I moj prvi put.....

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Lara Croft

Aktivan Član
03.07.2013
57
84
0
Dakle sunca imaju pa skoro citav dan odnosno od kad se digne pa sve dok se ne spusti. :sun2: :sun2:

Ova veca koja ima oko 130 cm ima oko sebe nekog drugog bilja i mislim da joj mozda malo fali zraka pa da je zato tako mrsava a visoka.
Ova druga ima oko 110 cm, al je onako bas jaka- mocna.
Obje su iste boje, tako da sam sigurna da njim sunca ne fali,
Zaljevam ih svaki dan navecer sa nekih 4,5 litara vode, osim kad kisa pada i kad vidim da je zemlja vlazna onad ih ne zaljevam.

Dobila sam ih od decka koji boluje od raka i vjerujem da su zenske, al poslikat cu ih ipak za svaki slucaj.

Hvala svima na pomoci.
Pozdrave saljem. :vb_wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Lara Croft je napisao(la):
Zaljevam ih svaki dan navecer sa nekih 4,5 litara vode, osim kad kisa pada i kad vidim da je zemlja vlazna onad ih ne zaljevam.

velika greška,ni pod tačkom RAZNO ne zalivaj svaki dan !!!
 

Lara Croft

Aktivan Član
03.07.2013
57
84
0
Aha , dobro.........
Malo jesam zbunjena iskreno.... Jedan mi govori zaljevaj 2 puta dnevno, drugi govori NE to je greska, sad ti govoris ni pod razno svaki dan.... Ako vidim da nema potrebe ne zalijem ih, ako danima sunce pici i vruce je za popiiiiiz...onda ih zalijem.
Za sad rastu jako dobo i ne pokazuju znakove nikakve bolesti.
Grlim se s njima 2 puta dnevno, pricam s njima, neki dan sam cak i plakala kraj ove MOCNE.
Svaki dan dobiju troduplu dozu ljubavi i mislim da mi one to vracaju.
Vecina vas sad vjerojatno misli da sam luda, da sam pukla, ha mozda jesam, a mozda i nisam, a mozda mi je to od multiple, a mozda sam se takva rodila. Nebitno.....

Adio svima, idem trazit fotic :vb_wave:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
To sam ja jucer u ovoj temi pokusao i reci jer sam vidio savjet od jednog clana da zaliva sa 10 litara vode dnevno. Nije mocvarna biljka i nema potrebe za takvim natapanjem. Jedino sto se moze postici tim natapanjem je da korijen zakuha na suncu u toj vlaznoj zemlji i ode mast u propast.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lara Croft

Lara Croft

Aktivan Član
03.07.2013
57
84
0
Dobro, jos bolje, ionako mi je tesko probiti se do njih s kantom punom vode kroz prasumu materinog povrca. :thankyou:
Ona je isto govorila da ne treba to puno zaljevat.
Nekad je ona ko mlada sa svojim roditeljima uzgajala konoplju.
Pretpostavljam da su to te "nase" oni nekad zvali cvetucice i njih su unistavali, a one druge koje su zvali semenke, njih su za nekaj uzgajali, al nisam ju bas dobro slusala pa sam zaboravila za kaj.
Dakle ako sam ih sinoc zalijala, svaku sa nekih 2-3 litre vode, danas ih ne trebam. :thewave:
Poslikala sam ih, sad cu probat stavit slike, ak ne budem znala cekat cu da dođe muz da mi pomogne.
Malo sam si na Vi s kompom.
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Dobro, mogli ste usput reci koliko cesto mora zalivati onda..svaki drugi, svaki treci, svaki cetvrti dan?

