbacivati topli vazduh. Crevo nesme biti vise od 1,5 m postavljeno, tako je barem kod moje ( nekoristim je, radila 2 dana, previse kosta da bih sa njom hladio box-s, previse glasna, dobra je samo za ohladiti spavacu pre spavanja i iskljuciti po mome )
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Što ne probas, ako imaš mesta u boxu ubaciti vlažan perlit, digao bi vlagu bar na 40%...?
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Uzmeš taj vent koji ne želiš imati, staviš ga blizu onog odzračnika ili negdje dole na box i prek njega staviš vlažnu krpu.
Ovlaživači zraka koje imaš kupit po dućanima nisu ništa drugo nego vent koji kroz papirnati mokri filter vuku zrak.
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Howdy ho

Uzeo sam taj Mebby djecji ovlazivac. Ne cuje se uopce ali radi jako lose. Gasi se kad ne treba, a mlaz pare je preslab. Piše da na maksimumu snage troši 2l u 10 sati, sto mi je odmah trebalo biti sumnjivo, ali ih ne potrosi cak ni u 10 sati nego mu jos vise treba, jedno 15.

Znaci 2L vode u 15 sati. To je, po mojoj slobodnoj procjeni, niti 20% onog sto je potrebno za ovlaziti box sa 400W rasvjetom. Hidrometar mi se pokvario ali je vise nego ocit problem nakon sto ne poprskam vodom biljke sat-dva. Listovi presuše ... Nisam bas shvatio kako perlit djeluje i na koji nacin bi mi podigao vlagu u boxu ... mislim da bi bilo bolje da kupim pond fogger, na ebayu ima dosta jeftinih ali nema nikakvih specifikacija, ne moze se znati koliko su jaki ...

Evo kratke natuknice trenutnog stanja

- temperatura zraka po danu, 29-31
- vlaga - loša
- miris se vec osjeti po cijelom stanu
- bez tajmera, filtera i vlagometra, a para vise nemam :)


I idu slike:



Jučer





Danas, Dan 31. (a za malene, y = x - 30 )




E sad, važna pitanja. (slike dolje ).

Šta uraditi s ovim nadobudnim niskim granama za koje se bojim da neće moći držati same sebe? Djeluju tanašno i nejako.
Sutra mijenjam režim svjetla na 12/12, da li da ih stavim na LST? Treba li šišati neke listove? Stvarno ne znam sta da radim s njima. pristup internetu mi je jako ogranicen pa se nemogu snalaziti kako bi htio, trebat će mi vaša pomoć ...



dsc00319md.th.jpg






Pozdrav!

:eek:vca
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
neznaš što bi s njima?
ništa brate pusti ih da rastu,kakve tanke grane, kakvi listovi...jel mi gledamo u iste biljke?
Listovi su ti ok,ne šišaj ništa što nije uvenilo...
Biljke su ti prva liga ne brini se bez razloga
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
makisplit je napisao(la):
neznaš što bi s njima?
ništa brate pusti ih da rastu,kakve tanke grane, kakvi listovi...jel mi gledamo u iste biljke?
Listovi su ti ok,ne šišaj ništa što nije uvenilo...

Ma na ovim dolje slikama, recimo ova prva close-up slika. Nekako kao da grana jedva podnosi svoju tezinu, naginje prema dole a iz nje na vrhu jos kao da ce iznici jos neke grane. Oce to ocvrsnuti? Jer vidio sam da ovi iz greenseedsa koriste neke resetke za potporu.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
nek naginje gdje hoce što te briga....nije biljka od čokolade pa kad upališ svjetlo da se rastopi...pogledaj u svoje ruke i promisli što i koliko možeš s njima...u razvoju je...

p.s. znam da ti je haze za ulje ako se ne varam al ako ceš se nastaviti toliko brinuti nizašta moj ti je savjet da to ne duvaš jer ce te bacit u paranoju..haze za ulje a ti duvaj indice
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Ne gine ti cooltube.U istoj sam situaciji.Vruće i mala vlaga.Što će tek biti neću ni pomišljat.:eek:hno:Idu one outdoor jer će ovo bit dugo i toplo ljeto.
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Temperatura mi nije problem s obzirom da je svjetlo upaljeno po danu, a mrak je navecer. I opet ne prelazi 31 C. A kroz dan dva planiram reprogramirati svjetlo tako da po danu kad je toplije bude mrak, a po noci svjetlo, sto ce lijepo izbalansirati temperaturu ...

@ maki

Rick Simpson kaze bas da je bolja indica za ulje, ali jbga imam sta imam. Sto se tice sative, ja sam povremeni pušač, u godinu dana nisam udario preko 20 jointa ... Kad poberem ionako necu ostavit sebi previse, a za paranoju sam psihicki pripremljen:pilot
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
pa bolja je baš radi tog relax ucinka....

nisam mislio ništa loše sa ovim zadnjim,nemoj krivo shvatit....svi mi znamo biti u nekoj X fazi..prilagodi se i pici dalje,ponovo kažem ja mislim da su ti biljke super ako netko smatra drugacije valjda se bude javio....
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Lepe biljke.

Pusti ih da jos rastu barem 15 cm i uradi LST. Savijaj svaki dan po 2 cm i nece biti problema. Kad dodjes u vodoravan polozaj jedno 15 cm prebaci na cvetanje.
Vezi stabljku sa necim debljim ostavi dosta lufta izmedju ( stabljka ce do kraja da se jako udeblja ) i vezi kontra od savijanja.
Imas dosta mesta. a to je 10 do dve nedelje vise a imaces na kraju veliku razliku.

Sretno dalje.
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Hvala, hvala :)

DEDE, mozda nisi vidio ali od pocetka sam planirao paliti cvjetanje 01.05. zbog stiske s vremenom. Nisam još, ali sutra definitivno. Upravo prelazim sa 18/6 na dva upta 12/6 (da premjestim svjetlo na noc, a mrak po danu, zbog temperature a i potrosnje struje), i onda HPS pa 12/12 do kraja.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
milutin je napisao(la):
Hvala, hvala :)

DEDE, mozda nisi vidio ali od pocetka sam planirao paliti cvjetanje 01.05. zbog stiske s vremenom. Nisam još, ali sutra definitivno. Upravo prelazim sa 18/6 na dva upta 12/6 (da premjestim svjetlo na noc, a mrak po danu, zbog temperature a i potrosnje struje), i onda HPS pa 12/12 do kraja.

To mi je promaklo.

Sretno dalje.

Koliko je sad u vodoravnom mislim u cm.
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
nemoj to radit...rađe ih ostavi u mraku do kad ne planiraš da upališ za cvjetanje.....ovako će se puno više zbunit.....a ovako će ti bit 18 sati u mraku...neće im naškodit....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.