B l u e s b l u e s

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
My baby don't stand no cheatin', my babe
Oh yeah she don't stand no cheatin', my babe
Oh yeah she don't stand no cheatin',
She don't stand none of that midnight creepin'
My babe, true little baby, my babe

My babe, I know she love me, my babe
Oh yes, I know she love me, my babe
Oh yes, I know she love me,
She don't do nothin' but kiss and hug me
My babe, true little baby, my babe

My baby don't stand no cheatin', my babe
Oh no, she don't stand no cheatin', my babe
Oh no, she don't stand no cheatin',
Ev'rything she do she do so pleasin'
My babe, true little baby, my babe

My baby don't stand no foolin', my babe
Oh yeah, she don't stand no foolin', my babe
Oh yeah, she don't stand no foolin',
When she's hot there ain't no coolin'
My babe, true little baby, my babe
She's my baby (true little baby) ...

Little Walter My Babe - YouTube

'jutro .)

http://www.youtube.com/watch?v=oSF-T5gwdxU

LONG LIVE CHESS RECORDS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Nisam postavljao Hendrix-a iz prostog razloga što je tema vezana za blues a on je prvenstveno svirao hard rock i psihodelični rock.Medjutim koreni su mu duboko u bluesu.A i nema smisla da na forumu nema ništa napisano o njemu.
James Marshall "Jimi"Hendrix ( pravo ime Johnny Allen Hendrix) 27.novembar 1942.-18.septembar 1970.

Levoruki gitarski bog,promenio ulogu električne gitare u rock pesmi.Kažu da električna gitara nije shvatana baš najozbiljnije dok se nije pojavio Hendrix.Čovek koji je definisao rokenrol i svojom umetnošću zauvek zadužio svet muzike.

Napustio svet sa 27 godina.Prerano za život ali dovoljno za umetnost.

[video=youtube;KhIGpLylH-c]http://www.youtube.com/watch?v=KhIGpLylH-c[/video]

Evo kako Bog svira blues...E tako se to radi...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.381
2.598
Hooker je napisao(la):
Nisam postavljao Hendrix-a iz prostog razloga što je tema vezana za blues a on je prvenstveno svirao hard rock i psihodelični rock.Medjutim koreni su mu duboko u bluesu.A i nema smisla da na forumu nema ništa napisano o njemu.
James Marshall "Jimi"Hendrix ( pravo ime Johnny Allen Hendrix) 27.novembar 1942.-18.septembar 1970.

Levoruki gitarski bog,promenio ulogu električne gitare u rock pesmi.Kažu da električna gitara nije shvatana baš najozbiljnije dok se nije pojavio Hendrix.Čovek koji je definisao rokenrol i svojom umetnošću zauvek zadužio svet muzike.

Napustio svet sa 27 godina.Prerano za život ali dovoljno za umetnost.

[video=youtube;KhIGpLylH-c]http://www.youtube.com/watch?v=KhIGpLylH-c[/video]

Evo kako Bog svira blues...E tako se to radi...
evo sad bi sve polupo........neradim danas sad cu se razbit rakijom sunce ti hebem.............i ovo mi ide na kitu...You must spread some Reputation around before giving it to Hooke
 
10.06.2012
35
18
8
35
www.dota.rs
The Doors, definitivno. Prvi put se naduvao uz The End, ubacilo me u neverovatan trip, pisao celo vece.

I njihov blues je odlican, Backdoor Man, Roadhouse Blues, Crawling King Snake... Da ti neki groove, sve radis u ritmu, dok ti misli lete uz tekst...

ALI - NAJBOLJA! Isto The Doors, kratko traje, ali kakav efekat... My Wild Love. Sidu leci jebote. Sidu leci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Gary Moore (4. aprila 1952 - 6. februar 2011.)Rodjen kao Robert William Gary Moore u Belfastu, Severna Irska. Jedan je od najboljih gitarista koji su došli iz Velike Britanije, mada on za sebe samog kaže da je Irac, a ne Britanac.

Uz Peter Green-a jedan od pionira britanskog bluesa.Jedinstven način sviranja i lako prilagodjavanje različitim muzičkim žanrovima.Svirao je u raznim bendovima a najznačajniju ulogu je imao u rock grupi Thin Lizzy. Gary Moore se vraća bluesu albumom "Still Got The Blues", na kome su gostovali B.B. King, Albert King i Albert Collins. Album je fenomenalno primljen od strane publike.

Legenda gitare i jedan od najpriznatijih rock iblues gitarista svih vremena.

[video] Parisienne Walkways - Gary Moore - YouTube[/video]
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Warren Haynes (6.April 1960.) jedan od gitarista Allman Brothers band-a. Smatra se jednim od najboljih blues rock gitarista na svetu. Izabran za 23. nаjvećeg gitаristu svih vremenа,po časopisu Rolling Stone.