Pretpostavljan da ce u fazi cvjetanja ipak tribati vise od 5l? Ili ne? :S
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lara Croft

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ako je zemlja propusna:
moze se zaljevati i svaki dan,nece skoditi.samo korijen ce se slabije razviti
moze i bez zaljevanja stim da ce onda korijen"podivljati", znaci ukopavat ce se sve dublje u zemlju i nalazit ce vodu.

ukoliko je zemlja nepropusna(glina,mulj)? e onda si j..o jeza.ispadne ko da je posadjena u posudi .cak i gore jer posuda ima rupe pa visak vode iscuri,.onda se mora zaljevati svakih 7-10 dana ako ne i cesce,i mora se paziti da se ne pretjera s kolicinom vode jer onda naj...be korijen/
 

Lara Croft

Aktivan Član
03.07.2013
57
84
0
Odlicno! Onda ih necu vise zaljevat.

Imam vec ove upute za postavljanje slika, al nejde. Svuda ih ima samo ne tu gde treba. :dada :crash:
Mozda bude muz imao vise srece.


Ok. jedan ovako drugi onako....
Zaljevat cu ih kak mi dođe, ak vidim da su bas jako zedne cu ih zalit, al necu pretjerivat.
Nije ista zemlja, svaka je posađena na svojoj lokaciji. Ista je kupovna zemlja, al rupe nisu bile dublje od 40 cm, a mislim da ce njim korjenje ici dublje. Ma bit ce one odlicno.
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
slušaj.. provaj ovako. odi na postimage. upload file. kad se učita, klik na sliku.. pa desni klik mišen copy image URL (kopiraj URL slike) ... onda kad ideš pisati post ode, vit ćeš malu kvadratnu ikonicu, drugi red, ispod smajlića.. pejstaš link.. i etoo ga..
 

Lara Croft

Aktivan Član
03.07.2013
57
84
0
Eto prijavljujem da moje curke rastu, danas sam ih zalijala gnoivom od koprive, odnosno muz ih je zalijao.
Jucer navecer ih nisam isla gledat, nisam bila doma ni danas ujutro i danas predvecer idem i kako ja njih uvijek grlim i diram danas su mi bile nekako drugacije na dodir. Jel to normalno? :family1:
Pozdrave saljem. :vb_wave:
 

protuha

Aktivan Član
23.05.2012
44
40
0
16
ja ne mogu dočekat te slike,za ovaj dnevnik držim fige na najjače,a tu stresiram u neznanju :D ko da sam na utakmici jebote haha
 

Lara Croft

Aktivan Član
03.07.2013
57
84
0
Ja sam vec toliko luda kaj se tice tih slika.
Nemogu vjerovati da sam toliko glupa i da ne mogu staviti te slike, sad sam pokusala stavit na nacin koji mi je Diva rakla pa mi govori da "mi nije dozvoljeno stavljati tu ekstenziju slike na ovom forumu.
Dobit cu po*izditis i komp ce letit kroz prozor.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ja zaista ne znam sta nije jasno na onom linku sto sam ti ostavio, upute o postavljanju fotki?
 

protuha

Aktivan Član
23.05.2012
44
40
0
16
1.odeš na adresu postimage.org
kad klikneš na br. 1 (pregledaj) otvori ti se prozor u kom trebaš nać svoje slike,znači di si ih spremila.kad nađeš,klikneš na sliku i klikneš open.nakon toga klikneš na ovo pod br. 2(za sve uzraste) pa zatim na br.3 (pošalji )
nakon što se slike učitaju pojavi ti se ovakav prozor(naravno,prikazat će ti se tvoja sličica a ne ovaj pištolj)
tu klikneš na br.4,čime ustvari kopiraš link od slike i onda samo paste-aš u komentar u forumu.
 

Lara Croft

Aktivan Član
03.07.2013
57
84
0
Curke_001.jpg
Nisam sigurna da je uspjelo.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
pa i nije, premala fotka, daj pogledaj jos jednom tutorijal za postimage a i protuha ti objasnjava), vidi koji link treba da kopiras direktno u post, i nemoj doma smanjivati fotke previse, ako i radis resize nemoj na manje od 800x600
 

Lara Croft

Aktivan Član
03.07.2013
57
84
0
Jeeeee, al je mala slika, a joj, a kak sam to napravila, vec sam zaboravila.
Slikano je u podne i bilo je jako sunce pa izgleda zuta, al nije, bas je tamo zelena.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.