Sredinom devedesetih osniva Gov't Mule. Pet puta nominovan za Grammy nagradu u konkurenciji ”najbolji rok instrumentali”. Ovogodišnji dobitnik Grammyja za životno djelo, ujedno nominovan i za najbolji blues album.

[video=youtube;N8XTlE_X_VU]http://www.youtube.com/watch?v=N8XTlE_X_VU&feature=related[/video]

 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Joe "Satch"Satriani (15.jul 1956. )Sa sviranjem je počeo sa 14 godina kada je saznao da je Jimi Hendrix preminuo. 1974. godine je studirao muziku i počeo da drži časove gitare Steve Vai-u. 1978. godine kada je prešao na Berkli univerzitet držao je časove i jednom od najpoznatijih gitarista trenutno a to je Kirk Hammett (Metallica)

Inspirisao je čitavu generaciju vanserijskih gitarista.Stalno nosi tamne naočare zbog oboljenja rožnjače,ne može da podnese jako svetlo.Svira instrumental rock,blues,jazz fusion,hard rock.Virtuoz.

Joe Satriani, je jedan od najslavnijih, najpoštovanijih i najinovativnijih gitarista danas .

[video] Joe Satriani Blues Improvisation (Live 2006) - YouTube[/video]

Ala ga štrika,uh
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
PowerSeed je ovaj video već postavio na trećoj stranici teme,lepim ponovo da bi mi bilo bliže.Zašto?Treba mi podsetnik.Neki muzičari su već tu,a ostale postavljam redom.Hoću da naučim nešto novo i to podelim sa vama.Za dosta njih prvi put čujem.

E sad lep domaći zadatak,kad imam slobodnog vremena,malo Google,malo pretrage,kraće biograije i jedan po jedan izvodjač iz ovog videa u temu...

[video=youtube;1wkVOXfxd30]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1wkVOXfxd30[/video]

Ajde Hook, pa polako...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
[FONT=&amp]Doug[/FONT][FONT=&amp] MacLeod [/FONT]rodjen 1946.godine u New York-u, jedan od najčuvenijih belih živih blues izvođača.Njegova definicija onoga što svira je - „da svira samo ono šta zna i o onome o čemu zna a da se to prosto može nazvati blues-om“.


Naviku da poput naratora uvodi u svaku pesmu je stekao tokom dvadeset godina duge karijere radio voditelja i DJ-a, koja još povećava njegovu slavu u Americi. Rekao je: „Bilo da komponujem ili da puštam muziku na radiju ona mora da dođe iz mog srca a nema srećnijeg čoveka od mene što često sviram i putujem“.

Svira na Reso-Phonic gitari, koju je upravo on načinio poznatom.

[video=youtube;oGQ2pjXzv-g]http://www.youtube.com/watch?v=oGQ2pjXzv-g&feature=related[/video]

Prvi sa liste.Čuo sam za njega,nikad nisam slušao,e sad ću da počnem,pregledao sam malo po You Tube,odlično...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Šta mi uradi PowerSeed sa onim videom nije svestan...Kako da nadjem bliže inormacije o Otis Spann-u ...Slabo ima i na Google-u...Vidi ga ovda sa Muddy Waters-om ... Muddy Waters je, po meni, pionir električne giare u bluesu i legenda, i ko se pojavi sa Muddy-jem on je isto legenda i evo sad Otis Spann...

[video=youtube;cADmi4C8Ue8]http://www.youtube.com/watch?v=cADmi4C8Ue8&feature=related[/video]

Kako ovo dobro zvuči...
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
evo hook' za tebe i mene,za bolje dane !
'covek koji je naucio da voli,ne mora vise nista u zivotu da uci da radi' AMIN.
Stand By Me | Playing For Change | Song Around the World - YouTube

ali na 2-07,kad poglavica stavi slusalice u fazonu 'daj da ja cujem sta to vi beli ljudi drndate' hahaha EPIC !

edit-sad sam tek ukacio,gore se spominjao G.Moore,a,pa ne moze da prodje bez ovog klipa-kakav je deckonja bio lol al' od samog starta je sebi definisao zvuk Gibson mo' fo' Les Paul..
http://www.youtube.com/watch?v=quyB8PMTD3o
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Otis Spann (21.mart. 1930 – 24.april 1970)je majstor bluz klavira i jednostavnog izraza,.Najviše je saradjivao sa Muddy Waters-om, a gde je Muddy tu je i Howlin Wolf. Predstavnik Čikago bluesa, umro od raka u 40 - oj godini.
Posthumno uvršten u Blues Hall of Fame 1980. godine.
Eto,bar neki osnovno podaci, slab sa što se pijanista tiče.Drugi sa Powerove liste...

[video=youtube;ODPitSoB6JU]http://www.youtube.com/watch?v=ODPitSoB6JU[/video]

I'm Black & I'm Proud... Is That A Problem For You?

Evo ga i sa legendama...Kako je njih savršeno boleo rac-ku za sve.

Edit - Ja ću da se baziram samo na gitariste i usnu harmoniku od sad, pijanisti mi baš i ne idu od ruke, medjutim ako neko ima da postavi nekog blues-pijanistu, samo napred ...
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Hooker je napisao(la):
Edit - Ja ću da se baziram samo na gitariste i usnu harmoniku od sad, pijanisti mi baš i ne idu od ruke, medjutim ako neko ima da postavi nekog blues-pijanistu, samo napred ...

Mary Lou Williams - Solo Piano 1944 - YouTube
1. Blue Skies
2. Caravan
3. Yesterdays
4. Mary's Boogie
5. Drag 'Em
6. St. Louis Blues

Mary Lou Williams - piano
(1910-1981)
Jedna od najzapostavljenijih(u Evropi,Ameri znaju da cene prave vrednosti jazz/blues muzike) pijanistkinja post WW2 ere,za MLW kazu da je tesko(i apsolutno se slazem sa tim) odrediti da li je bolja sa bendom(kao prateci pijanista),ili u svojim solo izdanjima,ali jedno je sigurno-
takva dama,sa takvim senzibilitetom u sviranju se tesko moze pronaci.....svoj procvat je dozivela nastupajuci sa Andy Kirk '12 clouds of joy' orchestra,pisala je aranzmane za Duke Elingtona,Benny Goodmana,bila je licni 'mentor' Theloniousa Monka,Miles Daviesa,Dizzy Gilespia,Charlie Parkera...snimila je preko 400 ploca i na hiljade kompozicija,a dobitnik je i brojnih nagrada...
Andy Kirk & Mary Lou Williams - What's your story, morning glory.mov - YouTube
What's your story, morning glory
What makes you look so blue
The way that you've been acting
I don't know what to do
For I love you, sure as one and one make two
What's your story, morning glory
Got a feeling there's a lot you're concealing
So, won't you let me know your point of view

What is your story, morning glory
You've got me worried too
The postman came this morning
And left a note for you
Did you read it, then you know that I love you
What's your story, morning glory
Give your answer to this patient romancer
Oh, won't you tell me that you love me too


Oscar Peterson & Count Basie - Slow Blues - YouTube

sta reci o ovoj dvojici GIGANTA ja nisam pametan.....

Oscar Peterson(1925-2007)poreklom Kanadjanin,covek za koga je el Grande Duke Ellington rekao da je 'svevisnji za klavirom',fantastican pijanista,kompozitor i aranzer,dobitnih bezbroj nagrada(8 gremija...),zasluzan za redefinisanje jazz zvuka(medju prvima je 'forsirao' trio sastav),izmedju ostalog,dovoljno je reci da je saradjivao sa Ellom Fitzgerald i Roy Eldrigdom na njihovim prvim izdanjima...ma sve sto pricam je suplje u odnosu na to kako njegova muzika prica,sama za sebe...
Oscar Peterson Trio - C Jam Blues - YouTube
(kakav solo na bubnju...Jo Jones..)

Count Basie(1904-1984)Legendarna prica kaze ovako-jedno prohladno februarsko vece,Benny Goodman,poznatiji kao 'THE RAY'(zrak) medju muzicarima koji su imali tu privilegiju da sviraju sa njim-kazu da je znao pogledati coveka u bendu koji pogresi,tako da se ovaj istopi na mestu-posmatrao je svoj orkestar i zadovoljno se smeskao.Nabavili su nova odela i instrumente,a vec nekoliko godina unazad su vazili za apsolutno najbolji swing sastav u zemlji..To vece su imali 'battle' sa nekim novim sastavom,o kome su malo znali,ali je 'rec' vec dosla do njih kroz price u zadimljenim 'talk-easy' barovima,o NOVOM zvuku koji se kuvao u Kanzasu...i pre nego sto su se posteno zagrejali od dugog puta,kroz vrata je usetala grupa polu-odrpanaca u starim,prepravljanim odelima,sa starim,polupanim instrumentima....B.Goodman se nasmejao i rekao 'momci,ovo ce biti kratko.ja castim sledecu turu..'

Tu noc,Kansas city stomp je osvojio sever..Tu noc,Amerika je upoznala najveceg inovatora u blues i swing musici-Count Basie-ja...Tu noc,Benny Goodman je otpustio 4 muzicara iz svog benda,i shvatio da se starosti i inovacijama ne moze uteci....
COUNT BASIE Swingin' the Blues, 1941 HOT big band swing jazz - YouTube
eh,jos sad kad bi nabrojao koje se sve AJKULE kriju na ovom snimku,mladici koji su pocinjali sa njim.....nmvz,nadjite nesto i sami xD

dakle,William 'Count' Basie,legenda,da ne trosim reci-opet muzika dovoljno prica-
78rpm pressing: Good Morning Blues - Count Basie and his Orchestra, 1937 - Decca 18125 - YouTube
One O'Clock Jump - Count Basie (1943) - YouTube
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Eric Bibb je rodjen 16.avgusta 1951. godine. Svira gitaru od svoje sedme godine. Kada mu je bilo 11 godina, upoznao je Boba Dylana, koji ga je savetovao da se drži jednostavnog stila i zaboravi pomodarstvo. Eric se tog saveta drži već više od 40 godina, u svojoj dugoj i postojanoj karijeri akustičnog svirača bluesa, pevača i tekstopisca.

Jedan od vodećih blues akustičara današnjice. Njegov otac, Leon Bibb je bio deo blues scene u New Yorku 60-ih godina. Za njega Eric kaže mu je prvi muzički heroj i uzor, te da se njegov repertoar bazira na onom od njegovog oca.


1970. godine se seli iz Amerike u Evropu i to u Helsinki u Finskoj,gde živi i danas sa ženom Finkinjom koja mu je ujedno i menadžer.
Eric Bibb se ne seća da je ikada želeo raditi bilo što drugo osim svirati gitaru i pevati blues.

[video=youtube;0TUp7FiWRgc]http://www.youtube.com/watch?v=0TUp7FiWRgc&feature=related[/video]

...dobar je Bibb, dobar...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Guy Davisje rodjen 12. maja 1952. godine. Američki bluzer,peva, svira gitaru, bendžo i usnu harmoniku. Ima glas poput Howlin Wolf-a, malo blaža verzija. Relativno mlad bluz muzičar, medjutim pripadnik stare škole u stilu
Robert Johnson-a i Mississippi John Hurt-a.

Pored gore navedenih Doug MacLeod-a i Eric Bibb-a treći gitarista nominovan u kategoriji akustičara za Blues Music Awards za 2012. godinu.


[video=youtube;p5xrwYxOO-k]http://www.youtube.com/watch?v=p5xrwYxOO-k&feature=related[/video]

Obožavam ovakav zvuk, pogotovo na dimu ...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
"Chicago Blues: A Living History – The Revolution Continues.",nominovan za blues album 2012. godine. Posvećen Čikago bluesu, preko pedeset godina istorije blues muzike. Prvi album „Chicago Blues: A Living History“ bio je objavljen 2009.godine i nominovan je za nagradu Grammy za album tradicionalnog bluesa.


Veliko pitanje za drugi album je bilo kako ga unaprediti. Na albumu sviraju dvojica najomiljenijih blues muzičara Čikaga Buddy Guy i James Cotton.Uz njih tu su i gitaristi Magic Slim i Ronnie Maker Brooks, kao i pevači Mike Avery i Zora Young. Uz majstora usne harmonike Billyja Brancha i Billyja Boyja Arnolda, ovaj album označava povratak gitarista Lorrieja Bella, Carlosa Johnsona i Johna Primera, uz pratnju sastava The Living History Band.




[video=youtube;yNrOZ9j2GbE]http://www.youtube.com/watch?v=yNrOZ9j2GbE[/video]

Jedna od "himni" Čikago bluesa, naravno da je komponovao legendarni Muddy Waters
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Baki'z;232280 je napisao(la):
Nocomment za topic, svaka ti dala Hook !

Hvala na podršci Baki'z.Kako lepo zvuči kad ti neko poželi - svaka ti dala ...

Nego, bio sam na dosta takozvanih "Blues foruma",nisam član ni jednog. Kažem takozvanih zato što su oni za nas amateri, obični paceri bre. Nemaju oni pojma koliko mi na "Vutri" znamo o muzici i koliko je iskreno volimo. Bez obzira koja vrsta muzike... ma nije bitno.

Na tim tzv forumima počnu da postavljaju neku muziku i onda se polako sve počinje pretvarati u kokodakanje ko je kakav, ko je bolji, ko više zna, ko neke strine ... Trt,mrt..

Ima da napravimo, ma šta ima već je, najbolji "Blues forum", pa neko ukuca u pretraživač nekog muzičara a ono mu izbaci vutra.org , opa šta sad, otkud vutrašima to ...Dodjite vi "čisti" ovamo da vidite kako se voli muzika.

U to ime

[video=youtube;fmTS4TieO28]http://www.youtube.com/watch?v=fmTS4TieO28&feature=related[/video]